Technologia Hi4 firmy GWM debiutuje w nowym SUV-ie klasy średniej

Technologia Hi4 firmy GWM debiutuje w nowym SUV-ie klasy średniej - ZielonaGospodarka.pl
26.04.2023 09:43
Strona główna Transport, Elektromobilność Technologia Hi4 firmy GWM debiutuje w nowym SUV-ie klasy średniej

Partnerzy portalu

Technologia Hi4 firmy GWM debiutuje w nowym SUV-ie klasy średniej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PR Newswire

W dniu 18 kwietnia swoją światową premierę podczas targów motoryzacyjnych Auto Shanghai 2023 świętował nowy średniej klasy SUV GWM HAVAL (na rynku chińskim znany jako „Fierce Dragon MAX”), przyciągając uwagę wszystkich uczestników imprezy.

Oparty na nowej energii SUV HAVAL jest pierwszym modelem firmy GWM wykorzystującym technologię Hi4. Będąc pierwszym modelem najnowszej rodziny produktów GWM HAVAL opartych na nowej energii, pojazd ten pozycjonowany jest jako inteligentny, rodzinny samochód typu SUV. Pojazd ma rozstaw osi 2,8 metra i wygląd zewnętrzny z większą ilością funkcji właściwych samochodom elektrycznym.

Pojazd zostanie wprowadzony na rynek chiński w maju - według Qiao Xinyu, zastępcy dyrektora generalnego ds. marketingu HAVAL, podczas dedykowanej imprezy inauguracyjnej. Dzięki nowej technologii Hi4 pojazd ten oferuje istotne ulepszenia pod względem wydajności, ekonomii i niezawodności.

Dyrektor ds. produktów firmy HAVAL przedstawił osiągi pojazdu podczas targów motoryzacyjnych. W przeprowadzonym w Chinach teście symulującym prawdziwe scenariusze konsumenckie jego całkowite zużycie paliwa według normy WLTC wyniosło zaledwie 1,78 L/100 km, a czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to tylko 6,8 s.

Technologia Hi4 została opracowana przez GWM w oparciu o koncepcję wydajności i efektywności, czyli nową technologię hybrydową, która łączy w sobie inteligentne funkcje z systemem napędu na cztery koła. Hi4 to skrót od Hybrid Intelligent 4WD. Technologia wykorzystuje konstrukcję dwusilnikową z połączeniami równoległymi i szeregowymi pomiędzy przednią i tylną osią, co pozwala na osiągnięcie wydajności systemu 4WD i efektywności energetycznej systemu 2WD.

Hi4 umożliwia również połączenie z iTVC (inteligentnym systemem kontroli wektora momentu obrotowego) i systemem inteligentnego zarządzania energią firmy GWM, co z kolei umożliwia wydajną pracę układu napędowego pojazdu we wszystkich zakresach prędkości i scenariuszach, zapewniając konsumentom doskonałe osiągi przy niższym zużyciu energii.

W celu lepszego zarządzania zużyciem energii modele wyposażone w technologię Hi4 mogą dynamicznie przełączać się między 9 trybami jazdy w zależności od warunków pracy. W ten sposób pojazd będzie zawsze korzystał z optymalnego trybu jazdy w różnych scenariuszach, aby zmniejszyć zużycie energii.

W dniu 20 kwietnia firma GWM zorganizowała jazdę próbną w swojej siedzibie w Baoding, aby goście z mediów mogli dogłębnie zapoznać się z nowymi produktami i technologiami energetycznymi. Za pomocą technologii Hi4 pojazd może w inteligentny sposób rozpoznawać różne scenariusze jazdy poprzez iTVC oraz szybko rozdzielać i dynamicznie dostosowywać moment obrotowy pomiędzy przednią i tylną osią. Dzięki temu może on uzyskać dużą moc w każdym scenariuszu jazdy. Dla przykładu, jeśli pojazd płynnie rusza na płaskim terenie, moc może być rozdzielona na przednią i tylną oś, co skutkuje szybszym przyspieszeniem w porównaniu z tradycyjnymi układami dwusilnikowymi.

Po zakończeniu prezentacji przedstawiciele różnych mediów docenili osiągi pojazdu w zakresie przyspieszenia, stabilności w teście na torze o dużych prędkościach oraz walory technologii Hi4, wyrażając nadzieję na jak najszybsze wprowadzenie pojazdu na rynek zagraniczny.


Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.