Tikkurila ze wsparciem dla Natury

zk

21.06.2022 13:33 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, Edukacja Tikkurila ze wsparciem dla Natury

Partnerzy portalu

Tikkurila ze wsparciem dla Natury - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Marka farb Tikkurila od lat jest pionierem w tworzeniu popartych licznymi certyfikatami rozwiązań ekologicznych. Systematycznie wdraża innowacje branżowe, które udowadniają, że można tworzyć piękne wnętrza i dbać o estetykę wokół domu, wykorzystując produkty wytwarzane z poszanowaniem zasobów naszej planety i zdrowia ludzi. Zaangażowanie marki w działalność na rzecz natury to także aktywne wspieranie inicjatyw, które przyczyniają się do jej ochrony. Tikkurila podjęła właśnie współpracę z fundacją Pszczoła Musi Być, aby pomóc owadom, a zwłaszcza zapylaczom.

Owocem wspólnego działania  jest ekologiczna pasieka Tikkurila, która została założona w jednym z najczystszych zakątków Polski, czyli na Warmii. Na pasiekę składa się pięć uli, wykonanych z miejscowego drewna. Zostały one pomalowane wodorozcieńczalną emalią Tikkurila Everal Aqua, której bezpieczeństwo dla osób cierpiących na alergie potwierdza rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Produkt ten już wcześniej wielokrotnie i z powodzeniem został sprawdzony na pozostałych ulach Fundacji. W pasiece Tikkurila już w czerwcu zamieszka nowa, pszczela rodzina, która przez cały rok pozostaje pod opieką doświadczonych pszczelarzy.

Współpraca Tikkurila z Fundacją nie sprowadza się tylko do prowadzenia pasieki. Działania mają obejmować również popularyzację zachowań pro-ekologicznych. Tych możliwych do wdrożenia na skalę mikro, czyli pojedynczych gospodarstw domowych, jak i obejmujących całe społeczeństwo, zgodnych z zasadą szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju.

Idea troski o środowisko i zdrowie ludzi oraz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju jest wpisana w DNA naszej działalności. Nasze najnowsze farby Tikkurila Nature,  dowodzą, że nie trzeba szukać kompromisów, lecz można cieszyć się najwyższą jakością, jednocześnie dbając o nasz wspólny dom, Ziemię – mówi Marta Chowańczak, Kierownik Marki – Wiemy też, że dla poszanowania środowiska naturalnego kluczowa jest edukacja ekologiczna, w tym obejmująca wiedzę o znaczeniu i wadze tych niepozornych stworzeń, jakimi są owady.

O marce Tikkurila

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Jedną z najnowszych propozycji jest linia przyjaznych dla środowiska farb nowej generacji – Tikkurila Nature, która posiada certyfikaty EcoLabel, M1,  rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz spełnia wymagania  BREEAM i LEED  Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie tikkurila.pl

O Fundacji Pszczoła Musi Być

Fundacja Ekologiczna Pszczoła Musi Być jako cele statutowe wskazuje ochronę środowiska naturalnego i zwiększanie populacji zwierząt, w tym owadów zapylających. Kładzie szczególny nacisk na działalność informacyjną i edukacyjną społeczeństwa w zakresie znaczenia zrównoważonego rozwoju, bioróżnorodności, budowania świadomości ekologicznej i konsumenckiej.

Więcej informacji na temat Fundacji dostępnych jest na stronie pszczolamusibyc.pl


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.