Connect Earth pozyskał 1,8 mln USD w rundzie pre-seed na rozwój technologii pozwalających konsumentom podejmować bardziej ekologiczne decyzje zakupowe

zk

30.03.2022 20:23 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, ekologia Connect Earth pozyskał 1,8 mln USD w rundzie pre-seed na rozwój technologii pozwalających konsumentom podejmować bardziej ekologiczne decyzje zakupowe

Partnerzy portalu

Connect Earth pozyskał 1,8 mln USD w rundzie pre-seed na rozwój technologii pozwalających konsumentom podejmować bardziej ekologiczne decyzje zakupowe - ZielonaGospodarka.pl
Fot. connect.earth/blog

Connect Earth, firma z siedzibą w Londynie, zajmująca się danymi klimatycznymi i tworząca infrastrukturę dla produktów ułatwiających walkę ze zmianami klimatycznymi, zamknęła swoją pierwszą rundę finansowania. Pozyskała 1,8 mln USD na ekspansję w Europie i USA. Inwestorami wiodącymi w rundzie pre-seed były fundusze MSM, Market One Capital oraz D2 Fund.

Connect Earth konsoliduje i harmonizuje dane dotyczące klimatu i zrównoważonego rozwoju, a następnie udostępnia je klientom przez API i narzędzia deweloperskie.

Firma założona została przez Alexandra Lempkę i Nicolasa Carmonta. Pomysł pojawił się w czerwcu 2021 r. i przez kilka miesięcy był rozwijany. Ostatecznie we wrześniu 2021 r. Connect Earth oficjalnie wystartowała. Swój pierwszy produkt – rozwiązanie API, które wylicza wpływ konsumentów i firm na emisję dwutlenku węgla na podstawie ich wydatków zgodnie z protokołem GHG, powszechnie używanym, najwyższej jakości standardem szacowania emisji – Connect Earth oferuje już bankom i firmom fintech-owym na całym świecie.

Dotychczas firma przeszła m.in. etap proof of concept w ramach Programu Partnerskiego Elevator Lab wspieranego przez Raiffeisenbank International Group (RBI Group) oraz nawiązała współpracę z amerykańskim bankiem cyfrowym (challenger bank) Cogni w celu zwiększenia zaangażowania klientów banku z pokolenia Z.

– Jesteśmy przekonani, że do 2030 roku każdy produkt będzie oznaczony pod kątem jego oddziaływania na klimat – mówi Alexander Lempka, współzałożyciel i CEO Connect Earth. – Zaczynając od sektora finansowego, budujemy infrastrukturę i zestawy narzędzi, aby wspierać tę zmianę. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zająć się dalszym rozwijaniem naszego rozwiązania wspólnie z fantastycznym zespołem i inwestorami.

Connect Earth obsługuje również firmy z sektora technologii klimatycznych (climate-tech), uzupełniając dane dotyczące firm, dostawców i produktów o informacje na temat poziomu emisji dwutlenku węgla. Co więcej, w porównaniu z tradycyjnymi dostawcami podobnych danych, oferuje te usługi za ułamek ich ceny. Obecnie firmy z sektora climate-tech mogą uzyskać na stronie Connect Earth wcześniejszy dostęp do API silnika klimatycznego. Kilka już teraz z niego korzysta, w tym między innymi aplikacja Jules, która na podstawie historii transakcji pozwala konsumentom dowiedzieć się jaki jest ich ślad węglowy i jak go zrekompensować

– Tworzymy narzędzia, które pomogą instytucjom finansowym i specjalistom od technologii klimatycznych dodać do swoich produktów informacje o ich wpływie na środowisko – mówi Nicolas Carmont, współzałożyciel i CTO Connect Earth. – Poruszanie się w zbiorach danych dotyczących oddziaływania danego produktu czy usługi na klimat bez głębokiej wiedzy specjalistycznej jest bardzo trudne. Chcemy nie tylko uprościć do nich dostęp konsumentom, ale również ułatwić ich wykorzystywanie firmom, które chcą tworzyć nową, przyjazną środowisku rzeczywistość – dodaje.

Głównymi inwestorami w tej rundzie są: MSM (Mustard Seed MAZE), Market One Capital, D2, Plug and Play, Entrepreneur First oraz Venista Ventures, a także aniołowie biznesu, mający strategiczne znaczenie dla spółki.

