Akcja „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” zgromadziła blisko tysiąc uczestników

gm

16.08.2023 21:58 Źródło: PGE S.A.
Strona główna Klimat, Edukacja Akcja „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” zgromadziła blisko tysiąc uczestników

Partnerzy portalu

Akcja „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” zgromadziła blisko tysiąc uczestników - ZielonaGospodarka.pl
PGE S.A.

Blisko tysiąc osób wzięło udział w tegorocznej akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” w Polańczyku. Od początku lipca, w specjalnej strefie nad Jeziorem Solińskim, instruktorzy z Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili szkolenia dla dzieci i młodzieży z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Celem projektu było zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą. 

Przez ostatnie tygodnie teren przy centralnej  bazie  WOPR w Polańczyku został przekształcony w "małe miasteczko bezpieczeństwa", gdzie ratownicy wodni, medyczni oraz instruktorzy ratownictwa  szkolili, udzielali wskazówek oraz radzili najmłodszym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. 

- Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”, którą zorganizowaliśmy wspólnie z bieszczadzkim WOPR, spotkała się z bardzo licznym odbiorem. Ze specjalnej strefy nad Jeziorem Solińskim skorzystało blisko tysiąc osób. Cieszę się, że młodzież po raz kolejny tak licznie wzięła udział w zajęciach z bezpiecznego zachowania nad wodą. To ważne, żeby mówić o zasadach obowiązujących nad wodą, a PGE Energia Odnawialna, jako zaangażowany partner, chce być wsparciem dla lokalnej społeczności, dlatego już po raz kolejny włączyliśmy się w tę akcję - powiedział Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.

- Szkolenia były zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Instruktorzy, oraz ratownicy wodni i medyczni uczyli jak posługiwać się sprzętem ratowniczym takim jak: koło, rzutka czy pas ratowniczy. Bardzo ważną częścią kursu były lekcje udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach zagrożenia życia. Opowiadaliśmy o naszej codziennej pracy oraz współpracy  z innymi służbami, które wspierają nas w utrzymaniu bezpieczeństwa na Jeziorze Solińskim - powiedział Artur Szymański, prezes Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” odbyły się także wyścigi kajakowe i pływackie oraz weekendowe animacje dla dzieci. Warsztaty plastyczne, gry  i zabawy z nagrodami sprawiły, sprawiły, że nauka i bezpieczeństwo łączyły się w przyjemny sposób. Ponadto w każdy piątek w Amfiteatrze Polańczyk wyświetlany był seans w ramach Kina Plenerowego.

Fot. PGE S.A.


Fot. PGE S.A.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.