79 proc. badanych Polaków chce, by rząd Polski wspierał budowę własnej marki samochodów elektrycznych - wynika z badania. Polacy są zdania, że własna marka przyczyni się do większej dostępności i popularyzacji aut elektrycznych oraz rozbudowy infrastruktury ładowania - powiedział Tomasz Wierzbiński z Kantar Polska.
Alfa Laval dołącza do grupy 150 liderów przemysłu morskiego, którzy wzywają rządy państw do podjęcia zdecydowanych działań w celu pełnej dekarbonizacji żeglugi międzynarodowej do 2050 roku.
DHL i Shell połączyły siły, aby pilotażowo przetestować ciężarówki napędzane Bio-LNG.
Polska jest trzecim w Unii Europejskiej i piątym na świecie producentem wodoru - poinformował w środę w Sejmie wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Jak dodał, zgodnie z polską strategią wodorową do 2030 r. mają powstać 32 stacje tankowania i bunkrowania wodoru.
Columbus Energy został partnerem Świętokrzyskiego Klastra Wodorowego. Celem utworzenia klastra jest zastąpienie użytkowania paliw kopalnych przez lokalne firmy zielonym wodorem, wytwarzanym z zeroemisyjnych źródeł energii m.in. fotowoltaiki.
Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, dołączył do najważniejszych podmiotów z obszaru przemysłu, tworzących stowarzyszenie UniversalAutomation.org (UAO). Jego celem jest zarządzanie referencyjną implementacją oprogramowania typu shared source runtime, stworzenie automatyki nowej generacji oraz dzielenie się wiedzą i technologią z przedstawicielami różnych branż.
PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczęła budowę Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Bełchatowie. Zadaniem Centrum będzie opracowywanie i wdrażanie rozwiązań mających na celu optymalne wykorzystanie odpadów poprzemysłowych z energetyki oraz odzysk cennych surowców z wyeksploatowanych instalacji OZE.
Zgodnie z wytycznymi UE do 2025 r. powinniśmy poddawać recyklingowi 50 proc., a do 2030 r. 55 proc. opakowań z tworzyw sztucznych. Przedstawiciele branży przetwórstwa tworzyw sztucznych uważają, że możliwe jest poddawanie recyklingowi ponad 90 proc. przynajmniej części plastikowych opakowań, ale warunkiem jest wprowadzenie skutecznego systemu depozytowego (kaucyjnego), również na opakowania jednorazowe.
Dyskusja nad proponowanym nowym europejskim podatkiem od importu emisji powinna być okazją do dyskusji nad całym dotychczasowym systemem handlu uprawnieniami do emisji – powiedziała w poniedziałek na konferencji „Śląski Ład” minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Na czerwcowym spotkaniu G7 przywódcy zobowiązali się do podjęcia działań na rzecz dekarbonizacji sektorów przemysłowych, takich jak chemia i petrochemia, poprzez wykorzystanie wspólnych sił w nauce i innowacjach. Sektor chemiczny musi nadrobić spore zaległości, jeśli ma osiągnąć głęboką dekarbonizację. Lider sektora chemicznego BASF stawia na inwestycje w OZE, w tym morską energetyką wiatrową.
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Tempo wzrostu wód oceanów podniosło się aż dwukrotnie w zaledwie 10 lat. Są też coraz bardziej zanieczyszczone
Do Polski wkracza fala upałów. To fatalna wiadomość dla energetyki, a będzie jeszcze gorzej
FSRU2 w Gdańsku oznacza konkurencję na rynku. Krytycznie ważny element dla gospodarki
Japonia planuje ekspansję atomu. Do 2050 chce mieć nawet 14 nowych reaktorów
Poznaliśmy nową strategię dla ciepłownictwa do 2040 r. Ponad połowa ciepła będzie z OZE, a dzięki temu znacznie niższe rachunki
USA. Elektrownia Trumbull Energy Center rozpoczęła działalność, czyli skokowy spadek emisji
Rozpoczyna się operacyjna faza odbudowy Wielkiej Rafy Koralowej
TOP5 wydarzeń w Zielonej Gospodarce - 26.06.2026
Zielony amoniak z Mindoro. Hynfra rozpoczyna współpracę na Filipinach z myślą o rynkach Azji Wschodniej
Offshore wind napędza przemysł i porty. „Największe korzyści dopiero przed nami” [KONGRES POLSKIE PORTY]
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
Chiny. Rekordowa umowa na zakup zielonego metanolu dla żeglugi
Enea, PGE, Tauron i Orlen planują wspólnie działać na rzecz odbudowy infrastruktury energetycznej na Ukrainie
Podsumowanie 5 lat konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO