Wynik wyszukiwania - "NFOŚiGW" - Wiadomości

W połowie czerwca zmiany w programie "Czyste Powietrze"

Do czasu planowanych zmian w programie "Czyste Powietrze" ws. pomp ciepła NFOŚiGW zaleca obecnie ostrożność przy ich kupnie. Po 13 czerwca dotacje z Funduszu będzie można otrzymać tylko do pomp będących na specjalnej liście, gwarantującej, że oferowane urządzenia są zgodne z deklarowanymi parametrami.
10.04.2024

Hydro-Vacuum S.A. otrzymuje pomoc publiczną w związku z cenami energii elektrycznej i gazu ziemnego

Hydro-Vacuum S.A. w dniu 22 marca 2024 r. r. otrzymała informację o pozytywnym rozpatrzeniu drugiego wniosku o udzielenie pomocy publicznej w związku z cenami energii elektrycznej i gazu ziemnego.
26.03.2024

Dorota Zawadzka-Stępniak nową szefową NFOŚiGW

Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska wręczyła nominację na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Dorocie Zawadzkiej-Stępniak. Nowa prezes rozpocznie pracę od poniedziałku 18 marca.
15.03.2024

Rada nadzorcza NFOŚiGW ogłosiła ponowny nabór na stanowisko prezesa Funduszu

Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosiła w czwartek ponowny nabór na kandydatów na stanowisko prezesa Funduszu. Poprzedni nabór nie zakończył się powołaniem prezesa, wyłoniono w nim jedynie trzech wiceprezesów.
15.02.2024

NFOŚiGW chce zwiększyć o 2 mld zł budżet programu "Energia dla wsi"

Nowy zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podjął decyzję o zwiększeniu z 1 mld zł do 3 mld zł środków na inwestycje w OZE na terenach wiejskich w ramach programu "Energia dla wsi" - poinformował Fundusz. Zmianę zatwierdzić musi minister klimatu.
09.02.2024

Będzie kolejny konkurs na stanowisko prezesa NFOŚiGW

Na stanowisko prezesa narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zostanie rozpisany i ogłoszony kolejny nabór - poinformował w poniedziałek resort klimatu i środowiska. Dodano, że minister Paulina Hennig-Kloska powołała trzech nowych wiceszefów Funduszu.
06.02.2024

Minister klimatu: wznowiliśmy wypłaty z programu "Czyste Powietrze"

Wznowiono wypłaty dla beneficjentów z programu "Czyste Powietrze", wypłacono też wszystkie zaległe dotacje - poinformowała w środę minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.
31.01.2024

Prezydent Grudziądza o inwestycji biomasowej OPEC GRUDZIĄDZ [wideo]

W udostępnionym w mediach społecznościowych filmie, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski wypowiedział się o inwestycji biomasowej OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o., która jest finansowanej przez NFOŚIGW, a realizowanej przez SBB ENERGY S.A.
17.01.2024

Promocja OZE, termomodernizacji - to główne cele stowarzyszenia "Zbliżamy z naturą"

Promocja odnawialnych źródeł energii, ułatwianie termomodernizacji, poprawa stanu środowiska i jakości życia - to główne cele stowarzyszenia "Zbliżamy z naturą". Na poniedziałkowej gali stowarzyszenie przyznało nagrody za promocję działań proekologicznych.
16.01.2024

NFOŚiGW: gminy dostaną dodatkowo 121 mln zł za pomoc przy wniosku w "Czystym Powietrzu"

Za pomoc w bieżącej realizacji wniosków w programie "Czyste Powietrze" gminy otrzymają dodatkową dopłatę; na ten cel zarezerwowano 121 mln zł - przekazał PAP wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Podkreślił, że samorządy muszą się spieszyć, by skorzystać z tych środków, bowiem muszą zgłosić swój akces do programu do końca 2023 r.
07.12.2023

PGE: Magazyny energii z dofinansowaniem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE pozyskała środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na realizację inwestycji pn. „Budowa trzech magazynów energii: Warta, Jeziorsko i Cisna, w celu stabilizacji pracy sieci”. Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 88,5 mln zł, a pozyskana kwota dofinansowania to ponad 43 mln zł.
06.12.2023

NFOŚiGW podpisał umowy z pięcioma nowymi operatorami programu "Czyste Powietrze"

