Wynik wyszukiwania - "rwe" - Wiadomości

RWE i Port Karlshamn razem dla rozwoju bałtyckiej energetyki wiatrowej

RWE rozpoczyna współpracę z Portem Karlshamn. Celem zawartego memorandum o porozumieniu jest przekształcenie lokalnego portu w hub logistyczny dla przyszłych projektów elektrowni wiatrowych na Bałtyku.
10.05.2024

RWE chce produkować wodór dla dostawcy produktów na bazie węglowodorów

RWE, będący jednym z kluczowych w Wielkiej Brytanii graczy na rynku produkcji energii elektrycznej i energii odnawialnej, podpisał umowę z Haltermann Calress, wiodącym dostawcą produktów i rozpuszczalników na bazie węglowodorów. Na jej mocy RWE zbuduje przy kompleksie Haltaermann Carless w Harwich zakład produkcji zielonego wodoru.
14.04.2024

RWE i Smart Wires współpracują nad technologią połączeń morskich elektrowni wiatrowych

RWE Offshore Wind (RWE), wiodący na świecie gracz na rynku morskiej energetyki wiatrowej, oraz Smart Wires, globalny dostawca technologii i usług ulepszających sieć, podpisały memorandum of understanding (MOU) w celu współpracy przy badaniu zastosowania zaawansowanej technologii kontroli przepływu mocy, SmartValve, w długich obwodach kablowych wysokiego napięcia prądu przemiennego i prądu stałego (HVAC lub HVDC) w celu obsługi połączeń wytwarzania na morzu. Badanie skupi się na przyspieszeniu i minimalizacji zapotrzebowania na do
22.02.2024

Aktywiści klimatyczni zmieniają strategię - nie będą już przyklejać się do ulic

Działacze klimatyczni z Ostatniego pokolenia (Last Generation) zapowiedzieli w wydanym w poniedziałek oświadczeniu zmianę strategii oraz form protestu – zrezygnują m.in. z przyklejania się do ulic. Od marca grupa chce nawoływać do „nieposłusznych” zgromadzeń w całym kraju i sprzeciwiać się prawicowej ekstremie – poinformował portal „Tagesschau”.
30.01.2024

RWE rozszerza swoje portfolio odnawialnych źródeł energii w Polsce. 20. lądowa farma wiatrowa rozpoczyna działalność

Zespół onshore nie zwalnia tempa. Wszystkie 16 turbin wiatrowych na farmie wiatrowej Żnin w Polsce zostało wzniesionych, a łopaty wirnika są już w ruchu. W ciągu zaledwie 17 miesięcy RWE z powodzeniem podłączyło do sieci swoją 20 lądową farmę wiatrową. Nowa instalacja zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim, około 260 kilometrów na wschód od Szczecina, a jej moc zainstalowana wynosi 48 MW.
09.01.2024

RWE otrzymuje ważną decyzję lokalizacyjną

Wojewoda Pomorski wydał decyzję dotyczącą określenia lokalizacji urządzeń służących do wyprowadzenia mocy z morskiej farmy wiatrowej FEW Baltic II, rozwijanej przez RWE.
27.12.2023

RWE z sukcesami powiększa swoje zielone portfolio w Polsce

RWE z sukcesami rozszerza swoje zielone portfolio w Polsce. Firma uzyskała od polskiego Urzędu Regulacji Energetyki kontrakty różnicowe (CfD) na projekty solarne o łącznej mocy 66 megawatów (MWac). Ten sukces w ostatnich aukcjach OZE oznacza kolejny, ważny kamień milowy w zaangażowaniu RWE w transformację energetyczną Polski - cel, który firma aktywnie realizuje od momentu wejścia na polski rynek w 2007 roku.
08.12.2023

Wielka Brytania pozyskuje inwestorów do największej na świecie farmy wiatrowej

Niemiecki RWE oraz pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Masdar podpisały umowę inwestycyjną o równowartości 13,9 mld dolarów. Miało to miejsce podczas międzynarodowego szczytu klimatycznego COP28. Inwestycja jest kluczowa dla rozwoju brytyjskiego sektora energii odnawialnej.
07.12.2023

RWE: aukcja CfD w 2025 roku kluczowa dla powodzenia programu offshore w Polsce

Polski rynek morskiej energetyki wiatrowej jest dla firmy RWE, wiodącego światowego koncernu w dziedzinie energii odnawialnej i numeru dwa na świecie w sferze morskiej energii wiatrowej, rynkiem strategicznym.
23.11.2023

