Wynik wyszukiwania - "Columbus " - Wiadomości

Łęczyca wybrała Columbus na wykonawcę instalacji OZE

Columbus Energy zamontuje w gminie Łęczyca 333 instalacje fotowoltaiczne. W ramach wygranego przetargu Spółka ma szansę zainstalować tam instalacje o mocy 1342,35 kWp.
10.05.2024

GoldenPeaks Capital nabywa od Columbus projekty farm fotowoltaicznych o mocy 28,077 MW

Grupa Columbus Energy sprzedaje część projektów farmowych. Nabywcą jest spółka Nyx Renewable Energy z Grupy GoldenPeaks Capital.
10.05.2024

Columbus podsumował rok 2023

Grupa Columbus Energy opublikowała raport roczny za 2023 r. Jak wynika z treści raportu, skonsolidowane przychody Grupy Columbus wyniosły 465 mln zł. Grupa znacząco ograniczyła koszty, poprawiła wynik EBITDA i marżowość.
26.04.2024

Liberalizacja ustawy antywiatrakowej w Bawarii

Liberalizacja prawa dotyczącego inwestycji w energetykę wiatrową w Bawarii stanowi kluczowy i aktualny problem w kontekście rozwoju energetyki wiatrowej w UE. Istotnym czynnikiem wpływającym na rozwój energetyki wiatrowej w Bawarii jest zjawisko "Nie na moim podwórku" (NIMBY). Termin ten odnosi się do oporu mieszkańców wobec lokalnych projektów infrastrukturalnych, takich jak farmy wiatrowe, przy jednoczesnym ogólnym poparciu dla celów projektu
06.01.2024

Columbus sprzedał ENGIE kolejne farmy fotowoltaiczne

Columbus Energy sfinalizował trzecią transzę sprzedaży farm fotowoltaicznych. Działające farmy, o łącznej mocy 12,97 MW, stały się własnością spółki ENGIE Zielona Energia. Wartość transakcji wyniosła ponad 50 mln zł.
02.09.2023

Magazyny energii na fali wzrostowej. Rekordowe zainteresowanie inwestorów w tegorocznej aukcji rynku mocy

Magazyny energii mogą się okazać hitem tegorocznej aukcji rynku mocy, zaplanowanej na 14 grudnia br. W prekwalifikacji do rynku mocy zostało zgłoszonych aż 16 GW w takich instalacjach, kilkukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Z perspektywy inwestorów mają one coraz większe uzasadnienie ekonomiczne. Są też niezbędne dla powodzenia transformacji energetycznej opartej na zmiennych, zależnych od pogody źródłach odnawialnych.
23.08.2023

Irlandzka rewolucja wodorowa: Zielona przyszłość gospodarki wodorowej Wyspy Szmaragdowej

Irlandia jest krajem, który w ostatnich latach zasłynął ze swojego ambitnego podejścia do przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Kraj ten przyjął 12 lipca 2023 roku strategię wodorową, mającą stworzyć ramy rozwoju. dla sektora wodorowego. Strategia ta, będąca prawdopodobnie jedną z najbardziej przełomowych i innowacyjnych na świecie, ma na celu wykorzystanie obfitej energii wiatru morskiego kraju do produkcji wystarczającej ilości zielonego wodoru na potrzeby krajowe i eksportu.
02.08.2023

Niemiecka Strategia Wodorowa: Czy rewolucja wodorowa wydarzy się za Odrą?

Niemiecka Strategia Wodorowa (National Wasserstofstrategie) została zaktualizowana w lipcu 2023 po długich debatach niemieckiego rządu. Zarysowuje ona śmiały plan dotyczący najważniejszych wyzwań związanych z energetyką, dekarbonizacją przemysłu, transportu drogowego i ogrzewania.
02.08.2023

Belgia na czele rewolucji wodorowej: aspekty prawne i polityczne

Rok 2021 przyniósł prawdziwy przełom w polityce energetycznej Belgii. Rząd Federalny przedstawił swoją wizję oraz strategię, które mają na celu przemianę kraju w główny punkt importu i tranzytu zielonego wodoru w Europie. Strategia Wodorowa, zaktualizowana w październiku 2022 roku, wyraża ambicje Belgii w dążeniu do przyspieszenia inicjatyw z zakresu energii odnawialnej, w tym czystego wodoru.
19.07.2023

