Rząd we wtorek wysłucha informacji ministrów o sytuacji sektora energetycznego

zk

20.09.2022 07:38 Źródło: PAP
Strona główna Prawo, finanse Rząd we wtorek wysłucha informacji ministrów o sytuacji sektora energetycznego

Partnerzy portalu

Rząd we wtorek wysłucha informacji ministrów o sytuacji sektora energetycznego - ZielonaGospodarka.pl
Fot. gov.pl

We wtorek o godz. 11 zbierze się rząd; wysłucha informacji ministra aktywów państwowych oraz ministra klimatu i środowiska na temat sytuacji sektora energetycznego. Rada Ministrów zajmie się również projektem ustawy o zawodzie ratownika medycznego.

Jak wynika z harmonogramu posiedzenia, we wtorek rząd wysłucha informacji ministra aktywów państwowych oraz ministra klimatu i środowiska na temat sytuacji sektora energetycznego.

Rada Ministrów zajmie się też projektem ustawy o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych, opracowanym przez resort zdrowia. Zawiera on przepisy regulujące wykonywanie zawodu ratownika medycznego, w tym m.in. wymagane uprawnienia kwalifikacyjne, zasady uzyskiwania prawa wykonywania zawodu ratownika medycznego, zasady wykonywania tego zawodu, organizacji kształcenia przed i podyplomowego oraz ponoszenia odpowiedzialności zawodowej, jak również utworzenia samorządu ratowników medycznych.

Rząd rozpatrzy też projekt noweli ustawy o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) oraz Wizowym Systemie Informacyjnym. Ma on na celu dostosowanie przepisów polskiego prawa w zakresie funkcjonowania i korzystania z SIS do prawa Unii Europejskiej w zakresie wynikającym z rozporządzeń unijnych.

Nowela będzie oddziaływała na Straż Graniczną, Urząd do Spraw Cudzoziemców, Policję, ABW, Służbę Celno-Skarbową, Żandarmerię Wojskową, CBA, SKW, SWW, SOP, MSWiA, a także na sądy i prokuraturę. W projekcie określono m.in. podmiot weryfikujący dopasowania opierające się na porównaniu danych biometrycznych; uprawnienie to będzie przysługiwać Centralnemu Laboratorium Kryminalistycznemu Policji.

Ministrowie zajmą się też projektem nowelizacji Kodeksu wyborczego dotyczącym praw wyborczych obywateli Wielkiej Brytanii. Celem projektu noweli jest potwierdzenie dalszego przysługiwania w wyborach lokalnych praw wyborczych obywatelom Wielkiej Brytanii, analogicznych do tych, które posiadali do momentu Brexitu.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 29225,00 $ tona -1,06% 2 lut
 Cynk 3349,00 $ tona -2,62% 2 lut
 Aluminium 2572,00 $ tona -1,46% 2 lut
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.