RWE wraz z Fundacją MARE wyłowią plastikowe odpady w Porcie Ustka

Odpady z tworzyw sztucznych pływające w morzach i wzdłuż linii brzegowej stanowią poważne wyzwanie środowiskowe dla każdej nadmorskiej miejscowości. Według danych HELCOM, czyli Komisji Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku, na każdych 100 m bałtyckich plaż można znaleźć średnio od 50 do 300 sztuk odpadów, z czego 70 proc. to tworzywa sztuczne.
08.11.2023

SOV dla RWE gotowe na e-metanol

Niemiecki koncern energetyczny RWE i holenderska Acta Marine, zajmująca się rozwojem morskiej energetyki wiatrowej, rozszerzają swoją współpracę, planując wykorzystanie dwóch "zielonych" statków serwisowych (SOV) do obsługi farm wiatrowych RWE zlokalizowanych na brytyjskich wodach. Będą to jedne z pierwszych na świecie statków, które będą mogły być zasilane metanolem i energią z systemów bateryjnych.
02.05.2023

RWE sprzedaje zieloną energię z polskiej farmy wiatrowej dla lokalnego przemysłu

Zielona energia z lądowej farmy wiatrowej Polska III będzie dostarczana do odbiorców przemysłowych z sektora budowlanego.
15.03.2023

Wiatraki RWE warzą zieloną energię dla Kompanii Piwowarskiej

RWE uruchomiło farmę wiatrową LECH Nowy Staw 3, która w 100 procentach pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną trzech browarów należących do Kompanii Piwowarskiej.
13.03.2023

Vestas dostarczy turbiny dla niemieckiego klastra offshore RWE i Northland Power

Vestas został wytypowany jako preferowany dostawca turbin wiatrowych dla niemieckiego projektu offshore Nordseecluster o mocy do 1,6 GW - będącego wspólnym przedsięwzięciem RWE i Northland Power.
28.02.2023

RWE, LOTTE CHEMICAL Corporation i Mitsubishi Corporation będą współpracować na rzecz czystego amoniaku w Porcie Corpus Christi

RWE, LOTTE CHEMICAL Corporation (LOTTE) i Mitsubishi Corporation (MC) zawarły strategiczny sojusz w celu wspólnego rozwoju stabilnych i wielkoskalowych łańcuchów dostaw czystego amoniaku (zielonego i niebieskiego amoniaku) w Azji, Europie i USA.
28.02.2023

RWE kończy budowę systemu magazynowania energii, który połączy elektrownie wodne w Niemczech

Zakończyła się instalacja pierwszego w Niemczech megabateryjnego systemu magazynowania energii. W ciągu zaledwie 14 miesięcy RWE udało się zbudować system o łącznej mocy 117 megawatów (128 megawatogodzin/MWh).
16.01.2023

Kilkadziesiąt osób rannych w starciach aktywistów z policją w Luetzerath

Po sobotnich starciach z policją aktywiści oskarżyli funkcjonariuszy o niewspółmierną przemoc w usuwaniu ich z terenu wioski Luetzerath, gdzie gigant energetyczny RWE chce wznowić wydobycie węgla. W wyniku potyczek rannych zostało także 70 policjantów – informuje portal dziennika „Welt”.
15.01.2023

RWE i Equinor zmieniają kolory wodoru i oblicze europejskiej energetyki

Anders Opedal (Equinor) i dr Markus Krebber (RWE) zawarli 5 stycznia br strategiczne partnerstwo energetyczne pomiędzy swoimi firmami. Porozumienie obejmuje wielkoskalowe projekty, które przyczynią się do zwiększenia dostaw energii w Europie, a także do rozwoju gospodarki wodorowej w Niemczech i na terenie UE. Ponadto współpraca wzmocni długoterminowe bezpieczeństwo dostaw dla zdekarbonizowanego europejskiego sektora energetycznego.
09.01.2023

RWE łączy siły z wiodącymi instytucjami na Litwie, aby wspierać edukację w zakresie morskiej energetyki wiatrowej

RWE połączyło siły z wiodącymi litewskimi instytucjami edukacyjnymi, aby przyspieszyć rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim w oparciu o edukację, badania i transfer wiedzy. Podpisano listy intencyjne (LoI) z Uniwersytetem w Kłajpedzie, z Litewską Akademią Morską, Państwowym Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Kłajpedzie oraz Centrum Szkoleniowym im. Pauliusa Lindenau w Kłajpedzie.
09.12.2022

RWE daje zielone światło dla 220-megawatowego systemu magazynowania energii w Nadrenii Północnej-Westfalii

RWE kontynuuje rozwój działalności w zakresie technologii bateryjnego magazynowania energii. Firma sfinalizowała decyzję o inwestycji w 220 megawatowy projekt, który będzie realizowany na terenie Niemiec. Na obszarze należących do RWE elektrowni w Neurath i Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii ma zostać zainstalowanych łącznie 690 bloków baterii litowo-jonowych.
27.11.2022

30 listopada webinar RWE „Certyfikacja offshore bez tajemnic” dla wszystkich zainteresowanych bałtyckim offshore

RWE zaprasza wszystkich zainteresowanych na webinar „Certyfikacja offshore bez tajemnic”, a w szczególności obecnych i przyszłych przedsiębiorców oraz właścicieli firm zainteresowanych zaangażowaniem w realizację morskich farm wiatrowych na Bałtyku.
23.11.2022

RWE wygrywa holenderską aukcję na MFW Hollandse Kust West VII i produkcję zielonego wodoru

RWE wygrywa holenderski przetarg na budowę morskich farm wiatrowych bez dotacji: firma otrzymała pozwolenie na budowę dużej MFW - Hollandse Kust West (HKW) VII.
14.11.2022

GeoFusion współpracuje z RWE Offshore Wind Poland

Grupa GeoFusion poinformowała o nowym kontrakcie z niemieckim deweloperem offshore, RWE. W ramach istniejących obecnie dwóch kontraktów polska firma ma wykonać badania dna morskiego na potrzeby projektów morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II.
14.11.2022

RWE ubiega się o pozwolenie lokalizacyjne dla MFW na Bałtyku o mocy do 1,8 GW, proponując unikalne rozwiązania technologiczne

Obszar zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie morskiej farmy wiatrowej RWE F.E.W. Baltic II. Deweloper proponuje innowacyjną ekologiczną koncepcję oraz rozwiązania dla stabilizacji sieci. Firma złożyła dotychczas 5 wniosków o pozwolenia lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych o łącznej mocy do 7,8 GW. Kolejne wnioski zostaną przedłożone wkrótce.
26.10.2022

Katar inwestuje 2,43 mld euro, aby przyspieszyć realizację strategii RWE Growing Green

QIA (Qatar Investment Authority), państwowy fundusz majątkowy Kataru, zgodził się dziś zainwestować 2 427,6 mln euro w RWE AG (RWE), aby wesprzeć przyspieszoną strategię Growing Green.
05.10.2022

RWE uczyni energetykę wiatrową jeszcze bardziej zieloną

RWE ogłosiło, że testuje dwie nowe technologie mające na celu zmniejszenie wpływu farm wiatrowych na środowisko.
25.09.2022

RWE i Latvenergo współpracują przy budowie morskiej elektrowni wiatrowej na łotewskim Morzu Bałtyckim

Partnerzy 16 września podpisali MoU i zamierzają wspólnie rozwijać, budować i eksploatować morskie farmy wiatrowe. Latvenergo oferuje głęboką znajomość łotewskiego rynku energetycznego i przepisów oraz doświadczenie w zakresie dostaw energii elektrycznej, a deweloper RWE wniesie swoją wiedzę techniczną z 20-letniego doświadczenia w zakresie morskiej energetyki wiatrowej.
19.09.2022

RWE, Equinor i Hydro badają możliwości budowy dużej MFW w rejonie Sørlige Nordsjø II

Konsorcjum, w skład którego wchodzą RWE Renewables, Equinor i Hydro REIN, podpisało MoU z Windport AS, dostawcą urządzeń portowych.
30.08.2022

RWE wzmacnia działalność w energetyce odnawialnej nabywając projekty solarne o mocy 3 gigawatów

Przejęcie przez RWE polskiego dewelopera fotowoltaicznego wraz z zespołem ok. 60 specjalistów, dodatkowo wzmacnia ugruntowaną działalność firmy w zakresie energetyki odnawialnej. Transakcja jest strategicznym uzupełnieniem globalnego planu rozwoju energetyki słonecznej RWE o mocy 10 GW
25.08.2022

RWE wykorzystuje innowacyjne fundamenty do wsparcia pierwszych turbin na lądowej farmie wiatrowej Rea w Hiszpanii