Rozwój rynku wielkoskalowych magazynów energii przyspiesza [WIDEO]

Budowa wielkoskalowych bateryjnych magazynów energii przyspiesza zarówno globalnie, jak i w Polsce – czego przykładem są projekty, które pojawiły się podczas ostatniej, grudniowej aukcji mocy. Po raz pierwszy 17-letnie kontrakty mocowe zdobyło wówczas pięć takich instalacji o łącznej mocy ok. 165 MW. – Do tej pory mieliśmy w Polsce do czynienia tylko z wybranymi, bardzo małymi projektami magazynów energii. Myślę, że zainteresowanie tak naprawdę dopiero teraz się wykreuje – mówi Jacek Bogucki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak ws
03.07.2023

Międzynarodowy handel wodorem - wyzwania i perspektywy dla Unii Europejskiej

27.06.2023

Społeczności energetyczne na rynku gazu

Rosyjska agresja na Ukrainę unaoczniła politycznym decydentom, że uniezależnienie się od paliw kopalnych to nie tylko szansa na złagodzenie skutków katastrofy klimatycznej, ale również na zdobycie energetycznej niezależności.
25.06.2023

Strategia wodorowa Norwegii - czy zielona rewolucja wodorowa wydarzy się w Oslo?

Zielony wodór jest nośnikiem energii, który ma znaczny potencjał, aby pomóc w redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jego wykorzystanie oferuje krajom Europy, nastawionym na dekarbonizację, nowe możliwości w zakresie przeprowadzenia transformacji gospodarki w duchu zrównoważonego rozwoju. Ustawa klimatyczna (Klimalov) ustanawia cel Norwegii, jakim jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 50% do 2030 roku, a ustawa wymaga od rządu wdrożenia polityki i środków do osiągnięcia tego celu. Jednym z takich środków jest roz
09.05.2023

Więcej OZE na Głównym Rynku GPW - debiut spółki Columbus Energy [WIDEO]

Columbus Energy S.A., lider w dziedzinie fotowoltaiki w Polsce, zadebiutował w środę na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wywodząca się z Krakowa firma, działająca w obszarze energii odnawialnej, warta jest blisko 550 milionów złotych.
12.04.2023

Columbus wchodzi na główny parkiet GPW

Już 12 kwietnia Columbus Energy S.A. przejdzie z rynku New Connect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest liderem w dziedzinie fotowoltaiki w Polsce. Debiutowi nie towarzyszy emisja akcji.
11.04.2023

Recykling akumulatorów litowo-jonowych w świetle prawa UE

Zgodnie z szacunkami unijnych agencji, do 2030 r. po drogach państw członkowskich Unii Europejskiej (dalej: UE) będzie jeździć co najmniej 30 milionów pojazdów elektrycznych. Oczekuje się, że samochody elektryczne znacznie zmniejszą emisję gazów cieplarnianych w sektorze transportu drogowego. Elektryczne pojazdy wykorzystują baterie litowo-jonowe (dalej: baterie Li-on).
11.04.2023

Biometan w strategii energetycznej Niemiec

Rozwój biometanu - perspektywa UE
23.03.2023

Wodór w polityce energetycznej Niemiec i Austrii

Wodór odnawialny (zwany też wodorem zielonym) produkowany za pomocą instalacji OZE, postrzegany jest jako narzędzie mogące zastąpić wykorzystanie paliw kopalnych w sektorze przemysłowym Unii Europejskiej (dalej: UE).
14.03.2023

