Symulacje zielonego korytarza, najnowsze technologie dekarbonizacji i strategia przyszłej floty wiodą prym w dyskusji na forum Komitetu Regionalnego ABS Southeast Asia

zk

28.02.2023 18:41
Strona główna Transport, Elektromobilność Symulacje zielonego korytarza, najnowsze technologie dekarbonizacji i strategia przyszłej floty wiodą prym w dyskusji na forum Komitetu Regionalnego ABS Southeast Asia

Partnerzy portalu

Symulacje zielonego korytarza, najnowsze technologie dekarbonizacji i strategia przyszłej floty wiodą prym w dyskusji na forum Komitetu Regionalnego ABS Southeast Asia - ZielonaGospodarka.pl
Fot. ABS Southeast Asia Committee/ABS

Na spotkaniu Komitetu Regionalnego ABS Southeast Asia skoncentrowano się na przygotowaniu przemysłu morskiego i offshore do prosperowania w warunkach transformacji energetycznej.

Dyrektor naczelny Urzędu Morskiego i Portowego (MPA) w Singapurze dołączył do liderów azjatyckiego przemysłu morskiego, aby omówić strategie dekarbonizacji, najnowsze technologie i zmieniający się krajobraz regulacyjny.

Prezes, przewodniczący i dyrektor generalny ABS Christopher J. Wiernicki ogłosił powołanie do komitetu Panosa Koutsourakisa na stanowisko wiceprezesa ds. globalnego zrównoważonego rozwoju.

Teo Eng Dih, dyrektor naczelny MPA przedstawił aktualne informacje na temat inicjatyw MPA w zakresie dekarbonizacji i zielonej transformacji.

- Nasza branża stoi u progu prawdziwie przełomowych zmian. Skala wyzwania, które stoi przed nami, jest zniechęcająca. Jednak, jak usłyszeliśmy od tej wpływowej grupy liderów branży, zmiana jest również szansą, a dzięki wspólnej pracy możemy stworzyć czystszy, bardziej zrównoważony przemysł. Jako lider singapurskiego przemysłu morskiego i offshore, ABS wspiera naszych klientów i członków w regionie zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie technologii, strategii i spójności- - powiedział Wiernicki.  

- Istnieje pilna potrzeba przyspieszenia tempa dekarbonizacji w celu zaspokojenia popytu konsumentów i inwestorów oraz zwiększenia celu IMO 2050 w zakresie redukcji gazów cieplarnianych. Aby sprostać tym wyzwaniom, silne partnerstwa między sektorem publicznym, sektorem prywatnym i środowiskiem naukowym mogą pomóc w zmniejszeniu zapotrzebowania na energię przez statki, pomóc właścicielom statków w przyjęciu środków zwiększających efektywność energetyczną i odnawialnych źródeł energii oraz przetestować skuteczność nowych rodzajów paliw, takich jak biopaliwa, amoniak i wodór. MPA będzie nadal ściśle współpracować z naszymi partnerami, w tym towarzystwami klasyfikacyjnymi, takimi jak ABS, aby sprostać wyzwaniom i wykorzystać nowe możliwości kształtowania przyszłości żeglugi - dodał Eng Dih.

Szef globalnego centrum symulacji, dr Gu Hai, wiceprezes ABS, podzielił się z członkami komisji demonstracją nowego narzędzia symulacji zielonych korytarzy ABS, które umożliwia zainteresowanym stronom dokładną ocenę ich wydajności.

Komisji zostały przedstawione kluczowe dla branży wyniki ABS w zakresie bezpieczeństwa, najnowszych zmianach w przepisach i trendach rynkowych.

- Gospodarka morska to imponująca branża, która każdego dnia robi niesamowite rzeczy - od utrzymywania płynności globalnego handlu po badanie nowych technologii, które poprawiają wydajność, HSE i przyspieszają transformację energetyczną. Cieszę się, że mogę być związany z komitetem, składającym się z doświadczonych liderów i razem z ABS łączyć nasze umiejętności, aby utrzymać bezpieczeństwo operacji i kształtować usługi przyszłości - powiedział kapitan Rajalingam Subramaniam, prezes i dyrektor generalny grupy MISC Berhad oraz przewodniczący komitetu regionalnego ABS Southeast Asia.

Spotkania Komitetu to forum dla członków ABS, w tym właścicieli, operatorów, czarterujących i przedstawicieli branży z administracji flagowych, stowarzyszeń właścicieli oraz sektorów przemysłu stoczniowego i ubezpieczeniowego, którzy mogą spotkać się z liderami ABS i omówić kwestie związane z branżą i jej rozwojem.  Fora te stanowią ważny element ciągłego dialogu z branżą, którego celem jest rozwiązywanie problemów technicznych, operacyjnych i regulacyjnych.


Źródło:  ABS

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23825,00 $ tona 2,27% 23 mar
 Cynk 2893,00 $ tona 0,21% 23 mar
 Aluminium 2264,00 $ tona 1,48% 23 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.