Deweloper RWE po raz pierwszy stosuje ograniczające emisję innowacyjne fundamenty "Soft-Spot®" - pierwsza z turbin jest w budowie, a farma wiatrowa ma zostać oddana do użytku już pod koniec 2022 roku i docelowo zasilić 30 000 hiszpańskich gospodarstw domowych w ekologiczny prąd.
23.08.2022

RWE wybrało partnera certyfikującego dla morskiej farmy wiatrowej F.E.W Baltic II

RWE wybrało UL Solutions do certyfikacji założeń projektowych farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II. Certyfikacja będzie prowadzona zgodnie ze światowymi standardami i w porozumieniu z Polskim Rejestrem Statków, niezależną i uznaną instytucją rzeczoznawczą. Jako drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore i jeden z pięciu największych krajowych operatorów onshore, RWE wzmacnia swoją obecność i kontynuuje proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce. UL Solutions to globalny lider w obszarze bezpieczeństwa i jeden z
17.08.2022

RWE inwestuje ponad 5 mld euro w zielone technologie

Nowe farmy wiatrowe, elektrownie słoneczne o zainstalowanej mocy 1,2 gigawata oddane do użytku w pierwszej połowie 2022 roku - to około 20 proc. więcej energii elektrycznej z OZE. Aktualnie w budowie deweloper RWE posiada zielone aktywa o łącznej mocy 4,8 gigawatów w 11 krajach. Skorygowany zysk netto w wysokości 1,6 mld euro przekracza poziom z pierwszej połowy poprzedniego roku.
14.08.2022

Pierwsza na świecie turbina wiatrowa z łopatami nadającymi się do recyklingu zaczyna się kręcić

Pierwsza turbina wiatrowa Siemens Gamesa wyposażona w RecyclableBlades wygenerowała pierwszą moc na morskiej farmie wiatrowej Kaskasi w Niemczech.
01.08.2022

Nowa morska farma wiatrowa w Niemczech połączy produkcję energii i wodoru

Nordsee Two, niemiecki projekt morskiej farmy wiatrowej, którego właścicielami są spółki RWE (51 proc.) i Northland Power (49 proc.), ma uwzględniać instalację elektrolizera. Projekt ma na celu sprawdzenie ekonomicznej opłacalności produkcji zielonego wodoru na obszarze morskich farm wiatrowych.
31.07.2022

Przewróciła się turbina wiatrowa na nowej farmie w Szwecji. Trwa dochodzenie

Niemiecki deweloper RWE prowadzi dochodzenie w sprawie upadku jednej z turbin na terenie oddanej niedawno do użytku farmy wiatrowej Nysäter o mocy 475 MW w środkowej Szwecji.
21.07.2022

RWE - demonstracyjna jednostka floating DemoSATH zwodowana

Saitec Offshore Technologies i RWE osiągnęły kolejny kamień milowy w projekcie DemoSATH dzięki pomyślnemu zakończeniu operacji wodowania pilotażowej jednostki. Projekt nabiera tempa, a firmy planują jeszcze tego lata instalację.
21.07.2022

RWE łączy offshore i wodór

Jedną z aktywnie rozwijanych technologii jest połączenie morskich farm wiatrowych z produkcją wodoru. Niemiecki gigant – deweloper RWE ogłosił, że wraz z partnerami planuje zbadać możliwości produkcji wodoru na morzu w związku budową MEW.
17.07.2022

Dotacje UE na zielony wodór – Shell, RWE i Air Liquide wśród zwycięzców z puli 1,8 mld euro

Trzy projekty H2 w Holandii otrzymały środki w drugiej rundzie finansowania, w tym dwa projekty elektrolizerów o łącznej mocy 600 MW i jeden projekt przetwarzania odpadów na wodór.
14.07.2022

Zielona stal dla floating offshore od RWE i Tata Steel

Tata Steel i RWE zawiązały partnerstwo w celu zbadania możliwości produkcji komponentów stalowych, które mogłyby zostać wykorzystane w zaawansowanych technologicznie pływających fundamentach i konstrukcjach wiatrowych na Morzu Celtyckim. Firmy będą współpracować w celu zidentyfikowania elementów stalowych, które mogłyby być dostarczane przez Tata Steel dla projektów offshore na Morzu Celtyckim.
30.06.2022

RWE rozpoczyna budowę farmy wiatrowej Żnin

Farma o mocy 48 MW zaopatrzy w energię elektryczną do 77 tys. polskich gospodarstw domowych, a jej uruchomienie jest planowane w IV kwartale 2023 roku. RWE jest też na etapie zaawansowanego przygotowania do budowy morskiej farmy F.E.W. Baltic II o mocy 350 MW.
30.06.2022

