Wynik wyszukiwania - "konferencja" - Wiadomości

Nowe kierunki w polskiej energetyce. Podsumowanie 39. Konferencji EuroPOWER & 9. OZE POWER

18-19 kwietnia 2024 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 39. Konferencja Energetycznaj EuroPOWER & 9. OZE POWER. Jest to najważniejsze spotkanie branży energetycznej, podczas którego kluczowi jej przedstawiciele analizują najbardziej aktualne wyzwania, problemy i szanse sektora energetycznego w Polsce. 39. edycja wydarzenia zgromadziła 700 uczestników, którzy wysłuchali wystąpień i debat z udziałem liderów polskiej energetyki.
25.04.2024

TOGETAIR 2024 w Warszawie – V Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny dobiega końca. O czym debatują prelegenci?

Mocne słowa na śniadaniu prasowym, podzielone zdania podczas panelu dyskusyjnego na temat rolnictwa, a to jeszcze nie koniec! Drugi dzień TOGETAIR 2024 w Warszawie stał się dziś przestrzenią do wymiany zdań i poglądów, a dyskusje skupione wokół trzech tematycznych scen połączyły ekspertów z różnych środowisk. Jakie tematy podjęli prelegenci w drugiej połowie dnia?
24.04.2024

TOGETAIR 2024 już trwa - Roberta Metsola i Mark Brzeziński uroczyście otworzyli scenę CLIMATE CARE

Rozpoczął się TOGETAIR 2024 - to już V edycja Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego, która w tym roku odbywa się w prestiżowej przestrzeni Varso Place w Warszawie - najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Do otwarcia sceny CLIMATE CARE prowadzonej dziś przez Przemysława Białkowskiego dołączyli Roberta Metsola, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego oraz Mark Brzeziński, The Ambassador of the United States to Poland. Inaugurację wydarzenia poprzedziło śniadanie prasowe, które miało miejsce na 49. piętrze budynku.
22.04.2024

Odnawialne źródła energii rozgościły się w strategiach ESG. Umowy cPPA wychodzą naprzeciw potrzebom biznesu

Nawet 63 umowy cPPA podpisano w Polsce do października 2023 r. – wynika z raportu RE-Source Poland Hub i DWF „Rynek cPPA w Polsce”. Zwiększa się także wolumen zakontraktowanej energii, wynoszący już ok. 5,2 TWh rocznie. Biznes dostrzegł w OZE nie tylko sposób na efektywną realizację strategii ESG, ale także szansę na napływ zagranicznych inwestorów. Eksperci nie mają wątpliwości, że udział zielonej energii z PPA będzie rosnąć, a wraz z nią potrzeba edukacji i wymiany doświadczeń.
11.04.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0. Czy możliwa jest cyberbezpieczna infrastruktura krytyczna?

Ostatnim z wątków dyskutowanych podczas zorganizowanej przez Attis Broker konferencji Offshore Wind 2.0 było cyberbezpieczeństwo infrastruktury krytycznej.
02.04.2024

„Szczecin powinien być przykładem dla innych miast” – podsumowanie konferencji energetycznej

Pełna sala gości, duża dawka merytoryki, okazje do rozmów i prezentacja wszystkiego w praktyce – tak można opisać zorganizowaną po raz pierwszy ogólnopolską konferencję Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024, realizowaną w ramach projektu Energia Miasta Szczecin.
27.03.2024

Światowy Dzień Wody. Konferencja „Woda dla pokoju. Dostępność i zanieczyszczenia”

22 marca obchodzony był Światowy Dzień Wody. Jego koncepcja zrodziła się w 1992 roku, podczas konferencji Szczyt Ziemi w Rio de Janeiro, jako święto międzynarodowe państw ONZ-u. Z tej okazji w wielu miastach krajów członkowskich organizowano konferencje naukowe poświęcone temu zasobowi naszej planety. W Gdańsku odbyła się konferencja "Woda dla pokoju. Dostępność i zanieczyszczenia".
26.03.2024

Konferencja PSEW2024 – energia z wiatru dla silnej Polski

Transformacja energetyczna całej Europy przyspiesza, a proces ten będzie długi i wymagający. Zielona energia to konieczność z punktu widzenia suwerenności Polski i jej interesu narodowego. Skala czekających nas zmian stanowi ogromne wyzwanie finansowe, techniczne i społeczne. Ustawa wiatrakowa procedowana przez nowy rząd oraz postępujące prace nad morskimi farmami wiatrowymi na Bałtyku pozwalają branży wiatrowej z optymizmem spoglądać w przyszłość.
20.03.2024

Kolejna edycja konferencji „Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków" już w maju

Konferencja „Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków" odbędzie się w dniach 23-24 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
16.03.2024

Zielona energia dla biznesu. Już w kwietniu największe wydarzenie o rynku cPPA w Polsce – Konferencja RE-Source Poland Hub

Umowy cPPA na zakup zielonej energii zawierane między odbiorcami a wytwórcami energii z OZE, z roku na rok zyskują na popularności a liczba podpisanych kontraktów systematycznie rośnie. Dane za 2023 roku pokazują, że w Europie doszło do przekroczenia magicznej granicy 10 GW mocy zainstalowanej źródeł OZE w zawartych umowach cPPA. Stanowi to 40% wzrost w stosunku do 2022 r. Jak na tym tle prezentuje się Polska? Z jakich powodów polscy przedsiębiorcy kontraktują zielona energię?
15.03.2024

Nowa era dialogu i innowacji na 39. Konferencji EuroPOWER & 9. OZE POWER 

18 i 19 kwietnia 2024 r. w hotelu The Westin Warsaw odbędzie się 39. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER. Nowa odsłona kongresu stworzy platformę dialogu będącą centrum konsultacji społecznych przedstawicieli nowego rządu ze wszystkimi kluczowymi reprezentantami branży.
13.03.2024

Energia Miasta Szczecin to nie tylko wiedza merytoryczna, ale także praktyka

Już za miesiąc w szczecińskiej Netto Arenie odbędzie się konferencja poświęcona uniezależnianiu energetycznemu od zewnętrznych dostawców miast i gmin. To dwudniowy kongres, który będzie doskonałą okazją do zwiedzania szczecińskich spółek komunalnych.
26.02.2024

Forum Silesia 2030: potrzebne inwestycje w technologie wodorowe

Polska potrzebuje zwiększenia inwestycji w infrastrukturę wodorową, a także w badania technologii wodorowych - jeżeli chciałaby utrzymać swoją obecną pozycję wynikającą m.in. z piątej co do wielkości produkcji tego gazu na świecie - mówili w środę uczestnicy konferencji Silesia 2030 w Katowicach.
31.01.2024

