Wynik wyszukiwania - " Citi" - Wiadomości

Orlen otrzyma 62 mln wsparcia z UE na projekty wodorowe

62 mln euro bezzwrotnego wsparcia z UE otrzymał realizowany przez Orlen projekt Clean Cities - Hydrogen mobility in Poland. Dofinansowanie obejmie budowę w Polsce 16 ogólnodostępnych stacji tankowania wodoru i instalacji produkcji "zielonego", odnawialnego wodoru - podał koncern.
18.04.2024

Inteligentne kosze na śmieci – sukces pomysłu z PW

Młodzi innowatorzy z Politechniki Warszawskiej opracowali inteligentny system zarządzania zbiórką odpadów komunalnych. Rozwiązanie zostało wprowadzone w Sierpcu – niespełna dwudziestotysięcznym mieście w województwie mazowieckim. Ponad 100 czujników codziennie mierzy tam zapełnienie koszy na śmieci, dostarczając informacji o optymalnej trasie zbiórki odpadów.
09.04.2024

Orlen Laboratorium gotowe do badań nad czystym wodorem w transporcie

Zaledwie tygodnie dzielą ORLEN Laboratorium we Włocławku od otrzymania akredytacji dla zaawansowanych metod badawczych czystego wodoru dla branży transportowej. Będzie to druga taka akredytacja w Polsce, a także druga - po zakładzie w Trzebini - dla pracowni z Grupy ORLEN. Nowoczesny obiekt, który będzie obsługiwać cały włocławski hub wodorowy, już teraz pozwala zdobywać bezcenne doświadczenie uczestnikom Akademii Wodorowej, organizowanej przez ORLEN.
25.03.2024

Zieleń. Transport. Powietrze. Społeczna debata kandydatów do władz Warszawy już 26 marca

Na dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi warszawskie organizacje społeczne zapraszają dziennikarzy, lokalnych aktywistów i wszystkich mieszkańców miasta na debatę przedwyborczą. 26 marca (wtorek) o godz. 18:30 kandydaci do Rady Miasta będą pytani, jak zamierzają zmienić Warszawę w zdrowszą przestrzeń do życia. Debata będzie transmitowana online.
20.03.2024

Wodorowe „paliwo przyszłości” już dziś napędza rozwój polskiej gospodarki

Choć wodór nazywany jest „paliwem przyszłości”, to uczestnicy drugiej już edycji Akademii H2 ORLEN będą zdobywać doświadczenie przy jak najbardziej realnych projektach, takich jak: testy zeroemisyjnej lokomotywy, stacje tankowania wodoru czy laboratorium badania jakości tego surowca dla branży automotive we Włocławku i Trzebini. To początek wodorowej rewolucji, w którą do 2030 roku Grupa ORLEN zainwestuje około 7,4 mld zł.
21.02.2024

Grupa organizacji społecznych chce realnej walki ze smogiem transportowym w Warszawie

Temat strefy czystego transportu połączył warszawskich rodziców, ruchy społeczne i organizacje walczące o zielone i bardziej przyjazne miasto. 5 inicjatyw wspólnie obala mity na temat strefy i apeluje do radnych Warszawy o jak najszybsze przyjęcie uchwały w tej sprawie. Wszystko po to, by lepiej zadbać o zdrowie mieszkańców Warszawy.
07.12.2023

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy LUX MED już dostępny

Grupa LUX MED jest świadoma swojego wpływu na otoczenie oraz czuje odpowiedzialność zarówno za ludzi, których leczy i z którymi współpracuje, jak też za środowisko, w którym działa. Bycie liderem rynkowym zobowiązuje, dlatego pomimo, iż obowiązek raportowania pozafinansowego obejmie Grupę dopiero w 2025 roku, już teraz, chcąc dać dobry przykład, publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2022 rok.
02.11.2023

Czym oddycha twoje dziecko? Smog najbardziej psuje zdrowie najmłodszych

Na każdego pacjenta, który trafia do szpitala z chorobami serca i płuc wywołanymi zanieczyszczeniem powietrza, przypadają tysiące osób, którym smog “tylko” pogarsza kondycję i prawidłowy rozwój. Szczególnie narażone na szkodliwy wpływ złego powietrza są dzieci dorastające w pobliżu ruchliwych ulic. Przez smog nie tylko częściej chorują, ale również mają problemy w nauce.
06.10.2023

Porty w zielonym korytarzu. Konieczność czy element walki konkurencyjnej?