Zabezpieczenie udziału local content w brytyjskiej branży offshore

Zabezpieczenie udziału local content
26.02.2023

Biogaz i biometan a Europejski Zielony Ład

Biogaz i biometan – charakterystyka sektora
07.02.2023

Dekarbonizacja transportu morskiego w świetle prawa UE

Unia Europejska (dalej: EU) wyznaczyła sobie ambitne cele w zakresie dekarbonizacji sektora transportu morskiego. Transport morski pozostawał jak dotąd jedynym sektorem, w którym UE nie podjęła żadnych konkretnych zobowiązań w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zgodnie z danymi Europejskiej Agencji Środowiska (ang. European Environment Agency, EEA) i Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (ang. European Maritime Safety Agency, EMSA) z 2021 roku, transport morski odpowiada za 13,5 proc. wszystkich emisji gazów
05.02.2023

Liberalizacja prawa o lądowej energetyce wiatrowej w Niemczech-lekcja dla Polski?

Energetyka wiatrowa na lądzie jest kluczowym elementem dekarbonizacji sektora energetycznego. W Polsce jednakże, od 7 lat, aż 99,7 proc. Kraju (zgodnie z obliczeniami Fundacji Instrat z 2021 roku) jest wyłączone z możliwości budowy farm wiatrowej. Zablokowanie branży zostało spowodowane uchwaleniem niesławnej ustawy antywiatrakowej i odmienianej już przez wszystkie przypadki tzw. zasady 10H. Obecnie ustawa ta jest procedowana w Sejmie i żywo dyskutowana w przestrzeni publicznej.
31.01.2023

Zielony wodór w świetle nowelizowanej dyrektywy RED II

Wodór w polityce energetyczno-klimatycznej UE
29.01.2023

Bezpieczeństwo energetyczne Niemiec w świetle prawa i rozwoju OZE

Atak Rosji na Ukrainę drastycznie zaostrzył obecny już w Unii Europejskiej kryzys energetyczny. Agresja ta zachwiała fundamentami europejskiego rynku energii i doprowadziła do ogromnych wzrostów cen gazu, ropy i węgla. Kryzys nasilił, gdy Gazprom zaczął w czerwcu zmniejszać dostawy przez gazociąg NordStream o ok. 60 procent.
24.01.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Bartłomiej Kupiec przedstawia społeczności energetyczne jako jeden z fundamentów transformacji energetycznej [Odcinek 15]

Społeczności energetyczne to różne formy organizacji wspierające rozwój energetyki i angażujące społeczność. Mogą je tworzyć grupy obywateli lub grupy innych podmiotów, dla których energetyka nie jest głównym przedmiotem działalności. Jednym z głównych założeń transformacji energetycznej jest odejście od systemu scentralizowanego na rzecz energetyki rozproszonej, w której istotną częścią mają być lokalne społeczności energetyczne.
13.01.2023

Columbus sprzedaje farmy fotowoltaiczne za ponad 97 mln euro z udziałem w zyskach

Columbus Energy sprzedaje portfel 102,5 MW farm fotowoltaicznych za ponad 97 mln euro. Kupującym jest spółka ENGIE Zielona Energia, należąca do francuskiego koncernu energetycznego ENGIE.
23.12.2022

Magazyny energii elektrycznej po raz pierwszy w rynku mocy

Magazyny energii elektrycznej po raz pierwszy zdobyły kontrakty rynku mocy - wynika ze wstępnych wyników aukcji na rok dostaw 2027, podanych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. 17-letnie kontrakty mocowe zdobyły co najmniej trzy tego typu instalacje.
21.12.2022

Gospodarka wodorowa w polityce energetyczno-klimatycznej Chin

Chińska strategia wodorowa.
04.12.2022

BOŚ prezentuje panelistów konferencji „Idea-Biznes-Klimat”

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa będzie gościem specjalnym zbliżającej się konferencji „Idea-Biznes-Klimat”, organizowanej przez Bank Ochrony Środowiska. Znane są już także nazwiska wszystkich pozostałych gości i ekspertów, którzy wezmą udział w wydarzeniu. Konferencja odbędzie się 27 października w Radisson Collection Hotel w Warszawie. Debaty i dyskusje będzie można śledzić również przez Internet.
24.10.2022