– Connect Earth ma kluczowe znaczenie dla stworzenia infrastruktury, która pomoże firmom dodawać dane dotyczące zrównoważonego rozwoju do swoich produktów. Uważamy, że ta infrastruktura jest brakującym elementem pozwalającym na podejmowanie lepszych decyzji dotyczących klimatu. Jesteśmy podekscytowani i wdzięczni za możliwość współpracy z Connect Earth – stwierdził Henry Wigan, partner zarządzający w funduszu impaktowym MSM, specjalizującym się w inwestowaniu w firmy zajmujące się ochroną środowiska.

– Konsumenci chcą podejmować lepsze dla środowiska decyzje, ale barierą jest brak dostępu do informacji o śladzie węglowym na produktach – zauważa Piotr Łupiński, associate w Market One Capital. – Connect Earth dostarcza takie informacje bankom i innym instytucjom finansowym. One dostarczą te informacje konsumentom w momencie zakupu. W ten sposób wszyscy będziemy mogli podejmować bardziej świadome decyzje.

Alexander Lempka i Nicolas Carmont stworzyli Connect Earth w ramach Entrepreneur First – londyńskiego programu akceleracyjnego dla najbardziej utalentowanych studentów i absolwentów, który wspiera ich merytorycznie i finansowo w pierwszych 6 miesiącach tworzenia startupu.

Kapitał pozyskany w tej rundzie inwestycyjnej pozwoli firmie nabrać impetu i rozszerzyć zasięg swojej oferty o kolejne rynki w Europie i Stanach Zjednoczonych. Obecnie firma zatrudnia 10 pracowników, ale do trzeciego kwartału 2022 roku planuje zatrudnić kolejne 5 osób. Connect Earth aktywnie poszukuje teraz pracowników również na rynku polskim, jako jednym z kluczowych dla firmy. Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska: Growth Hacker oraz Bank Partnerships Lead.

***

O Connect Earth
Connect Earth to londyńska firma zajmująca się danymi środowiskowymi, budująca infrastrukturę dla produktów ułatwiających walkę ze zmianami klimatycznymi. Gromadzimy i standaryzujemy dane środowiskowe, a następnie udostępniamy je za pomocą zestawów narzędzi dla programistów. Naszym głównym produktem jest rozwiązanie API, które oblicza emisję dwutlenku węgla generowaną przez konsumentów i firmy na podstawie ich wydatków. Connect Earth współpracuje również bezpośrednio z przedsiębiorstwami z sektora technologii klimatycznych. Dostarcza im produkty oparte na danych dostosowanych do indywidualnych potrzeb, które uzupełniają ofertę tych firm i wspierają dodatkowo ich klientów.

O MSM
MSM (Mustard Seed MAZE) jest funduszem venture capital, który inwestuje we najlepsze przedsiębiorstwa wpływające na przyszłości, takie, które rozwiązują problemy społeczne i środowiskowe. MSM koncentruje się na szybko rozwijających się europejskich przedsięwzięciach o globalnym potencjale, w których wpływ na zmiany i zyski finansowe wzajemnie się wzmacniają. Ponadto, MSM zapewnia dostosowane do potrzeb wsparcie na całej drodze rozwoju. Mając siedziby w Lizbonie i Londynie, MSM zainwestowało w europejskie startupy, takie jak Kitch (Portugalia) – przejęty przez Glovo, Student Finance (Hiszpania), Ohne (Portugalia) i Omocom (Szwecja).

O Market One Capital

Market One Capital (MOC) to fundusz VC inwestujący na wczesnym etapie w europejskie marketplacy i platformy cyfrowe. Zespół MOC składa się z byłych przedsiębiorców i doświadczonych inwestorów, którzy sami założyli 4 marketplace’y i zainwestowali łącznie w ponad 60 innych, w tym w Tier Mobility, Docplanner, Brainly i Packhelp. Dzięki doświadczeniu zespołu i rozległemu netwokowi składającemu się z ponad 250 osób, spółki portfelowe MOC mogą liczyć na ścisłą współpracę i cenne wsparcie.

O D2
D2 to nowy europejski fundusz venture który inwestuje na wczesnym etapie rozwoju w niewielkie startupy o realnych modelach biznesowych. Szukamy przedsiębiorców, którzy chcą budować skalowalne, ale także trwałe i rentowne firmy. Celem D2 jest maksymalizacja własności i możliwości wyboru założycieli, których wspieramy, poprzez zapewnienie zarówno kapitału własnego, jak i kapitału nierozwadniającego. Jesteśmy bezpośrednim inwestorem, który wspiera założycieli przez cały cykl życia ich firmy.

Partnerzy portalu

poleco_mtp

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 20602,00 $ tona -1,31% 29 wrz
 Cynk 3014,00 $ tona 6,54% 29 wrz
 Aluminium 2260,00 $ tona 8,71% 29 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.