ESCORT
Transport, Elektromobilność

Dynamiczny rynek - polacy coraz chętniej kupują elektryki

Flota samochodów całkowicie elektrycznych w Polsce, pomimo trudnej sytuacji na polskim i europejskim rynku motoryzacyjnym, w ciągu trzech kolejnych lat powiększy się ponad 14-krotnie, z 20 tys. do 290 tys. Udział pojazdów zeroemisyjnych w sprzedaży wszystkich nowych pojazdów osobowych może przekroczyć 10% już w 2024 r. – wynika z najnowszej edycji raportu „Polish EV Outlook”, opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).

24.03.2022, 12:42
Odpady, Recykling

W Grupie Orlen rusza produkcja tworzyw z wykorzystaniem przepracowanych olejów spożywczych

W Grupie Orlen rusza produkcja tworzyw z wykorzystaniem przepracowanych olejów spożywczych - podał PKN Orlen. Koncern podkreśla, że częściowe zastąpienie ropy naftowej alternatywnym surowcem umożliwia redukcję emisji i jest odpowiedzią na oczekiwania regulacyjne i rynkowe.

23.03.2022, 18:01
Klimat, edukacja

W PKN Orlen powstaje 200-metrowy komin - zmniejszy zanieczyszczenie powietrza

W zakładzie PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) na instalacji utylizacji siarkowodoru budowany jest komin, który osiągnie 200 metrów wysokości. Dzięki najnowszej technologii, jak podaje koncern, będzie on odprowadzał spaliny w wyższe warstwy atmosfery, co zmniejszy oddziaływanie na środowisko.

23.03.2022, 12:35
Transport, Elektromobilność

Pociąg napędzany wodorem od Siemens Mobility już w 2024 roku ruszy po niemieckich torach [WIDEO, GALERIA]

Pierwszy pociąg napędzany wodorem dla Bawarii nabiera kształtów. 15 marca przedstawiciele Siemens Mobility i Bayerische Regiobahn (BRB) podpisali umowę leasingową na innowacyjny prototyp w obecności ministra gospodarki Bawarii Huberta Aiwangera i ministra transportu Bawarii Christiana Bernreitera. Umowa jest kontynuacją listu intencyjnego podpisanego przez wszystkich uczestników w lipcu 2021 roku.

23.03.2022, 07:55
Transport, Elektromobilność

Raport: za trzy lata w Polsce ok. 300 tys. aut w pełni elektrycznych

Niemal 300 tys. samochodów w pełni elektrycznych może być w Polsce za trzy lata - szacuje w raporcie Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Udział pojazdów zeroemisyjnych w sprzedaży nowych aut może przekroczyć 10 proc. w 2024 roku - dodało.

20.03.2022, 12:04
Transport, Elektromobilność

Metanol kluczem do dekarbonizacji żeglugi?

Nowy raport dotyczący redukcji emisji z globalnego sektora morskiego zweryfikował korzyści płynące z zastosowania metanolu jako paliwa, podkreślając go jako kluczowe rozwiązanie dla dekarbonizacji sektora.

18.03.2022, 17:04
Transport, Elektromobilność

Śląsk inwestuje w budowę stacji tankowania wodorem

Wkład własny do projektu budowy stacji tankowania wodorem w Świerklańcu zabezpieczyło w środę zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W Świerklańcu siedzibę ma należące do GZM Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej.

18.03.2022, 07:05
Transport, Elektromobilność

Mercedes-Benz inwestuje w zeroemisyjną fabrykę w Jaworze

Budowę nowej bocznicy kolejowej i centrum logistycznego dla fabryki Mercedesa w Jaworze (Dolnośląskie) przewiduje umowa podpisana przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland i Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”. Koszt inwestycji to kilkadziesiąt mln zł.

17.03.2022, 18:48
Klimat, edukacja

Co może uratować plażę w Orłowie? Urząd Morski ma plan działania

Jedną z inwestycji Urzędu Morskiego w Gdyni, która ma szansę wpłynąć na przedłużenie żywotności plaży w gdyńskim Orłowie są podwodne progi. W tym roku plażę czeka również największa refulacja w historii Orłowa.

16.03.2022, 13:45
Energetyka, OZE

Obajtek: Będziemy analizować umowy z Rosnieftem i Tatnieftem na dostawy rosyjskiej ropy

Nie mamy tytułu prawnego do zerwania umów długoterminowych na dostawy rosyjskiej ropy, jest to możliwe tylko w przypadku nałożenia sankcji. Orlen będzie jednak analizował umowy z rosyjskimi kontrahentami. Ta z Rosnieftem wygasa na przełomie 2022/2023 - poinformował w poniedziałek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

15.03.2022, 06:55
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.