"Droga do Elektromobilności" rozpoczęły się największe targi motoryzacyjne Poznań Motor Show

zk

07.04.2022 19:52
Strona główna Transport, Elektromobilność "Droga do Elektromobilności" rozpoczęły się największe targi motoryzacyjne Poznań Motor Show

Partnerzy portalu

"Droga do Elektromobilności" rozpoczęły się największe targi motoryzacyjne Poznań Motor Show - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Twitter

Po przerwie spowodowanej pandemią do stolicy Wielkopolski powracają targi Poznań Motor Show; uznawane za najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja wydarzenia rusza w czwartek - motywem przewodnim będzie elektromobilność.

Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest "Droga do Elektromobilności". Z tego powodu wśród modeli prezentowanych na targach nie zabraknie samochodów i motocykli wyposażonych w zeroemisyjny napęd. Łącznie na zwiedzających czeka kilkadziesiąt renomowanych marek pojazdów. Wśród wystawców pojawią się również producenci ładowarek oraz innych rozwiązań skupionych wokół elektromobilności.

Jednym z wydarzeń w trakcie Poznań Motor Show będzie Kongres MOVE, czyli największa konferencja merytoryczna, organizowana wspólnie przez Grupę MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Praktycy i eksperci z branży e-mobility porozmawiają o aktualnie panujących trendach oraz opowiedzą, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

Podczas każdej edycji targów największą uwagę zwiedzających przyciąga salon samochodowy na Poznań Motor Show. Wśród marek, których modele będzie można spotkać w pawilonach wystawienniczych znajdą się Dacia, Renault, Peugeot, Hyundai, Honda, Jaguar, Land Rover, Volvo (Strefa Grupy Karlik) oraz Mercedes (Strefa MB Motors). Grupa Bemo Motors zaprezentuje z kolei pojazdy marek LEVC oraz DS.

„Szczególną uwagę warto zwrócić na premierowy model Range Rovera, który po raz pierwszy od czasu jesiennej prezentacji online będzie dostępny dla szerokiej publiczności. To luksusowy SUV z absolutnie najwyższej półki, który bez wątpienia zasługuje na chwilę uwagi. Nie mniej interesujące modele zwiedzający spotkają na stoisku Mercedesa, gdzie zostaną pokazane wyjątkowe nowości, takie jak EQS 580 4MATIC oraz EQB 300 4MATIC. Fanów Jaguarów ucieszy z kolei obecność modelu F-TYPE Heritage 60 Edition – jedynego w Polsce i jednego z 60 egzemplarzy na całym świecie. Po raz pierwszy w Polsce zobaczymy również w pełni elektryczne, zupełnie nowe Renault Megane, które pojawi się w strefie Grupy Karlik” – podkreślili organizatorzy.

Stałą częścią ekspozycji jest także Salon motocyklowy. W ślad za motywem przewodnim tegorocznej edycji, wśród prezentowanych modeli pojawią się także te wyposażone w zeroemisyjny napęd.

Organizatorzy wskazali, że fani klasyki z pewnością zwrócą się w stronę stoiska Harley-Davidson Poznań. Na targach pojawią się cztery modele tego legendarnego producenta – Pan America 1250 Special, Sportster S 1250, LiveWire i Softail Breakout 114. Trzy marki motocyklowe zabierze ze sobą z kolei Grupa Karlik, gdzie pojawią się jednoślady wyprodukowane przez Hondę, Kawasaki i MV Augusta.

Atrakcje Poznań Motor Show dostępne będą dla zwiedzających także poza halami targowymi. Podobnie jak w poprzednich latach zwiedzający będą mogli podziwiać wyczyny stunterów, którzy na swoich motocyklach będą wykonać kaskaderskie „sztuczki”. Dla fanów wyścigów przygotowano z kolei tor gokartowy, o którego obecność zadbał Automobilklub Wielkopolski.

W tym samym czasie na MTP odbywają się także Targi Techniki Motoryzacyjnej; największe wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie tu prezentowane są nowości produktowe i technologiczne, program wypełniają też liczne prezentacje, warsztaty i szkolenia. Jednym z punktów programu będzie także Żywy Warsztat; w interaktywnej strefie warsztatowo – diagnostycznej odbędą się pokazy najnowszych technik naprawczych, a zwiedzający będą mogli na żywo śledzić poczynania profesjonalistów z różnych dziedzin motoryzacji.

Poznań Motor Show i Targi Techniki Motoryzacyjnej potrwają do niedzieli, 10 kwietnia.Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23475,00 $ tona 1,62% 2 gru
 Cynk 3066,00 $ tona 0,33% 2 gru
 Aluminium 2448,00 $ tona 0,74% 2 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.