Columbus wybuduje największy prywatny magazyn energii w Polsce

Columbus kupił spółkę posiadającą warunki przyłączeniowe o mocy 133 MW, które pozwolą na budowę przemysłowego magazynu energii o pojemności 532 MWh. Urządzenie zostanie wybudowane w południowej Polsce.
18.08.2022

PERN planuje budowę instalacji fotowoltaicznych w kolejnych bazach paliw

PERN planuje budowę trzech mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy do 50 kWp każda w dwóch kolejnych swych bazach paliw, w Rejowcu i Emilianowie. W ramach ogłoszonego przez spółkę postępowania w tej sprawie, oferty można składać do 25 sierpnia.
12.08.2022

Pierwszy podkład grawitacyjny gotowy na projekt w Fécamp

Pierwszy z 71 fundamentów grawitacyjnych dla morskiej farmy wiatrowej Fécamp o mocy 500 MW został umieszczony na barce transportowej w stoczni Bougainville w Grand Port Maritime w Le Havre we Francji. Zostanie on przed przetransportowany i zamontowany u wybrzeży Normandii.
04.07.2022

Columbus przejdzie na główny parkiet bez emisji akcji

Spółka Columbus Energy S.A. chce złożyć prospekt emisyjny jeszcze w wakacje. Wprowadzenie notowań do obrotu na GPW odbędzie się bez publicznej oferty akcji.
04.07.2022

Columbus i Arval zwycięzcą Plebiscytu Fleet Derby 2022

Wspólna oferta Columbus Energy i Arval Service Lease Polska - “Auto Samowystarczalne” zdobyła nagrodę w tegorocznym Plebiscycie Fleet Derby w kategorii “Wsparcie biznesu dla rozwoju elektromobilności”.
27.06.2022

Debiut Columbusa w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Columbus zadebiutował w 20. edycji raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W publikacji znalazło się aż 9 dobrych praktyk, stosowanych przez firmę.
26.05.2022

Columbus Energy partnerem technologicznym Orange Energia

Columbus Energy, dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki, został partnerem technologicznym Orange Energia, spółki z Grupy Kapitałowej Orange. W ramach współpracy partnerskiej Columbus będzie dostarczał klientom Orange produkty i usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii.
26.05.2022

PERN planuje kolejne instalacje fotowoltaiczne w swych obiektach

PERN ogłosił postępowanie przetargowe na uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w kolejnych obiektach spółki.
20.05.2022

Columbus Energy, Saule Technologies i Google Cloud rozpoczynają strategiczną współpracę nad innowacjami w sektorze energetyki i internetu rzeczy (IoT)

Columbus Energy i Saule Technologies zawarły z Google Cloud umowę o strategicznej współpracy przy tworzeniu nowych produktów wykorzystujących perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne oraz rozwiązań z dziedziny energetyki rozproszonej i internetu rzeczy. Google Cloud będzie również partnerem technologicznym obu firm, dostarczającym im usługi chmury obliczeniowej.
11.05.2022

Columbus rozpoczął kampanię “Energii masz pod dostatkiem”

Energii masz pod dostatkiem - pod takim hasłem ruszyła kampania wizerunkowa Columbusa, największego krajowego dostawcy rozwiązań ekoenergetycznych dla domu i biznesu. Twarzami kampani zostali Mariusz Kałamaga i Dziadek Henryk, znani z wcześniejszych reklam firmy.
10.05.2022

PERN przygotowuje się do budowy instalacji fotowoltaicznych w swych bazach - rozstrzygnięto przetarg

PERN rozstrzygnął przetarg na uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej dla instalacji fotowoltaicznych w dziewięciu bazach paliw i ropy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił spółka Columbus Energy, jak podkreślił PERN, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki.
04.05.2022

Inwestor z USA chce zostać udziałowcem Columbusa

Columbus Energy, wiodący dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki, ma szansę pozyskać zagranicznego inwestora. Spółka zawarła Term-Sheet, na podstawie którego może pozyskać 200 mln zł z grupy inwestycyjnej ze Stanów Zjednoczonych.
02.05.2022

Columbus proponuje nowe rozdanie fotowoltaiki w Polsce w kontekście zmienionej ustawy i programu Mój Prąd 4.0

