Zmniejszenie zużycia wody. Drobnymi krokami można dużo oszczędzić

zk

08.07.2021 13:10 Źródło: Własne
Strona główna Ekologia, Ochrona środowiska Zmniejszenie zużycia wody. Drobnymi krokami można dużo oszczędzić
Zmniejszenie zużycia wody. Drobnymi krokami można dużo oszczędzić - ZielonaGospodarka.pl
Fot. iStock

Rozpoczęto próby technologii używanej do cięcia zużycia wody, które odbędą się w tym roku, aby zminimalizować wpływ na środowisko. Największy w Wielkiej Brytanii detalista wody wprowadzi i przetestuje w tym roku technologię cięcia zużycia wody do spłukiwania w ramach swojego zaangażowania na rzecz środowiska.

Water Plus zainstaluje w swojej głównej siedzibie system Ureco, który ogranicza spłukiwanie pisuarów do 4 razy dziennie.

Ogłoszenie próby systemu miało miejsce w momencie, podczas panelu tematycznego Festiwalu Net Zero 2021. Firma zainstalowała również w swoim głównym biurze urządzenia do wody pitnej, które oszczędzają wodę, w ramach testowania bardziej innowacyjnych metod zmniejszania zużycia wody z sieci. Urządzenia są używane w głównej siedzibie Water Plus i zostały dostarczone przed Tygodniem Oszczędzania Wody 2021.

Water Plus wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, badając innowacyjne technologie, które mogą pomóc klientom zmniejszyć wpływ wywierany na zasoby naturalne i środowisko.

Oszczędność wody i czysta ekonomia

Wiele pisuarów spłukuje się cztery razy na godzinę – to około 96 razy w ciągu 24 godzin – więc 9-litrowa spłuczka zużywa 315 360 litrów rocznie. Przy opłacie za wodę w wysokości 2,50 funta za metr sześcienny, oznaczałoby to koszt 788,40 funta w ciągu roku.

Po zainstalowaniu Ureco wraz z systemem zarządzania wodą zużycie spadłoby do 13 140 litrów rocznie, a przy cenie 2,50 funta za metr sześcienny, oznaczałoby to koszt 32,85 funta, choć liczba ta może się różnić w zależności od potrzeb i wymagań obiektu.

– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile wody mogą zużywać pisuary każdego dnia – a ilość ta jest jeszcze większa, jeśli nie ma regulatorów i trwających wycieków. Wszystko to składa się na dodatkowe koszty, bez których firmy mogą się obejść – szczególnie po ostatnich 16 miesiącach, które dotknęły wszystkie sektory –  oznajmiła Laura McNamee, lider ds. zrównoważonego rozwoju i produktów dla klientów w Water Plus.

– Zrównoważony rozwój i minimalizowanie wpływu na środowisko są dla nas, naszych pracowników i klientów kluczowe, a testy technologii są tylko częścią naszych działań. Realizujemy nasze zobowiązanie wobec planety poprzez badanie, w jaki sposób innowacyjne technologie i podejście może pomóc w ograniczeniu zużycia wody –  wraz z podnoszeniem świadomości na temat marnotrawstwa wody i oszczędności wynikających z wydajności –  niezależnie od tego, czy jest to mała czy duża organizacja – dodała. 

Nie tylko zużycie wody, ale i mniejsza emisja

Technologia ograniczająca spłukiwanie oznacza również mniejszą ilość wody, która musi być uzdatniana i dostarczana do obiektu, co obniża zapotrzebowanie na energię i emisję dwutlenku węgla.

Dyrektor zarządzający HSG, Simon Rice, powiedział: 

–  To wspaniale, że największy detalista wody w Wielkiej Brytanii rozpocznie tę próbę w tym roku, aby poznać wynikające z tego działania korzyści dla środowiska,  wraz z oszczędnościami kosztów. Uretech Water Manager znacznie zmniejsza ilość spłukiwanych pisuarów dzięki zastosowaniu tulei pisuarowej Ureco. Opatentowany system blokady zapachu zatrzymuje zapachy z pisuaru pod powierzchnią, a enzym Ureco redukuje zatory, usuwając sole moczowe, tłuszcze i oleje, utrzymując przewody rurowe w czystości i swobodnym przepływie.

Małe kroki –  i te większe –  w zakresie zużycia wody mogą pomóc organizacjom w osiągnięciu celów ekologicznych, w tym celów Net Zero.

Dodatkowo firma wspiera akcję Trees for Cities, w ramach którego zasadzone zostaną setki drzew, które oprócz innych korzyści takich jak np. ograniczenie zanieczyszczenia powietrza, przyczyniają się do zarządzania spływem wód powierzchniowych. 


Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35362,00 $ tona 1,22% 17 wrz
 Cynk 3109,00 $ tona 1,50% 17 wrz
 Aluminium 2914,00 $ tona 1,60% 17 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.