RWE zaprasza polskie firmy do dialogu o budowie morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II

11.05.2022 14:43
Strona główna Energetyka, OZE RWE zaprasza polskie firmy do dialogu o budowie morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II

Partnerzy portalu

RWE zaprasza polskie firmy do dialogu o budowie morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II - ZielonaGospodarka.pl
Fot. rwe.com

RWE Renewables, firma odpowiedzialna za budowę farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II, zaprasza wszystkie zainteresowane firmy do udziału w dialogu na temat możliwości współpracy.

Spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi projektu są częścią szeroko zakrojonej strategii mającej na celu budowę silnego, polskiego łańcucha dostaw dla sektora morskiej energetyki wiatrowej. RWE Renewables stworzyło dla wszystkich producentów oraz dostawców usług w obszarze energetyki unikatową możliwość pozyskania szczegółowych informacji na temat realizacji lądowej stacji elektroenergetycznej, wchodzącej w skład infrastruktury technicznej morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II. Jest to kolejny krok na drodze do uruchomienia produkcji energii elektrycznej z wiatru w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego.

Podczas spotkania przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w realizacji projektu, poznają szczegóły dotyczące m. in.:
• sposobu budowania łańcucha poddostawców oraz jego struktury;
• harmonogramu kontraktu;
• wymagań technicznych oraz kompetencyjnych stawianych potencjalnym poddostawcom;
• mechanizmu kontraktacji dostaw;
• kultury współpracy z RWE Renewables oraz generalnym wykonawcą.

RWE chce dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych dostawców zainteresowanych udziałem w projekcie, dlatego też poza informacjami z zakresu statusu projektu i harmonogramu kolejnych przetargów, spotkanie obejmować będzie dedykowane pakiety tematyczne i kompetencyjne:
• przekładniki i ograniczniki napięć 220 kV i 400 kV;
• roboty ogólnobudowlane;
• roboty drogowe;
• systemy ochrony technicznej.

– Zależy nam na stworzeniu takiej sieci dostawców, która pozwoli efektywnie zrealizować inwestycję i oddać do użytku morską farmę wiatrową F.E.W Baltic II. Dlatego do rozmów z potencjalnymi dostawcami zaprosiliśmy generalnego wykonawcę lądowej stacji elektroenergetycznej, GE Power / PILE Elbud. Dzięki temu, wszystkie zainteresowane strony zyskają możliwość bezpośredniej rozmowy na temat wzajemnych potrzeb, wymiany doświadczeń, a także zadania pytań bezpośrednio zlecającym. Takie podejście pozwala poznać bliżej oczekiwania i potrzeby wszystkich podmiotów zaangażowanych w budowę i wynika z naszych wieloletnich doświadczeń w realizacji podobnych przedsięwzięć w innych częściach świata – zaprasza Jakub Budzyński, Stakeholder Manager F.E.W. Baltic II, RWE Offshore Wind Poland.

Spotkanie odbędzie się w formule otwartego dialogu, realizowanego na partnerskich i transparentnych zasadach. Aby wziąć w nim udział należy dokonać rejestracji online pod adresem: balticseapower.com/registration

Spotkanie odbędzie się 19 maja (czwartek) pod adresem: ul. Podwale Grodzkie 9, 80-895 Gdańsk. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w nim osobiście, będą mogły wziąć udział w formule on-line.


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.