WEPA ogranicza puste przebiegi i emisję dwutlenku węgla dzięki rozwiązaniom Współpracy Transportowej CHEP

zk

21.01.2022 11:38 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Transport, Elektromobilność WEPA ogranicza puste przebiegi i emisję dwutlenku węgla dzięki rozwiązaniom Współpracy Transportowej CHEP

Partnerzy portalu

WEPA ogranicza puste przebiegi i emisję dwutlenku węgla dzięki rozwiązaniom Współpracy Transportowej CHEP - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Dostawca zrównoważonych artykułów higienicznych oszczędza 113,8 ton CO2 i 141 000 kilometrów rocznie dzięki współdzieleniu ciężarówek w ramach współpracy z liderem poolingu palet  

CHEP, firma oferująca rozwiązania z zakresu obsługi łańcucha dostaw i lider w dziedzinie poolingu palet, po raz kolejny dowiodła swojego zaangażowania na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla, organizując wspólne trasy transportowe dla firmy WEPA – dostawcy profesjonalnych i osobistych produktów higienicznych.

Projekt jest częścią rozwiązań Współpracy Transportowej CHEP – programu mającego na celu optymalizację logistyki, w taki sposób, aby przy wsparciu analiz BIG Data badających miliony ruchów paletowych na terenie Europy, identyfikować punkty synergii w łańcuchach dostaw oraz stwarzać możliwość transportu z innymi partnerami, jak i firmą CHEP.
Program jest realizowany od siedmiu lat i obejmuje ponad 240 klientów CHEP w Europie. Włączenie firmy WEPA do programu Współpracy Transportowej CHEP miało miejsce w 2014 r. we Włoszech. Był to jeden z pierwszych klientów CHEP, którzy wykorzystali to narzędzie.

WEPA i CHEP współużytkują razem 12 tras w czterech krajach: w Polsce, Francji, Niemczech i Włoszech. Obaj partnerzy współpracują w celu współdzielenia przestrzeni ładunkowej pojazdów ciężarowych (np. łącząc dostawy i odbiory palet CHEP z dostawami produktów WEPA), aby zoptymalizować trasy i zmniejszyć liczbę pustych przebiegów. Taki model współpracy przynosi roczne oszczędności w wysokości 113,8 ton CO2 i 141 000 „pustych” kilometrów, których udaje się uniknąć, realizując wspólne transporty.
 
Sebastian Schulte, Head of Supply Chain w firmie WEPA, komentuje: „Udział w tym projekcie to dla naszej firmy ekscytujący krok w kierunku rozwoju współpracy logistycznej. Zrównoważony rozwój był i jest priorytetem we wszystkich naszych decyzjach, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że partner logistyczny – czyli firma CHEP – wyznaje te same wartości i nieustannie dąży do wprowadzania ulepszeń”.

Partnerstwo WEPA z CHEP rozpoczęło się w 2006 r., kiedy to europalety CHEP (1200 x 800) zostały włączone do łańcucha dostaw WEPA w Niemczech. Z biegiem lat współpraca obu firm rozszerzyła się na Włochy, Polskę, Francję i Wielką Brytanię. Wykorzystanie palet wielokrotnego użytku firmy CHEP, które są produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, pomogło również zmniejszyć wpływ WEPA na środowisko.

Peter Adamczyk, Director European Key Accounts w CHEP, podkreśla: „Rozwijanie współpracy z firmami z segmentu FMCG, takimi jak WEPA, ma kluczowe znaczenie w świecie, który zmaga się z problemem stale rosnącego popytu i konieczności zmniejszenia śladu środowiskowego. Zwłaszcza ten drugi czynnik stał się w ostatnim okresie wyjątkowo istotny”.   

Rozwiązania Współpracy Transportowej CHEP są częścią inicjatywy Zero Waste World Programme, która łączy wiodące sieci detaliczne i producentów w celu stworzenia bardziej inteligentnych i zrównoważonych łańcuchów dostaw. Oprócz ograniczania pustych przebiegów transportowych, inicjatywa ZWW koncentruje się również na zmniejszeniu ilości odpadów fizycznych i redukcji nieefektywności w łańcuchach dostaw poprzez zastosowanie rozwiązań cyfrowych.  

CHEP w ramach Grupy Brambles dociera do większej liczby odbiorców z większą liczbą towarów w więcej miejsc niż jakakolwiek inna organizacja na świecie. 330 milionów naszych palet, skrzyń i kontenerów znajduje się w ciągłym ruchu, tworząc niewidzialny rdzeń globalnego łańcucha dostaw. Ciesząc się zaufaniem największych światowych marek, pomagamy w przewozie towarów w sposób bardziej efektywny, zrównoważony i bezpieczny. Jako pionierzy modelu ‘sharing economy’ CHEP stworzył jedno z największych światowych przedsięwzięć logistycznych, bazując na zasadach współdzielenia i wtórnego użytkowania swych nośników-tzw. model „poolingu”. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, AGD i środki higieny osobistej), artykułów świeżych, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. Grupa zatrudnia około 12 000 pracowników i dysponuje pulą około 345 milionów palet i pojemników dostępnych w sieci składającej się z ponad 750 centrów serwisowych. Brambles ma swoje siedziby w ponad 60 krajach na świecie. Więcej informacji znajdziesz na www.brambles.com.
CHEP w Polsce działa od 21 lat, a z jego systemu korzysta ponad 900 przedsiębiorstw, w tym zarówno firmy polskie, jak i koncerny międzynarodowe. Aktualnie CHEP Polska wydaje rocznie ponad 30 milionów palet swoim klientom oraz odbiera palety z ponad 10 000 punktów dystrybucyjnych. Palety podlegają inspekcji i naprawie w ośmiu centrach serwisowych: Kampinos, Radom, Świętochłowice, Środa Wielkopolska, Bydgoszcz, Niewiadów, Wrocław, Kraków. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.chep.com
.

Informacje o firmie WEPA

Grupa WEPA to zorientowane na przyszłość europejskie przedsiębiorstwo rodzinne, specjalizujące się w produkcji i dystrybucji ekologicznych artykułów higienicznych. WEPA oferuje zrównoważone i innowacyjne rozwiązania sanitarne, które zapewniają bezpieczeństwo i poczucie higieny, codziennie przyczyniając się do dobrego samopoczucia milionów ludzi. Zatrudnia 4000 osób w 13 zakładach w Europie, wytwarzając produkty higieniczne, takie jak papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne i serwetki. WEPA jest jednym z trzech największych europejskich producentów i liderem na rynku w produkcji papieru higienicznego z surowców wtórnych. Roczny obrót firmy wynosi około 1,3 mld euro. W segmencie biznesowych artykułów konsumpcyjnych firma WEPA funkcjonuje jako specjalistyczny dostawca marek własnych dla europejskich sieci detalicznych. Jednostka biznesowa Professional, oferując marki BlackSatino i Satino by WEPA, zapewnia zrównoważone i profesjonalne rozwiązania higieniczne, które znajdują zastosowanie m.in. w łazienkach publicznych, przemyśle, biurach czy ośrodkach służby zdrowia. Grupa WEPA ma swoją siedzibę w Arnsberg, w Nadrenii-Północnej Westfalii, w Niemczech.


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34350,00 $ tona 1,48% 13 maj
 Cynk 3499,00 $ tona -1,16% 13 maj
 Aluminium 2722,00 $ tona 1,30% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.