Z okazji Dnia Ziemi uratowali już prawie milion żółwi morskich. Pomógł David Hasselhoff

gm

22.04.2022 12:32
Strona główna Klimat, Edukacja Z okazji Dnia Ziemi uratowali już prawie milion żółwi morskich. Pomógł David Hasselhoff

Partnerzy portalu

Z okazji Dnia Ziemi uratowali już prawie milion żółwi morskich. Pomógł David Hasselhoff - ZielonaGospodarka.pl
Fot. SodaStream

Szacuje się, że co roku do mórz i oceanów trafia od prawie pięciu do ponad 12 ton plastiku, który przyczynia się do śmierci morskich stworzeń. Szczególnie narażonymi zwierzętami są żółwie morskie. Sześć z siedmiu gatunków jest obecnie bliskich wyginięciu. Dlatego marka SodaStream w kwietniu tego roku chce ich uratować aż milion. I jest bliska osiągnięcia tego celu.

Od początku kwietnia SodaStream prowadzi kampanię z okazji tegorocznego Dnia Ziemi. Swoją całomiesięczną przygodę w walce o życie małych morskich żółwi rozpoczęto od zaprezentowania reklamy, w której główną rolę zagrał najpopularniejszy ratownik lat 90-tych – David Hasselhoff. Klip miał zwrócić uwagę świata na bardzo poważny problem – plaże i oceany zanieczyszczone plastikowymi odpadami. Oczywiście jest to problem powszechnie znany, jednak wciąż nierozwiązany.

Marka SodaStream – producent saturatorów do gazowania wody – z okazji tegorocznego Dnia Ziemi postanowiła pójść o krok dalej i nawiązała współpracę z fundacją SeeTurles.org, która działa na rzecz ochrony żółwi na całym świecie.

Za każdy ekspres do gazowania wody, który SodaStream sprzeda w kwietniu, firma przekaże fundacji darowiznę, która pomoże ocalić jednego żółwia. Ambitny plan zakładał kwotę pozwalającą uratować milion zwierząt. Dzięki globalnej kampanii wspieranej przez Davida Hasselhoffa i zaangażowaniu klientów na całym świecie marka jest bliska osiągnięcia swojego celu.

Ratownik, na jakiego zasługują żółwie

Wybór ambasadora kampanii był nieprzypadkowy. David Hasselhoff ma doświadczenie w ratowaniu potrzebujących na małym ekranie. W prawdziwym życiu los ukochanych plaż i oceanów, a także zamieszkujących ich stworzeń również nie jest mu obojętny.

– Jestem zaszczycony możliwością współpracy z SodaStream. To projekt, który zwraca uwagę na zanieczyszczenie środowiska wodnego i plaż oraz wynikających z tego zagrożeń dla morskiej fauny. To jest sprawa, w którą głęboko wierzę. Mam nadzieję, że zwrócimy światową uwagę na tę ważną kwestię. Cieszę się, że mogę być częścią tej wspaniałej inicjatywy. Każdy z nas musi zrobić to, co do niego należy, aby przyczynić się do zrównoważonego rozwoju świata. Milczenie nie jest rozwiązaniem – skomentował David Hasselhoff.

Każdy może poczuć się jak bohater

15 kwietnia SodaStream uruchomiła także jedyne w swoim rodzaju doświadczenie AR, dzięki któremu każdy może poczuć przyjemność ratowania morskiego żółwiątka. Marka ma nadzieję, że satysfakcja płynąca z pomagania w wirtualnym świecie zmotywuje do pomocy w tym realnym.


Gospodarka Morska

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.