We wrześniu porty ujawniły plan wdrożenia pierwszego ekologicznego korytarza transportowego przez Pacyfik. Przedstawiciele miast i portów Los Angeles, Long Beach i Szanghaju oraz największych operatorów liniowych na świecie z udziałem wiodących gestorów ładunków opracowali koncepcję planu wdrożenia zielonego korytarza żeglugowego.
03.10.2023

Modułowa nadbudowa z DMDmodular w najbardziej ekologicznym mieście Europy

Według brytyjskiego magazynu Monocle, który co roku opracowuje listę 20 najbardziej przyjaznych miast do życia Kopenhaga należy do ścisłej czołówki, plasując się już czterokrotnie na szczycie rankingu opracowywanego od 2007 roku. Co więcej, Kopenhaga jest liderem wśród światowych stolic pod względem ekologii, będąc wielokrotnie określaną mianem eko-metropolii. To właśnie do tego miasta, Spółka DMDmodular dostarczyła w pełni wykończone moduły mieszkalne.
20.09.2023

Połowa mieszkańców miast domaga się ekologicznego transportu

Połowa mieszkańców miast coraz częściej wymaga od władz wprowadzenia przyjaznego środowisku transportu - wynika z raportu Deloitte. 64 proc. miast zamierza pozyskać partnerów, którzy pomogą rozwinąć zrównoważone środowiskowo środki komunikacji miejskiej – dodano.
19.09.2023

Głęboka dekarbonizacja miast niezbędna do osiągnięcia kluczowych celów klimatycznych

Najnowszy raport Danfoss przedstawia nową mapę drogową dla procesu dekarbonizacji miast.
24.08.2023

Od 2024 ograniczenia w ruchu samochodów spalinowych w miastach. Sprawdź datę ważności swojego auta

Decydując się na zakup używanego samochodu, bierzemy pod uwagę aspekty takie jak budżet, przebieg pojazdu, jego typ, historię czy stan techniczny. Jednak czy analizujemy jak długo posłuży on nam w mieście - z dostępem do wszystkich dzielnic? Strefy bezemisyjne stają się coraz popularniejsze. Już od 1 lipca 2024 roku do Warszawy i Krakowa zawitają Strefy Czystego Transportu, a w ślad za nimi na pewno zaczną iść kolejne miasta. Eksperci autobaza.pl uczulają na przemyślane zakupy „nowych - starych” pojazdów.
27.07.2023

Topologiczny materiał może zmniejszyć zużycie energii w komputerach i elektronice

Cienka warstwa topologicznego materiału półmetalicznego zastosowana w układach elektronicznych może zwiększyć moc obliczeniową i pojemność pamięci przy znacznie mniejszym zużyciu energii – informuje „Nature Communications”.
24.07.2023

Siemens Energy traci 8 mld dolarów po awariach turbin wiatrowych

Wyprzedaż akcji Siemens Energy pogłębia się, powodując utratę wartości rynkowej do 8 miliardów dolarów – alarmuje Reuters. Ceny akcji Siemens Energy spadły rekordowo po rosnących problemach w Siemens Gamesa Renewable Energy. Ceny akcji spadły aż o 36% po tym, jak firma zgłosiła „znaczący wzrost wskaźników awaryjności elementów turbin wiatrowych” – ustalił Ryan Duff z „Energy Voice”.
02.07.2023

Emisje tlenków azotu spadły w Warszawie i Wrocławiu w czasie pandemii [ANALIZA]

