Wiodąca na świecie technologia elektrycznych układów napędowych firmy Lucid wesprze Aston Martin w realizacji śmiałej wizji elektrycznej przyszłości

Wiodąca na świecie technologia elektrycznych układów napędowych firmy Lucid wesprze Aston Martin w realizacji śmiałej wizji elektrycznej przyszłości - ZielonaGospodarka.pl
28.06.2023 08:22
Strona główna Transport, Elektromobilność Wiodąca na świecie technologia elektrycznych układów napędowych firmy Lucid wesprze Aston Martin w realizacji śmiałej wizji elektrycznej przyszłości

Partnerzy portalu

Wiodąca na świecie technologia elektrycznych układów napędowych firmy Lucid wesprze Aston Martin w realizacji śmiałej wizji elektrycznej przyszłości - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Firmy Lucid i Aston Martin ustanowiły długoterminowe strategiczne partnerstwo technologiczne w zakresie integracji i dostaw najnowocześniejszych, produkowanych przez Lucid układów napędowych i akumulatorów do pojazdów elektrycznych w ramach kontraktów o wartości przekraczającej 450 mln dolarów.

- Ta przełomowa umowa oznacza pierwszą tego typu relację w ramach technologicznej działalności Lucid Group, która umożliwi realizację wizji rozszerzenia zasięgu produktów firmy i ustanowienie fundamentów dla przyszłych, bardziej powszechnych zastosowań.

- Aston Martin otrzyma bezpośredni dostęp do zastrzeżonej technologii elektrycznego układu napędowego Lucid, w tym do ultrawydajnego podwójnego silnika napędowego, renomowanej technologii akumulatorów i rewolucyjnego Wunderbox.

- Aston Martin uiści na rzecz Lucid opłaty za dostęp do technologii Lucid w postaci akcji Aston Martin i płatności gotówkowych realizowanych etapami, przez co Lucid stanie się udziałowcem Aston Martin.

- Ponadto Lucid i Aston Martin zawrą umowy na dostawy komponentów i systemów układu napędowego Lucid.

NEWARK, Kalifornia i GAYDON, Wielka Brytania, 27 czerwca 2023 r. /PRNewswire/ -- Lucid Group, Inc. (NASDAQ: LCID), zdobywca nagrody World Luxury Car Award 2023 oraz podmiot wyznaczający nowe standardy w dziedzinie luksusowych samochodów elektrycznych, ogłasza zawarcie ostatecznej umowy w sprawie ustanowienia długoterminowego strategicznego partnerstwa technologicznego z Aston Martin, które przyspieszy realizację strategii wysoce wydajnej elektryfikacji i długoterminowego rozwoju kultowej brytyjskiej marki.

Będzie to pierwsza tego rodzaju współpraca dla Lucid, która zapewni Aston Martin dostęp do wiodącej na świecie technologii elektrycznych układów napędowych projektowanych i produkowanych wyłącznie przez Lucid w celu zasilania przyszłych pojazdów elektrycznych Aston Martin. Umowa zapewni również Aston Martin wsparcie techniczne ze strony Lucid w zakresie integracji zastrzeżonej technologii z całkowicie nową platformą pojazdów elektrycznych opracowaną przez Aston Martin, a także dostawę komponentów Lucid.

„Ustanowione partnerstwo oznacza nawiązanie przełomowej współpracy między Aston Martin, kultową marką z bogatą historią, notującą zwycięstwa w Le Mans i sukcesy w F1, z najbardziej innowacyjną i zaawansowaną technologicznie firmą z Doliny Krzemowej - powiedział Peter Rawlinson, dyrektor generalny i technologiczny Lucid. - Zgodnie z opracowaną strategią Aston Martin wybiera Lucid, dostrzegając głębokie korzyści płynące z przyjęcia wiodącej na świecie technologii elektrycznego układu napędowego, czego przykładem jest osiągnięty przez Lucid Air Grand Touring przełomowy zasięg 516 mil zgodnie z szacunkami EPA”.

„Zawarta z Lucid umowa na dostawy zmienia zasady gry dla przyszłego rozwoju firmy Aston Martin opartego na pojazdach elektrycznych - powiedział Lawrence Stroll, prezes wykonawczy Aston Martin. - Mając na uwadze naszą strategię i wymagania, wybraliśmy Lucid, aby zapewnić sobie najwyższą wydajność i uzyskać dostęp do najbardziej innowacyjnych technologii w branży, które wykorzystamy w naszych przyszłych pojazdach o napędzie akumulatorowym”.

Firma Lucid została wybrana przez Aston Martin w drodze przetargu, by zapewnić zaawansowane technologie elektrycznego układu napędowego, w tym ultrawysokowydajną dwusilnikową jednostkę napędową, renomowaną technologię akumulatorów i rewolucyjny Wunderbox. Niesamowita moc dwusilnikowego napędu na tylne koła, w połączeniu z wektorowaniem momentu obrotowego, rozszerza możliwości samochodu względem tych, jakie można osiągnąć dzięki pasywnemu napędowi na wszystkie koła. Te innowacyjne pod względem technologicznym silniki elektryczne wykorzystują mikrostrumieniowe chłodzenie stojana i uzwojenie falowe Lucid, nową technologię wymiennika ciepła i zwiększone natężenie przepływu chłodziwa, a także towarzyszący im system akumulatorów, który również został zmodernizowany pod kątem zwiększonej mocy i bardziej precyzyjnej logiki termicznej.

Umowa, jako całość, odzwierciedla zaangażowanie Lucid w zapewnienie Aston Martin dostępu do aktualnie najlepszej technologii, aby wspierać firmę w realizacji przyjętego przez nią celu, jakim jest wprowadzenie pierwszego w pełni elektrycznego modelu Aston Martin w 2025 roku, a także w realizacji szerszej strategii zrównoważonego rozwoju marki - Racing. Green. Umowa ustanawia pierwszą tego typu relację z producentem samochodów w ramach technologicznej działalności Lucid, rozszerzając zasięg produktów firmy i kładąc fundamenty pod bardziej powszechne zastosowanie rewolucyjnej technologii elektrycznego układu napędowego. Na początku bieżącego roku firma Lucid zaprezentowała pochodny produkt swojej elektrycznej jednostki napędowej o dużej mocy, zaprojektowany specjalnie do użytku w sportach motorowych.

Rozpoczęcie współpracy jest uzależnione od wyrażenia zgody przez akcjonariuszy Aston Martin, a także otrzymania stosownych zezwoleń organów regulacyjnych i wypełnienia innych zwyczajowych warunków.

Lucid Group

Lucid Group realizuje misję rozpowszechniania użycia energii ze źródeł odnawialnych poprzez tworzenie zaawansowanych technologii i najbardziej urzekających pojazdów elektrycznych, w których doświadczenia człowieka stawiane są na pierwszym miejscu. Jej pierwszy samochód, Lucid Air, to najnowocześniejszy luksusowy sedan o kalifornijskim designie. Lucid Air Grand Touring charakteryzuje się oficjalnym zasięgiem szacowanym przez EPA na 516 mil i mocą 1050 KM. Lucid Air, produkowany w fabryce Lucid w Casa Grande w Arizonie, jest obecnie dostarczany do klientów w USA, Kanadzie, Europie i na Bliskim Wschodzie.
Źródło: Lucid Group

Źródło informacji: PR Newswire

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.