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał w środę umowy z pięcioma nowymi operatorami programu "Czyste Powietrze", których zadaniem będzie pomaganie w sprawniejszej wymianie przestarzałych kotłów w Małopolsce.
22.11.2023

Opole. NFOŚiGW dopłaci 130 mln zł do miejskiej spalarni odpadów

W środę przedstawiciele NFOŚiGW podpisali umowę z Zakładem Komunalnym w Opolu ws. dofinansowania budowy miejskiej spalarni odpadów komunalnych. Całkowity koszt inwestycji to 169 mln złotych. Narodowy Fundusz przekaże na ten cel 65 mln zł dotacji i 65 mln zł w formie pożyczki.
25.10.2023

Czternaście autobusów elektrycznych wyjedzie na ulice Zamościa

Na ulice Zamościa wyjedzie 14 nowych zeroemisyjnych autobusów. To pierwsze miasto we wschodniej Polsce, które ma tak dużą flotę autobusów elektrycznych - podkreśliła w piątek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Inwestycja otrzymała ponad 29 mln zł dotacji z NFOŚiGW.
06.10.2023

NFOŚiGW ogłasza program odbetonowania miast do 50 tys. mieszkańców

Startuje program odbetonowania miast liczących do 50 tys., samorządy mogą już składać wnioski na realizację inwestycji do 2 mln zł - powiedziała w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w Nakle nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie).
05.10.2023

Bydgoszcz: Centrum Onkologii otrzyma z NFOŚiGW wsparcie na inwestycje ograniczające zużycie energii

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zawarło we wtorek umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie przedsięwzięć zmniejszających zużycie energii w dziewięciu budynkach. Wsparcie sięgnie 9,8 mln zł, czyli 95 proc. kosztów inwestycji.
30.08.2023

Konkurs na operatorów w programie Czyste Powietrze w Warmińsko-Mazurskim

NFOŚiGW realizuje kolejny etap wsparcia dla najuboższych w realizacji przedsięwzięć w ramach programu Czyste Powietrze poprzez drugi program priorytetowy Operatorzy w programie Czyste Powietrze. Tym razem pilotaż odbędzie się w województwie warmińsko-mazurskim. Pierwszy jest już realizowany w województwie małopolskim.
29.08.2023

Dolnośląskie. NFOŚiGW przekaże ponad 13 mln zł na budowę ogólnodostępnej stacji tankowania wodoru w Gaju Oławskim

Ponad 13 mln przekaże Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę ogólnodostępnej stacji tankowania wodoru w Gaju Oławskim. We wtorek porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele Funduszu oraz beneficjenta, spółki Promet-Plast.
23.08.2023

Warszawa kupi 12 autobusów elektrycznych

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 38,4 mln zł uzyskanym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Warszawa kupi 12 elektrycznych autobusów.
20.01.2023

MRiRW: można składać wnioski o dofinansowanie usuwania folii rolniczych

Do 31 marca br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej - poinformował w środę resort rolnictwa. O pieniądze na ten cel mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego.
04.01.2023

NFOŚiGW: w 2023 r. do parków narodowych trafi 79 nowych elektryków

Dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w 2023 r. do parków narodowych trafi 79 nowych samochodów elektrycznych. Powstanie tam też 41 punktów ładowania elektryków.
04.11.2022

W "Czystym powietrzu" będzie można dostać dotację do ponad 100 tys. zł

W 2023 r. w programie "Czyste powietrze" będzie można otrzymać zwiększoną dotację nawet do ponad 100 tys. zł - powiedział Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu "Czyste Powietrze". Obecnie maksymalna dotacja to ok. 80 tys. zł.
28.10.2022

Wałcz i Szczecinek z umowami na zakup elektrycznych autobusów

Wałcz kupi pierwszych osiem elektrycznych autobusów, a Szczecinek kolejnych pięć w ramach realizowanego przez NFOŚiGW programu finansowego wsparcia „Zielony Transport Publiczny”. W piątek w Koszalinie w delegaturze urzędu wojewódzkiego podpisano stosowne umowy.
12.09.2022

3,5 mln złotych na z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej dla woj. podkarpackiego

Celem Programu finansowanego przez NFOŚiGW pn. „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy, aktywizacja społeczna, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych społeczeństwa (w tym dzieci i młodzieży) w zakresie tematyki: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach finansowanych przedsięwzięć o zasięgu l
22.08.2022

