Zakończyły się obrady Azjatyckiego Okrągłego Stołu na rzecz Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności

Zakończyły się obrady Azjatyckiego Okrągłego Stołu na rzecz Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności  - ZielonaGospodarka.pl
19.09.2023 14:34
Strona główna Klimat, Edukacja Zakończyły się obrady Azjatyckiego Okrągłego Stołu na rzecz Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności

Partnerzy portalu

Zakończyły się obrady Azjatyckiego Okrągłego Stołu na rzecz Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. State Power Investment Corporation Limited

7 września w Suzhou zakończyły się zorganizowane przez State Power Investment Corporation Limited obrady Azjatyckiego Okrągłego Stołu dla Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności 2023 (ang. 2023 Asia Green and Low-Carbon Development Roundtable). Wysokiej rangi szefowie i przedstawiciele organów sektora energii, czołowych przedsiębiorstw, instytutów badawczych i organizacji branżowych z 9 krajów, w tym Bangladeszu, Kazachstanu i Chin, odbyli pogłębioną wymianę poglądów oraz debaty innowacjom w dziedzinie technologii i wykorzystywania czystej energii, a także azjatyckiej współpracy w obszarze czystej energii i rozwoju.

Francisco La Camera, dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (ang. International Renewable Energy Agency, IRENA) oświadczył, że IRENA będzie kontynuować współpracę z krajami azjatyckimi w obszarze wspierania i optymalizacji ustalonych ram przechodzenia na czystą energię, a także aktywnie promować transformację energetyczną.

Long Yongtu, były wiceminister w ówcześnie istniejącym Ministerstwie Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej oraz główny negocjator w procesie przystąpienia Chin do WTO stwierdził, że chińskie inwestycje w obszar zielonej energii mają ogromne znaczenie dla wdrażania strategii niskoemisyjności i rozwoju ekologicznego na świecie. Wyraził nadzieję, że wszystkie kraje azjatyckie będą wspólnie promować wdrażanie bardziej praktycznych rezultatów nawiązanej współpracy.

Chen Haibin, wiceprezes SPIC poinformował, że grupa nawiązała współpracę z Turcją, Kazachstanem, Mongolią i innymi krajami i osiągnęła dobre wyniki w zakresie współpracy energetycznej. SPIC zamierza zaangażować całą posiadaną przewagę technologiczną, branżową, zarządczą i kapitałową w bardziej efektywny rozwój i korzystanie z czystej energii w Azji.

SPIC zorganizował dwa kolejne posiedzenia Okrągłego Stołu na rzecz Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności w Azji, których celem było wspieranie wzajemnie korzystnej współpracy między krajami azjatyckimi oraz postępy w zakresie rozwoju ekologicznego i niskoemisyjności. Do udziału w forum zgłosiło się ponad 400 chętnych zainteresowanych przyszłością ekologii i niskoemisyjności.

Źródło informacji: PR Newswire

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.