Europejski debiut nowego autobusu elektrycznego Yutong w Polsce

kw

19.09.2023 12:45 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Transport, Elektromobilność Europejski debiut nowego autobusu elektrycznego Yutong w Polsce

Partnerzy portalu

Europejski debiut nowego autobusu elektrycznego Yutong w Polsce - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Busnex Poland

Realizowana przez Busnex Poland dostawa dwóch elektrobusów Yutong E7 jest nie tylko polskim, ale również europejskim debiutem tego modelu. 7-metrowe pojazdy, które woziły pasażerów podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze, niebawem wyjadą na ulice Pułtuska. Mieszkańcy miasta mieli okazję poznać nowe elektryczne autobusy podczas obchodów XXVI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza.

– W ubiegłym roku zaprezentowaliśmy znanego dziś z warszawskich ulic Yutonga U12, natomiast teraz przyszedł czas na model E7. Marka Yutong zyskała uznanie w Europie, a na polskim rynku te elektrobusy cieszą się coraz większą popularnością. Wystarczy wspomnieć, iż polskie debiuty kolejnych modeli mają miejsce wcześniej, niż w innych krajach europejskich – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Kompaktowy Yutong E7 łączy futurystyczny design z wysokimi parametrami użytkowymi. Ten 7-metrowy elektrobus osiąga nawet 200 kilometrów na jednym ładowaniu. Dzięki systemowi rekuperacji energia jest odzyskiwana podczas hamowania. Dysponuje 13 miejscami siedzącymi i przestrzenią dla osób niepełnosprawnych, a wyposażenie obejmuje klimatyzację oraz elektryczne ogrzewanie.

– Nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne działania, również w zakresie transportu publicznego, są priorytetem dla Gminy Pułtusk. Uważam, że dokonany zakup jest dostosowany do potrzeb mieszkańców  i możliwości  Gminy. Modernizacja komunikacji miejskiej pozwoli na liczne usprawnienia, w tym również w zakresie planowania tras i rozkładów jazdy – mówił Burmistrz Miasta Pułtusk, Wojciech Gregorczyk.

Zakup elektrobusów przez Pułtusk został dofinansowany kwotą w wysokości ponad 2,2 mln ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach drugiej edycji programu „Zielony Transport Publiczny”. Wcześniej samorząd zainstalował dwie publiczne 2-punktowe stacje ładowania aut elektrycznych, a do wykonywania stałych przewozów pasażerskich jest wykorzystywany pojazd elektro-solarny.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów, posiadający 15-procentowy udział w światowym rynku. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy elektryczne, hybrydowe, wodorowe i zasilane paliwem tradycyjnym do kolejnych miast na wszystkich kontynentach, w tym również w Europie. 

W czterech zakładach dziennie powstaje nawet kilkaset autobusów, co w skali roku zapewnia imponujący wolumen produkcji liczony w dziesiątkach tysięcy. Yutong Bus jest liderem europejskiego rynku autobusów elektrycznych oraz najlepiej sprzedającą się na świecie marką autobusów napędzanych zieloną energią, w 2022 r. notując niemal 12 tys. zakontraktowanych pojazdów zero- i niskoemisyjnych, a łącznie dostarczając już ponad 170 tys. autobusów. 

Busnex Poland jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus, który dostarczył i zakontraktował już 100 autobusów elektrycznych dla 18 samorządów z 7 województw. Firma zapewnia również kompleksowe wsparcie techniczne i serwisowe oraz szkolenia z obsługi, jak również eksploatacji autobusów zeroemisyjnych. We współpracy z Grupą DBK zostały otwarte trzy punkty serwisowe - w Krakowie, Olsztynie oraz Białymstoku, a w Ostrołęce powstał magazyn części zamiennych.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.