Severn Trent wyprodukuje dodatkowe 95 mln litrów wody dzięki technologii niskoemisyjnej

04.10.2021 11:21 Źródło: Własne
Strona główna Klimat, Edukacja Severn Trent wyprodukuje dodatkowe 95 mln litrów wody dzięki technologii niskoemisyjnej

Partnerzy portalu

Severn Trent wyprodukuje dodatkowe 95 mln litrów wody dzięki technologii niskoemisyjnej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Wodociągi Severn Trent z siedzibą w Coventry ogłosiło, że wyprodukuje dodatkowe 95 milionów litrów wody przy użyciu innowacyjnej technologii niskoemisyjnej, aby zminimalizować zagrożenie niedoborem wody.

Uważa się, że istniejące technologie uzdatniania wody są obciążone dużą ilością emisji węgla i zużywają 400 ton do wyprodukowania jednego megalitra wody. Z reguły tradycyjne metody uzdatniania wody są wysokoemisyjne. W ramach tego firma wykorzysta środowisko naturalne do wstępnego uzdatniania wody, użyje rzek do jej transportu oraz zastosuje innowacyjną technologię, taką jak membrany ceramiczne (wymaga to mniejszej ilości chemikaliów oraz mniejszych nakładów energii niż tradycyjne procesy), aby zminimalizować ilość węgla potrzebnego do procesu. Te działania stanowią  w technologii uzdatnianiu wody.

W ramach projektu powstanie dodatkowe 46 hektarów bioróżnorodności i pomoże to chronić dostawy wody dla klientów podczas dłuższych i bardziej suchych lat, których możemy się spodziewać w przyszłości. Poprawią środowisko w ramach wysiłków firmy na rzecz zwalczania skutków zmian klimatycznych w regionie.

– To tylko 37 dni do czasu, gdy światowi przywódcy na COP26 spotkają się, aby omówić, ogólnoświatowe działania w sprawie zmian klimatycznych i wszyscy musimy odegrać swoją rolę tam, gdzie możemy – powiedział Liv Garfield, dyrektor generalny Severn Trent.

– Ten projekt pozwoli nam zwiększyć odporność dostaw wody w całym naszym regionie i choć nadal musimy zwracać uwagę na to, jak korzystamy z wody, zmniejszy on zakłócenia dla klientów podczas fal upałów, kiedy kraj ten będzie się cieszyć rekordowymi temperaturami – dodał dyrektor.

W styczniu Severn Trent podpisał się pod kampanią Race to Zero Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC).

Pionierski program jest jednym z sześciu powstałych w ramach programu ekologicznego o wartości 566 mln funtów, który pomaga kształtować podejście firmy do ochrony środowiska.

– Naprawdę łatwo jest przyjąć wodę za pewnik, ale przy bardzo realnych wyzwaniach, jakie niosą ze sobą zmiany klimatu, takie jak bardziej suche lata i wzrost populacji – naprawdę musimy ponownie ocenić nasze relacje z wodą i każdy musi o nią dbać – skomentował Liv Garfield. 

 – Mimo że ten program jest na wczesnym etapie, jestem przekonany, że wraz z innymi naszymi programami Green Recovery, naszymi zobowiązaniami do Great Big Nature Boost oraz partnerstwami i inwestycjami opisanymi w naszej strategii, będzie to katalizatorem zmian i pomoże innym branżom, jeśli chodzi o zrozumienie, w jaki sposób przyczyniają się do ochrony planety – podsumował.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25625,00 $ tona 0,39% 19 wrz
 Cynk 2476,00 $ tona -0,64% 19 wrz
 Aluminium 2174,00 $ tona 0,46% 19 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.