Zrównoważony rozwój i ESG to priorytety dla firm produkcyjnych

zk

24.10.2022 07:39 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, ekologia Zrównoważony rozwój i ESG to priorytety dla firm produkcyjnych

Partnerzy portalu

Zrównoważony rozwój i ESG to priorytety dla firm produkcyjnych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Rockwell Automation wskazuje, że 97% ankietowanych zadeklarowało, że prowadzi formalne bądź nieformalne działania w zakresie ESG, a 55% posiada formalny program działań. 1 motywacja do podejmowania inicjatyw ESG to nierówności społeczne. 65% respondentów stwierdziło, że technologia odgrywa „znaczącą” lub „bardzo istotną” rolę w organizacji w zakresie ESG/Sustainability. By wesprzeć zrównoważony rozwój w swoim przedsiębiorstwie, firmy produkcyjne najczęściej inwestują w systemy zarządzania produkcją (MES), systemy zarządzania jakością (QMS)i łańcuchami dostaw (SCP).

Firma Rockwell Automation przygotowała raport na podstawie badań o stanie inteligentnej produkcji, który jako pierwszy omówił podejście firm produkcyjnych do zagadnień zrównoważonego rozwoju oraz ESG. W badaniu wzięło udział ponad 321 przedsiębiorstw z całego świata. Badanie przeprowadzone przez Plex Systems, firmę Rockwell Automation we współpracy z Hanover Research odkrywa, jak producenci postrzegają kwestię zrównoważonego rozwoju i ESG i ich rolę w zakresie inteligentnej produkcji.

Respondenci badania przeprowadzonego przez Rockwell Automation wykazali się rosnącą świadomością w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG, motywowanych poprzez chęć lepszego zarządzania przedsiębiorstwem, a także utrzymaniem konkurencyjności. Niezależnie od tego, czy ankietowani nazwali to ESG czy nie, badanie wykazało, że komponenty ESG mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy i wiele przedsiębiorstw skupia się na co najmniej jednym bądź kilku obszarach.

Zarządzanie energią, recykling, oraz zaangażowanie w procesy „przyjazne dla środowiska”

Na liście najbardziej kluczowych obszarów ESG dla firm produkcyjnych znalazły się: zarządzanie energią, recykling, oraz zaangażowanie w procesy „przyjazne dla środowiska”. Producenci starają się działać tak wydajnie, jak to możliwe, ponieważ czas bezczynności utrzymuje maszyny w gotowości do pracy, co marnuje energię, a także podnosi koszty produkcji.Recykling, czyli ponowne wykorzystanie produktów ubocznych i minimalizacja odpadów poprzez śledzenie i identyfikowanie przynosi firmie oszczędności. Odpady, których nie można ponownie wykorzystać u jednego producenta, często mogą okazać się możliwe do ponownego wykorzystania przez innego, w tym m.in. złom stalowy, tektury/opakowania i inne materiały.

W co inwestują producenci, by wesprzeć zrównoważony rozwój?

Respondenci badania skoncentrowali się głównie na systemach zarządzania produkcją (MES), systemach zarządzania jakością (QMS)i łańcuchów dostaw (SCP). Na liście znalazł się również przemysłowy Internet rzeczy i zarządzanie wydajnością zasobów (APM), które wspierają połączenie oprogramowania i sprzętu oraz kontrolę produkcji.

Rola technologii w działaniach ESG

Rockwell Automation wskazuje, że 65% respondentów na pytanie odnośnie roli, jaką technologia odgrywa w działaniach organizacji na rzecz ESG/Sustainability określiło ją jako „znaczącą” lub „bardzo istotną”, zwłaszcza firmy z sektora CPG (consumer packaged goods), sprzętu elektronicznego, tworzyw sztucznych.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 29225,00 $ tona -1,06% 2 lut
 Cynk 3349,00 $ tona -2,62% 2 lut
 Aluminium 2572,00 $ tona -1,46% 2 lut
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.