Konferencja „Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 – Energia Miasta Szczecin”

O tym, jak ważne jest budowanie niezależności energetycznej dla samorządów i jak można osiągnąć ten cel w najbliższym czasie będą dyskutować uczestnicy konferencji Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin, która już 21-22 marca odbędzie się w Netto Arenie.
29.01.2024

COP2. Wysłannik ChRL: nie ma szans na sukces COP28 bez rozwiązania w sprawie paliw kopalnych

Chiński wysłannik ds. klimatu Xie Zhenhua powiedział w sobotę, że jest postęp w złożonych negocjacjach COP28 w sprawie odejścia od paliw kopalnych, jednak podkreślił, iż nie ma szans na sukces szczytu w Dubaju bez rozwiązania w tej sprawie.
09.12.2023

Wysłannik USA ds. klimatu ogłosił na COP28 plan na rzecz fuzji jądrowej

Wysłannik USA ds. klimatu John Kerry ogłosił we wtorek w Dubaju, gdzie trwa międzynarodowa konferencja klimatyczna COP28, międzynarodowy plan zaangażowania na rzecz fuzji jądrowej. Poinformował, że plan, który koncentruje się na badaniach i rozwoju, łączy 35 państw.
05.12.2023

Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG. Na jakim etapie jesteśmy?

Polska Platforma LNG i bioLNG po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, oferując tym, którzy wybrali się na jej tegoroczną konferencję, dwa dni konkretnych, niezwykle merytorycznych prezentacji i dyskusji.
05.12.2023

Rosyjskie surowce, atom, polityka klimatyczna, czyli o energii po europejsku [RELACJA]

Jak ratować klimat zachowując przy tym bezpieczeństwo - i to w dobie kryzysu energetycznego? Na takie pytania odpowiadali uczestnicy konferencji Energy Security in Central and Eastern Europe.
04.12.2023

Papież do uczestników COP28: trzeba powstrzymać delirium przemocy wobec środowiska

Papież Franciszek w przesłaniu do uczestników konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju zaapelował, by "powstrzymać delirium przemocy" wobec środowiska. Podkreślił, że jego niszczenie jest "wykroczeniem przeciwko Bogu, nie tylko grzechem osobistym, ale strukturalnym" i "poważnym niebezpieczeństwem, które zagraża wszystkim i może wywołać konflikt między pokoleniami.
02.12.2023

Polska przyjęła deklarację o potrojeniu mocy wytwórczej energii jądrowej do 2050 r.

Atom jest przyszłością czystej, bezpiecznej i stabilnej energii, jest przyszłością sprawiedliwej transformacji energetycznej – podkreślił prezydent Andrzej Duda, przyjmując w sobotę w Dubaju deklarację o potrojeniu mocy wytwórczej energii jądrowej w skali globalnej do 2050 r.
02.12.2023

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska na COP28: energia jądrowa zapewni bezpieczeństwo oraz szansę na rozwój gospodarczy kraju

Energia jądrowa zapewni bezpieczeństwo energetyczne oraz szansę na rozwój gospodarczy kraju - podkreśliła podczas 28. Konferencji Stron Ramowej konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP28) minister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.
01.12.2023

Brytyjski król, premier i szef MSZ polecieli oddzielnie na COP28 w Dubaju, wywołując oskarżenia o hipokryzję

Król Karol III, premier Rishi Sunak i minister spraw zagranicznych David Cameron, którzy reprezentują Wielką Brytanię na konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju, udali się tam oddzielnymi odrzutowcami, wywołując krytykę i oskarżenia o hipokryzję w podejściu do ochrony klimatu – piszą brytyjskie media.
01.12.2023

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Dubaju; weźmie udział w konferencji klimatycznej COP28

Prezydent Andrzej Duda przybył w czwartek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich; w Dubaju weźmie udział w konferencji klimatycznej COP28. Podczas szczytu Andrzej Duda ma mówić o konieczności sprawiedliwej transformacji energetycznej i podkreślać znaczenie energii jądrowej.
30.11.2023

Konferencja klimatyczna COP28 w Dubaju rozpoczyna się już dziś!

Stawkę rozpoczynającej się w czwartek w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich konferencji klimatycznej ONZ – COP28 są losy Ziemi i przyszłych pokoleń - komentują media. W obradach, które potrwają do 12 grudnia, udział wezmą delegacje prawie 200 państw.
30.11.2023

Papież nie pojedzie do Dubaju na konferencję klimatyczną ONZ

"Papież wraca do zdrowia", ale nie chciał narażać się na ryzyko pogorszenia, postąpił więc zgodnie z zaleceniami lekarzy - powiedział dziennikarzom w środę watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, tłumacząc decyzję Franciszka o odwołaniu podróży do Dubaju na konferencję klimatyczną ONZ. Zapowiedział, że to on prawdopodobnie pojedzie na COP28.
30.11.2023

Miasta dla klimatu. Dekarbonizacja miasta w praktyce - bezpłatna konferencja dla miast

„Miasta dla klimatu” to projekt stworzony z myślą o przedstawicielach samorządów, którzy w obliczu zmiany klimatu, konieczności transformacji klimatycznej miast i ograniczania emisji gazów cieplarnianych, mierzą się z nowymi wyzwaniami. Grudniowe spotkanie to druga edycja projektu „Miasta dla klimatu” organizowanego przez Fundację Climate Strategies Poland. To także jedno z wielu bezpłatnych spotkań, webinariów i konferencji, które Fundacja organizuje od 3 lat z myślą o samorządach.
21.11.2023

Equinor współzałożycielem platformy współpracy w zakresie bezpieczeństwa w morskiej energetyce wiatrowej

Posiadający 50-letnie doświadczenie w prowadzeniu inwestycji morskich, Equinor podpisał 21 listopada list intencyjny, którego celem jest wdrażanie najlepszych praktyk międzynarodowych w zakresie bezpieczeństwa, jakości oraz zrównoważonej środowiskowo realizacji i eksploatacji projektów morskich farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego.
21.11.2023

38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER: biogazownie to konieczność

Drugi dzień 38. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 8. OZE POWER przyniósł m.in. dyskusję na temat konieczności inwestowania w biogazownie. Eksperci zgodnie oceniają, że transformacji energetycznej w Polsce nie da się przeprowadzić bez dynamicznego rozwoju sektora produkcji i przetwarzania biogazu.
16.11.2023