Columbus otwiera nowy etap działalności, z atrakcyjnymi propozycjami dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oprócz ujednoliconej oferty, spójnej z programem Mój Prąd 4.0, Spółka wprowadza autorski system zarządzania energią HEMS - PowerHouse.
05.04.2022

Perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne - w nowym wydaniu [WIDEO]

Innowacyjne rozwiązania dla budynków istniejących lub nowo powstających zaproponują w tym roku firmy Columbus Energy, Saule Technologies i Somfy Polska. Spółki, współpracujące nad komercyjnymi wdrożeniami ogniw perowskitowych, podpisały w tym celu umowę o współpracy strategicznej.
04.04.2022

UOKiK postawił zarzuty spółkom FG Energy i Krajowy Projekt Energetyczny

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił zarzuty spółkom z branży fotowoltaiki FG Energy oraz Krajowy Projekt Energetyczny, większość z nich dotyczy utrudniania klientom odstąpienia od umowy i związanych z tym kosztów - przekazał w środę Urząd.
23.03.2022

Columbus planuje ambitnie zakończyć pierwszy kwartał

Columbus Energy, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, osiągnął prawie 66 mln zł przychodów w lutym i chce zamontować 40 000 kWp do końca pierwszego kwartału.
16.03.2022

Columbus wprowadza alternatywę dla nowej ustawy o OZE

Columbus Energy, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, uruchomił drugi etap usługi Prąd jak Powietrze (PJP 2.0). Klienci firmy mogą bilansować energię 1:1 bez dodatkowych kosztów, a Columbus pokryje koszty dystrybucji.
04.03.2022

Co jest przyczyną wyłączeń instalacji fotowoltaicznej?

Dynamiczny przyrost liczby instalacji fotowoltaicznych powoduje, że w niektórych rejonach kraju pojawia się zbyt wysokie napięcie w sieci elektroenergetycznej. Szczególnie w słoneczne dni, gdy skoki napięcia są duże, zdarza się, że instalacja fotowoltaiczna sama się wyłącza. Co zrobić, gdy spotka nas ten problem? Jak można temu zapobiegać?
22.02.2022

Kolejny duży projekt farmowy w portfolio Columbusa

Columbus, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, sfinalizował umowę zakupu projektu farmy fotowoltaicznej o mocy 61 MW i ma szansę zwiększyć inwestycje do ponad 90 MW.
14.02.2022

Columbus w Śląsko-Małopolskiej Dolinie Wodorowej

Columbus Energy S.A., wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, przystąpił do kolejnego stowarzyszenia wspierającego rozwój gospodarki wodorowej. Od końca stycznia br. Spółka jest członkiem-założycielem Śląsko-Małopolskiej Doliny Wodorowej, zainicjowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.
02.02.2022

2022 rok czasem fotowoltaiki dla biznesu? Inbank wspiera liderów branży

W 2022 roku polski rynek fotowoltaiki czeka rewolucja, głównie za sprawą nowych zasad rozliczania nadwyżek energii elektrycznej wytwarzanej przez prosumentów. Czołowe firmy instalatorskie planują jednak dalszą ekspansję, szczególnie w segmencie produktów skierowanych do klientów biznesowych. Oddział Inbanku w Polsce dostarcza rozwiązania typu „embedded finance” dla ponad 180 firm działających w sektorze „zielonej energii”, w tym liderów branży, takich jak Columbus Energy czy Edison Energia.
28.01.2022

Auto elektryczne bez kosztów ładowania dostępne od ręki. Arval i Columbus ruszają ze wspólną ofertą

Auto elektryczne, które naładujesz bez wyjeżdżania z domu, nic za to nie płacąc? To możliwe. Dzięki współpracy Arval Service Lease Polska i Columbus Energy, zeroemisyjny pojazd może być właściwie samowystarczalny – użytkownik korzysta z wynajętego samochodu i zainstalowanego w domu lub firmie punktu ładowania, a energia pochodzi z instalacji fotowoltaicznej.
10.01.2022

