zc
Potrojenie liczby zatrudnianych specjalistów i zwiększenie powierzchni laboratoriów na terenie Bionanoparku w Łodzi zapowiedziała Grupa Eurofins Scientific. Międzynarodowa firma ma zamiar badać w łódzkiej placówce pozostałości pestycydów i metali ciężkich.
Grupa Eurofins Scientific, która specjalizuje się w badaniach laboratoryjnych, na początku 2021 roku oddała do użytku pierwszy z czterech planowanych budynków w łódzkim Bionanoparku. Na powierzchni 1,5 tys. m kw. znajdują się pracownie analiz żywności, zarówno mikrobiologicznych jak i chemicznych, a przede wszystkim nowoczesna pracownia, gdzie badane są pozostałości pestycydów i metali ciężkich.
Obecnie w łódzkich laboratoriach Eurofins pracuje 30 osób, ale w perspektywie dwóch lat zatrudnienie ma być potrojone i sięgnie blisko 100 pracowników. W planach jest też rozbudowa kampusu, który będzie się składał z czterech budynków laboratoryjnych o łącznej powierzchni ponad 6 tys. m kw.
"Założenia, które w 2018 stały za naszą decyzją o inwestycji w Łodzi – czyli szeroki dostęp do wykwalifikowanych specjalistów, centralna lokalizacja oraz dobra współpraca z władzami lokalnymi - sprawdziły się. Pierwszy budynek kampusu został oddany do użytku i codziennie analizujemy w nim setki próbek dla największych producentów żywności w Polsce" - podkreślił dyrektor generalny Eurofins w Polsce Olaf Kacperski.
Zdaniem dyrektora Laboratorium Eurofins w Łodzi Damiana Szwabe szczególnie istotne w łódzkiej lokalizacji jest położenie Bionanoparku w pobliżu węzła autostrad, co pozwala na sprawne dostarczanie próbek z całej Polski.
Eurofins w Polsce jest obecny ponad 20 lat. Prócz właśnie oddanego laboratorium w Łodzi ma oddziały w Malborku, Gdańsku i Katowicach. Wykonuje tam badania żywności, środowiska, azbestu i kosmetyków. Dodatkowo posiada punkty logistyczne w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu oraz pola doświadczalne w Wielkopolsce, gdzie bada skuteczność pestycydów. W Katowicach zlokalizowane jest Centrum Usług Wspólnych, które obsługuje Grupę w zakresie finansów i IT. Łącznie Eurofins w Polsce zatrudnia ponad 1 tys. osób.
Firma jest światowym liderem w testowaniu produktów spożywczych, środowiskowych, farmaceutycznych, kosmetycznych oraz w badaniach jakości pasz zwierzęcych. Eurofins odgrywa też wiodąca rolę na rynku badań laboratoryjnych w zakresie genomiki, farmakologii odkrywczej, medycyny sądowej, zaawansowanego materiałoznawstwa i wspierania badań klinicznych. Grupa również szybko rozwija się w wysoce wyspecjalizowanych badaniach klinicznych oraz produktach do diagnostyki in vitro.
W ubiegłym roku Grupa Eurofins zaangażowała się w walkę z COVID-19, m.in. wykonała ponad 15 milionów testów PCR we własnych laboratoriach, wspierała rozwój szczepionek i ustanowiła programy testowania, monitorowania i doradztwa, aby pomóc zapewnić bezpieczniejsze środowisko pracy podczas pandemii.
Energetyka, OZE
Gospodarka odpadami, Recykling
Ekologia, Ochrona środowiska
E-transport, E-logistyka, E-mobilność
EkoDom, EkoBudownictwo
EkoRolnictwo, BioŻywność
Prawo, Administracja, Konsulting
Rząd zdecydował o zakazie przywożenia do Polski zboża i innej żywności z Ukrainy
Zwiększenie hodowli wodorostów może zmniejszyć emisję CO2 z rolnictwa. Rozwój upraw oceanicznych może jednak budzić kontrowersje
Azoty uruchamiają w swoich gdańskich zakładach Centrum BR Bionawozów
Miejska spółka w Rzeszowie produkuje nawóz ze ścieków
Emisje z nawozów mogą spaść o 80 procent!
Niemcy. Cielęta z RFN nielegalnie trafiają na Bliski Wschód, gdzie umierają w męczarniach
Ropa brent | 64,38 $ | baryłka | 0,00% | 21:58 |
Cyna | 24525,00 $ | tona | 1,03% | 24 maj |
Cynk | 2305,00 $ | tona | -2,41% | 24 maj |
Aluminium | 2233,00 $ | tona | 1,45% | 24 maj |
Pallad | 2680,00 $ | uncja | 0,00% | 21:57 |
Platyna | 1191,10 $ | uncja | 0,00% | 21:59 |
Srebro | 25,11 $ | uncja | 0,00% | 21:59 |
Złoto | 1731,30 $ | uncja | 0,00% | 21:59 |