RWE i Siemens Gamesa połączyły siły, aby wzmocnić polski sektor morskiej energetyki wiatrowej

RWE i Siemens Gamesa połączyły siły, aby przyspieszyć rozwój polskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej. RWE wybrała Siemens Gamesa jako preferowanego dostawcę dla projektu F.E.W. Baltic II. Morska farma wiatrowa o mocy 350 MW ma wykorzystywać 25 flagowych morskich turbin wiatrowych SG 14-236 DD produkcji Siemens Gamesa. Współpraca obejmuje także umowę serwisową. W zależności od ostatecznej decyzji inwestycyjnej prace budowlane mogłyby rozpocząć się już w 2024 roku. Po zakończeniu rozruchu, F.E.W. Baltic II przyczyni się do
28.06.2022

RWE i Chantiers de l'Atlantique rozmawiają z polskimi firmami o łańcuchu dostaw offshore

RWE, deweloper pracujący nad projektem farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II, po raz czwarty spotkał się z przedstawicielami polskich firm, które chcą być częścią łańcucha dostaw. Tym razem rozmowy dotyczyły morskiej stacji transformatorowej i odbyły się z udziałem generalnego wykonawcy – francuskiej stoczni Chantiers de l'Atlantique.
27.06.2022

RWE wspólnie z ArcelorMittal będą budować i eksploatować MFW i instalacje wodorowe na potrzeby produkcji niskoemisyjnej stali

Nowe, planowane farmy wiatrowe mogą pokryć znaczną część rosnącego zapotrzebowania ArcelorMittal na energię elektryczną zakładów produkcyjnych w Niemczech, pod warunkiem zapewnienia odpowiednich ram prawnych. Ustawa o energii wiatrowej na morzu musi zostać zmieniona, aby ceny energii wiatrowej mogły utrzymać konkurencyjność dla niemieckiego przemysłu, a tym samym uniknąć "negatywnych ofert" w przetargach na morską energię wiatrową.
23.06.2022

F.E.W. Baltic II: 23 czerwca RWE zaprasza do dialogu polskich dostawców zainteresowanych udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku

RWE kontynuuje dialog z polskimi podwykonawcami zainteresowanymi udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku. Drugi etap rozmów będzie dotyczyć morskiej stacji transformatorowej. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele dostawcy sprzętu, firmy Chantiers de l'Atlantique.
21.06.2022

RWE: Local content wpisany w strategię

RWE Renewables jest jednym z deweloperów morskich farm wiatrowych, który nie tylko postrzega polski rynek jako bardzo obiecujący, ale ma też nam wiele do zaoferowania. Spółka, będąca liderem odnawialnych źródeł energii i jednym z wiodących światowych graczy morskiej energetyki wiatrowej, nie tylko rozwija jeden z pierwszych polskich projektów farmy na Bałtyku – F.E.W. Baltic II, ale i pracuje nad kolejnymi inicjatywami, które mogą przysłużyć się zarówno sektorowi, jak i gospodarce. O realizowanej farmie wiatrowej, budowaniu łańcu
21.06.2022

RWE i SGN współpracują w obszarze zielonego wodoru dla ciepła domowego w Szkocji

Zaopatrzenie szkockich miast i społeczności wiejskich w ekologiczny wodór będzie głównym celem ogłoszonego partnerstwa między firmą SGN zajmującą się dystrybucją gazu a RWE, producentem energii odnawialnej.
19.06.2022

RWE pierwsze na świecie, innowacyjne stalowe kołnierze zainstalowane na farmie wiatrowej Kaskasi

Innowacyjna technologia fundamentowania świętuje swoją premierę na morskiej farmie wiatrowej Kaskasi należącej do RWE: Po raz pierwszy w branży energetyki odnawialnej wokół fundamentu monopala na poziomie dna morskiego zainstalowano specjalne kołnierze. Monopale kołnierzowe to konstrukcja oparta na patencie RWE. Nowe rozwiązanie zapewni dodatkowe podparcie dla obciążeń bocznych, zwiększy nośność i poprawi integralność strukturalną całego fundamentu. Prace instalacyjne zostały wykonane przez firmę DEME Offshore.
18.06.2022

