Rozwiązania Enel X w zakresie neutralności węglowej uzyskały złotą akredytację CDP

zk

16.03.2022 18:58 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, ekologia Rozwiązania Enel X w zakresie neutralności węglowej uzyskały złotą akredytację CDP

Partnerzy portalu

Rozwiązania Enel X w zakresie neutralności węglowej uzyskały złotą akredytację CDP - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Dzięki tegorocznemu odnowieniu umowy partnerskiej pomiędzy Enel X a CDP (dawniej Carbon Disclosure Project), firma otrzymała „Złotą Akredytację Dostawcy Rozwiązań”. Jako globalny dostawca rozwiązań w zakresie zmian klimatycznych, posiadający złotą akredytację CDP, Enel X zwiększa swoje możliwości dotarcia do firm z usługami doradczymi w zakresie rozwiązań Net-Zero. Partnerstwo podkreśla nieustające dążenie obu stron do osiągnięcia zrównoważonego społeczeństwa bezemisyjnego.

Enel X, spółka z Grupy Enel oferująca zaawansowane usługi i produkty energetyczne, ogłosiła, że drugi rok z rzędu dołączyła do organizacji charytatywnej CDP – Disclose Insight Action jako wyróżniony złotą akredytacją globalny dostawca rozwiązań w zakresie zmian klimatycznych. Odnowiona w tym roku umowa partnerska obu podmiotów ma na celu zwiększenie dostępu firm do rozwiązań w zakresie energii odnawialnej. Jako dostawca rozwiązań z akredytacją CDP, Enel X może pomagać przedsiębiorstwom w śledzeniu i redukcji ich bezpośrednich i pośrednich emisji (zakres 1, 2 i 3). Enel X w grudniu ubiegłego roku po raz kolejny została wyróżniona na liście A CDP za wiodącą działalność w zakresie ochrony środowiska i stanowi przykład rozwoju innowacyjnych i zrównoważonych technologii.

– Ta współpraca podkreśla nasze nieustanne dążenie do osiągnięcia prawdziwie zrównoważonego, całkowicie neutralnego węglowo społeczeństwa – powiedział Francesco Venturini, Dyrektor Generalny Enel X. – Dzięki wspólnemu wysiłkowi pomagamy naszym klientom biznesowym zaspokajać ich potrzeby: neutralność węglową, właściwe wykorzystanie możliwości transformacji energetycznej, gromadzenie, monitorowanie i zarządzanie danymi dotyczącymi emisji oraz informowanie o osiągnięciach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Aby sprostać tym potrzebom, korzystamy z naszych unikalnych rozwiązań, takich jak specjalistyczna wiedza z zakresu energii i zrównoważonego rozwoju, zapewniamy globalny zasięg działalności przy utrzymywaniu jednoczesnej bliskiej relacji z klientem, a także zaawansowane narzędzia cyfrowe wspierające usługi doradcze. Nasze nieustanne wysiłki pomagają firmom w zakresie zrównoważonego rozwoju, przy jednoczesnym podejmowaniu istotnych kroków w kierunku czystej i zelektryfikowanej przyszłości – podkreślił Francesco Venturini.

Enel X może liczyć na wyspecjalizowane zespoły doradców, których celem jest zaplanowanie działań w zakresie zrównoważonej energii, dostosowanych do potrzeb i współgrających ze strukturą danej firmy. Enel X oferuje usługi 360° – od raportowania emisji i opracowywania strategii dekarbonizacji, po jej wykonanie i wdrożenie. Modułowe podejście firmy obejmuje szeroki zakres usług doradczych dotyczących neutralności węglowej (obejmujących zakres 1, 2 i 3): od gromadzenia danych, przez obliczanie emisji gazów cieplarnianych (GHG), śledzenie i raportowanie, po warsztaty na temat energii odnawialnej, jak również definiowania map drogowych dotyczących emisji dwutlenku węgla i ich wdrażania.

CDP, międzynarodowa organizacja non-profit prowadząca globalny system jawności informacji o środowisku, zatwierdziła Enel X jako jednego ze swoich Złotych Partnerów, mając na uwadze wspólną misję wspierania przedsiębiorstw w ograniczaniu ich śladu węglowego.

