CNN rusza z Call to Earth Day, dniem wyróżniającym działania na rzecz ochrony środowiska, ekologii i zrównoważonego rozwoju. Inicjatywa ma skierować uwagę na tych, którzy inspirują do pozytywnych zmian oraz zachęcać do przyłączenia się do projektu poprzez podejmowanie własnych działań. Finał akcji odbędzie się 10 listopada, w ostatnim tygodniu szczytu klimatycznego COP26.
Dzięki kompleksowemu połączeniu dedykowanych treści telewizyjnych, cyfrowych i w mediach społecznościowych oraz serii wyjątkowych relacji na żywo, Call to Earth Day pozwoli CNN nawiązać współpracę ze szkołami, osobami prywatnymi i organizacjami na całym świecie, aby zwiększyć świadomość problemów środowiskowych oraz angażować w edukację w zakresie ochrony przyrody.
Planowane na 10 listopada relacje będą dotyczyły ekologicznych rozwiązań i projektów realizowanych na całym świecie, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Chinach, Brazylii i Hong Kongu.
Relacje na żywo będą nadawane z Azji, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Stanów Zjednoczonych.
W ramach „Connect the World” z Becky Anderson zostanie wyemitowany specjalny program poświęcony Call to Earth Day z obiektu Expo 2020 w Dubaju. Dziennikarka przeprowadzi wywiady z osobami, które przyczyniają się do zmian. Bohaterem jednej z rozmów na temat oceanów, klimatu i eksploracji będzie filmowiec, odkrywca i ambasador marki Rolex – James Cameron.
Każdy, kto chce wziąć udział w Call to Earth Day zachęcany jest do pożytecznych działań na rzecz ochrony środowiska. Setki szkół i innych organizacji na całym świecie już zadeklarowały swój udział w akcji, której finał będzie miał miejsce 10 listopada.
„Cała ludzkość musi stanąć do walki z kryzysem klimatycznym. Chcemy wykorzystać platformy CNN jako nośniki wezwania do działania. Call to Earth Day to nowa inicjatywa, która ma pomóc ożywić dyskusję wokół fundamentalnych kwestii, którymi musimy się zająć oraz wyróżnić inicjujących i dokonujących zmian ludzi. W naszych programach informacyjnych w telewizji i w mediach cyfrowych do podjęcia działań będziemy również nakłaniać liderów biznesu i polityki” – mówi Mike McCarthy, EVP & General Manager w CNN International.
6 listopada CNN wyemituje również 30-minutowy program specjalny „Protectors of the Planet”, prowadzony przez Richarda Questa, poświęcony pięciu projektom na rzecz zrównoważonego rozwoju. Program przedstawi pracę naukowczyni i twórczyni filmowej Ellie McKay z Wielkiej Brytanii, biologa morskiego i ekologa Jonathana Cybulskiego z Hong Kongu, biologa zajmującego się ochroną przyrody Shahriara Caesara Rahmana z Bangladeszu oraz dwóch laureatów Nagrody Rolexa – weterynarza Oliviera Nsengimany z Rwandy i konserwatorki przyrody Kerstin Forsberg z Peru.
Call to Earth Day jest częścią Call to Earth, globalnej inicjatywy realizowanej przez CNN od 2019 roku we współpracy z Rolexem oraz w ramach Perpetual Planet. W ciągu ostatnich dwóch lat w myśl projektu opowiedziano historie osób wprowadzających zmiany, wizjonerów i twórców przełomowych pomysłów zmieniających na lepsze otaczający ich świat.
„Call to Earth przyczyniło się już do rozpowszechnienia wiedzy o niezwykłych ludziach i przedsięwzięciach. Call to Earth Day to rozszerzenie tej inicjatywy. Mamy nadzieję, że projekt ten zainspiruje młodych ludzi i społeczności na całym świecie do podjęcia konkretnych działań oraz do odegrania roli w procesie, który naprawdę jest jednym z największych wyzwań stojących przed ludzkością” – mówi Ellana Lee, SVP & Managing Editor w CNN Asia Pacific.
10 listopada CNN będzie gospodarzem interaktywnej platformy, na której chętni będą mogli dzielić się aktywnościami, deklaracjami, zorganizowanymi wydarzeniami oraz innymi pomysłami. Na stronie pojawią się także treści od CNN. Aby uchwycić wydarzenia tego dnia w czasie rzeczywistym, prowadzony będzie również tzw. live blog. Czytelnicy będą mogli zapoznać się z artykułami oraz felietonami specjalistów od ochrony środowiska.