NFOŚiGW: 44 mln euro na eko-projekty

Osiem projektów środowiskowych, w tym dotyczący ochrony torfowisk w Polsce, ma otrzymać dofinansowanie z programu LIFE w łącznej wysokości ok. 43,7 mln euro - poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).
11.08.2022

NFOŚiGW podpisał z kolejnymi miastami porozumienia w programie „Stop Smog”

NFOŚiGW podpisał z kolejnymi miastami porozumienia w programie „Stop Smog” na współfinansowanie wymiany tzw. kopciuchów, termomodernizację domów jednorodzinnych osób posiadających niskie dochody.
11.08.2022

Polska Geotermia Plus - w Krynicy i Rabce badania wód geotermalnych w celach grzewczych

6 mln zł dotacji trafi do dwóch małopolskich uzdrowisk: Krynicy-Zdroju i Rabki–Zdroju, na badania w kierunku wykorzystywania ciepła Ziemi w celach grzewczych – poinformował w poniedziałek NFOŚiGW.
26.07.2022

NFOŚiGW: startuje "Ciepłe Mieszkanie" z budżetem 1,4 mld zł

Startuje program "Ciepłe Mieszkanie" z budżetem 1,4 mld zł. Już wkrótce właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych będą mogli wnioskować w swojej gminie o dotację do wymiany nieefektywnego indywidualnego ogrzewania na bardziej ekologiczne - poinformował PAP wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski.
21.07.2022

NFOŚiGW: mamy zbyt mało spalarni, by zredukować masę składowanych odpadów komunalnych

Mamy za mało spalarni, by zredukować masę składowanych odpadów komunalnych. Na budowę brakujących instalacji potrzeba 16 mld zł. Produkowana przez nie energia mogłaby ogrzać co dziesiąte mieszkanie w Polsce - ocenił w poniedziałek wiceprezes NFOŚiGW Dominik Bąk.
12.07.2022

Aplikacja pomoże chronić przyrodę Wielkich Jezior Mazurskich

Fundacja HumanDoc otrzymała dotację w wysokości 744 804 zł z MF EOG na projekt pn. „Zakorzenianie w przyrodzie” - budowa eko-aplikacji dedykowanej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.
15.04.2022

Prawie milion złotych na odtworzenie tras migracji ryb w dopływach Raby

Niemal milion złotych ma kosztować odbudowa i zabezpieczenie tras migracji ryb wędrownych w dopływach rzeki Raby. W ramach projektu przewidziano udrożnienie trzech stopni wodnych na dopływach Raby oraz odtworzenie miejsc tarliskowych - poinformował NFOŚiGW.
11.04.2022

Zamość stawia na elektromobilność. Miasto otrzyma z NFOŚiGW ponad 29 mln zł na zakup „zielonych” autobusów elektrycznych

Dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na ulice Zamościa wyjedzie czternaście nowych, zeroemisyjnych autobusów o napędzie elektrycznym. Umowa pomiędzy Miejskim Zakładem Komunikacji Sp. z o. o. w Zamościu a NFOŚiGW została podpisana 28 marca br. W ramach projektu powstanie również siedem dwustanowiskowych stacji ładowania pojazdów zasilanych energią elektryczną wyprodukowaną z paneli fotowoltaicznych.
28.03.2022

Anna Moskwa powołała Sławomira Mazurka na wiceprezesa NFOŚiGW

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wręczyła powołanie na stanowisko wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sławomirowi Mazurkowi - wynika z wpisu szefowej MKiŚ na Twitterze. Mazurek w przeszłości był wiceministrem środowiska.
22.03.2022

Raport: po polskich drogach jeździ coraz więcej elektryków

Po polskich drogach pod koniec lutego br. jeździło ponad 42,7 tys. pojazdów elektrycznych; od początku roku przybyło ich 3177, czyli o 71 proc. więcej niż rok temu - wynika z "Licznika elektromobilności". Polski rynek napędzają hybrydy typu plug-in - dodano.
19.03.2022

NFOŚiGW: kolejne 80 mln zł do dyspozycji BOŚ na dopłaty do leasingu w programie "Mój elektryk"

Pula środków w dyspozycji BOŚ z przeznaczeniem na dopłaty do leasingu w programie "Mój elektryk" została zwiększona o 80 mln zł - poinformował we wtorek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od uruchomienia programu wartość przyznanych dotacji przekroczyła 21,5 mln zł.
18.03.2022