RWE edukuje pomorskie dzieci i młodzież na temat odnawialnych źródeł energii

RWE kontynuuje cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na Pomorzu. Do tej pory w zajęciach wzięło udział około 750 uczniów klas 4-8, w wieku 10-14 lat. Na początku czerwca zainicjowano zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się, w jaki sposób produkowana jest zielona energia oraz zdobywają wiedzę na temat perspektyw rozwoju sektora OZE w Polsce i możliwości zatrudnienia w tej dynamicznie rozwijającej się branży
14.06.2022

RWE przyłączyło do sieci farmę wiatrową Rozdrażew

• Farma wiatrowa może zaopatrywać ponad 27 000 gospodarstw domowych w zieloną energię elektryczną • Uruchomienie kolejnych polskich farm wiatrowych planowane na 2022 roku • Inwestycje w projekty fotowoltaiczne – 80 MW nowych mocy solarnych do końca 2023 roku
24.05.2022

RWE - czy nowy akt delegowany UE zablokuje produkcję H2 z offshore?

Nie powinno być żadnych kryteriów ograniczających dla producentów i nabywców zielonego wodoru, jeśli chodzi o wykorzystanie energii elektrycznej do jego produkcji - stwierdziło RWE w komentarzu do proponowanego aktu delegowanego UE, który do 2026 roku, po krótkim okresie przejściowym, zezwoli na wytwarzanie zielonego wodoru wyłącznie z energii elektrycznej pochodzącej z nowo wybudowanych, niesubsydiowanych farm wiatrowych i słonecznych.
24.05.2022

Local content w F.E.W. Baltic II. RWE Renewables spotkało się z dostawcami [WIDEO]

W czwartek 19 maja w hotelu Scandic odbyło się spotkanie pod nazwą „RWE Suppliers Day”. RWE, deweloper odpowiedzialny za budowę farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II wraz z głównymi kontraktorami – GE i Pile Elbud – zaprosił do dyskusji firmy, które potencjalnie mogą włączyć się w pracę nad projektem.
21.05.2022

RWE złożyło 11 wniosków o przyznanie pozwoleń lokalizacyjnych dla farm wiatrowych na Bałtyku

RWE, drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore i jeden z pięciu największych krajowych operatorów onshore, chce wzmocnić obecność i kontynuować proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce.
18.05.2022

RWE zaprasza polskie firmy do dialogu o budowie morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II

RWE Renewables, firma odpowiedzialna za budowę farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II, zaprasza wszystkie zainteresowane firmy do udziału w dialogu na temat możliwości współpracy.
11.05.2022

W Gronau powstanie magazyn wodoru. Inwestor ubiega się o pozwolenia

Spółka RWE Gas Storage West rusza z projektem GET H2, który zakłada, że do 2026 roku w kawernowych magazynach gazu ziemnego w Kottiger Hook pojawi się także miejsc dla wodoru. Część instalacji powstanie na terenie istniejącego zakładu RWE.
08.05.2022

Co analitycy wróżą sektorowi offshore?

Na co zwracać uwagę w dalszej części roku, w sektorze energetyki wiatrowej? Jakie są dominujące trendy? Czy wojna na Ukrainie i odejście od rosyjskich surowców energetycznych przyspieszy transformację, a tym samym rozwój sektora offshore?
03.04.2022

Kolejni inwestorzy dołączają do wyścigu po pozwolenia na rozwój wiatraków morskich

W ostatnich tygodniach wydłużyła się znacznie lista chętnych, która złożyła wnioski o wydanie pozwolenia na budowę wiatraków na polskich wodach Morza Bałtyckiego.
30.03.2022

RWE: coraz bliżej uruchomienia farmy wiatrowej Kaskasi u wybrzeży Helgolandu

U wybrzeży Helgoland trwają zaawansowane prace giganta sektora offshore - RWE. Aktualnie jest to etap montażu fundamentów turbin wiatrowych i elementów przejściowych oraz testowane są innowacyjne rozwiązania m.in. łopat nadających się do recyklingu. Farma wiatrowa o mocy 342 MW, której uruchomienie planowanie jest na koniec 2022 roku, będzie dostarczać ekologiczną energię elektryczną do ponad 400 000 gospodarstw domowych.
29.03.2022

RWE złożyło wnioski o trzy lokalizacje dla farm wiatrowych na Bałtyku

Jako drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore, RWE chce wzmocnić obecność i silniej wesprzeć proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce
23.03.2022

RWE ostrzega przed wstrzymaniem importu energii z Rosji

Prezes największej niemieckiej firmy energetycznej RWE Markus Krebber ostrzegł przed wstrzymaniem importu energii z Rosji - informuje "Financial Times". Jak pisze brytyjska gazeta, według Krebbera embargo uderzyłoby w niemieckie gospodarstwa domowe i w przemysł.
16.03.2022