Enel X, korzystając ze swojej wiedzy w dziedzinie energii, będzie zachęcać przedsiębiorstwa do bardziej rozważnego, świadomego i inteligentnego zarządzania ich wpływem na środowisko poprzez outsourcing innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań.

Firma jako lider zrównoważonych rozwiązań energetycznych wniesie do współpracy znaczną wartość dodaną. Zarządza wydatkami klientów na energię o wartości ponad 15 mld euro. Do tej pory pomogła sfinalizować umowy zakupu energii (PPA) na około 3500 MW, jednocześnie umożliwiając zakup ponad 60 000 000 MWh energii odnawialnej, a wszystko to dzięki własnej platformie cyfrowej, która obsługuje firmy w ponad 100 krajach .

– Cieszymy się, że możemy odnowić naszą współpracę z Enel X, firmą ze Złotą Akredytacją Dostawcy Rozwiązań CDP w zakresie zmian klimatycznych – zapewnił Paul Robins, Dyrektor ds. Partnerstwa Korporacyjnego CDP. – Jesteśmy przekonani, że kompetencje Enel X w zakresie ujawniania, śledzenia i raportowania bezpośrednich i pośrednich emisji firm oraz ustalania i realizacji ambitnych strategii dekarbonizacji w celu ograniczenia zmian klimatycznych i osiągnięcia zerowej emisji netto, będą stanowiły wartość dodaną dla CDP. Wierzymy, że globalny zasięg Enel X i doświadczenie dostawcy zintegrowanych rozwiązań w zakresie systemów energetycznych będzie korzystne dla przedsiębiorstw uczestniczących w programie CDP – dodał Paul Robins.

CDP prowadzi światowy system jawności informacji środowiskowych dla firm, miast, stanów i regionów. Organizacja została założona w 2000 r. i od tego czasu współpracuje z ponad 590 inwestorami dysponującymi aktywami o wartości ponad 110 bln USD. CDP, za pośrednictwem rynków kapitałowych i zamówień korporacyjnych, zachęca firmy do ujawniania ich wpływu na środowisko, a także do ograniczania emisji gazów cieplarnianych, zabezpieczania zasobów wodnych i ochrony lasów. 

W 2021 r. ponad 14 tys. organizacji z całego świata ujawniło dane za pośrednictwem CDP, w tym ponad 13 tys. firm o wartości stanowiącej ponad 64% globalnej kapitalizacji rynkowej oraz ponad 1100 miast, stanów i regionów. Dzięki pełnej zgodności z TCFD, CDP posiada największą na świecie bazę danych środowiskowych. Wyniki CDP są szeroko wykorzystywane do podejmowania decyzji inwestycyjnych i dotyczących zamówień publicznych w obszarze zrównoważonej, bezemisyjnej i stabilnej gospodarki.

Enel X i CDP wspólnie promują przejrzystość danych dotyczących efektów działalności środowiskowej i wdrażania środków, które mają doprowadzić do bardziej zrównoważonego wykorzystania energii w całym łańcuchu dostaw.

O Enel X

Enel X to część Grupy Enel, która poprzez swoje usługi wspiera przedsiębiorstwa we wdrażaniu innowacji i transformacji energetycznej. Enel X  jest światowym liderem w zakresie zaawansowanych rozwiązań energetycznych, w tym: programów Demand Side Response – zarządza około 7,7 GW mocy redukcji poboru mocy i około 195 MW mocy pojemności magazynów energii na całym świecie.

Oferując zaawansowane rozwiązania, w tym zarządzanie energią, usługi finansowe i e-mobilność, Enel X zapewnia każdemu partnerowi spersonalizowany ekosystem oparty o rozwiązania technologiczne i usługi konsultingowe, realizując przy tym politykę zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Celem jest zapewnienie ludziom, społecznościom, instytucjom i przedsiębiorstwom możliwości działania z zachowaniem zasad poszanowania środowiska i integrowania innowacji technologicznych z codziennym życiem. Każde z tych rozwiązań umożliwia przekształcenie celów dekarbonizacji, elektryfikacji i digitalizacji w zrównoważone działania dla wszystkich, aby wspólnie tworzyć świat.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23100,00 $ tona 0,65% 1 gru
 Cynk 3056,00 $ tona 2,79% 1 gru
 Aluminium 2430,00 $ tona 1,84% 1 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.