Konferencja Agrowoltaika. Nowoczesne rolnictwo napędzane energią słońca

Już 15 listopada w Warszawie rusza pierwsza w Polsce konferencja poświęcona agrowoltaice - Konferencja Agrowoltaika. Nowoczesne rolnictwo napędzane energią słońca. Zachęcamy do rejestracji.
08.11.2023

Trwa XIX Ogólnopolska Konferencja Systemy Zarządzania w Energetyce

Dziś wystartowała XIX edycja Ogólnopolskiej Konferencji Systemy Zarządzania w Energetyce, która odbywa się w Krakowie i potrwa do 8 listopada.
06.11.2023

Raportowanie ESG i transformacja energetyczna. Zbliża się Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG

Już w listopadzie w Gdyni po raz kolejny spotka się grono znakomitych ekspertów, by wspólnie zastanowić się, jak w rzeczywisty sposób przeprowadzić transformację energetyczną z zastosowaniem LNG i bioLNG.
03.11.2023

Jaka przyszłość czeka polski sektor energii? Dyskusja ekspertów podczas 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

Już 8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. Przedstawiciele zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, politycy, eksperci, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych po raz drugi w tym roku spotkają się, aby tym razem przeanalizować priorytety i wyzwania sektora energetycznego w Polsce po jesiennych wyborach.
26.10.2023

Pierwsza edycja konferencji Green Energy Tricity zakończona sukcesem

Wrzesień zakończył się jednym z ważniejszych wydarzeń dla biznesu - pierwszą edycją konferencji Green Energy Tricity (GET), która w dniach 26-27 września przekazała przedsiębiorcom takie tematy, jak: odnawialne źródła energii w kontekście technologicznym, magazynowanie ciepła, transformacja energetyczna mająca przynosić przedsiębiorcom zyski i oszczędności, technologia wodorowa i energetyka wiatrowa, obniżanie śladu węglowego w firmach czy obniżenie rosnących kosztów energii.
04.10.2023

PGE i Liga Ochrony Przyrody podejmują temat ochrony przyrody w miastach

„Ochrona przyrody w miastach” to tytuł konferencji, której organizatorem była Liga Ochrony Przyrody, a partnerem strategicznym była Polska Grupa Energetyczna. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem, które odbyło się 27 września 2023 roku w Warszawie, objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Podczas konferencji poruszano aspekty związane z ochroną środowiska w miastach, zwłaszcza obszarów dotyczących energetyki, edukacji ekologicznej, adaptacji miast do zmian klimatu czy nowego unijnego wsparcia dla miast.
29.09.2023

Orlen: Weszliśmy na zieloną ścieżkę, a to droga w jednym kierunku

„Żeby stać się liderem transformacji energetycznej, trzeba mieć plan, pieniądze i kadry. Nasz plan jest wpisany w strategię 2030, mamy również niezbędne środki, a jeśli chodzi o ludzi – zapewniam, że ORLEN ma świetnych pracowników” – przekonywał w Krynicy Piotr Sabat, członek zarządu ds. rozwoju ORLEN S.A., podczas panelu „Czy Polska może stać się liderem regionu w transformacji energetycznej?”.
21.09.2023

Konferencja Offshore Wind Poland już 21-22 listopada w Warszawie

Nadchodzące lata będą kluczowe dla rozwoju morskich elektrowni wiatrowych. To, jak wykorzystamy potencjał polskiego Bałtyku zależy od współpracy wszystkich interesariuszy, od inwestorów po dostawców. Światowy offshore przyśpiesza, a Polska nie pozostaje w tyle. Najbardziej aktualne tematy i opracowania zostaną poruszone na forum podczas wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz branży wiatrowej – Konferencji Offshore Wind Poland 2023.
18.09.2023

Konferencja „Atom dla Polski” 19 września

W najbliższy wtorek 19 września na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, odbędzie się trzecia edycja konferencji poświęconej energetyce nuklearnej. Dyskusje dotyczyć będą miejsca atomu w miksie energetycznym Polski, tworzenia kadr dla energetyki jądrowej, budowania potrzebnej infrastruktury oraz finansowania zarówno dużego jak i małego atomu.
15.09.2023

Standardy ASME: Napędzanie postępu nuklearnego w polskim łańcuchu dostaw

W dniach 4-5 października odbędzie się cenione w branży nuklearnej wydarzenie - konferencja współorganizowana przez ASME (Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników) i Bureau Veritas, "Standardy ASME: Napędzanie postępu nuklearnego w polskim łańcuchu dostaw".
23.08.2023

Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków coraz bliżej

25 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rozpocznie się trzecia edycja Trójmiejskiego Dnia Zielonych Budynków – konferencji poświęconej tematyce odpowiedzialności ekologicznej ze szczególnym wskazaniem na branżę budowlaną oraz projektową.
24.05.2023

Maciej Przybyła na kongresie H2POLAND: powinniśmy lepiej wykorzystywać zasoby naturalne

Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND ma być odpowiedzią na potrzebę popularyzowania wiedzy dotyczącej technologii nisko- i zeroemisyjnych. Wydarzenie jest platformą wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych nisko- i zeroemisyjnej gospodarce.
18.05.2023

Gazterm 2023: zapewnić bezpieczeństwo Polakom przed kolejnym sezonem grzewczym

Zmiany regulacyjne na europejskim rynku gazu były jednym z tematów 26. Konferencji Gazterm w Międzyzdrojach. Dyskusję zdominowała sprawa zapewnienia Polakom odpowiedniej ilości gazu przed nowym sezonem grzewczym.
17.05.2023

Konferencja "Rola Polityki Surowcowej Państwa" startuje już jutro

W Warszawie odbędzie się 17 maja br. o godzinie 9:30 konferencja pt. „Rola Polityki Surowcowej Państwa w zapewnieniu bezpieczeństwa surowcowego Polski”. Organizatorami konferencji są: Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy, który wypełnia zadania państwowej służby geologicznej. Patronat Honorowy nad konferencją objął premier Mateusz Morawiecki.
16.05.2023

Neutralność klimatyczna – konieczność czy szansa ?

Już 24 maja tego roku odbędzie kolejna konferencja Platformy Green Warsaw Conferences oraz UM st. Warszawy zatytułowana "Neutralność Klimatyczna 23". Konferencja będzie kontynuacją naszej dyskusji na temat przyspieszonej transformacji energetycznej i planów osiągnięcia neutralności klimatycznej.
11.04.2023

FindFISH – aplikacja ukierunkowana na połowy z sukcesem. Do końca marca korzystaj za darmo!

