Siemens inwestuje w WiTricity i przyspiesza bezprzewodowe ładowanie EV

zk

28.07.2022 16:28
Strona główna Transport, Elektromobilność Siemens inwestuje w WiTricity i przyspiesza bezprzewodowe ładowanie EV

Partnerzy portalu

Siemens inwestuje w WiTricity i przyspiesza bezprzewodowe ładowanie EV - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Stacje do bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych/siemens.com

Firmy będą współpracować w celu upowszechniania otwartych, interoperacyjnych standardów bezprzewodowego ładowania w globalnej infrastrukturze pojazdów elektrycznych (EV).  Siemens dokonuje strategicznych inwestycji w WiTricity i udziela licencji na swoją technologię przyszłych urządzeń do bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych.

Siemens inwestuje 25 milionów dolarów i nabywa mniejszościowy pakiet udziałów w amerykańskiej firmie WiTricity zajmującej się technologią ładowania bezprzewodowego. Siemens i WiTricity będą wspólnie stymulować innowacje na wschodzącym rynku bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych. Siemens spodziewa się, że wartość tego rynku w samej Europie i Ameryce Północnej urośnie do 2 mld USD w 2028 r. Obydwie firmy starają się wypełnić luki w globalnej standaryzacji bezprzewodowego ładowania elektrycznych pojazdów pasażerskich i lekkich użytkowych, by zapewnić ich kompatybilność z infrastrukturą, a także pogłębiać penetrację rynku. Ponadto, strony będą współpracować w celu przyspieszenia rozwoju technicznego systemów ładowania bezprzewodowego.

- Połączenie globalnego zasięgu firmy Siemens i jej rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych z innowacyjną technologią WiTricity jest pierwszym krokiem w kierunku rozszerzenia naszej oferty w dziedzinie ładowania bezprzewodowego. Przyspieszy to wdrażanie technologii ładowania bezprzewodowego, wesprze standaryzację i rozwinie publiczną infrastrukturę ładowania dzięki interoperacyjnym rozwiązaniom, dla wygody kierowców - powiedział Markus Mildner, Dyrektor Generalny wydziału eMobility spółki Siemens. 

Siemens stanie się również partnerem w zakresie licencji technologicznych, korzystając z głębokiego know-how WiTricity i dziesięcioletniej współpracy z globalnymi markami z branży motoryzacyjnej w celu opracowania sprawdzonych, przetestowanych w terenie, interoperacyjnych rozwiązań do ładowania bezprzewodowego.

Innowacyjna i sprawdzona technologia

Panel indukcyjny umieszczony na podłożu lub pod powierzchnią zasila cewkę odbiorczą zamontowaną pod karoserią samochodu. Nie ma ruchomych części ani fizycznych złączy. Energia przekazywana jest z panelu do cewki w postaci fal elektromagnetycznych, gdy pojazd stoi nad panelem. System wykorzystuje zjawisko rezonansowej indukcji pomiędzy ładowarką i odbiornikiem. Ładowanie jest wydajne przy różnych prześwitach pod samochodem, więc można ładować zarówno nisko zawieszone samochody sportowe, jak i SUV-y.

Ekonomiczna, globalna dostępność spełniająca wymagania klientów

Ostatecznym celem współpracy jest przyspieszenie rozwoju technologii ładowania bezprzewodowego we współpracy z producentami samochodów i innego wyposażenia oraz partnerami infrastrukturalnymi, by zapewnić ich dostępność i opłacalność jednocześnie na całym świecie. Niedawne badanie przeprowadzone wśród ponad 1000 obecnych i przyszłych właścicieli pojazdów elektrycznych zainteresowanych zakupem pojazdu elektrycznego w ciągu najbliższych dwóch lat wykazało, że ładowanie bezprzewodowe jest jednym z najwyżej ocenianych dodatków i opcją preferowaną bardziej niż inne udogodnienia, takie jak asystent parkowania, lepsze osiągi lub pakiet audio premium.


- Bezprzewodowe ładowanie pozwala kierowcy po prostu zaparkować i odejść. Gdy wróci, pojazd będzie naładowany. Bezprzewodowe ładowanie sprawia, że pojazdy elektryczne są bardziej atrakcyjne dla indywidualnych właścicieli i bardziej opłacalne dla użytkowników flotowych. Cieszymy się, że możemy współpracować z liderem takim jak Siemens, by pomóc w budowie tego nowego świata atrakcyjnych rozwiązań  - powiedział Alex Gruzen, Dyrektor Generalny WiTricity

Siemens i WiTricity mają wspólny cel, jakim jest upowszechnienie posiadania pojazdów elektrycznych i poprawa zarządzania flotą dzięki niezrównanej prostocie i niezawodności ładowania bezprzewodowego.

Eliminacja barier dla akceptacji pojazdów autonomicznych

By pojazdy autonomiczne spełniły pokładane w nich nadzieje, muszą zostać usunięte utrudnienia takie, jak ładowanie, które dziś nadal wymaga udziału człowieka. Zasilanie bezprzewodowe będzie kluczową technologią umożliwiającą bezdotykowe automatyczne ładowanie przy najmniejszych wymaganiach konserwacyjnych i utoruje drogę do w pełni elektrycznej i autonomicznej mobilności.


Źródło: siemens.com

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25312,00 $ tona -1,12% 22 wrz
 Cynk 2532,00 $ tona 2,34% 22 wrz
 Aluminium 2199,00 $ tona 1,52% 22 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.