Herbalife Nutrition współpracuje z Plastic Bank na rzecz zrównoważonego rozwoju

zk

15.06.2022 09:24 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, Edukacja Herbalife Nutrition współpracuje z Plastic Bank na rzecz zrównoważonego rozwoju

Partnerzy portalu

Herbalife Nutrition współpracuje z Plastic Bank na rzecz zrównoważonego rozwoju - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Herbalife Nutrition nawiązała dwuletnią współpracę z Plastic Bank, inicjatywą społeczną, która wspiera działania mające na celu powstrzymanie zanieczyszczania mórz i oceanów plastikiem. Dzięki temu partnerstwu Herbalife Nutrition zamierza do końca 2023 roku zapobiec przedostaniu się ponad 180 ton plastiku do oceanów. Ponadto organizacja przekazuje wsparcie finansowe członkom społeczności Plastic Bank w Indonezji, którzy zarabiają na życie, zbierając odpady z tworzyw sztucznych i oddając je do punktów zbiórki.

W ten sposób Herbalife Nutrition jeszcze mocniej angażuje się w recykling i eliminowanie plastikowych odpadów. Firma jednocześnie realizuje swój cel do 2030 roku, gdy będzie świętować 50. rocznicę swojego powstania, którym jest podjęcie 50 milionów pojedynczych inicjatyw pozytywnie wpływających na życie ludzi.  

- Kondycja całej planety wpływa na zdrowie każdego z nas – mówi Erin Richards-Kunkel, starszy dyrektor ds. partnerstw strategicznych Herbalife Nutrition. – Nasze partnerstwo z Plastic Bank pomoże poprawić stan oceanów na świecie, jednocześnie wspierając finansowo wiele osobób, które aktywnie przyłączają się do oczyszczania środowiska.

Plastik pokrywa 40% powierzchni oceanów na świecie, co według Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska powoduje około 13 miliardów USD szkód ekonomicznych w ekosystemach morskich.

- Doceniamy Herbalife Nutrition za opowiedzenie się po właściwej stronie i pomoc w ratowaniu oceanów przed plastikiem. Nasz program stwarza możliwości rozwoju społeczno-ekonomicznego ludności zajmującej się zbiórką odpadów na całym świecie – mówi David Katz, założyciel i dyrektor generalny Plastic Bank. - Oferując bezpieczne i możliwe do monitorowania źródła dochodu członkom naszej społeczności, trudniącym się zbieraniem odpadów, wspólnie możemy umożliwić im powstrzymanie zanieczyszczania oceanów plastikiem i wyjście z ubóstwa.

Nowe partnerstwo jest uzupełnieniem dotychczasowych programów Herbalife Nutrition dotyczących recyklingu. Na kilkunastu rynkach firma wdrożyła lokalne inicjatywy ekologiczne w swoich centrach sprzedaży i dystrybucji, by zachęcić do recyklingu opakowań produktów i edukować klientów w zakresie ponownego przetwarzania i redukcji odpadów. Niektóre oddziały nawiązały również indywidualne partnerstwa z lokalnymi organizacjami, na przykład Green Antz na Filipinach, gdzie przetwarza się zużyte opakowania i butelki na ekologiczne materiały budowlane. W Brazylii Herbalife Nutrition uczestniczy w programie „Podaj rękę przyszłości”, organizowanym przez brazylijskie Stowarzyszenie Przemysłu Perfumeryjno-Kosmetycznego (ABIHPEC), w ramach którego inwestuje w infrastrukturę dla spółdzielni recyklingowych i szkolenia dla ich pracowników.

W raporcie Globalna odpowiedzialność: Odżywianie ludzi i planety, opublikowanym w zeszłym roku, firma omawia swoje cele ograniczenia zużycia plastiku i wykorzystania tworzyw pochodzących z odzysku (PCR), a zarazem zmniejszenia ogólnej ilości opakowań swoich produktów w skali globalnej.

Więcej informacji na temat działań Herbalife Nutrition na rzecz zrównoważonego rozwoju na świecie: IAmHerbalifeNutrition.com


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.