Shanghai Electric podpisuje umowę z Johnson Controls i planuje utworzyć laboratorium, które ma wspierać bardziej ekologiczny rozwój miast

Shanghai Electric podpisuje umowę z Johnson Controls i planuje utworzyć laboratorium, które ma wspierać bardziej ekologiczny rozwój miast  - ZielonaGospodarka.pl
15.11.2023 14:45
Strona główna Klimat, Edukacja Shanghai Electric podpisuje umowę z Johnson Controls i planuje utworzyć laboratorium, które ma wspierać bardziej ekologiczny rozwój miast

Partnerzy portalu

Shanghai Electric podpisuje umowę z Johnson Controls i planuje utworzyć laboratorium, które ma wspierać bardziej ekologiczny rozwój miast  - ZielonaGospodarka.pl

Spółka Shanghai Electric (SEHK: 2727, SSE: 601727) ogłosiła podpisanie umowy o laboratoryjnej współpracy strategicznej z Johnson Controls Inc. (Johnson Controls) podczas targów China International Import Expo (CIIE). Krok ten wzmocni synergię podmiotów i ich dążenia do napędzania innowacji mających na celu zrównoważony rozwój miast. Współpraca, ukierunkowana na przyspieszenie rozwoju zeroemisyjnych zakładów i parków przemysłowych, przewiduje ustanowienie przez strony ekologicznego, niskoemisyjnego systemu łańcuchów dostaw, aby umożliwić sektorowi energetycznemu zwiększenie wydajności i ograniczenie śladu węglowego.

„Utworzenie wspólnego laboratorium dodatkowo pogłębi współpracę Shanghai Electric i Johnson Controls w zakresie ekologicznego, niskoemisyjnego i zrównoważonego rozwoju miast. Jego powstanie pozwoli wykorzystać wzajemnie uzupełniające się mocne strony obu podmiotów i wspierać skoordynowany rozwój źródeł i odbiorników energii oraz możliwości wynikające z płynnej integracji rozwiązań cyfrowych i inteligentnych, które pozwolą na analizę możliwości współpracy w różnych scenariuszach obejmujących miasta, parki przemysłowe, ulice i budynki. Naszym wspólnym celem jest tworzenie zintegrowanych rozwiązań i platform usług inteligentnych, które łączą różne źródła energii elektrycznej, chłodzenia, ciepła i gazu, wspólnie wspierając ekologiczną i niskoemisyjną transformację” - powiedział Liu Ping, prezes Shanghai Electric.

Parki przemysłowe charakteryzuje duże zużycie energii i znaczny ślad węglowy. Odpowiadają one za około 69% całkowitego zużycia energii i 31% emisji dwutlenku węgla w Chinach i stanowią główne źródła emisji CO2 w obszarach miejskich, które zgodnie z przewidywaniami mają wzrastać wraz z rozwojem społeczno-gospodarczym. Pomimo dużego udziału w emisji CO2 te ośrodki produkcyjne stanowią ważny element rozwoju gospodarczego. Ponad 20 000 parków przemysłowych zlokalizowanych w całym kraju odpowiada za przeszło 30% rozwoju gospodarczego.

We wspólnych działaniach na rzecz sprostania wyzwaniom środowiskowym związanym z sektorami przemysłowymi o dużym zapotrzebowaniu na energię Shanghai Electric i Johnson Controls połączyły siły, aby tworzyć innowacyjne rozwiązania z myślą o ograniczeniu śladu węglowego zakładów produkcyjnych, jednocześnie podnosząc wydajność zużywanej przez nie energii. Spółki wspólnie opracowały Standard zawierający wytyczne w zakresie planowania i oceny prowadzenia zeroemisyjnych parków przemysłowych, który ustanawia solidne ramy dla realizowanej przez Chiny misji dekarbonizacji stref przemysłowych.

Zaprezentowany podczas Chińskich Międzynarodowych Targów Przemysłowych 2023 standard zawiera wytyczne w zakresie „jednej platformy cyfrowej” jako podstawy zarządzania parkami przemysłowymi neutralnymi pod względem emisji CO2, „dziewięciu ścieżek technologicznych” w głównych obszarach oraz strategii wprowadzenia zintegrowanego systemu „źródło zasilania - sieć - odbiorniki - magazynowanie”, który pomoże parkom przemysłowym maksymalnie ograniczyć emisje przy możliwie najniższych kosztach.

U podstaw sojuszu biznesowego Shanghai Electric i Johnson Controls leży współpraca rozpoczęta w 2015 r. dotycząca technologii zeroemisyjnej i ekologicznego rozwoju. Spółki będą kontynuować wspólną misję wspierania świadomego ekologicznie, niskoemisyjnego rozwoju, będą także pogłębiać współpracę w miarę badania technologii inteligentnych dla parków i budynków przemysłowych, opracowywanie wydajnych energetycznie i przyjaznych dla środowiska produktów oraz produktów do magazynowania energii nowej generacji.

Źródło informacji: PR Newswire

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.