Zachęcamy do dzielenia się podjętymi działaniami w mediach społecznościowych przy użyciu hashtagu #CalltoEarth.
Partnerstwo CNN z Rolexem w ramach inicjatywy Call to Earth opiera się na wspólnych wartościach. CNN od dawna popiera ważne inicjatywy tego typu i szeroko relacjonuje kwestie związane ze środowiskiem. Rolex wspiera indywidualne osoby i organizacje, które działają na rzecz ochrony środowiska. Perpetual Planet to jeden z projektów marki, który obejmuje również nagrodę Rolex Awards for Enterprise, a także współpracę z Mission Blue oferującą wsparcie dla naukowców poszerzających świadomość o problemach środowiskowych.
Energetyka, OZE
wizytówki: 153
Gospodarka odpadami, Recykling
wizytówki: 109
Ekologia, Ochrona środowiska
wizytówki: 69
E-transport, E-logistyka, E-mobilność
wizytówki: 15
EkoDom, EkoBudownictwo
wizytówki: 36
EkoRolnictwo, BioŻywność
wizytówki: 10
Prawo, Administracja, Konsulting
wizytówki: 7
9
Wodór blisko morza. Orlen otwiera stację H2 w Gdyni
EDF power solutions uruchomiło największy magazyn energii w Polsce
Krajowa produkcja biometanu może być korzystniejsza dla polskiej gospodarki niż import tańszego gazu ziemnego
W Europie jest coraz goręcej. Nowy raport nie pozostawia wątpliwości
Fotowoltaika jest najbardziej opłacalna z magazynem energii lub pompą ciepła [EKSPERT]
5 czerwca – Światowy Dzień Środowiska: zielona rewolucja w produkcji leków. Polskie badania mogą ograniczyć toksyczne odpady
Jest nowa deregulacja w energetyce. Ucieszą się konsumenci i ciepłownictwo
Chińskie samochody elektryczne podbijają świat. Pierwsza fabryka w UE i eksport do Kanady
00:03:07
Potrzebne są inwestycje w system gospodarowania odpadami. Spór o zasady
R.Power pozyskuje największe w Polsce finansowanie project finance dla projektu magazynowania energii BESS Jedwabno
7
Tak powstaje farma wiatrowa Annopol [GALERIA]
MF: kaucja z butelek może zostać objęta podatkiem dochodowym
Europa traci pozycję lidera. Branża tworzyw sztucznych apeluje o wsparcie inwestycji i recyklingu
Automatyka obniży rachunki? Ogrzewanie nawet o 30%
Fale upałów w Europie wcale nie sprzyjają OZE. Generują problemy techniczne i ekonomiczne
Kaucja na widelcu. Polacy widzą w niej ratunek dla przyrody, ale diabeł tkwi w szczegółach
Plastik z recyklingu może być groźny dla zdrowia. Lepiej postawić na biotworzywa
Stoen Operator podpisał nową umowę na dotację wspierającą rozwój infrastruktury elektromobilności
W 2025 roku zmalał obszar strawiony przez pożary, a paliło się głównie u bogatszych
Handel obawia się systemu kaucyjnego dla szklanych butelek. Ostrzega przed paraliżem sklepów
Kaucja na widelcu. Polacy widzą w niej ratunek dla przyrody, ale diabeł tkwi w szczegółach
Resort klimatu: zakup kolejnych e-busów do Morskiego Oka nie oznacza likwidacji przewozów konnych
„Znalazłem pisklę! I co teraz?” – poradnik ratunkowy
Portal Jakość Powietrza z nowoczesnymi funkcjonalnościami dzięki Funduszom Europejskim
Prezes Wód Polskich: właściwe zarządzanie melioracją pozwoli zatrzymać w glebie 400 mln m3 wody
MKiŚ tworzy strategię adaptacji do zmian klimatu
| Ropa brent | 97.91 $ | baryłka | 2,25% | 04.06.2026 16:05 |
| Cyna | 57105 $ | tona | -0,64% | 04.06.2026 16:05 |
| Cynk | 3624.25 $ | tona | 0,37% | 04.06.2026 16:05 |
| Aluminium | 3796.75 $ | tona | -1,50% | 04.06.2026 16:05 |
| Pallad | 1316 $ | uncja | -5,46% | 04.06.2026 16:05 |
| Platyna | 1862 $ | uncja | -3,90% | 04.06.2026 16:05 |
| Srebro | 72.97 $ | uncja | -3,27% | 04.06.2026 16:05 |
| Złoto | 4462.6 $ | uncja | -1,26% | 04.06.2026 16:05 |