FourKites kładzie nacisk na znaczący rozwój międzynarodowej widoczności transportu oceanicznego

zk

24.05.2022 15:27 Źródło: PAP
Strona główna Transport, Elektromobilność FourKites kładzie nacisk na znaczący rozwój międzynarodowej widoczności transportu oceanicznego

Partnerzy portalu

FourKites kładzie nacisk na znaczący rozwój międzynarodowej widoczności transportu oceanicznego - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Venti Views/Unsplash

Wiodąca na świecie platforma zapewniająca widoczność łańcucha notuje znaczne tempo wzrostu widoczności transportu oceanicznego i zatrudnia Philippe’a Sallesa, doświadczonego specjalistę w branży, który będzie nadzorować realizację bieżącej strategii agresywnego wzrostu.

Philippe Salles został mianowany na stanowisko wiceprezesa FourKites ds. rozwiązań strategicznych (transport oceaniczny). Ma on podzielić się swoim imponującym doświadczeniem w tym obszarze działalności firmy, który notuje ogromny wzrost.

„Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu FourKites ? powiedział Philippe, który zdobywał doświadczenie w CMA CGM, INTTRA oraz w firmie badawczo-konsultingowej Drewry specjalizującej się w transporcie morskim. ? Od dziesięcioleci widoczność jest kluczowym priorytetem dla spedytorów oceanicznych, a dzisiejsze platformy zapewniające widoczność w czasie rzeczywistym całkowicie zrewolucjonizowały zasady gry. Oprócz zapewniania wiodącej na rynku platformy opartej na uczeniu maszynowym firma FourKites ma świadomość, że mentalność i profesjonalizm są w tej branży równie ważne jak sama technologia. Musimy zapewnić spedytorom długoterminową strategiczną wizję łańcucha dostaw, aby uczynić go odpornym i otwartym na współpracę”.

Philippe to weteran branży, który bardzo dobrze rozumie aktualne problemy związane z łańcuchem dostaw. W swojej nowej roli w FourKites będzie on ściśle współpracował ze spedytorami i przewoźnikami, aby wspierać ich w procesie zarządzania zmianami niezbędnymi do poprawy widoczności w obrębie łańcucha dostaw. Ponadto, przyczyni się on do zoptymalizowania czasu, aby zapewnić wartość użytkownikom FourKites poprzez eliminowanie problemów operacyjnych i maksymalizację wydajności systemów, z których korzystają.

„Philippe posiada niezrównane doświadczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój niektórych tradycyjnych obszarów transportu oceanicznego z wykorzystaniem nowych technologii ? powiedział Mathew Elenjickal, założyciel i dyrektor generalny FourKites. ? Jego sieć kontaktów, zaufanie, jakie zaskarbił sobie w branży, oraz wiedza z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw będą nieocenione dla naszych klientów w procesie dalszego wprowadzania innowacji związanych z widocznością transportu oceanicznego”.

FourKites notuje bezprecedensowe tempo wzrostu w transporcie oceanicznym

Nominacja Sallesa jest kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju firmy FourKites, jeśli chodzi o widoczność łańcucha dostaw dla morskiego ruchu kontenerowego. FourKites śledzi obecnie 98% globalnego oceanicznego ruchu kontenerowego na ponad 270 trasach i u 120 przewoźników, obejmując swoim zasięgiem każdy port kontenerowy w Ameryce Północnej i wszystkie główne porty w Europie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma odnotowała:

• wzrost liczby klientów korzystających z funkcji widoczności łańcucha dostaw dla przesyłek międzynarodowych aż o 79%, przy czym w samym I kw. 2022 r. odnotowano 23-procentowy wzrost;

• wzrost wolumenu ładunków morskich śledzonych przez firmę o 215%, przy 190-procentowym wzroście wolumenu przesyłek oceanicznych w regionie EMEA;

• wzrost liczby śledzonych portów w regionie EMEA o 16%; obecnie firma obejmuje swoim zasięgiem 239 portów w regionie i 804 porty na całym świecie.

W ostatnim kwartale firma FourKites podpisała umowy z wieloma nowymi spedytorami oceanicznymi, w tym między innymi z Cardinal Health, Arizona Tile, LyondellBasell, McCain Foods, Roehm, Rove Concepts i Yamaha Motors.

Dla przykładu, LyondellBasell jest producentem chemikaliów z pierwszej dziesiątki światowych producentów, prowadzącym działalność na całym świecie. Firma jest klientem FourKites od 2018 r., kiedy to rozpoczęła śledzenie przesyłek w ramach wszystkich rodzajów transportu w Ameryce Północnej. W oparciu o swój dotychczasowy sukces z platformą FourKites firma przedłużyła umowę z FourKites w I kw. 2022 r., obejmującą śledzenie przesyłek multimodalnych w Europie.

„Globalni spedytorzy wprost uwielbiają platformę Dynamic OceanSM firmy FourKites, ponieważ rozwiązuje ona szereg problemów związanych z transportem ? powiedział Philippe. ? Opatentowana przez firmę technologia Dynamic ETA® podaje szacunkowy czas dostawy, który jest o 20?40% dokładniejszy niż dane generowane przez przewoźników. Jest to ważne, ponieważ błędy czasowe mogą znacznie zwiększyć koszty”.

System Dynamic Ocean firmy FourKites rozwiązuje szereg problemów związanych z żeglugą morską poprzez wdrożenie zaawansowanych funkcji zarządzania dokumentami i współpracy, zastosowanie najnowocześniejszych możliwości śledzenia dostaw w czasie rzeczywistym, w tym bardzo dokładne przewidywanie szacowanego czasu przyjazdu (ETA), oraz kompleksową multimodalną widoczność na linii od portu do drzwi klienta, z uwzględnieniem placów składowych, dzięki czemu spedytorzy mogą zidentyfikować podstawowe przyczyny wzrostu opłat i zarządzać nimi.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.