Inbank finansuje rozwój energetyki rozproszonej. Już ponad 600 mln złotych na wsparcie zielonych inwestycji

Niemal połowa kredytów udzielonych przez Inbank w Polsce w 2021 roku została przeznaczona na realizację projektów proekologicznych - w szczególności rozwiązań wspierających rozwój energetyki prosumenckiej i rozproszonej. Oznacza to, że od początku roku bank zapewnił finansowanie w wysokości ponad 600 mln złotych, które zostało przeznaczone na inicjatywy związane z OZE oraz projektami zeroemisyjnymi. Oddział Inbanku w Polsce dostarcza rozwiązania typu „embedded finance” dla przeszło 180 firm działających w sektorze „zielonej energ
30.12.2021

Columbus Energy bez emisji akcji i z nowymi nazwiskami w radzie nadzorczej

Akcjonariusze Columbus Energy na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu podjęli decyzję o zmianach w radzie nadzorczej spółki i przychylili się do wniosku zarządu w sprawie odstąpienia od głosowania nad uchwałami dotyczącymi IPO. Decyzja została podyktowana potrzebą rozważenia potencjalnych nowych możliwości współpracy i finansowania, które pojawiły się już po terminie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, w obszarze rozwoju nowych projektów farm fotowoltaicznych na terenie Polski.
14.12.2021

Columbus Energy partnerem Świętokrzyskiego Klastra Wodorowego

Columbus Energy został partnerem Świętokrzyskiego Klastra Wodorowego. Celem utworzenia klastra jest zastąpienie użytkowania paliw kopalnych przez lokalne firmy zielonym wodorem, wytwarzanym z zeroemisyjnych źródeł energii m.in. fotowoltaiki.
30.11.2021

Perowskitowe etykiety cenowe nowym narzędziem dla branży FMCG/Retail

Saule Technologies wprowadza do oferty pierwsze na świecie elektroniczne etykiety cenowo-reklamowe PESL, zasilane perowskitowymi ogniwami fotowoltaicznymi.
25.11.2021

Jak pozbyć się węgla? Ekogroszek, pellet, pompa ciepła czy gaz - co wybrać? Bezpłatny webinar Columbusa

Już 23 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się kolejny bezpłatny webinar organizowany przez Columbus. Eksperci firmy omówią rozwiązania na ogrzewanie domu tanio, a zarazem ekologicznie.
22.11.2021

Columbus wprowadza pakiety ofertowe dla klientów indywidualnych

W listopadzie Columbus uruchomił nową ofertę fotowoltaiki dla gospodarstw domowych. Klienci mają do wyboru trzy warianty usług: smart, smart+ i pro, zróżnicowane zakresem.
15.11.2021

Elektromobilność i zielona energia - ta rewolucja nabiera w Polsce rozpędu

Uczestnicy dyskusji w ramach Kongresu ESG Polska Moc Biznesu byli zgodni, że elektromobilność i związana z nią zielona energia w ostatnich latach rozwijają się w Polsce w dynamicznym tempie. Uznali też, że szereg wyzwań na drodze do osiągnięcia zerowej emisyjności transportu, budownictwa i całych miast ostatecznie uda się pokonać.
06.11.2021

Perowskity Saule coraz bliżej wejścia na NewConnect

Saule S.A., spółka specjalizująca się w produkcji ogniw perowskitowych, przyspiesza wejście na ASO NewConnect.
22.10.2021

Perowskity częścią Polskiego Pawilonu podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai

Firma Saule Technologies zaprezentowała podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai przełomową technologię fotowoltaiki na bazie perowskitów. Odwiedzający Pawilon Polski w Dubaju mogą naładować telefony energią słoneczną prosto z wbudowanej w fasadę instalacji.
15.10.2021

Columbus Energy zawarł umowę inwestycyjną z Votum i Votum Energy, a także umowę o współpracy