Śląsk inwestuje w budowę stacji tankowania wodorem

Wkład własny do projektu budowy stacji tankowania wodorem w Świerklańcu zabezpieczyło w środę zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W Świerklańcu siedzibę ma należące do GZM Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej.
18.03.2022

NFOŚiGW: miasta chcą kupić ponad 380 bezemisyjnych autobusów

W ramach drugiej edycji konkursu "Zielony Transport Publiczny", 67 miast i gmin w Polsce chce kupić ponad 380 bezemisyjnych autobusów - poinformował w piątek NFOŚiGW. Dodano, że na wsparcie do zakupu przeznaczonych zostanie 916 mln zł.
11.03.2022

NFOŚiGW: zrealizowano 290 wniosków o dopłatę zakupu auta elektrycznego

1863 wnioski o dopłaty do zakupu elektryków na łączną kwotę niespełna 39 mln zł zostało złożonych w ramach programu "Mój Elektryk", 290 wniosków, złożonych przez osoby fizyczne, zostało zrealizowanych a dopłaty wypłacone - poinformował PAP Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
13.02.2022

Finansowanie na projekty w energetyce z paliw odpadowych

Zgodnie z wymogami UE do 2035 roku Polska musi zmniejszyć odsetek składowanych odpadów do poziomu poniżej 10 proc. oraz uzyskać 65-proc. wskaźnik recyklingu odpadów komunalnych.
30.12.2021

W Szczecinie podpisano umowę na autobusy elektryczne i stacje ładowania pojazdów

Dwa autobusy elektryczne i trzy stacje ładowania zeroemisyjnych pojazdów komunikacji publicznej trafią do Szczecina. Samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
09.11.2021

Pierwsze spotkanie grupy roboczej LIFE dedykowanej ochronie przyrody i różnorodności biologicznej

Z inicjatywy Ministerstwa Klimatu i Środowiska 29 października 2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie grupy roboczej LIFE dedykowanej ochronie przyrody i różnorodności biologicznej, która skupia zarówno przedstawicieli samorządów, administracji centralnej, jak i instytucji naukowych oraz finansujących.
04.11.2021

NFOŚiGW: blisko tysiąc wniosków o dopłaty do zakupu elektryków

Blisko 1 tys. wniosków o dopłaty do zakupu elektryków na łączną kwotę ponad 20 mln zł zostało złożonych w ramach programu "Mój Elektryk" - poinformował PAP Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. NFOŚiGW podał, że prawie 1/4 wniosków złożyli posiadacze Karty Dużej Rodziny.
31.10.2021

NFOŚiGW: wyczerpał się ponad półmiliardowy budżet "Mojego Prądu" 3.0

Po nieco ponad trzech miesiącach wyczerpał się ponad półmiliardowy budżet trzeciej edycji programu "Mój prąd" - przekazał PAP wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. "Mój prąd" 4.0 ma ruszyć w nowym roku, choć system dopłat do fotowoltaiki będzie się różnić.
07.10.2021

Wsparcie dywersyfikacji i rozbudowy sieci gazowej to cele porozumienia PSG i NFOŚiGW

Rozszerzenie wspólnych działań na rzecz transformacji energetycznej Polski, wspieranie dywersyfikacji dostaw i rozbudowy infrastruktury sieciowej gazu zakłada podpisane w poniedziałek porozumienie o współpracy NFOŚiGW i Polskiej Spółki Gazownictwa.
28.09.2021

NFOŚiGW: zmiany w antysmogowych programach pilotażowych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadził zmiany w dwóch pilotażowych programach służących poprawie jakości powietrza. Zmiany mają zachęcić do wymiany tzw. kopciuchów i termomodernizacji domów.
17.08.2021

Już pondad 400 wniosków o dopłaty do zakupu elektryków

Ponad 400 wniosków o dopłaty do zakupu elektryków na łączną kwotę ponad 8,4 mln zł zostało złożonych w ramach programu "Mój Elektryk" - poinformował PAP Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. NFOŚiGW podał, że 82 wnioski złożyli posiadacze Karty Dużej Rodziny.
13.08.2021

NFOŚiGW: rusza nabór wniosków w kolejnych obszarach programu Nowa Energia

Rusza nabór wniosków w kolejnych obszarach programu Nowa Energia, w którym będzie można uzyskać wsparcie dla projektów z zakresu nowych technologii energetycznych - poinformował w czwartkowym komunikacie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
05.08.2021

