Ciężarówka wodorowa firmy Gebrüder Weiss wprawia w ruch samochód zasilany energią słoneczną

kw

02.10.2023 11:02
Strona główna Transport, Elektromobilność Ciężarówka wodorowa firmy Gebrüder Weiss wprawia w ruch samochód zasilany energią słoneczną

Partnerzy portalu

Ciężarówka wodorowa firmy Gebrüder Weiss wprawia w ruch samochód zasilany energią słoneczną - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Gebrüder Weiss

Innowacyjny samochód zasilany energią słoneczną Team aCentauri jedzie na zawody World Solar Challenge w Australii. Międzynarodowy dostawca usług transportowych Gebrüder Weiss użył swojej ciężarówki wodorowej na pierwszym odcinku zaawansowanego technologicznie pojazdu 5 września. Dzięki kompleksowemu rozwiązaniu logistycznemu obejmującemu transport lądowy, fracht morski i lotniczy eksperci zapewniają, że pojazd opracowany przez studentów w ETH Zurich możesz w październiku stanąć na starcie w Darwin punktualnie.

Katharina Zimmerling, dyrektor oddziału Air & Sea Zurich jest zainspirowana czynnikami napędzającymi innowacje w ETH Zurich: - Byłam pod wielkim wrażeniem determinacji, jaką wykazał zespół zajmujący się energią słoneczną w pracach nad opracowaniem rozwiązań w zakresie mobilności jutra. Alternatywna technologia napędowa jest również dobrym rozwiązaniem pasuje do Gebrüdera Weissa. To mnie jeszcze bardziej motywuje do zapewnienia aCentauri dobrego startu w wyścigu.

Uczestnicy wyjątkowego konkursu World Solar Challenge muszą pokonać 3000 kilometrów przez australijski busz, od Darwin do Adelajdy, korzystając wyłącznie z energii słonecznej. aCentauri jest jedną z 31 drużyn w kategorii „Challenger”.

- Ponad 8 000 godzin badań, rozwoju, a także mnóstwo krwi, potu i łez weszło w nasz samochód solarny, przesuwając granice tego, co jest obecnie technicznie możliwe i pokazując, jak duży potencjał drzemie w młodych ludziach. Powstało dedykowane rozwiązanie transportowe autorstwa Gebrüdera Weissa pokazuje uznanie naszych zwolenników dla naszej pracy – mówi Aaron Griesser, Drivetrain & Controls, aCentauri. Zespół aCentauri jest szczególnie zadowolony, że w ciężarówce na wodór łączą się dwa alternatywne systemy napędowe, aby udowodnić swoją skuteczność na pierwszym etapie transportu: możliwa jest zrównoważona mobilność.

Jako lider inteligentnych rozwiązań transportowych Gebrüder Weiss pomaga młodym naukowcom wspólnie kształtować mobilność przyszłości. Eksperci ds. logistyki prezentują swoją rozległą wiedzę i wieloletnie doświadczenie, niezależnie od tego, czy chcą punktualnie wystartować w zawodach World Solar Challenge, czy też wyruszają na misję na Marsa lub w przestrzeń kosmiczną.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.