Hughes prezentuje pierwszy tego rodzaju satelitarno-komórkowy terminal hybrydowy

zk

18.05.2021 16:47 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia, Ochrona środowiska Hughes prezentuje pierwszy tego rodzaju satelitarno-komórkowy terminal hybrydowy
Hughes prezentuje pierwszy tego rodzaju satelitarno-komórkowy terminal hybrydowy - ZielonaGospodarka.pl
Fot. hughes.com

Zaprezentowany przez Hughes terminal 4510 zapewnia inteligentną łączność dla kluczowych zastosowań mobilnych, naziemnych i morskich w odległych obszarach Europy bez dostępu do sieci energetycznej.

Spółka Hughes Network Systems, LLC (HUGHES) – działający od 50 lat innowator w dziedzinie technologii satelitarnych i opartych na różnych sposobach transmisji danych oraz sieci - poinformowała dziś o wprowadzeniu na rynek europejski terminala hybrydowego (satelitarno-komórkowego) Hughes 4510. Pierwszy tego rodzaju podwójny terminal inteligentnie kieruje ruchem IP przy pomocy naziemnych lub komórkowych sieci satelitarnych (MSS), umożliwiając niezawodną, powszechnie dostępną łączność dla kluczowych zastosowań. Gdy terminal przemieszcza się poza zasięg naziemnych systemów komórkowych, następuje automatyczna aktywacja działającej w paśmie S usługi satelitarnej, zapewniając ciągłą łączność.

– Hughes kładzie nacisk na innowacje w zakresie rozwiązań wykorzystujących różne systemy przesyłu danych, jako kluczowe w umożliwianiu jak niezawodnych i efektywnych kosztowo połączeń w każdym miejscu na świecie. Wyjątkowe funkcje terminala 4510 umożliwiają powszechnie dostępną łączność dla kluczowych zastosowań w pojazdach i łodziach, które poruszają się zarówno po obszarach objętych zasięgiem sieci komórkowych, jak i takich, gdzie takiego zasięgu nie ma, a także w obiektach stacjonarnych, które bazują głównie na energii słonecznej lub są zasilane z akumulatorów – powiedział Graham Avis, wiceprezes Hughes ds. sieci komórkowo-satelitarnych (MobileSat).

EchoStar Mobile – spółka – siostra Hughes – wykorzystuje urządzenie 4510 do obsługi swojej nowej usługi EM SYNERGY™, która zapewnia kompleksową, hybrydową łączność dla klientów z Europy – od wysoko zurbanizowanych obszarów po odległe krańce kontynentu – przy wykorzystaniu połączeń satelitarnych działających w paśmie S oraz paneuropejskiego roamingu komórkowego. Wśród możliwych odbiorców Hughes 4510 można wymienić sektor przedsiębiorstw, rządowy i morski, przemysł naftowy i gazowy, monitorowanie tzw. inteligentnych sieci energetycznych, branżę żeglarską i internet rzeczy (IoT).

Terminal posiada kartę typu embedded SIM (eSIM) do obsługi sieci komórkowych 4G na całym świecie i inteligentnie i dynamicznie rozdziela ruch IP na sieci naziemne i działające w paśmie S w zależności od ich dostępności. Terminal jest zgodny z normą szczelności IP67 zapewniającą całkowitą pyłoszczelność i ochronę przed zanurzeniem w wodzie. Ma on także wbudowaną dookolną antenę satelitarną i potrzebuje niewielkiej ilości energii, dzięki czemu nadaje się do łatwego montażu na pojazdach, w obiektach stacjonarnych oraz na łodziach w miejscach położonych poza zasięgiem sieci energetycznej. W terminalu 4510 możliwe jest zdalne sterowanie i aktualizowanie oprogramowania sprzętowego, a funkcja samodzielnej aktywacji pozwala na automatyczne przywrócenie zasilania i połączenia (bez ingerencji człowieka) w przypadku przerw w dostawie energii.

Dodatkowe informacje o urządzeniu Hughes 4510 można znaleźć >>tutaj

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 41675,00 $ tona -3,86% 25 sty
 Cynk 3614,00 $ tona -0,74% 25 sty
 Aluminium 3063,00 $ tona 0,62% 25 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.