Unijny projekt Wodociągów Białostockich wraz z wiosną nabiera tempa

zk

29.03.2021 10:47 Źródło: PAP
Strona główna Klimat, ekologia Unijny projekt Wodociągów Białostockich wraz z wiosną nabiera tempa

Partnerzy portalu

Unijny projekt Wodociągów Białostockich wraz z wiosną nabiera tempa - ZielonaGospodarka.pl
Fot. projekt-wodociagibialystok.pl/

Realizowany przez Wodociągi Białostockie przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej projekt "Optymalizacja gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Białegostoku i Gminy Wasilków – I etap" w pierwszym tegorocznym kwartale przebiegał planowo. Wraz z nadejściem wiosny prace budowlane zaczynają nabierać tempa.

Aktualnie kontynuowane są prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Rzędziana (Kontrakt 25) na Osiedlu Zawady. Wykonawca - Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych i Robót Ziemnych „WODREX” Leszek Jaworski z Białegostoku - rozpoczął prace na początku grudnia ubiegłego roku. W styczniu br. z uwagi na niskie temperatury i obfite opady śniegu prace zostały wstrzymane. Roboty budowlane w związku z poprawą pogody zostały wznowione w połowie marca.

W pierwszej dekadzie kwietnia Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Maria Drabent i Jacek Drabent Spółka Jawna z Białegostoku po zakończonych pracach przygotowawczych, planuje rozpocząć roboty budowlane na ulicach: Kiemliczów (Kontrakt 22), Wasilkowskiej (Kontrakt 23), Zwierzynieckiej – 49 KDW (Kontrakt 24) i Polnej (Kontrakt 26).

Ponadto na ulicach: Kiemliczów, Zwierzynieckiej – 49 KDW, Polnej i Rzędziana ze środków własnych Wodociągów Białostockich realizowana będzie sieć wodociągowa.

Zakończenie wszystkich prac na tych ulicach planuje się w październiku 2021 r. W efekcie jeszcze więcej mieszkańców Białegostoku będzie mogło przyłączyć swoje nieruchomości do nowych sieci.

Ponadto trwają prace na dwóch największych kontraktach realizowanych w ramach Projektu. Na terenie oczyszczalni w ramach zadania „Hermetyzacja i dezodoryzacja obiektów oczyszczalni ścieków” kontynuowane są prace związane z naprawą i zabezpieczeniem powierzchni betonowych osadników wstępnych oraz komór bloku biologicznego przewidzianych do zhermetyzowania, a w kwietniu planowane jest rozpoczęcie prac związanych z rozruchem i ruchem próbnym pierwszych zhermetyzowanych obiektów po zainstalowaniu urządzeń do dezodoryzacji powietrza.

W ramach drugiego zadania „Modernizacja stawów infiltracyjnych na terenie SUW w Wasilkowie” wznowiono prace modernizacyjne na drugim ciągu stawów infiltracyjnych polegające na usunięciu namułów, przebudowie skarp i wymianie złoża filtracyjnego. Wykonywane są również roboty konstrukcyjno-budowlane i elektryczne.

Zakończenie realizacji całego Projektu zaplanowane jest na wiosnę 2022 r.


Więcej informacji na temat Projektu można uzyskać na stronie Projektu:
www.projekt-wodociagibialystok.pl


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25550,00 $ tona 0,79% 1 cze
 Cynk 2270,00 $ tona 1,93% 1 cze
 Aluminium 2280,00 $ tona 1,15% 1 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.