Amazon podpisał umowę na zakup energii z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach w powiecie legnickim. To jedna z największych dotychczasowych umów zakupu energii słonecznej w Polsce.
Łupiny kakaowe, które mogą w przyszłości posłużyć do pakowania czekolady, słoma, wodorosty i stokrotki, których włókna – ze względu na specyficzne właściwości – mogą zwiększać wydajność papieru – to przykłady nieszablonowych surowców, które w przyszłości mogą zastąpić tworzywa sztuczne i spowodować, że branża opakowaniowa stanie się jeszcze bardziej eko. W ramach strategii badawczo-rozwojowej nad takimi rozwiązaniami pracuje DS Smith, wiodący dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej. Innowacyjne projekty będą opracow
TotalEnergies został wybrany przez rząd flamandzki do zainstalowania 4 400 punktów ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w regionie.
Trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę w Grudziądzu elektrowni CCGT o mocy netto ok. 560 MW. Roboty mają potrwać do końca października. Oddanie obiektu do użytku ma nastąpić w 2025 r. Będzie to jedna z najnowocześniejszych takich elektrowni w Europie - podała Energa z Grupy Orlen.
PKN ORLEN podpisał porozumienie o strategicznej współpracy z PESA Bydgoszcz przy tworzeniu kompleksowej oferty dla publicznego transportu kolejowego. W ramach umowy PKN ORLEN zapewni paliwo wodorowe oraz infrastrukturę tankowania dla produkowanych przez PESA lokomotyw manewrowych oraz pociągów pasażerskich. Współpraca obydwu firm pozwala na stworzenie zeroemisyjnej, komercyjnej oferty dla organizatorów transportu publicznego oraz operatorów centrów logistycznych, terminali przeładunkowych i portów.
Rozmowa o przygotowaniach do budowy bazy serwisowej pod farmę Ocean Winds, perspektywach jakie stworzy offshore dla miasta, a także koniecznych inwestycjach dla rozwoju portu z Witoldem Wawrzonkoskim, prezesem spółki Szkuner, która zarządza portem we Władysławowie.
Gmina Wałbrzych otrzyma 58 mln zł dotacji oraz blisko 7 mln zł niskooprocentowanej pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup 20 niskopodłogowych, ekologicznych pojazdów transportu publicznego. Inwestycja będzie miała istotne znaczenie dla poprawy jakości miejskiego powietrza w Wałbrzychu, szczególnie w okresach zimowych.
PKN Orlen zbuduje w Wałbrzychu (Dolnośląskie) do 2024 r. jedną ze swych stacji tankowania wodoru. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Do 2030 r. koncern na inwestycje w wodór przeznaczy 7,4 mld zł.
W kwietniu przyszłego roku na orbitę wyniesiony zostanie stworzony w Gliwicach satelita rolniczy Intuition-1, którego zdaniem będzie m.in. określanie zawartych w glebie makroelementów. Pomoże to rolnikom m.in. w doborze odpowiednich nawozów – tłumaczą twórcy urządzenia z firmy KP Labs.
PKN Orlen zbuduje do 2025 r. ogólnodostępne stacje tankowania wodoru w Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Warszawie i Pile. Na ten cel, jak poinformował koncern, otrzymał ponad 60 mln zł bezzwrotnego dofinansowania z unijnego programu CEF Transport Alternative Fuels Infrastructure Facility.
To historyczny moment dla Puszczy Białowieskiej. Niemal cały jej obszar pod ochroną
Nawet 50 euro za zwiedzanie Wenecji? Szokująca propozycja nowego burmistrza
Nie służy przyrodzie i osłabia ochronę przed zmianą klimatu. Mimo to latem koszenie w miastach idzie pełną parą
Polacy produkują o ponad 40 proc. więcej śmieci niż dekadę temu. Spółki komunalne ryzykują coraz więcej
00:08:23
OSGE wystąpiło z dwoma wnioskami o Opinie Ogólne do projektu SMR
TOP5 wydarzeń w Zielonej Gospodarce - 19.06.2026
Sąd przeciwko szkodliwej działalności Wód Polskich. Budowa stopnia wodnego w Siarzewie zablokowana
16
Pierwszy raz tak blisko morza. Na gdańskich plażach pojawiły się specjalistyczne wózki dla osób z niepełnosprawnością
Ważne dla przedsiębiorców: czas na złożenie „informacji o pomocy” do 30 czerwca
Offshore napędza unijną gospodarkę i rynek pracy. Dał w zeszłym roku 180 tys. etatów
Rozpoczyna się operacyjna faza odbudowy Wielkiej Rafy Koralowej
Ocieplenie hamuje wchłanianie CO2 przez drzewa. To zła wiadomość dla klimatu
Giganci stali z wyjątkowym apelem. Przemysł ciężki boi się obranej ścieżki dekarbonizacji?
Energa doceniona przez Akademię Leona Koźmińskiego i Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Rola zieleni w przyrodzie – co daje sadzenie drzew?
Polsko-szwedzkie rozmowy o zielonych technologiach. Spotkanie wiceministrów w MKiŚ
Nawet 50 euro za zwiedzanie Wenecji? Szokująca propozycja nowego burmistrza
Nowa oferta „Tanie weekendowanie” od Energi Obrotu
Terminal LNG w Świnoujściu działa już od 10 lat
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Vestas montuje pierwszą turbinę na morskiej farmie wiatrowej Nordseecluster w Niemczech
PSME: Magazyny energii filarem transformacji energetycznej