ESCORT
Energetyka, OZE

Stacje tankowania wodoru PKN Orlen w Bielsku-Białej, Gorzowie Wlkp., Krakowie, Warszawie i Pile

PKN Orlen zbuduje do 2025 r. ogólnodostępne stacje tankowania wodoru w Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Warszawie i Pile. Na ten cel, jak poinformował koncern, otrzymał ponad 60 mln zł bezzwrotnego dofinansowania z unijnego programu CEF Transport Alternative Fuels Infrastructure Facility.

14.09.2022, 15:23
Klimat, edukacja

McDonald’s w Polsce wyznacza trendy w obszarze zrównoważonego rozwoju

Równo trzydzieści lat od otwarcia pierwszej w Polsce restauracji McDonald’s, firma publikuje pierwszy w swej historii raport ESG. Dokument podsumowuje 2021 rok i określa strategiczne cele rozwojowe na kolejne lata.

13.09.2022, 11:30
Odpady, Recykling

Trwają prace nad wyeliminowaniem z użycia szkodliwych odmian plastiku

Taki jest cel inicjatywy ONZ End Plastic Pollution. To porozumienie 175 państw, które na początku tego roku zadeklarowały, że do końca 2024 roku wypracują konwencję wymierzoną w zanieczyszczenia plastikiem. Ma ona dotyczyć pełnego cyklu życia plastiku – jego produkcji, projektowania i utylizacji. UNEP szacuje, że przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym może m.in. zmniejszyć ilość tworzyw sztucznych trafiających do oceanów o ponad 80 proc. do 2040 r.; zmniejszyć produkcję pierwotnego plastiku o 55 proc. i emisje gazów cieplarn

13.09.2022, 11:06
Energetyka, OZE

"El Confidencial": Europa ma przed sobą co najmniej dwie krytyczne zimy, aby zaopatrzyć się w gaz i nie zbankrutować

Europa ma przed sobą co najmniej dwie krytyczne zimy, kiedy będzie musiała zapewnić sobie gaz i przy tym nie zrujnować się - pisze weekendowy „El Confidencial”.

12.09.2022, 18:33
Energetyka, OZE

Port w Göteborgu będzie pierwszym w Europie hubem ekologicznych paliw

Władze portu w Göteborgu rozpoczęły współpracę z firmami Stena Line, DFDS, Ørsted i Liquid Wind w celu utworzenia pierwszego w Europie hubu paliw zielonych (e-fuels). Plany w zakresie produkcji e-metanolu zostaną zrealizowane już 2025 roku.

12.09.2022, 16:03
Odpady, Recykling

Jesteśmy gotowi na wdrożenie systemu kaucyjnego!

Każdego roku na świecie wydobywa się około 100 mld t nowych materiałów i surowców, ale ponownie przetwarzanych i wykorzystywanych jest tylko 8,6 proc. z nich – pokazał tegoroczny raport „The Circular Voice”.

12.09.2022, 08:44
Transport, Elektromobilność

Porty w Sztokholmie idą śladami Kopenhagi i Kilonii. Statki pasażerskie już 2023 będą zasilane energią elektryczną z lądu

Porty Sztokholmu włączają się politykę ochrony środowiska stolicy Szwecji. Zarząd portów skutecznie realizuje to co zapowiedział znacznie wcześniej. W krótkim czasie zbuduje dwa lądowe podłączenia do sieci energetycznej dla statków wycieczkowych. Już w najbliższym sezonie statki pasażerskie cumujące przy dwóch nabrzeżach w centrum miasta będą mogły wyłączyć agregaty prądotwórcze.

12.09.2022, 08:32
ESG, zrównoważony rozwój

Żabka Eko Smart – pierwszy w Polsce sklep łączący ekologię z technologią

Żabka otwiera laboratorium innowacji ekologicznych wzbogaconych o rozwiązania smart. W Żabce Eko Smart zastosowano jedną z pierwszych na świecie instalacji perowskitowych – w tej przełomowej technologii powstały tzw. cenówki oraz żaluzje z ogniwami perowskitowymi. Placówkę wyposażono w systemy do zdalnego zarządzania oświetleniem oraz znajdującymi się w sklepie urządzeniami (Smart Shop Control), a przy stoisku z kawomatem ułożono płytki wykonane z fusów i łusek po kawie. Zamykane, izolowane matami z konopi siewnymi lodówki pozwal

09.09.2022, 09:12
Energetyka, OZE

EDP uruchamia Energy Starter 2022, program promujący innowacyjne inicjatywy w sektorze energetycznym

Po uruchomieniu pierwszego modułu, w maju, EDP rozpoczyna teraz drugą fazę wspólnego programu, którego celem jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej i zielonego wodoru dla globalnej transformacji energetycznej. Zgłoszenia dla startupów są otwarte do 30 września.

08.09.2022, 15:38
Transport, Elektromobilność

Śląska Metropolia z dotacją do 35 autobusów elektrycznych, Rybnik – do 20 wodorowych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii aż 90 000 000 zł dofinansowania na zakup 35 autobusów o napędzie elektrycznym. Rybnik planuje zakup 20 autobusów o napędzie wodorowym. Na tę inwestycję otrzyma z NFOŚiGW dofinansowanie w wysokości 45 500 000 zł. Cieszyn zakupi 6 autobusów o napędzie elektrycznym na co otrzyma 9 435 000 zł dotacji i 3 225 000 zł pożyczki. Natomiast Jastrzębie Zdrój dzięki dotacji w wysokości 26 341 065,00 zł i pożyczce 8 780 355,00 zł zakupi 11 a

07.09.2022, 08:31
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.