Schneider Electric wyróżniony za innowacyjny ekosystem do automatyki przemysłowej

zk

22.05.2022 18:28 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Schneider Electric wyróżniony za innowacyjny ekosystem do automatyki przemysłowej

Partnerzy portalu

Schneider Electric wyróżniony za innowacyjny ekosystem do automatyki przemysłowej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. ifdesign.com

EcoStruxure Automation Expert, ekosystem automatyki przemysłowej rozwijany przez Schneider Electric, został uhonorowany tytułem najlepszego i najbardziej innowacyjnego systemu w tej kategorii w plebiscycie „Engineers' Choice Awards” organizowanym przez Control Engineering. Gremium 35. edycji plebiscytu oceniło i wyróżniło najlepsze produkty z dziedziny automatyki, sterowania i oprzyrządowania w 19 głównych kategoriach, które zostały wprowadzone na rynek w 2021 roku.

Nowy język komunikacji i rozdział w rozwoju automatyki przemysłowej

Mnożąca się lista wyzwań, z którymi boryka się obecnie przemysł, powoduje sytuację, w której dostawcy systemów usprawniających ten obszar muszą nie tylko skupiać się na bieżących potrzebach, ale projektować systemy, które przyniosą spokój i możliwości usprawniania także w perspektywie przyszłości. Chcąc zrealizować obietnicę, którą przyniosła wizja Industry 4.0, rynek przemysłu i automatyki musi zmienić modele działania, eliminując przy tym pojawiające się ograniczenia.

EcoStruxure Automation Expert to nowa kategoria systemów automatyki przemysłowej, która umożliwia skokowy wzrost jakości, elastyczności i bezpieczeństwa w całym cyklu życia urządzeń przemysłowych przy jednoczesnym usprawnieniu ich komunikacji oraz produktywności. Ekosystem pozwala na sprawniejszą natywną konwergencję IT i OT, umożliwiającą łatwą integrację zaawansowanych aplikacji, narzędzi i technologii informatycznych do zastosowań przemysłowych.

– Rozwój platform do automatyki przemysłowej na całym świecie jest podyktowany zmianami, których doświadcza rynek i musi być dostosowany do tego, aby jak najlepiej odpowiedzieć wyzwania Przemysłu 4.0 i jego ewolucji. Trend wpisuje się w rozwijaną przez nas koncepcję uniwersalnej automatyzacji, a więc wprowadzenia na rynek jednego spójnego języka komunikacji i współpracy dla systemów automatyki przemysłowej. Oparty o standard IEC 61499 system pozwoli na sprawniejszą konfigurowalność i współdziałanie technologii od różnych dostawców, ale także zagwarantuje niezależność oprogramowania i sprzętu. Wyróżnienie w konkursie „Engineers' Choice Awards”, w którym rozwiązania oceniają inżynierowie, jest dla nas tym bardziej ważne, że potwierdza głosami praktyków kierunek przyjęty przez firmę i wysiłek włożony w rozwój nowego świata automatyki przemysłowej – mówi Ireneusz Martyniuk, wiceprezes Pionu Przemysłu na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.

W plebiscycie „Engineers' Choice Awards” organizowanym przez Control Engineering wzięło udział 48 dostawców technologii, a analizie ekspertów zostało poddanych 72 rozwiązań w 19 kategoriach. Jurorzy wyłaniający zwycięzców to osoby odpowiedzialne za zakup technologii i te, które mają codziennie do czynienia z ocenianymi systemami.

Schneider Electric

Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie. 

Tagi:
se, oze , energetyka

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.