W ostatni piątek lutego w Sopocie odbyła się ekspercka konferencja Ukierunkowany połów danych, podczas której podsumowano wyniki projektu Platforma transferu wiedzy FindFISH.
07.03.2023

Minister Anna Moskwa na nieformalnym wspólnym posiedzeniu ministrów UE ds. energii i transportu

Kwestie dotyczące rynku energii, w tym zapasów gazu oraz transportu, to główne tematy rozmów ministrów podczas nieformalnego posiedzenia ministrów UE ds. energii i transportu. W obradach, które odbyły się 27-28 lutego 2023 r. w Sztokholmie, udział wzięli minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oraz wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński.
28.02.2023

Moskwa na Konferencji „Europa Karpat”

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wzięła udział w konferencji „Europa Karpat”, która odbyła się 25 lutego 2023 r. w Krasiczynie. Organizatorami wydarzenia była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
27.02.2023

Konferencja na rzecz odbudowy Ukrainy przez przedsiębiorstwa z Polski i UE

Gryficki Klaster Energii wspólnie z Polsko - Ukraińsko Izbą Gospodarczą zaprasza do udziału w Konferencji na rzecz odbudowy Ukrainy przez przedsiębiorstwa z Polski i UE.
22.02.2023

Zaproszenie na międzynarodową konferencję pt. Marine Green Propulsion Solutions

Firma Phoenix Poland sp. z o.o. zaprasza na międzynarodową konferencję pt. Marine Green Propulsion Solutions, która odbędzie się w dniach 14-16 marca w dwóch miastach - Szczecinie i Gdańsku.
16.01.2023

Szczyt ONZ: w sprawie różnorodności biologicznej brakuje pieniędzy

Najtrudniejsza część negocjacji podczas trwającego do poniedziałku szczytu w sprawie zatrzymania procesu niszczenia przyrody dotyczy pieniędzy. Brakuje 700 mld USD, doniosły w sobotę kanadyjskie media.
18.12.2022

Jakie rozwiązania problemu ubóstwa energetycznego wybrali obywatele i obywatelki? [WIDEO]

Podczas pierwszego ogólnopolskiego panelu obywatelskiego szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Jak przeciwdziałać problemowi ubóstwa energetycznego w Polsce?”
12.12.2022

Polski offshore wind – jest dobrze, ale trzeba zrobić krok dalej [RELACJA]

Morska energetyka wiatrowa była jednym z tematów omawianych podczas 36. edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 6. OZE POWER pod patronatem medialnym GospodarkaMorska.pl oraz ZielonaGospodarka.pl. Branża posuwa się małymi krokami do przodu, podczas gdy w ostatnim czasie dało się odczuć niedosyt związany z portami instalacyjnymi i serwisowymi. Sektor offshore wind stoi w obliczu rosnących kosztów. Pada pytanie „co dalej” oraz o to, czy Polska dołączy do peletonu rozwijającego zielony wodór z użyciem morskich farm wiatrowych.
14.11.2022

Od elektromobilności do wodoru. Polska potrzebuje planu rozwoju ładowarek (RELACJA)

Rozwój elektromobilności był jednym z tematów dyskutowanych podczas 36. edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER oraz 6. edycji konferencji OZE POWER, organizowanych pod patronatem medialnym GospodarkaMorska.pl oraz ZielonaGospodarka.pl. Elektromobilność nie rozwija się w Polsce w takim tempie, jak za granicą. Eksperci i interesariusze podkreślają, że istnieje potrzeba opracowania rozwoju sieci ładowarek. Pojawia się też miejsce dla rozwiązań wodorowych.
10.11.2022

Niestabilność legislacyjna załamuje rynek wiatrowy w Polsce (RELACJA)

Rozwój sektora energetyki wiatrowej na lądzie był jednym z tematów poruszanych podczas 36. edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER oraz 6 edycji OZE POWER. Wydarzenie było realizowane pod patronatem GospodarkaMorska.pl oraz ZielonaGospodarka.pl. Obecnie główną barierą rozwoju sektora onshore w Polsce nie jest ekonomia i technologia, ale regulacje często wdrażane są bez zrozumienia po stronie branży OZE. Czarne chmury wiszą też nad dużą energetyką słoneczną.
10.11.2022

Samorządy i przedsiębiorcy muszą przestać obawiać się wodoru. Pierwsza w Szczecinie konferencja na temat zagospodarowania tego pierwiastka

Czy wodór może być napędem naszego regionu? Samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy wezmą udział w konferencji na temat surowca, którego potencjał jest eksplorowany w całej Europie.
08.11.2022

BOŚ prezentuje panelistów konferencji „Idea-Biznes-Klimat”

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa będzie gościem specjalnym zbliżającej się konferencji „Idea-Biznes-Klimat”, organizowanej przez Bank Ochrony Środowiska. Znane są już także nazwiska wszystkich pozostałych gości i ekspertów, którzy wezmą udział w wydarzeniu. Konferencja odbędzie się 27 października w Radisson Collection Hotel w Warszawie. Debaty i dyskusje będzie można śledzić również przez Internet.
24.10.2022

Transformacja energetyczna w nowych realiach gospodarczych – 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER

7-8 listopada 2022 r., w The Westin Warsaw Hotel oraz online, odbędzie się 36. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER i 6. edycja OZE POWER. Po raz drugi w tym roku liderzy branży energetycznej spotkają się, aby przedyskutować najbardziej aktualne trendy, szanse i wyzwania sektora energetycznego w Polsce.
17.10.2022

Konferencja Offshore Wind Poland już 16-17 listopada w Warszawie

W ciągu najbliższych dekad morska energetyka wiatrowa znacznie przyśpieszy. Będzie to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów energii odnawialnej, szczególnie w naszym kraju. Polska może stać się największym rynkiem MEW na Morzu Bałtyckim z mocą do 28 GW. O tym jak wykorzystać potencjał drzemiący w morskich farmach wiatrowych eksperci porozmawiają już 16-17 listopada podczas corocznej konferencji PSEW - Offshore Wind Poland.
07.10.2022

Duże zainteresowanie Konferencją MEW 2022

Celem konferencji było przybliżenie tematyki rozwoju morskiej energetyki wiatrowej (MEW) w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem roli województwa zachodniopomorskiego i Politechniki Morskiej w Szczecinie jako ośrodka naukowego i szkoleniowo-dydaktycznego przyszłych kadr pracowniczych łączącego i integrującego szkolnictwo z przemysłem.
07.10.2022

III edycja Energy Industry Mixer w Legnicy zakończona

III edycja Energy Industry Mixer, która w tym roku po raz pierwszy miała miejsce w Legnicy, zakończyła się sukcesem. W Centrum Konferencyjnym LSSE spotkało się blisko 200 osób z innowacyjnym podejściem do technologii, energetyki i ekologii. Dzięki atrakcyjnej formule, która oprócz części prezentacyjnej, związana była ze stolikami rotacyjnymi oraz rozmowom 1 to 1, uczestnicy mieli szansę na dialog, nawiązanie kontaktów biznesowych i wypracowanie wspólnych wniosków. Wydarzenie zorganizowały Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, wł
23.09.2022

Już w czwartek konferencja „Energetyka jądrowa - rozwiązania dla Polski”

W najbliższy czwartek - 22 września, na Wydziale Zarządzania UW ul. Szturmowa 1/3 w Warszawie - odbędzie się konferencja „Energetyka jądrowa - rozwiązania dla Polski”.
21.09.2022

Wodór jednym z głównych tematów konferencji energetycznej w Rzeszowie

W jakim kierunku i na jaką skalę jest szansa na rozwój technologii wodorowych w Polsce? Jak będzie kształtował się udział wodoru w strukturze bilansu energetycznego? Czy koszty związane z jego wytwarzaniem nie przesądzą o jego przyszłości? Czy zasadna jest specjalizacja w ramach dolin wodorowych w kontekście Polski czy lepiej skoncentrować się na działaniach, które będą wyróżniały Polskę na tle pozostałych państw Unii Europejskiej, aby budować konkurencyjność na poziomie europejskim? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć ucz
17.08.2022

Bezpieczeństwo, energetyka, gospodarka morska – tematami Forum Wizja Rozwoju

Dzisiaj rozpoczęła się, piąta edycja Forum Wizja Rozwoju odbędzie się 20-21 czerwca 2022 r. w Gdyni. Wiodącymi tematami największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce będą bezpieczeństwo, energetyka i gospodarka morska, ale także troska o tożsamość i rozwój społeczności lokalnych.
20.06.2022

22 czerwca rusza 7. edycja Kongresu 590 pod hasłem „Łączymy wszystkich” [WIDEO]

Tym razem Kongres 590 połączy tematy dotyczące Polski oraz krajów Trójmorza w debatach na temat zacieśniania relacji gospodarczych i politycznych, a przede wszystkim wzmacniania bezpieczeństwa wszystkich państw w regionie. Dyskusja będzie miała wymiar globalny. Udział w niej wezmą międzynarodowi eksperci, którzy od lat zajmują się analizowaniem największych wyzwań współczesnego świata. Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
19.06.2022

VII Konferencja "Bezpieczeństwo Energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. NATO partnerem, Naimski wśród prelegentów

Trwają przygotowania do VII Konferencji, która odbędzie się w dniach 12 i 13 września 2022 w centrum konferencyjnym Politechniki Rzeszowskiej. Udział potwierdziło już kilkadziesiąt osób, m.in. członkowie rządu, przedstawiciele biznesu, samorządowcy, naukowcy i analitycy.
11.06.2022

EKOGMINA 2022 - V Forum Praktyków

EKOGMINA to konferencja z pięcioletnią tradycją. Od 2018 roku jest skuteczną platformą wymiany doświadczeń w obszarze metod i dobrych praktyk stosowanych w projektach wodno-kanalizacyjnych. Ze stworzonej przestrzeni debaty korzystają przedstawiciele samorządów małych i średnich gmin, przedsiębiorstw komunalnych i przedstawiciele biznesu. To wyjątkowe miejsce rozmowy o nowoczesnych rozwiązaniach, skutecznych działaniach i możliwościach.
10.06.2022

Startuje Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST

Już dzisiaj rozpoczyna się Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST. W trakcie dwóch dni Kongresu (7-8 czerwca) na terenie EC1 Łódź – Miasto Kultury przy ul. Targowej 1/3, 130 mówców nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, w ramach 9 ścieżek tematycznych będzie dyskutowało o przyszłości miejskich aglomeracji i wyzwaniach, którym musimy sprostać, a tematyka Kongresu skupi się na aspektach adaptacji miast do zmian klimatu.
07.06.2022

Kierunek: Energetyka 3D

Już 22 czerwca 2022 r. w Warszawie podczas 6. Konferencji „Inteligentna Energetyka” eksperci branży energetycznej spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy Polska ma szansę na pełną dekarbonizację do 2050 r. dzięki digitalizacji i dekarbonizacji energetyki? Bazę do dyskusji stanowić będą merytoryczne i technologiczne wystąpienia Partnerów wydarzenia.
03.06.2022

Konferencja na temat wspólnot energetycznych

Choć na świecie działają od lat, w Polsce pozostają szerzej nieznane. Ich finansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy było ważnym punktem rozmów rządu z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego. Temat wspólnot energetycznych powraca teraz, w świetle zapowiedzianej na 2. czerwca wizyty Ursuli von der Leyen w Polsce i konferencji “Siła wspólnoty, czyli demokracja energetyczna w czasach kryzysu” organizowanej przez Polską Zieloną Sieć.
31.05.2022

Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków 2.0

Już 27 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się ogólnokrajowa konferencja dotycząca zrównoważonych budynków i ich roli w zmieniającym się klimacie.
08.05.2022

„Aby zazielenić gospodardę, potrzebujemy regulacji, które nie będą przeszkadzać”. O czym będzie konferencja Resource Poland?

Czego potrzebuje Polska, by odblokować potencjał drzemiący w OZE? 9 maja 2022 producenci, odbiorcy, a także politycy porozmawiają o tym na konferencji Resource Poland. Wydarzenie odbędzie się w trybie hybrydowym. Rozmawiamy z Wiceprezesem Fundacji RE-Source Poland Hub konferencji, Szymonem Kowalskim.
06.05.2022

Konferencja Re - Source Poland [WIDEO]

Już 9 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń sektora OZE - Konferencja Re - Source Poland - spotkanie wiodących krajowych i międzynarodowych korporacji oraz dostawców energii odnawialnej.
03.05.2022

Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”

Trwają przygotowania do VII Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju”. To jedno z najważniejszych spotkań branży energetycznej w Polsce. W tym roku odbędzie się ona w dniach 12-13 września.
26.04.2022

Możliwości i ryzyka dywersyfikacji źródeł energii - TOGETAIR 2022

Rosyjska agresja gwałtownie i głęboko zmieniła podejście Unii Europejskiej do rynku energii. Radykalnie wzrosło znaczenie bezpieczeństwa energetycznego i konieczność zdywersyfikowania dostaw oraz obniżenia zależności od Rosji. Europa staje dziś przed kluczowymi wyzwaniami: jak wyznaczyć nową drogę do neutralności klimatycznej w 2050? Czy możliwe jest zapewnienie odpowiednio dużych i tanich dostaw gazu z innych kierunków? I ile to wszystko będzie kosztowało społeczeństwo i gospodarkę? To będą główne pytania, na jakie będą szukać o
11.04.2022

Wyzwania transformacji energetycznej - 35 Konferencja EuroPOWER & OZE Power [GALERIA]

Konferencja EuroPOWER & OZE Power, to czas spotkań najwybitniejszych ekspertów i przedstawicieli branży energetycznej. Podczas pierwszego dnia wydarzenia specjaliści skupili uwagę na kluczowych tematach, takich jak bezpieczeństwo energetyczne, transformacja czy odejście od węgla.
07.04.2022

Bałtyku, Oddychaj! Kto i jak powinien oczyścić polskie morze z niewybuchów? [WIDEO]

Konferencja „Bałtyku, Oddychaj! - porozmawiajmy o polskim rynku offshore” zgromadziła naukowców, świat biznesu, przedstawicieli spółek skarbu państwa budujących farmy na morzu, jak i instytucje zaangażowane w proces oczyszczania Morza Bałtyckiego z niewybuchów.
16.03.2022

Już 30 marca Kongres Energetyki Przyszłości

Dyskusje dotyczące transformacji energetycznej, a tym samym udziału odnawialnych źródeł energii w tym procesie, dotykają w ostatnim czasie wiele grup społecznych – od osób na co dzień związanych z branżą energetyczną, przez obywateli angażujących się w problematykę odnawialnych źródeł energii, aż po polityków inicjujących nowe rozwiązania oraz tworzących regulacje prawne wspierające rozwój OZE.
01.03.2022

Konfererncja PSEW 2022 – ruszyła rejestracja!

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej uruchomiło rejestrację na konferencję PSEW2022 w Serocku – największe wydarzenie w branży wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej.
22.02.2022

Bałtyku, oddychaj! Porozmawiajmy o polskim rynku offshore

11 marca w Sopocie odbędzie się konferencja „Bałtyku, Oddychaj! - porozmawiajmy o polskim rynku offshore”. Omówione zostaną wszystkie zagadnienia dotyczące polskiego offshore, od local content, po oczyszczanie dna morskiego z broni chemicznej.
20.02.2022

Fit for 55. Szanse i zagrożenia dla transportu morskiego

Już w czwartek (10 lutego) Polski Rejestr Statków S.A. wspólnie z Uniwersytetem Morskim w Gdyni organizują seminarium pod hasłem "Fit for 55. Szanse i zagrożenia dla transportu morskiego". Każdy może uczestniczyć w tym ważnym dla branży wydarzeniu - stacjonarnie (ilość miejsc ograniczona) oraz w formule online.
09.02.2022

JUŻ DZIŚ o 11:30: Miliardy z wiatru na lądzie dla polskiej gospodarki – pierwszy taki raport

Już dziś o godz. 11.30 premiera pierwszego w Polsce raportu przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i Instytut Jagielloński, który zawiera konkretne wyliczenia korzyści płynących z rozwoju farm wiatrowych na lądzie.
02.02.2022

GK PGNiG o biometanie i wodorze na 23. Światowym Kongresie Naftowym w Houston

Inwestycje oraz projekty na rzecz rozwoju krajowego rynku biometanu i wodoru to tematy poruszone przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podczas jednego z wiodących wydarzeń w branży. Na tegorocznym Kongresie Naftowym w Houston spółkę reprezentował Przemysław Wacławski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych PGNiG.
10.12.2021

Wiceminister Dziadzio na 23. Światowym Kongresie Naftowym

„Cel: neutralność klimatyczna. Czy istnieje przyszłość dla ropy naftowej/paliw kopalnych?” to temat polskiej sesji ministerialnej podczas 23. Światowego Kongresu Naftowego. W wydarzeniu, które odbyło się 8 grudnia 2021 r., w Houston udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio.
10.12.2021

Minister Moskwa o planach przyspieszających zielone inwestycje

Przechodzenie na gospodarkę zeroemisyjną, a także przyspieszenie zielonych inwestycji w regionie krajów V4, to główny temat rozmów podczas panelu „Recovery Plan – An Opportunity To Speed Up Green Investment In V4 Countries” na konferencji Central European Energy Conference 2021. W wydarzeniu, które odbyło się 22 listopada 2021 r., udział wzięła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
24.11.2021

Morawiecki w Gdańsku: zapowiedź wzrostu nakładów na offshore [VIDEO]

22 listopada odbył się XII Konwent Morski, w którym wziął premier Mateusz Morawiecki. Obrady miały miejsce na Politechnice Gdańskiej.
23.11.2021

Plastik nie do pieca, piec nie do plastików

Przypominamy mieszkańcom, aby zamiast spalać, segregowali odpady.
23.11.2021

Kierownictwo resortu klimatu i środowiska na konferencji EuroPOWER & OZE Power

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, a także wiceministrowie – Ireneusz Zyska i Jacek Ozdoba, wzięli udział w konferencji EuroPOWER & OZE Power.
19.11.2021

Trwa 34. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER

34. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkają się, aby dokonać podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.
17.11.2021

Strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej - 34. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER

34. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkają się, aby dokonać podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.
12.11.2021

VII Kongres Klastrów Polskich

Tegoroczny Kongres Klastrów Polskich odbył się pod hasłem „Nowe programy europejskie na lata 2021-2027”. Eksperci debatowali na temat finansowania rozwoju, innowacji i odbudowy Polski w nowej perspektywie finansowej i po kryzysie Covid-19. Wydarzenie można było śledzić online na kanale YouTube oraz na stronie Kongresu.
08.11.2021

Impact’21: Polska to bardzo atrakcyjne miejsce do inwestowania w innowacje

O tym, w jaki sposób trafili do Polski, które dziedziny spośród innowacyjnych, rozwijanych przez polskie przedsiębiorstwa rozwiązań uważają za przyszłościowe, szansach i zagrożeniach związanych z inwestycjami w krajowe firmy technologiczne mówili uczestnicy panelu „Ekosystem innowacji: perspektywa międzynarodowych funduszy Venture Capital”, który odbył się w ramach konferencji Impact’21.
03.11.2021

Impact’21: biznes jest w stanie jednocześnie osiągać zyski i dbać o środowisko

Biznes jest w stanie osiągać zyski i jednocześnie realizować cele społeczne, których spełnienia wymagają od niego pracownicy i klienci - przekonywali uczestnicy z panelu dyskusyjnego „Jak zbudować lepszą przyszłość, odpowiadając na wyzwania teraźniejszości”, który odbył się w ramach kongresu Impact’21 w Poznaniu (27-28 października 2021 r.).
29.10.2021

Politycy rozmawiają o ochronie Bałtyku

W niemieckiej Lubece odbyła się konferencja ministerialna w ramach Komisji Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku – Komisji Helsińskiej (HELCOM). Politycy rozmawiali o działaniach mających przywrócić dobry stan środowiska Bałtyku.
23.10.2021

Offshore Wind Logistics & Supplies 2021: o polskich farmach wiatrowych w konkretach [WIDEO]

Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej po raz kolejny zorganizowało w Gdyni konferencję Offshore Wind Logistics & Supplies. Jej celem jest zachęcenie reprezentantów polskiego przemysłu do wejścia w sektor energetyki wiatrowej i wymiana wiedzy z bardziej doświadczonymi przedsiębiorstwami.
22.10.2021

28 października hackathon o efektywności energetycznej

Na 28 października jest zapowiadany tegoroczny Climathon, czyli 24-godzinny maraton kreatywnego myślenia o ochronie klimatu. W wydarzenie, które w tym roku jest poświęcone efektywności energetycznej, po raz drugi włączyła się Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.
20.10.2021

MFiPR: „Klimaton dla Miast” – rusza pierwszy hackathon odpowiadający na wyzwania klimatyczne polskich miast

Jak wspólnie przeciwdziałać zmianom klimatycznym i sprawić, aby lokalnym społecznościom żyło się lepiej? Rusza nabór do hackathonu „Klimaton dla Miast”, wspólnego projektu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Polskiego Funduszu Rozwoju. Samorządy mogą zgłaszać swoje wyzwania klimatyczne do 3 listopada. Zespoły programistyczne, które chcą podjąć wyzwanie i zawalczyć o nagrodę – 30 000 zł, mogą aplikować do 24 listopada. 48-godzinny maraton programowania odbędzie się w dniach 3-5 grudnia.
20.10.2021

InnoDays 2021. Podyskutują o LNG i Bio LNG

Fundacja Motus zaprasza 28 października na wydarzenie InnoDays 2021. Obecna edycja jest organizowana przez Fundację Motus z firmą konsultingowo - eventową Actia Forum, a patronat merytoryczny objął związek pracodawców Polska Platforma LNG i bioLNG.
19.10.2021

Strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej. W listopadzie ważna konferencja

34. Konferencja Energetyczne EuroPOWER i 4. OZE POWER odbędzie się 17-18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkają się, aby dokonać podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.
13.10.2021

Ruszyła rejestracja uczestników na konferencję Środowisko Informacji 2021

Już 25 listopada rozpocznie się jedno z największych w Polsce spotkań specjalistów zajmujących się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i aktywnym udostępnianiem informacji i danych cyfrowych o środowisku i jego ochronie.
12.10.2021

Konferencja Ekosfera o aktualnych wyzwaniach środowiskowych dla Polski

Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, podczas targów POLECO.
12.10.2021

„Chroń morze”. Konferencja w Szczecinie na finał konsultacji programu ochrony Bałtyku

Ogólnopolska konferencja pod hasłem „Chroń morze” zorganizowana 5 października w Szczecinie kończy 3-miesięczne konsultacje społeczne aktualizacji Programu ochrony wód morskich (aPOWM). Projekt dokumentu, który zakłada blisko 60 działań na rzecz ochrony Bałtyku, uzupełniony o zgłoszone wnioski i uwagi, finalnie zostanie przyjęty w drodze rozporządzenia Rady Ministrów.
06.10.2021

„Fueld by nature” – konferencja Ministerstwa Klimatu i Środowiska na Expo 2020

W ramach targów Expo 2021 w Dubaju Ministerstwo Klimatu i Środowiska zorganizowało konferencję „Fueld by nature”, podczas której poruszono tematy związane z polskim wkładem w rozwój elektromobilności, największymi wyzwaniami na drodze do transformacji energetycznej w Polsce oraz wizją zrównoważonych, zeroemisyjnych miast. Wydarzenie odbyło się 3 października 2021 r.
05.10.2021

“Poland. Creativity inspired by nature.” - otwarcie pawilonu polskiego w ramach Expo 2020

W ramach rozpoczynającego się Expo 2020 w Dubaju 1 października 2021 r. odbyła się ceremonia otwarcia polskiego pawilonu. Uczestniczyli w niej m.in. prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego.
02.10.2021

Wiceminister Zyska na konferencji „Energia Nowoczesnych Miast”

Nowoczesne technologie energetyczne w miastach to główny temat rozmów podczas konferencji „Energia Nowoczesnych Miast”. W wydarzeniu, które odbyło się 30 września 2021 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
01.10.2021

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny w sercu Krakowa

2 dni spotkań, 30 prelegentów z całego świata, wystąpienia, dyskusje, warsztaty, pokazy artystyczne i wiele innych aktywności czeka na uczestników Carbon Footprint Summit 2021, który startuje 8 października w Hali Cracovia. To już druga edycja krakowskiego szczytu klimatycznego, którego celem jest integracja środowisk nauki, technologii, aktywizmu i biznesu dla wspólnego działania na rzecz klimatu.
30.09.2021

XI edycji Forum Technologii w Ciepłownictwie i Energetyce – Spalanie Biomasy

W tym roku zapraszamy 28 i 29 października 2021 do Konina i Lichenia - Gospodarzem Honorowym Forum został Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, a swym Patronatem Honorowym objęli Minister Klimatu i Środowiska oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.
28.09.2021

OZE i ochrona klimatu na obszarach wiejskich – transmisja na żywo

Dyskusje w gronie przedstawicieli polskiej i europejskiej polityki oraz ekspertów zajmujących się tematem energetyki odnawialnej oraz ochrony klimatu. W piątek 24 września o godz. 9:30 rozpocznie się transmisja na żywo z IV. edycji międzynarodowej konferencji „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo”.
24.09.2021

PLK na EKG o znaczeniu kolei dla gospodarki i ekologii

Inwestycje poprawiające dostęp kolei do portów morskich, znaczenie transportu kolejowego w Europejskim Zielonym Ładzie, nowa perspektywa finansowa UE, cyfryzacja na kolei – to tematy omawiane m.in. przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 20 września podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. PLK kolejny aktywnie uczestniczą w spotkaniach ważnych dla gospodarki w Polsce i Europie.
20.09.2021

VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne" - transmisja na żywo

VI Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” rozpoczyna się 13 września 2021 r. o godzinie 9:00 na Politechnice Rzeszowskiej. Będą to dwa dni dwa dni debat, prelekcji i prezentacji, a także spotkań kuluarowych i biznesowych z udziałem przedstawicieli gospodarki, administracji i nauki. Wszystkie panele transmitowane są na żywo!
13.09.2021

Konferencja; bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju

W poniedziałek na Politechnice Rzeszowskiej rozpocznie się dwudniowa VI Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju".
10.09.2021

Na Forum Ekonomicznym w Karpaczu o zielonej transformacji energetyczno-klimatycznej

Osiągnięcie neutralności klimatycznej, rozwój OZE, energetyka prosumencka oraz rozwiązania technologiczne dot. wodoru to tylko niektóre tematy paneli, w których udział wzięli minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka oraz wiceministrowie Ireneusz Zyska i Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas drugiego dnia XXX Forum Ekonomicznego. Spotkania odbyły się 8 września 2021 r. w Karpaczu.
10.09.2021

PGNiG: na razie biometan bardziej prawdopodobny niż wodór

Najszybszą, najskuteczniejszą metodą „zazielenienia” gazu ziemnego jako paliwa przejściowego w najbliższym czasie będzie raczej biometan niż wodór – powiedział w trakcie XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu Paweł Majewski, prezes zarządu PGNiG. Majewski wziął udział w panelu „Europa Środkowo-Wschodnia wobec szans i wyzwań transformacji energetycznej”.
09.09.2021

Minister Kurtyka na „Europejskim Forum Alpbach” o spojrzeniu państw Europy Środkowo-Wschodniej na Zielony Ład

„Europa Środkowo-Wschodnia opowiada się za transformacją, która nie pogłębi istniejących nierówności i która połączy szybką dekarbonizację z poprawą jakości życia” – powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas „Europejskiego Forum Alpbach”. Spotkanie odbyło się 2 września 2021 r.
06.09.2021

Konferencja PSEW 2021. Jaki charakter będzie miała transformacja energetyczna Polski?

Na przełomie sierpnia i września ponad 900 osób zaangażowanych w kwestie energetyczne w Polsce dyskutowało podczas Konferencji PSEW 2021 o zbliżającej się wielkimi krokami transformacji energetycznej w Polsce. Jednym z ważniejszych tematów poruszanych podczas paneli, ale także w kuluarach, była morska energetyka wiatrowa.
03.09.2021

PSG: padliśmy ofiarą własnego sukcesu

Rok 2020 był dla Polskiej Spółki Gazownictwa rekordowy, jeśli chodzi o liczbę przyłączonych klientów. 2021 będzie jeszcze lepszy, ale czasami musimy odmawiać, bo część nowych przyłączy jest dla nas nieopłacalna. Dlatego chcemy, by gminy same pozyskiwały środki na tego typu inwestycje – powiedział Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych PSG, na konferencji Gazterm w Międzyzdrojach.
02.09.2021

Specjaliści spotkają się w Gdańsku, by rozmawiać o odpadach.

Już na początku września specjaliści branży odpadowej spotkają się w Gdańsku w ramach Samorządowego Forum Gospodarki Odpadami. Jest ono kontynuacją rozpoczętej w 2018 roku inicjatywy spotkań przedstawicieli samorządów, spółek komunalnych, instytucji państwowych, środowiska akademickiego, organizacji i firm działających w sektorze gospodarki odpadami, edukacji ekologicznej i ochrony środowiska.
25.08.2021

Jak finansować transformację energetyczną i przybliżyć Polskę do realizacji celów neutralności klimatycznej?

4 i 5 października w Gdańsku odbędzie konferencja wodorowa PCHET 2021. Wydarzenie organizowane jest nieprzerwanie od 2018 roku. Tegoroczna, IV edycja konferencji odbędzie się w formule hybrydowej i jest kolejnym krokiem na drodze do upowszechnienia wodoru jako alternatywy dla paliw kopalnych.
10.08.2021

Czy Lasy Państwowe będą budować farmy wiatrowe?

Jak dużą rolę odgrywają kwestie bezpieczeństwa energetycznego, które źródła energii są najbardziej akceptowalne? Jakie są oczekiwania co do transformacji energetycznej, neutralności klimatycznej, świadomości proekologicznej społeczeństwa? Na te i wiele innych pytań starali się odpowiedzieć uczestnicy kolejnej konferencji cyklu Forum Samorządowego Pomorza Zachodniego zorganizowanej przez think tank Nobilis Media 2 lipca. Tematem wiodącym były odnawialne źródła energii.
06.07.2021

Podkarpacie przyszłą "Doliną wodorową"

O zastosowaniu wodoru jako paliwa przyszłości oraz potrzebnej infrastrukturze dyskutowano w czwartek w trakcie konferencji online "Wodorowa przyszłość". Spotkanie zorganizował samorząd Rzeszowa.
15.04.2021

Konferencja online "Zmiany klimatu w Polsce - co nas czeka w pogodzie w XXI wieku"

Jak będzie się zmieniał klimat w Polsce w XXI wieku? Jakie trendy zmian będą zachodzić w wartości temperatury i wysokości opadu? Jakie będzie tempo zmian klimatu w kolejnych dekadach?
26.01.2021

38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER: biogazownie to konieczność

Drugi dzień 38. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 8. OZE POWER przyniósł m.in. dyskusję na temat konieczności inwestowania w biogazownie. Eksperci zgodnie oceniają, że transformacji energetycznej w Polsce nie da się przeprowadzić bez dynamicznego rozwoju sektora produkcji i przetwarzania biogazu.
16.11.2023

Seaway7: globalna perspektywa dla polskiego offshore wind

Rozwój sektora offshore wind nabiera tempa. To generuje określone wyzwania, a Seaway7 ma konkretną ofertę rozwiązań. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku Richard Den Hollander, Business Development Director w Seaway7, opowiedział nam o kluczowych aspektach działalności firmy i jej zaangażowaniu w Polsce.
16.08.2023

Kiedy popłynie prąd z BC-Wind? Rozmowa z Kacprem Kostrzewą

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na energię odnawialną, Polska kieruje swoje spojrzenie na offshore wind. Potencjał morskich farm wiatrowych przyciąga uwagę inwestorów i ekspertów. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku, mieliśmy okazję porozmawiać z Kacprem Kostrzewą, dyrektorem projektu BC-Wind w Ocean Winds, na temat ich przedsięwzięcia MFW oraz planów na przyszłość.
10.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.