Columbus Energy S.A., wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, poinformował, że spółka współzależna Columbus Elite zawarła umowę inwestycyjną, w ramach której zamierza kupić docelowo pakiet akcji reprezentujący 55 proc. udziału w kapitale zakładowym Votum Energy. Ponadto zawarte umowy o współpracy pomiędzy Columbus Energy i Votum Energy przewiduje, że produkty z oferty spółki będą dystrybuowane w sieci sprzedaży Votum Energy. Nawiązana współpraca będzie stanowiła wsparcie rozwoju spółki w wielu kanałach – od farm f
15.10.2021

“Zielony ślad” aktywizuje polskie firmy

Nowy projekt społeczny, o nazwie “Zielony ślad”, zainicjowała fundacja Carbon Footprint wraz z marką Columbus dla Biznesu. “Zielony ślad”, mający na celu inspirowanie przedsiębiorców do podejmowania działań proklimatycznych, został uroczyście zainaugurowany 8 października br., podczas międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit.
11.10.2021

Columbus Energy wykupi 55 proc. udziałów w Votum Energy

Columbus Energy S.A. poinformował, że spółka współzależna Columbus Elite zawarła umowę inwestycyjną, w ramach której zamierza kupić docelowo pakiet akcji reprezentujący 55 proc. udziału w kapitale zakładowym Votum Energy. Ponadto zawarte umowy o współpracy pomiędzy Columbus Energy i Votum Energy przewidują, że produkty z oferty spółki będą dystrybuowane w sieci sprzedaży Votum Energy.
10.10.2021

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny w sercu Krakowa

2 dni spotkań, 30 prelegentów z całego świata, wystąpienia, dyskusje, warsztaty, pokazy artystyczne i wiele innych aktywności czeka na uczestników Carbon Footprint Summit 2021, który startuje 8 października w Hali Cracovia. To już druga edycja krakowskiego szczytu klimatycznego, którego celem jest integracja środowisk nauki, technologii, aktywizmu i biznesu dla wspólnego działania na rzecz klimatu.
30.09.2021

Columbus Elite laureatem prestiżowych nagród

Columbus Elite, spółka z Grupy Kapitałowej Columbus Energy, otrzymała nagrodę Innowatory 2021, przyznawaną przez tygodnik Wprost dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców w najdynamiczniej rozwijających się sektorach gospodarki. Kilka dni wcześniej Zarząd firmy odebrał statuetkę Prezesa Roku 2021.
16.09.2021

PSPA: e-ciężarówki używane do transportu w Polsce mają o 60 proc. mniejszą emisję niż spalinowe

Elektryczne ciężarówki używane do transportu w Polsce i ładowane z publicznej sieci, mają o 60 proc. mniejszą emisję niż pojazdy spalinowe - wynika z podsumowania projektu „EKO-LOG” Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Ładowanie ich prądem z OZE pozwoli na 100 proc. redukcji emisji.
10.09.2021

Zielonym Jelczem w Himalaje

Ponad 10 000 km słynną ciężarówką przejadą uczestnicy projektu “Jelczem w Himalaje”. 21 sierpnia wyruszyła wyprawa, która podąża śladami ekspedycji himalajskich z lat 70. i 80. Dzięki panelom fotowoltaicznym od Columbusa wyprawa zyska nieograniczony dostęp do czystej energii ze słońca.
25.08.2021

Polska innowacyjna! Instalacja łamaczy światła z ogniwami perowskitowymi

24 sierpnia w Lublinie odbyła się premiera instalacji lameli – łamaczy światła z ogniwami perowskitowymi Saule Technologies. Jest to pierwsze komercyjne wdrożenie technologii perowskitowych ogniw słonecznych na świecie. Za system automatyki do sterowania położeniem lameli względem pozycji Słońca odpowiada marka Somfy. Pierwszym klientem Saule został Aliplast.
25.08.2021

Saule Technologies otworzyła linię produkcyjną ogniw słonecznych na bazie perowskitu

Linię produkcyjną ogniw słonecznych na bazie perowskitu otworzyła we Wrocławiu firma Saule Technologies. Stworzone przez polską fizyk Olgę Malinkiewicz innowacyjne ogniwa fotowoltaiczne pozwalają generować energię zarówno ze słońca, jak i ze sztucznego światła.
21.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.