Wojna w Ukrainie: RWE przekazuje 1 mln euro na pomoc dla uchodźców

Obrazy z Ukrainy są wstrząsające. Ludzkie cierpienie, jakie niesie ze sobą inwazja na ten kraj, jest niewyobrażalne. W obliczu grozy wojny setki tysięcy osób uciekają już ze swojej ojczyzny. Przekazując 1 milion euro, RWE chce wesprzeć przede wszystkim organizacje humanitarne, które zajmują się uchodźcami w Polsce. Polska jako kraj bezpośrednio sąsiadujący z Ukrainą stała się dla wielu miejscem schronienia i jest tam teraz potrzebna szybka pomoc w przyjmowaniu uchodźców i zapewnieniu im opieki.
02.03.2022

RWE zleca Chantiers de l'Atlantique zaprojektowanie, budowę i montaż morskiej stacji elektroenergetycznej dla morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II

Montaż stacji elektroenergetycznej na pierwszej polskiej, morskiej farmie wiatrowej koncernu RWE, planowany jest na 2025 rok. Morska farma wiatrowa o mocy 350 megawatów zasili w energię elektryczną 350 tys. gospodarstw domowych w Polsce.
14.02.2022

Na obszarze farmy morskiej Triton Knoll została zainstalowana pierwsza turbina wiatrowa

Niemiecki koncern RWE uruchomił w terminie pierwszą turbinę morską na farmie wiatrowej Triton Knoll. Prace były realizowane zgodnie z harmonogramem, mimo pandemii koronawirusa.
25.01.2022

RWE odnosi sukces w polskich aukcjach dla odnawialnych źródeł energii

• Dwustronny kontrakt różnicowy na projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 20 MW AC • Oddanie instalacji do użytku planowane na koniec 2023 roku • Rozpoczęcie budowy kolejnych projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 60 MW AC w tym roku
19.01.2022

RWE i Northland Power łączą siły w Niemczech. W planie budowa klastra morskiej energetyki wiatrowej

Niemiecki koncern energetyczny RWE oraz kanadyjski inwestor Northland Power wspólnie rozwiną klaster morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,3 GW u wybrzeży Niemiec na wodach Morza Północnego.
13.01.2022

EDPR zabezpiecza kolejny projekt PV, o mocy 25 MW, na Węgrzech

Spółka uzyskała na niego piętnastoletni kontrakt typu CfD (Contract-for-Difference). Budowa projektu rozpocznie się w 2022, a oddanie do użytku przewidziane jest w ostatnim kwartale 2023 roku.
17.12.2021

Rosjanie dostarczą niebieski wodór do Niemiec. Przewidują także eksport LNG

Rosyjski producent gazu Novatek oraz spółka-córka koncernu energetycznego RWE – RWE Supply & Trading – podpisały memorandum o współpracy w zakresie dostaw paliw niskoemisyjnych i bezemisyjnych. Dokument zakłada dostawy niskoemisyjnego amoniaku i wodoru dla niemieckiej spółki.
11.12.2021

RWE otrzymało decyzję środowiskową dla projektu morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II o mocy 350 MW

Jest to pierwsza decyzja środowiskowa dla morskiej farmy wiatrowej w Polsce, wydana po zastosowaniu tzw. procedury transgranicznej oceny oddziaływania na środowisko. Port w Ustce wybrany został jako lokalizacja centrum operacyjno-serwisowego farmy F.E.W. Baltic II. Jego realizacja przyczyni się do utworzenia nawet 50 stałych miejsc pracy.
09.12.2021

Drugie życie platform wiertniczych. Posłużą do budowy offshore wind

Dawny brytyjski Port Ardersier, który był jednym z największych na świecie zakładów produkujących platformy wiertnicze, zatrudniającym prawie 4,5 tys. pracowników, ma zostać przekształcony w pierwszy w Europie zakład transformacji energetycznej obiegu zamkniętego. Wysłużone platformy wiertnicze zostaną poddane recklingowi i wykorzystane do produkcji fundamentów dla pływających morskich farm wiatrowych.
06.12.2021

AET wraz z Shell, Trafigura i Saudi Aramco inwestuje w szwajcarski start-up zajmujący się technologiami klimatycznymi

