ESCORT
Odpady, Recykling

Projekt noweli dot. zmniejszenia ilości odpadów na składowiskach - do drugiego czytania

Sejmowa komisja środowiska poparła we wtorek projekt noweli ustawy o odpadach, której celem jest m.in. zmniejszenie ilości śmieci, jakie mają trafiać na składowiska. Projekt przewiduje, że w 2035 r. na wysypiska będzie mogło trafiać maks. 10 proc. odpadów komunalnych.

13.10.2021, 07:41
Klimat, edukacja

KE: należy zrobić więcej, aby przeciwdziałać zanieczyszczeniu wody azotanami

Azotany nadal powodują szkodliwe zanieczyszczenie wód w UE; nadmierna ilość azotanów w wodzie jest szkodliwa zarówno dla zdrowia ludzkiego, jak i dla ekosystemów, gdyż powoduje niedobór tlenu i eutrofizację - informuje KE w najnowszym sprawozdaniu w sprawie wdrożenia dyrektywy azotanowej.

12.10.2021, 09:58
Energetyka, OZE

Wiceminister Ireneusz Zyska na Forum Gospodarki Morskiej

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 roku z perspektywą do 2040 r. oraz prace nad Polskim Porozumieniem Wodorowym to tematy przewodnie poruszone podczas panelu „Energia Odnawialna” w ramach Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni. W wydarzeniu, które odbyło się 8 października 2021 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

12.10.2021, 09:41
Transport, Elektromobilność

Shell inwestuje w sieć ładowarek do aut elektrycznych i LNG

Do 2035 roku Shell zamierza ograniczyć ślad węglowy netto swoich produktów energetycznych o 30 proc., a do 2050 roku zredukować go o 65 proc. Jednocześnie celem koncernu jest stanie się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto do 2050 roku.

12.10.2021, 08:00
Klimat, edukacja

O przyszłości modelu ochrony środowiska leśnego

„Ochrona przyrody jest naszym obowiązkiem i inwestycją w przyszłość. Stanowi kluczowy element wielofunkcyjnej, zrównoważonej gospodarki leśnej, a rola polskich leśników nie tylko w utrzymaniu, ale też w odtwarzaniu polskiej bioróżnorodności, jest trudna do przecenienia” – podkreślił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas konferencji „Przyszłość modelu ochrony środowiska leśnego w kontekście komunikatu Komisji Europejskiej na temat Strategii bioróżnorodności 2030”. Wydarzenie odbyło się 8 października 2021 r. w Warsz

11.10.2021, 08:57
Transport, Elektromobilność

Minister Michał Kurtyka na Kongresie Nowej Mobilności

Kwestie wpływu pakietu Fit for 55 na dekarbonizację sektora transportu oraz zagadnienia związane z rozwojem elektromobilności w Polsce były głównym tematem dyskusji z udziałem ministra klimatu i środowiska podczas II edycji Kongresu Nowej Mobilności, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Wydarzenie odbyło się 7 października 2021 r. w Łodzi.

11.10.2021, 08:34
Transport, Elektromobilność

Google Maps pomoże wybrać bardziej ekologiczną trasę

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google i Alphabet, poinformował, że mając na uwadze potrzebę pilnych działań na rzecz ograniczenia zmian klimatu, koncern będzie wprowadzał funkcje, które pomogą wybrać bardziej ekologiczne rozwiązania. Dzięki aplikacji Google Maps poznamy, która trasa będzie korzystniejsza dla naszego otoczenia.

09.10.2021, 18:15
Energetyka, OZE

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński na posiedzeniu Rady UE ds. Środowiska

Pakiet Fit for 55, strategia leśna, COP26 i ceny energii w Europie to główne tematy Rady ds. Środowiska (ENVI), w której uczestniczył wiceminister klimatu Adam Guibourge-Czetwertyński. Posiedzenie odbyło się 6 października 2021 r. w Luksemburgu.

08.10.2021, 13:03
Prawo, finanse

Bank Pekao S.A. na Kongresie 590 – firmy przyszłości stawiają na zrównoważony rozwój

Ostatnie lata przyniosły nowy trend, zgodnie z którym inwestorzy, kredytodawcy i konsumenci na całym świecie oczekują od spółek dodatkowych informacji w zakresie danych środowiskowych, społecznych oraz związanych z ładem korporacyjnym (ESG). Również regulacje unijne zmierzają w kierunku ujednolicenia procesu raportowania przez podmioty gospodarcze swych postępów w tych dziedzinach. Wyzwaniom i szansom towarzyszącym wprowadzaniu standardów ESG poświęcona była debata ekspercka z udziałem Magdaleny Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Ban

08.10.2021, 07:40
Klimat, edukacja

Lasy pochłaniają tylko 3 proc. rocznej krajowej emisji CO2

W Niemczech lasy zmagazynowały w 2019 r. około 8,3 mln ton węgla więcej niż w roku poprzednim. Odpowiada to 30,6 mln ton dwutlenku węgla - wynika z nowych danych federalnego Urzędu Statystycznego, które przytacza „Der Spiegel”.

07.10.2021, 11:15
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.