Toksyczne tlenki azotu to składnik smogu związany przede wszystkim z transportem drogowym. Pomiary przeprowadzone przez GIOŚ we Wrocławiu i nowa analiza Clean Cities Campaign dla Warszawy pokazały wyraźny spadek jego stężenia w 2020 r., kiedy w związku z pandemią mobilność Polaków znacznie spadła. Potwierdza to wcześniejsze obserwacje o istotnej roli spalin samochodowych w zanieczyszczeniach powietrza.
06.06.2023

UE i BGK sfinansują plany Orlenu

Bank Gospodarstwa Krajowego sfinansuje dwa projekty realizowane przez PKN Orlen. Kosztem 3,6 mln euro powstanie 13 stacji ładowania dostawczych aut elektrycznych i pięć stacji wodorowych, donosi w środę "Puls Biznesu".
17.05.2023

W wyniku wojny na Ukrainie delfinom z Morza Czarnego grozi wyginięcie

Naukowcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Ukrainy mają dowody na to, że delfinom z Morza Czarnego grozi wyginięcie. Powodem jest działalność rosyjskich okrętów wojennych. Wyniki ich badań właśnie zostały opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie Biology Letters. Pierwsze doniesienia o martwych delfinach wyrzuconych przez Morze Czarne na brzeg pojawiły się zaraz po wybuchu wojny na Ukrainie.
11.04.2023

Delfinom z Morza Czarnego grozi wyginięcie. To skutek wojny w Ukrainie

Naukowcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Ukrainy mają dowody na to, że delfinom z Morza Czarnego grozi wyginięcie. Powodem jest działalność rosyjskich okrętów wojennych. Wyniki ich badań właśnie zostały opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie Biology Letters. Pierwsze doniesienia o martwych delfinach wyrzuconych przez Morze Czarne na brzeg pojawiły się zaraz po wybuchu wojny na Ukrainie.
09.04.2023

Polski Kongres Klimatyczny 2023 - podsumowanie

Polski Kongres Klimatyczny poświęcony był wyzwaniom, jakie stawiają nowe cele klimatyczne w kontekście napiętej sytuacji geopolitycznej. W dwudziestu panelach dyskusyjnych wzięło udział ponad stu ekspertów reprezentujących biznes, samorządy, instytucje publiczne, fundacje i stowarzyszenia. Kongres odbył się dzięki wsparciu Deloitte, WiseEuropa, Polenergia, AMS, Goldbeck Solar i AirLiquide.
24.03.2023

Czy edukacja ekologiczna nie jest propagandą? Wiceszef MKiŚ zapewnia, że nie

Edukacja ekologiczna nie jest propagandą, jest kluczem do uświadomienia nam, że wszyscy obywatele są odpowiedzialni za środowisko, w którym żyją - podkreślił w rozmowie z PAP wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
11.03.2023

Populacja dzikich zwierząt w Tanzanii jest zagrożona

Serwis The Citizen podaje, że Tanzania potrzebuje nowych wysiłków dla ochrony dzikiej przyrody. Zagrożona jest różnorodność genetyczna. To ważne w kraju, który stara się utrzymać pozycję światowego lidera w tym zakresie i przyciągnąć do siebie nowych turystów.
11.03.2023

Premier: W warunkach obecnego kryzysu cele Europejskiego Zielonego Ładu są zbyt radykalne

Jestem zdania, że w warunkach obecnego kryzysu cele przyjęte przez Parlament Europejski w ramach Europejskiego Zielonego Ładu są zbyt radykalne, zbyt optymistyczne - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
05.03.2023

5 szybkich i sprawiedliwych społecznie rozwiązań dla czystego transportu miejskiego [RAPORT]

Zmiany w sposobie przemieszczania się po mieście nie sprawią, że będzie nam się żyło gorzej. Wręcz przeciwnie. Możemy jednocześnie zmniejszać emisyjność transportu i wspierać mieszkańców, dla których takie zmiany są największym wyzwaniem. Taki jest wniosek z nowego raportu opublikowanego dziś przez Clean Cities Campaign.
23.02.2023

Kraków zachęca do tworzenia spółdzielni energetycznych

Urząd Miasta Krakowa w odpowiedzi na rekomendację Krakowskiego Panelu Klimatycznego, a także na bieżącą sytuację energetyczną, która wymaga nowych rozwiązań w zakresie produkcji i konsumpcji energii, opierających się na lokalnej społeczności i rozproszonych formach funkcjonowania, rozpoczyna realizację programu doradztwa przy tworzeniu społeczności energetycznych na terenie miasta Krakowa.
20.02.2023

Polskie inteligente meble solarne hitem!

Wyposażone w panele fotowoltaiczne ławki, wiaty przystankowe czy kioski informacyjne pozwalają mieszkańcom naładować telefon, zyskać dostęp do hot spota czy sprawdzić ważne informacje, np. o bieżących rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Produkowane przez polską firmę elementy miejskiej architektury zyskują uznanie na całym świecie. Przekonują się do nich również rodzime miasta.
03.02.2023

Zielone miasto z widokami na dobrą pracę. Wałbrzych rusza z kampanią i prezentuje raport dotyczący jakości życia

Zrównoważony rynek pracy, atrakcyjne wynagrodzenia, zieleń, wysoki budżet na gospodarkę mieszkaniową i dynamiczne inwestycje - to cechy charakterystyczne Wałbrzycha opisane w raporcie badawczym dotyczącym jakości życia w mieście. Publikacja dokumentu rozpoczyna działania w ramach kampanii informacyjnej „Wałbrzych - miasto z widokami”, w którą zaangażowały się Faurecia, InVałbrzych, Joysonquin, Tristone oraz Miasto Wałbrzych.
03.11.2022

PKN Orlen zbuduje stacje tankowania wodoru w Wałbrzychu, Poznaniu i Katowicach

PKN Orlen zbuduje trzy ogólnodostępne stacje tankowania wodoru w Wałbrzychu, Poznaniu i Katowicach. Koncern podpisał umowę dotycząca realizacji inwestycji z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Do 2030 r. Grupa ORLEN na inwestycje w wodór wyda ok. 7,4 mld zł.
26.10.2022

Polskie badania: mikroplastik w przewodach pokarmowych ptaków

Naukowcy z Białegostoku zbadał występowanie mikroplastiku w przewodzie pokarmowym dwóch gatunków ptaków: kosa oraz śpiewaka. Badania pokazały, że wszystkie przebadane zwierzęta miały mikroplastik w przewodzie pokarmowym.
17.09.2022

Stacje tankowania wodoru PKN Orlen w Bielsku-Białej, Gorzowie Wlkp., Krakowie, Warszawie i Pile

PKN Orlen zbuduje do 2025 r. ogólnodostępne stacje tankowania wodoru w Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Warszawie i Pile. Na ten cel, jak poinformował koncern, otrzymał ponad 60 mln zł bezzwrotnego dofinansowania z unijnego programu CEF Transport Alternative Fuels Infrastructure Facility.
14.09.2022

Żabka i Citi Handlowy razem w kierunku ESG

Żabka i Citi Handlowy podpisały pierwszą wspólną umowę finansową uwzględniającą realizację celów z obszaru odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Umowa odwołuje się do wybranych celów Żabki, wynikających z przyjętej Strategii Odpowiedzialności (ESG): redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenia wartości sprzedaży produktów marki własnej promujących zrównoważony styl życia. Jeśli określone wskaźniki nie zostaną osiągnięte w uzgodnionym czasie, spółka przekaże dodatkowe środki finansowe na uzgodnione przez stro
26.08.2022

Które polskie miasto będzie pierwsze miało strefę czystego transportu? Kongres Nowej Mobilności może przynieść odpowiedź

Już kilkanaście polskich miast zadeklarowało zamiar utworzenia strefy czystego transportu - większość bez konkretnych terminów. Te mogą paść na Kongresie Nowej Mobilności, który odbędzie się 12-14 września w Łodzi. Wczesne zapowiedzi prosto z ust samorządowców mają w tym temacie kluczowe znaczenie. Pierwsze miasta podejmą wysiłek nie tylko logistyczny, ale też edukacyjny - obecnie 61% Polaków nie wie, jak działają strefy czystego transportu.
08.08.2022

