Prawie milion złotych w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”

zk

05.12.2022 17:20 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE Prawie milion złotych w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”

Partnerzy portalu

Prawie milion złotych w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Gorzów Wielkopolski będzie miał do dyspozycji prawie milion złotych z programu „Ciepłe Mieszkanie” na wypłaty dofinansowania do termomodernizacji i wymiany źródeł ciepła na ekologiczne w budownictwie wielorodzinnym - poinformował rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Wiesław Ciepiela.

W poniedziałek prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki podpisał umowę na te środki z prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze Mariuszem Herbutem. Z szacunków miasta wynika, że przyznana kwota pozwoli na wypłacenie 47 dotacji.

„To bardzo dobra wiadomość dla gorzowian. Mieszkańcy, którzy będą chcieli wymienić stary piec, wymienić okna w swoim mieszkaniu, czy dokonać innej opisanej w warunkach konkursu modernizacji, będą mogli to zrobić otrzymując dofinansowanie sięgające nawet 90 proc.” – powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze Mariusz Herbut zaznaczył, że program „Ciepłe Mieszkanie” jest kolejnym działaniem mającym przyczynić się do zmniejszania emisji zanieczyszczeń do powietrza. Tym razem skierowanym do mieszkańców budynków wielorodzinnych. Zaapelował do innych samorządowców, aby nie wykluczali z tej szansy mieszkańców budownictwa wielorodzinnego.

"Środki na ten cel są z NFOŚiGW, gmina nie musi dokładać ze swojego budżetu, a skupić się jedynie na kwestiach organizacyjnych” – dodał Herbut.

Celem programu „Ciepłe mieszkanie” jest poprawa jakości powietrza. Program jest skierowany do osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych. Konkurs ogłosił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W woj. lubuskim Gorzów jest trzecią gminą, która uzyskała grant z tego programu. Wcześniej przyznano go Brzeźnicy i Przytocznej.

„Do programu +Ciepłe Mieszkanie+ mogą się zgłaszać mieszkańcy Gorzowa, którzy spełnią określone warunki konkursowe. Aktualnie trwają przygotowania do ich ogłoszenia. Konkurs ruszy na początku przyszłego roku” – zapowiedział Ciepiela.

Dodał, że magistrat planuje zorganizować spotkania, na których będzie można dowiedzieć się, jakie warunki należy spełniać, by otrzymać dofinansowanie oraz uzyskać pomoc w wypełnieniu i złożeniu wniosku.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24350,00 $ tona 2,20% 24 mar
 Cynk 2899,00 $ tona 0,21% 24 mar
 Aluminium 2264,00 $ tona 0,00% 24 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.