Schneider Electric partnerem roku Microsoft w zakresie energii i zrównoważonego rozwoju

zk

04.07.2022 08:59 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, Edukacja Schneider Electric partnerem roku Microsoft w zakresie energii i zrównoważonego rozwoju

Partnerzy portalu

Schneider Electric partnerem roku Microsoft w zakresie energii i zrównoważonego rozwoju - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Matthew Manuel/Unsplash

Schneider Electric został wyróżniony spośród niemal 4000 zgłoszeń w różnych kategoriach z ponad 100 krajów na świecie. Nagroda jest potwierdzeniem efektywności działań firmy w dostarczaniu wyjątkowych rozwiązań i usług, które pomagają klientom w działaniach i dążeniach do świata zerowego zużycia energii netto.

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, otrzymał nagrodę Partnera Roku 2022 Microsoft w kategorii Energy & Sustainability. Firma została wyróżniona spośród najlepszych partnerów Microsoft za innowacyjne rozwiązania programowe EcoStruxure™, które zostały dostarczone klientom przy wykorzystaniu technologii Microsoft, w tym Azure Cloud i Dynamics 365.

Nagrody Partnera Roku Microsoft są przyznawane partnerom firmy, którzy w ciągu ostatniego roku opracowali i dostarczyli wyróżniające się aplikacje, usługi i urządzenia oparte na rozwiązaniach Microsoft. Spośród ponad 3 900 zgłoszeń z więcej niż 100 krajów w różnych kategoriach, Schneider Electric został wyróżniony za dostarczanie wyjątkowych rozwiązań i usług w dziedzinie energii i zrównoważonego rozwoju.

W 2021 r. rozwiązania EcoStruxure od Schneider Electric pomogły klientom firmy ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 84 mln ton. W sumie to 347 mln ton zaoszczędzonych oraz tych, których emisji udało się uniknąć od 2018 r.

– Tytuł Partnera Roku 2022 Microsoft w kategorii Energy & Sustainability jest wyrazem uznania dla naszych wspólnych wysiłków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Znajdujemy się w punkcie krytycznym. Jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania w celu ograniczenia emisji, wkrótce znajdziemy się w sytuacji, z której nie ma powrotu. Przedsiębiorstwa odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu temu zjawisku, jednak ich samodzielny wpływ nie jest wystarczający. Dlatego właśnie współpraca, taka jak ta pomiędzy Schneider Electric a Microsoft, jest konieczna, aby zwiększyć wysiłki w zakresie innowacji i stworzyć technologię, która może odwrócić bieg wydarzeń – mówi Olivier Blum, Executive Vice-President Energy Management w Schneider Electric.

Schneider Electric, wspólnie z Microsoft, umożliwił korzystanie z rozwiązań i usług m.in. w zakresie “Zielonego Data Center”, odpowiadając na potrzebę kompleksowego rozwiązania do bardziej efektywnego projektowania, budowy i eksploatacji swoich centrów danych przez Microsoft. Schneider Electric wykorzystał oprogramowanie dla budownictwa MTWO oraz flagową platformę chmurową RIB dla sektora budownictwa, aby zintegrować wszystkie dane wejściowe w modelu federacyjnym. Pozwoliło to na stworzenie cyfrowego bliźniaka, który zapewnił szybkość i przyczynowość projektu już w fazie budowy, zwiększając wydajność oraz ograniczając ilość przeróbek i odpadów.

Schneider Electric, dając przykład realizacji działań z zakresu ESG w swoim ekosystemie, wykorzystał technologię cyfrową i elektryczną również w swoich własnych budynkach.

Doskonałym przykładem jest IntenCity – otwarty w 2021 roku, flagowy "budynek przyszłości" Schneider, który jest dziesięciokrotnie bardziej energooszczędny niż przeciętna nieruchomość, co czyni go jednym z najbardziej efektywnych energetycznie budynków na świecie. Rozwiązania EcoStruxure Schneider Electric, do spółki z technologią Microsoft Azure, czynią ten zajmujący blisko 26 tys. m2 obiekt inteligentnym. Dane zbierane są co 2 minuty z aż 60 tys. punktów rozsianych w całym budynku. Dzięki temu zarządca budynku, w którym na co dzień pracuje półtora tysiąca osób, może wykorzystywać dane predykcyjne do inteligentnego zarządzania i elastyczności energetycznej, co z kolei zapewnia maksymalną niezawodność i odporność na awarie.

Schneider Electric i Microsoft współpracują ze sobą od ponad 30 lat. Wieloletnia wspólna historia obu firm i obopólne sukcesy są nieustannie napędzane wspólną wizją efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Zdolność do przyspieszenia postępu wynika z unikalnej wiedzy, jaką Microsoft i Schneider Electric mogą wnieść, ale to właśnie współpraca pozwala przenosić wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju na wyższy poziom.

– Jestem zaszczycony, że mogę ogłosić Schneider Electric Partnerem roku 2022 Microsoft w kategorii Energy & Sustainability – mówi Nick Parker, wiceprezes ds. globalnych rozwiązań partnerskich w Microsoft. – Schneider Electric wyróżnił się spośród wyjątkowej puli nominowanych. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem innowacyjnego wykorzystania technologii chmury Microsoft w ramach rozwiązań programowych EcoStruxure™.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.