Energetyczny rozwój Smart Cities

Idea Smart Cities opiera się na rozwoju inteligentnych miast, w których ważnym elementem jest zero emisyjność i wykorzystywanie nowoczesnych technologii w różnych obszarach. Na całym świecie testowane są już różnorodne działania z tego zakresu, również w Polsce. Transformacja energetyczna to jeden z najważniejszych celów Unii Europejskiej na najbliższe lata. W budżecie UE przewidziane są ogromne środki umożliwiające m.in. samorządom wdrażanie projektów, pozwalających iść ku "zielonej" drodze. Kluczem są jednak innowacyjne i pomys
12.06.2022

Sasin: musimy bezpośrednio przejść od węgla na OZE i atom

Chcieliśmy zastosować gaz jako paliwo przejściowe w transformacji, ale dziś to nie jest dobra droga; musimy bezpośrednio przejść od węgla na odnawialne źródła i energię jądrową - podkreślił w w szwajcarskim Davos wicepremier, szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin.
24.05.2022

Citibank jest zainteresowany udziałem kapitałowym w transformacji energetycznej Polski

Citibank jest zainteresowany udziałem kapitałowym w transformacji energetycznej Polski; omówiliśmy warunki na stworzenie konkretnego planu inwestycyjnego - poinformował w poniedziałek w szwajcarskim Davos wicepremier, szef MAP Jacek Sasin. City chce uczestniczyć w tworzeniu tego planu - dodał.
24.05.2022

Po terenie portu morskiego w Czarnogórze, będą jeździć polskie zeroemisyjne Solarisy

Port of Bar, główny port morski w Czarnogórze, wybrał na drodze postępowania przetargowego firmę Solaris jako dostawcę jednego pojazdu Urbino 12 mild hybrid. Tym samym Solaris wszedł na nowy, 33. już rynek na liście krajów, w których obecne są pojazdy tej marki. Dostawa tego niskoemisyjnego autobusu jest przewidziana na grudzień 2022.
13.05.2022

Rola magazynowania energii w rozwoju elektromobilności

Transformacja energetyczna to proces, który systemowo dotyczy wszystkich sektorów gospodarki, firm i osób fizycznych. Jednym z jej elementów jest rozwój elektromobilności, który w ostatnim czasie zdecydowanie przyspieszył na świecie, ale także w Polsce. Po polskich drogach jeździ już ponad 40 tys. samochodów z napędem elektrycznym. Jednak jak poradzą sobie sieci przesyłowe przy milionie samochodów i jak ważną rolę będą pełnić magazyny energii?
10.05.2022

Różne branże – jeden cel: innowacyjne projekty wodorowe

Do tej pory ponad 20 organizacji, w tym Bank of America, Citi, Con Edison of New York, ITOCHU, Linde, New York Port Authority i Ørsted, dołączyło do konsorcjum "Building the Clean Hydrogen Economy", utworzonego przez Guidehouse, dostawcę usług konsultingowych dla sektora publicznego i klientów komercyjnych.
05.04.2022

EIG i Fluxys współpracują przy budowie kluczowej infrastruktury LNG wspierającej dekarbonizację Chile

EIG, jeden z wiodących inwestorów instytucjonalnych w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym na świecie, oraz Fluxys, wiodąca firma z branży infrastruktury energetycznej, poinformowały dzisiaj, że wspólnie nabędą od Enagas Chile SpA i podmiotów powiązanych OMERS Infrastructure 80% udziałów w GNL Quintero S.A. („Quintero”) - największym terminalu regazyfikacyjnym skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Chile. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.
29.03.2022

"300gospodarka": Timmermans: Nie ma mowy o odłożeniu w czasie celów polityki klimatycznej UE

Nie ma mowy o odłożeniu w czasie celów polityki klimatycznej UE - pisze w poniedziałek serwis "300gospodarka", cytując wiceprzewodniczącego KE Franza Timmermansa. Wiceszef KE nie wyklucza nałożenie embarga na import węglowodorów z Rosji.
28.03.2022