Malezyjski właściciel tankowca AET dołączył do grupy inwestorów składającej się z Shell, Trafigura i Saudi Aramco do wspierania szwajcarskiego startupu Daphne Technology zajmującego się technologiami mającymi na celu usunięcie substancji toksycznych i emisji gazów cieplarnianych z paliw.
15.11.2021

RWE i Uniwersytet Gdański łączą siły, aby napędzać rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Współpraca dotyczyła będzie szczególnie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych oraz wymiany wiedzy nt. morskiego środowiska naturalnego.
04.11.2021

RWE buduje farmę wiatrową na wale przeciwpowodziowym w Holandii

RWE, niemiecki deweloper OZE, idzie o krok dalej w rozwoju elektrowni wiatrowych. Obecnie realizuje ich budowę na wałach przeciwpowodziowych. Pierwsza z nich – Oostpolderdijk – jest instalowana w Holandii.
24.10.2021

RWE Renewables „Local Content Live Event” – inwestor tworzy local content

Ostatniego dnia września w Sopocie odbyło się kolejne spotkanie RWE Renewables, inwestora budującego farmy wiatrowe na Bałtyku, z reprezentantami zainteresowanych współpracą branż i firm.
04.10.2021

RWE pracuje nad bazą do obsługi farm wiatrowych w Ustce

RWE rozpoczęło prace nad ustanowieniem stacji technicznej do obsługi farmy wiatrowej. Baza miałaby powstać w Ustce. Firma przedstawiła już jej plany tamtejszej radzie miasta.
30.09.2021

RWE Local Content Live Event

W dniu 30.09.2021 roku w Sopocie, w hotelu Radisson BLU, odbędzie się „RWE Local Content Live Event" - spotkanie typu „suppliers day" dedykowane podmiotom z łańcucha dostaw w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.
21.09.2021

EDPR podpisuje z siecią Walmart umowę na ponad 50 instalacji fotowoltaicznych

Inwestycje o łącznej mocy zainstalowanej 38,3 MW znajdują się w siedmiu stanach USA i obejmują instalacje na dachach oraz systemy naziemne. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska EDPR wspólnie z siecią Walmart realizują zobowiązanie detalisty do budowy instalacji fotowoltaicznych przyjaznych owadom i ptakom zapylającym, których przykład stanowi naziemny park słoneczny w centrum dystrybucyjnym w Laurens (Karolina Południowa).
17.09.2021

Niemiecki RWE i Naftohaz podpisały memorandum o współpracy przy projektach z wodorem

Niemiecki koncern RWE Supply & Trading i ukraiński Naftohaz zawarły memorandum o współpracy w sprawie rozwoju projektów związanych z wodorem - poinformował Naftohaz.
23.08.2021

RWE łączy siły z polskim przemysłem morskim na rzecz rozwoju polskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej

RWE Renewables przyspiesza rozwój łańcucha dostaw offshore wind w Polsce. Poprzez swoją spółkę zależną Baltic Trade & Invest Sp. z o.o. RWE Renewables zawarła w ostatnich tygodniach porozumienie o współpracy z kilkoma polskimi podmiotami z sektora morskiego.
01.07.2021

RWE i National Grid łączą siły w offshore wind. Celem podbój Nowego Jorku

Niemiecki inwestor RWE Renewables nawiązał współpracę z National Grid Ventures, oddziałem brytyjskiego operatora sieci przesyłowych. Inwestorzy chcą połączyć doświadczenie z wiedzą o realizacji projektów infrastrukturalnych w USA.
21.05.2021

Morski rurociąg przetransportuje zielony wodór z Morza Północnego

AquaDuctus to projekt budowy rurociągu, który będzie transportował zielony wodór z Morza Północnego w stronę kontynentu. Wyzwania podjęło się konsorcjum firm GASCADE, Gasunie, RWE i Shell, które podpisały porozumienie dotyczące współpracy przy projekcie budowy infrastruktury wodorowej.
04.05.2021

Strategia partnerstwa dla offshore wind. RWE w Polsce

Pilna potrzeba dekarbonizacji sektora energetycznego kieruje uwagę wszystkich na rosnącą rolę energii odnawialnej. RWE, jako doświadczony deweloper branży OZE, dostrzega olbrzymi potencjał i znaczenie polskiego rynku offshore wind dla przyszłości energetycznej kraju. Między innymi o tym mieliśmy okazje porozmawiać z Pålem Coldevinem, wiceprezesem wykonawczym RWE Offshore Wind ds. rozwoju offshore w krajach nordyckich, Polsce i krajach bałtyckich, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku.
21.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.