Wyznaczający trendy SUV HAVAL JOLION na targach Auto Shanghai 2021

zk

26.04.2021 15:21 Źródło: PAP
Strona główna Transport, Elektromobilność Wyznaczający trendy SUV HAVAL JOLION na targach Auto Shanghai 2021

Partnerzy portalu

Wyznaczający trendy SUV HAVAL JOLION na targach Auto Shanghai 2021 - ZielonaGospodarka.pl
Pixabay

Firma GWM uruchomiła trzy platformy technologiczne: L.E.M.O.N., TANK i COFIS, które stanowią fundament umożliwiający jej podbój międzynarodowego rynku. Zbudowany na elastycznej, odznaczającej się wysokimi osiągami, najwyższym bezpieczeństwem i lekkością platformie L.E.M.O.N. model HAVAL JOLION 19 kwietnia został zaprezentowany na targach Auto Shanghai 2021, gdzie firma GWM podała oficjalną nazwę modelu - JOLION.

HAVAL JOLION to najnowszy model przeznaczony dla kierowców z całego świata, odznaczający się stylowym i dynamicznym designem. Jego elegancki i wyrazisty przód podkreślony jest przez klasyczny, chromowany grill o strukturze plastra miodu oraz przedni reflektor typu „halabarda”, wykonany w technologii LED, wspólnie tworzące całość silnie oddziałującą na zmysły. Konstrukcja wnętrza wykorzystuje poziomy układ centralnego sterowania, z rozstawem osi 2700 mm i przestronną przestrzenią tylną, wypełnioną luksusowymi i awangardowymi rozwiązaniami.

Co więcej, model ten charakteryzuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, jak np. funkcja bezprzewodowego ładowania. Automatyczne parkowanie z wykorzystaniem trybu full scene znacząco ułatwia ten manewr. Inteligentny ekran dotykowy 12,3 cala, inteligentny pełnokolorowy wyświetlacz HUD, bezkluczykowe uruchamianie, panoramiczny obraz 360 stopni oraz wiele innych inteligentnych funkcji sprawia, że jazda staje się wyjątkowo wygodna i komfortowa. Dodatkowo nowoczesny tempomat i system rozpoznawania panoramicznego AEB (automatyczne hamowanie awaryjne) wspomagają kierowcę w dostosowaniu się do różnych warunków drogowych, oferując pełną gamę możliwości technologicznych przy jednoczesnej znacznej poprawie bezpieczeństwa jazdy.

JOLION wyposażony został w silnik 1.5T i mokrą skrzynię biegów 7DCT drugiej generacji, zastosowano w nim turbodoładowanie, wysoki współczynnik tarcia, aluminiowy cylinder i inne najnowsze osiągnięcia technologiczne, z maksymalną mocą 110 kW i maksymalnym momentem obrotowym 220 Nm. Model ten posiada również wiodący na rynku system elektrycznego wspomagania kierownicy na tym samym poziomie, oferujący trzy tryby pracy: lekki, komfortowy i sportowy. Elektroniczna zmiana gałki zapewnia większą wygodę obsługi, wszystko razem zaś wzmacnia jeszcze bardziej poczucie nowoczesności i innowacyjności. Dostępne są cztery tryby jazdy: standardowy, sportowy, ekonomiczny i po śniegu, wspomagające kierowcę w różnych warunkach drogowych. Konkretna wersja modelu dostępna w poszczególnych krajach zostanie określona w końcowym komunikacie informacyjnym.

Dzięki zastosowaniu wszechstronnej, inteligentnej, modułowej platformy L.E.M.O.N od samego początku prac projektowych marka HAVAL wyznaczyła dla modelu JOLION najwyższe standardy bezpieczeństwa, niezawodności, jakości i pozostałych parametrów. Przeprowadzono wszechstronną weryfikację, począwszy od całego pojazdu po jego poszczególne części, zapewniając, że osiągi modelu i parametry technologiczne odpowiadają najwyższemu światowemu poziomowi.

Premiera JOLION będącego modelem wprowadzanym na rynek międzynarodowy dodatkowo wzbogaca portfolio produktów GWM. Stanowi on znaczący element strategii globalizacji GWM, przyczyniając się do wzmocnienia światowego wizerunku marki i wzbogacenia globalnego asortymentu jej produktów.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25550,00 $ tona 0,79% 1 cze
 Cynk 2270,00 $ tona 1,93% 1 cze
 Aluminium 2280,00 $ tona 1,15% 1 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.