Hołownia: Trzeba zamrozić ceny gazu

Ceny gazu używanego do celów grzewczych powinny być zamrożone na pół roku - mówi lider Polski 2050 Szymon Hołownia w rozmowie z wtorkowym "Super Expressem".
04.01.2022

Współpraca koncernu bp i Schneider Electric w zakresie niskoemisyjnych rozwiązań energetycznych

Koncern bp, jedna z największych firm energetycznych świata, oraz Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, podpisały protokół ustaleń o współpracy (ang. Memorandum of Understanding – MoU). Celem jest wsparcie w dekarbonizacji wysokoemisyjnych klientów na obszarze Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Australii i Stanów Zjednoczonych.
15.12.2021

Stowarzyszenie 2000-Watt Smart Cities Association, ACTUAL oraz Peace Innovation Institute nawiązują współpracę z miastami z całego świata, aby przyspieszyć dekarbonizację

Stowarzyszenie 2000-Watt Smart Cities Association, ACTUAL oraz Peace Innovation Institute w Hadze nawiązują współpracę z miastami na całym świecie, aby pomóc im przyspieszyć dekarbonizację. Na początku I kw. 2022 r. organizacje te zaprezentują pierwsze studium przypadku, które posłuży za przykład dla miast na całym świecie.
16.11.2021

National Business Daily: w Chengdu rozpoczyna się Konferencja World Cities Culture Forum 2021 poświęcona analizie rzeczywistych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju

4 listopada w Chengdu, stolicy południowozachodniej, chińskiej prowincji Szuan, rozpoczęła się Konferencja World Cities Culture Forum 2021.
05.11.2021

Zakończyła się X edycja Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie

Podpisaniem Deklaracji Sopockiej zakończyła się jubileuszowa edycja Europejskiego Forum Nowych Idei. Imprezę po raz dziesiąty zorganizowała Konfederacja Lewiatan. W wydarzeniu wzięło udział około 1000 osób. EFNI, po roku przerwy spowodowanej pandemią, wróciło do stacjonarnej formuły.
25.10.2021

PKN Orlen, przy wsparciu unijnym, zbuduje stacje tankowania wodoru w Poznaniu, Katowicach i we Włocławku

PKN Orlen w ramach "Clean Cities – Hydrogen mobility in Poland (Phase I)", jednego z największych krajowych projektów produkcji wodoru, zbuduje dwie stacje tankowania wodoru w Poznaniu i Katowicach oraz mobilną stację we Włocławku. Koncern otrzymał prawie 2 mln euro unijnego wsparcia na ten cel.
22.10.2021

Inteligentne miasta w dobie pandemii

Obraz Gdyni jako inteligentnego miasta przyszłości był tematem jednego z paneli w ramach XIII Smart City Forum, które odbyło się w Warszawie. Nasze miasto reprezentował podczas niego Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. Po raz kolejny eksperci oraz specjaliści zajmujący się tematyką smart city spotkali się, by zaakcentować najistotniejsze tematy i przedstawić przykłady praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie.
15.10.2021

Globalny niedobór energii zwiększa popyt na ropę

Ceny ropy w USA utrzymują się powyżej 80 USD za baryłkę w związku z oczekiwaniami, że globalny kryzys energetyczny - od Azji przez Europę po USA - podwyższy popyt na ropę i spowoduje zacieśnienie sytuacji na rynkach paliw - informują maklerzy.
12.10.2021

MFIPR: Młodzi podpowiedzą rządowi i ONZ, jak widzą przyszłość miast. Rusza rekrutacja do Rady Młodych WUF11

11. sesja Światowego Forum Miejskiego (WUF11) – największego wydarzenia ONZ poświęconego rozwojowi miast – odbędzie się w czerwcu 2022 roku w Katowicach. W przygotowania do WUF11 angażują się młodzi ludzie w ramach Rady Młodych WUF11. W sierpniu pełnomocnik rządu ds. organizacji wydarzenia Małgorzata Jarosińska-Jedynak formalnie utworzyła radę. 1 września rusza otwarta rekrutacja.
26.08.2021

