ESCORT
Transport, Elektromobilność

Tąpnięcie na rynku diesli. Auta w UE rozpędza już prąd

W I kwartale 2022 r. sprzedaż aut z dieslem stopniała r./r. o jedną trzecią, benzynowych o prawie 23 proc. Za to rejestracje samochodów czysto elektrycznych podskoczyły o połowę - pisze w piątek "Rzeczpospolita”.

06.05.2022, 07:43
Energetyka, OZE

Kto jest kim w polskim offshore? Enmaro: Wspieramy rozwój offshore wind i zielonego wodoru

Enmaro to jedna z polskich firm związanych z sektorem offshore wind, działających także poza granicami Polski. Wraz z rozwojem OZE zwiększa się zapotrzebowanie na usługi dotyczące zielonego wodoru. Enmaro upatruje szanse dla siebie także w sektorze LNG. Dlaczego? Zapraszamy do lektury kolejnego tekstu z cyklu „Kto jest kim w polskim offshore”. Na pytania ZielonaGospodarka.pl odpowiada Dariusz Rudziński, dyrektor handlowy Enmaro.

05.05.2022, 20:50
Prawo, finanse

Polsko-litewski gazociąg GIPL oficjalnie otwarty

„Gazociąg GIPL jest przykładem europejskiej solidarności. Potrzebujemy więcej takich połączeń w całej Unii, a mniej partykularnych interesów” – powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas ceremonii otwarcia gazociągu łączącego Polskę z Litwą. W wydarzeniu, które odbyło się 5 maja 2022 r. na Litwie, uczestniczyli również m.in. Prezydenci Polski, Litwy i Łotwy, unijna komisarz ds. energii Kadri Simson oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

05.05.2022, 20:42
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Grupa Selena kontynuuje stabilny rozwój – znamy wyniki finansowe za 2021 rok

Grupa Selena podsumowała wyniki finansowe w 2021 roku. Globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej zakończył rok z zyskiem netto na poziomie 102,7 mln zł, co stanowi najlepszy wynik w historii jego działalności. Mimo niestabilnej sytuacji surowcowej oraz zaburzeń w łańcuchach dostaw, spółka umocniła pozycję rynkową i wypracowała dobre wyniki finansowe, notując przychody ze sprzedaży na poziomie 1,73 mld zł, co stanowi wzrost o 24,8 proc. r/r. Zysk operacyjny (EBIT) Grupy Selena wyniósł natomiast 92,7 mln zł.

05.05.2022, 09:16
Klimat, edukacja

iPhone... z automatu? Czy "telefomaty" przyjęłyby się w Polsce?

W Finlandii stanęły pierwsze “telefomaty”. To urządzenia, w których można oddać do recyklingu stary lub zepsuty telefon, a w zamian otrzymuje się pieniądze lub odnowionego iPhone’a. Za innowacją stoi izraelski startup Cellomat i fińska firma Swappie, która już od sześciu lat daje smartfonom drugie życie.

05.05.2022, 08:58
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Czy kryzys zastopuje zrównoważony rozwój na rynku nieruchomości?

Wysokie raty kredytów wynikające głównie z rosnących stóp procentowych oraz słabego złotego, ale także wydłużający się czas oczekiwania na pozwolenia na budowę i zaburzone łańcuchy dostaw to najczęściej wymieniane problemy rynku nieruchomości. Problemy przekładające się na dynamiczny wzrost cen, gdzie z dnia na dzień ustalana jest cena. Co to oznacza dla ambitnie nakreślonych celów klimatycznych?

05.05.2022, 07:58
Energetyka, OZE

NuScale Power zakończyło fuzję ze Spring Valley Acquisition Corp. stając się pierwszym i jedynym na świecie notowanym na giełdzie dostawcą rewolucyjnej technologii małych SMR

Połączona spółka osiągnie spodziewaną wartość ok. 1,9 mld dolarów; będzie notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolami „SMR” i „SMR WS” od 3 maja 2022 r.

04.05.2022, 19:54
Energetyka, OZE

Bosch zainwestuje miliardy w technologie neutralne dla klimatu

Udany rok biznesowy 2021 – niepewności i wzrost kosztów obciążają perspektywy bieżącego roku.

04.05.2022, 18:43
Transport, Elektromobilność

Używane samochody elektryczne Tesla stały się droższe niż nowe

Portale branżowe donoszą, że w Stanach Zjednoczonych ceny popularnych samochodów elektrycznych marki Tesla znacznie wzrosły. Eksperci przeanalizowali oferty sprzedaży opublikowane na stronie internetowej firmy i odkryli, że wiele używanych samochodów jest droższych od nowych modeli. Wpłynęło na to kilka czynników.

04.05.2022, 18:30
Transport, Elektromobilność

Mieszkańcy miast wracają do hulajnóg elektrycznych

Dane wewnętrzne Dott, wiodącego europejskiego operatora mikromobilności, potwierdzają, że sezon e-hulajnóg rozpoczął się na dobre! W pierwszym kwartale 2022 r. liczba przejazdów w Polsce wzrosła o 140%, porównując pierwszy tydzień stycznia z ostatnim marca.

04.05.2022, 17:20
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.