Mary Kay Inc., producent wykonawczy nagradzanego filmu „Guardians of the Gulf”, dołącza do CEO Water Mandate i UN Global Compact Sustainable Ocean Principles

Strona główna Ekologia, Ochrona środowiska Mary Kay Inc., producent wykonawczy nagradzanego filmu „Guardians of the Gulf”, dołącza do CEO Water Mandate i UN Global Compact Sustainable Ocean Principles
Mary Kay Inc., producent wykonawczy nagradzanego filmu „Guardians of the Gulf”, dołącza do CEO Water Mandate i UN Global Compact Sustainable Ocean Principles - ZielonaGospodarka.pl
Pixabay

zk

09.06.2021 Źródło: PAP

Z okazji Światowego Dnia Oceanów spółka Mary Kay Inc., prowadząca globalne działania na rzecz zwiększania świadomości ekologicznej i odpowiedzialności biznesu, ogłosiła dzisiaj przyłączenie się do dwóch inicjatyw o kluczowym znaczeniu dla ochrony cieków wodnych na świecie: CEO Water Mandate oraz United Nations Global Compact’s Sustainable Ocean Principles. Wiadomość pojawiła się w trakcie ogólnokrajowej trasy festiwalowej, podczas której spółka promuje „Guardians of the Gulf” („Obrońcy Zatoki”) – wyprodukowany własnym sumptem dokument, który daje widzom wgląd w burzliwą relację pomiędzy Zatoką Meksykańską i działaczami na rzecz ochrony jej przyrody.

CEO Water Mandate to specjalna inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ i UN Global Impact realizowana we współpracy z The Pacific Institute. Mandate mobilzuje masę krytyczną liderów biznesu do stawienia czoła światowym wyzwaniom związanym z wodą poprzez działania korporacyjne na rzecz środowisk wodnych we współpracy z ONZ, rządami państw, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i innymi interesariuszami. Biorące udział w inicjatywie firmy zobowiązały się do podjęcia działań w sześciu kluczowych obszarach i co roku składają sprawozdania z postępów w ich realizacji.

Zasady zrównoważonej ochrony oceanów (ang. Sustainable Oceans Principles), opracowane przez United Nations Global Compact w porozumieniu z ponad 300 interesariuszami, tworzą ramy odpowiedzialnych praktyk biznesowych dotyczących oceanów w różnych sektorach i regionach. Stanowią one uzupełnienie dziesięciu zasad United Nations Global Compact w zakresie praw człowieka, pracy, środowiska i przeciwdziałania korupcji. Wsparcie Sustainable Ocean Principles to ambitne zobowiązanie podjęte przez firmy najróżniejszych wielkości i reprezentujące całe spektrum sektorów i poziomów dojrzałości w dziedzinie ochrony oceanów. Tym samym Mary Kay dołącza do liderów biznesu z całego świata w wytyczaniu przejrzystych i wspólnie uzgodnionych założeń całej branży dotyczących działań na rzecz zdrowego i płodnego środowiska oceanów.

– Od stanu naszych oceanów zależy stan naszej planety – stwierdziła Deborah Gibbins, dyrektor generalna Mary Kay Inc. - Woda to najcenniejszy zasób na Ziemi, dlatego tak ważne jest aktywne wspieranie wysiłków na rzecz jej ochrony. Wyprodukowaliśmy >>Obrońców Zatoki<< i staliśmy się sygnatariuszami tych zobowiązań wraz z setkami innych firm, ponieważ zależy nam na zwiększaniu świadomości zagrożeń, przed jakimi stoją nasze drogi wodne. Poprzez te ważne działania Mary Kay planuje rozszerzać ochronę ekosystemów i bioróżnorodności w ramach swojego ogólnoświatowego zasięgu – dodaje.

Film wyreżyserował i wyprodukował zespół złożony w całości z kobiet. Został on dotychczas wyświetlony na kilkunastu festiwalach filmowych i otrzymał dwie nagrody Telly Awards w kategorii filmów nieemitowanych w telewizji i dotyczących ogólnie tematyki środowiskowej (ang. Non-Broadcast General-Nature/Wildlife) oraz nieemitowanych w telewizji filmów dokumentalnych o tematyce ogólnej (ang. Non-Broadcast General-Doc).

Spółka Mary Kay, która jeszcze w tym roku ma ogłosić swoją globalną strategię zrównoważonego rozwoju, będzie współpracować w ramach CEO Water Mandate i Zasad zrównoważonej ochrony oceanów opracowanych przez United Nations Global Compact na rzecz realizacji swoich zobowiązań w dziedzinie ochrony zasobów wodnych.

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.