Dole Sunshine Company realizuje globalne zobowiązanie z myślą o roku 2025

Rok po rozpoczęciu działalności Dole informuje o stanie realizacji swojego zobowiązania „Sunshine for All” - obejmującego wprowadzanie zmian dla ludzi, planety i dobrobytu.
12.08.2021

Zmniejszenie zużycia wody. Drobnymi krokami można dużo oszczędzić

Rozpoczęto próby technologii używanej do cięcia zużycia wody, które odbędą się w tym roku, aby zminimalizować wpływ na środowisko. Największy w Wielkiej Brytanii detalista wody wprowadzi i przetestuje w tym roku technologię cięcia zużycia wody do spłukiwania w ramach swojego zaangażowania na rzecz środowiska.
08.07.2021

Elektryczną przyszłość miast "poprowadzą" rowery

Rowery już dziś są domeną dużych aglomeracji miejskich w Europie np. w Holandii. W Polsce w większych miejscowościach na dobre zadomowiły się publiczne systemy rowerów miejskich. O ile urbanizacja będzie postępować, to będzie kurczyć się infrastruktura przystosowana dla samochodów. W miastach przyszłości istotną rolę odegrają rowery, zwłaszcza w wersji elektrycznej.
22.06.2021

Polskie smart city staną się bardziej ekologiczne i przyjazne dla mieszkańców

Inteligentne parkingi i oświetlenie miejskie, zarządzanie ruchem drogowym w czasie rzeczywistym, monitoring przestrzeni publicznej czy zdalny odczyt liczników – to rozwiązania z obszaru smart city najczęściej wdrażane przez polskie miasta, które jednak wciąż napotykają przy tym wiele barier.
21.06.2021

Bezpieczny transport publiczny napędzi rozwój smart city

Globalny rynek smart city będzie rósł w tempie 20 proc. rocznie i osiągnie wartość 297,7 miliarda dolarów przed końcem 2026 roku, wynika z najnowszych danych firmy badawczej Facts & Factors. Jednym z głównych czynników napędzających wzrost będą wydatki na transport publiczny i zapewnienie jego bezpieczeństwa. Ten ostatni obszar ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania i rozwoju inteligentnych miast, co pokazała choćby pandemia Covid-19.
18.05.2021

Region Morza Bałtyckiego, współpraca i zrównoważony rozwój pod projektowym parasolem

Społeczności Regionu Bałtyckiego intensywniej niż dotąd będą w najbliższej dekadzie działać wspólnie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Takie cele i zdania wyznacza „Baltic 2030 Action Plan”. Lokalne samorządy i organizacje otoczenia biznesu, które chcą się zaangażować we wspólne przedsięwzięcia będą działały pod parasolem wsparcia partnerów projektu Umbrella 2.0.
28.04.2021

Wygrał recycling - młodzi ludzie z całego świata poszukujący rozwiązań globalnych problemów zwycięzcami konkursu NFTE World Series of Innovation sponsorowanego przez Mary Kay Inc.

NFTE's World Series of Innovation Challenge, międzynarodowa akcja edukacyjna i wspierająca przedsiębiorczość, zaprasza młodych ludzi do wspólnego podejmowania największych wyzwań stojących przed naszym światem i wspierania realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
01.04.2021

Kraków do 2030 roku ma się stać miastem neutralnym klimatycznie. Nowa strategia zakłada inwestycje w zielony transport i termomodernizację budynków

Kraków zmierza do neutralności klimatycznej. Do 2030 roku ma się stać miastem zeroemisyjnym i w tym celu w ramach procesu Deep Demonstrations, zaproponowanego przez organizację EIT Climate-KIC, buduje zupełnie nową strategię transformacji. – Chcemy, żeby aktywne formy podróżowania połączone z komunikacją publiczną stanowiły 75 proc. udziału w transporcie. Potrzebna jest też termomodernizacja na masową skalę, bo zmniejszenie zużycia energii to wstęp do wprowadzenia energii odnawialnej jako źródła ciepła – zapowiada Andrzej Łazęcki
04.01.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.