PGNiG Obrót Detaliczny pomoże klientom uzyskać rządową dotację na wymianę pieca

PGNiG Obrót Detaliczny przy współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczęło w województwie śląskim pierwszy etap programu „Prosto po czyste powietrze”. W ramach akcji eksperci spółki zapewnią fachowe doradztwo i pomoc przy ubieganiu się o dotację z rządowego programu Czyste Powietrze. Ponadto udzielą mieszkańcom wsparcia w procesie uzyskania przyłączenia lub zmiany warunków przyłączenia do sieci gazowej.
20.07.2021

Zainaugurowano program PGNiG „Prosto po czyste powietrze”

W poniedziałek w Rzeszowie zainaugurowano pierwszy etap programu opracowanego przez PGNiG Obrót Detaliczny „Prosto po czyste powietrze”. W jego ramach eksperci spółki m.in. zapewnią doradztwo i pomoc przy ubieganiu się o dotację z rządowego programu „Czyste powietrze”.
19.07.2021

Będą dopłaty do zakupu elektryków również dla firm i organizacji

Dopłaty do zakupu pojazdów elektrycznych w nowym programie będą mogły dostać także firmy, organizacje i samorządy, wsparcie obejmie też leasing pojazdu – powiedział wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski.
02.07.2021

Od lipca kolejne zmiany w "Czystym powietrzu"

Od 1 lipca wejdą w życie nowe zmiany w programie "Czyste powietrze", m.in. zostaną podwyższone progi dochodowe uprawniające do wyższych dotacji – informuje PAP wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski. Dodał, że na początku lipca wystartuje też ścieżka bankowa w programie.
16.06.2021

Szef NFOŚiGW: Jedynym rozwiązaniem jest energetyka jądrowa

W polskiej energetyce jedynym rozwiązaniem jest energetyka jądrowa – mówi Maciej Chorowski prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".
14.06.2021

Aż 200 kg z produkowanych ponad 300 kg odpadów można odzyskac w ciągu roku

Statystyczny Polak produkuje rocznie ponad 325 kg odpadów, a ponad 200 kg można odzyskać i ponownie użyć - podkreśla NFOŚiGW. Wskazuje jednak, że tylko 27 proc. odpadów trafia z powrotem do obiegu surowcowego.
30.04.2021

NFOŚiGW zwiększy dofinansowanie na przygotowanie wniosków do programu LIFE

Z 50 do 80 tys. zł wzrośnie wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na przygotowanie wniosków o dofinansowanie z programu LIFE. To zarządzany przez KE instrument finansowy dla projektów z zakresu ochrony środowiska i klimatu.
06.04.2021

NFOŚiGW: może być trzecia część programu "Czyste powietrze" skierowana tylko dla najuboższych

Program antysmogowy "Czyste powietrze" może czekać kolejna zmiana, a właściwie jego rozszerzenie o trzecią część skierowaną do osób najuboższych, najbardziej narażonych na tzw. ubóstwo energetyczne - powiedział wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski.
04.04.2021

NFOŚiGW: "Stop smog" - we wtorek rusza nowy nabór dla gmin

We wtorek rusza nowy nabór w programie "Stop smog". Ze wstępnych rozmów wynika, że ok. 30 samorządów jest zainteresowanych złożeniem wniosków w ramach drugiego rozdania - mówi wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Dotąd w programie znalazło się 7 gmin, a przekazane wsparcie wyniosło ok. 37 mln zł.
30.03.2021

NFOŚiGW: antysmogowy "trójpak" może trafić do ok. 2 tys. gmin

Dodatkowe pieniądze na punkty konsultacyjne oraz za wypełnienie wniosku, a także premie dla najaktywniejszych samorządów, mogą trafić do ok. 2 tys. gmin - poinformował wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski. W tym roku na antysmogowy "trójpak" dla gmin trafi ponad 100 mln zł.
26.03.2021

"Nowa Energia" - nabór wniosków do programu rozpoczęty!

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza I nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Nowa Energia” w obszarze nr 4 „Produkcja, transport, magazynowanie i wykorzystanie wodoru”.
18.03.2021

NFOŚiGW: osiem banków zgłosiło się do "Czystego powietrza"

Osiem banków w tym m.in. Alior Bank, BNP Paribas Bank Polska, Bank Ochrony Środowiska chce uruchomić ścieżkę kredytową w ramach programu "Czyste powietrze" - podał we wtorek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
16.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.