Różne branże – jeden cel: innowacyjne projekty wodorowe

Strona główna Energetyka, OZE Różne branże – jeden cel: innowacyjne projekty wodorowe

Partnerzy portalu

Różne branże – jeden cel: innowacyjne projekty wodorowe - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Do tej pory ponad 20 organizacji, w tym Bank of America, Citi, Con Edison of New York, ITOCHU, Linde, New York Port Authority i Ørsted, dołączyło do konsorcjum "Building the Clean Hydrogen Economy", utworzonego przez Guidehouse, dostawcę usług konsultingowych dla sektora publicznego i klientów komercyjnych.

Celem nowopowstałego konsorcjum, jest tworzenie i rozwijanie innowacyjnych  pilotażowych projektów wykorzystujących czysty wodór do dekarbonizacji sektora transportu ciężkiego, zwiększenia integracji odnawialnych źródeł energii i zmniejszenia emisji w amerykańskim sektorze energetycznym.

Grupy robocze konsorcjum opracowują obecnie koncepcję trzech projektów pilotażowych: transport ciężarowy w południowo-zachodniej części USA, ekologiczna produkcja amoniaku w Nowym Jorku oraz integracja niebieskiego i zielonego wodoru do zastosowań przemysłowych, w elektrowniach szczytowych, do produkcji amoniaku i w transporcie ciężkim na wybrzeżu Zatoki Perskiej w USA.

Każdy z tych projektów będzie stanowił część rozwoju ośrodków technologii wodorowych w USA, których celem będzie, zwiększenie skali i powielanie tych projektów.

– Wodór oferuje niesamowity potencjał w zakresie dekarbonizacji niektórych z najtrudniejszych dla społeczeństwa gałęzi przemysłu, jednak do tej pory niewiele zrobiono w zakresie wspólnego rozważenia rozwiązań technologicznych, modeli biznesowych i kwestii regulacyjnych – oznajmiła Lisa Frantzis, partner firmy Guidehouse.

Programy pilotażowe mają dobrze zdefiniowane uzasadnienie biznesowe i obejmują stymulację popytu na czysty wodór, aby zapewnić odpowiednią, konkurencyjną kosztowo podaż do 2025-2030. Konsorcjum skoncentruje się na projektach, które można skalować i powielać w celu uzyskania znaczącego wpływu na dekarbonizację w Stanach Zjednoczonych.

Firma Guidehouse będzie nadal kierować projektami pilotażowymi poprzez ich wdrażanie i realizację, dostarczając analizy i pracując nad budowaniem relacji między członkami i branżami.

– Cieszymy się, że możemy zgromadzić kilku najbardziej błyskotliwych graczy z branży w celu opracowania prawdziwie innowacyjnych projektów pilotażowych, które przyczynią się do rozwoju wykorzystania wodoru i zidentyfikowania jego najbardziej efektywnych zastosowań – dodała Frantzis.

– Wodór będzie odgrywał kluczową rolę w przejściu na czystą energię, ale dopiero zaczynamy uwalniać jego pełny potencjał – powiedział Andy Sarantapoulas, wiceprezes ds. marketingu i zarządzania produktem w Linde.

– Cieszymy się, że możemy dołączyć do konsorcjum Building the Clean Hydrogen Economy, do którego wniesiemy doświadczenie, technologię i zasoby Linde w zakresie wodoru, aby przyspieszyć wykorzystanie czystego wodoru w wielu branżach. Stworzenie niezbędnych ram dla zrównoważonego wsparcia technologii, infrastruktury, finansowania i modeli biznesowych będzie wymagało ogromnej współpracy między podmiotami publicznymi i prywatnymi, a my z niecierpliwością oczekujemy, że będziemy mogli odegrać w tym procesie integralną rolę – podsumował wiceprezes.Źródło: guidehouse.com; futurenetzoe.com; linde.com

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28125,00 $ tona 2,37% 28 cze
 Cynk 3449,00 $ tona 0,00% 28 cze
 Aluminium 2499,00 $ tona 1,92% 28 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.