Wynik wyszukiwania - "gdynia" - Wiadomości

Kolejna edycja konferencji „Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków" już w maju

Konferencja „Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków" odbędzie się w dniach 23-24 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
16.03.2024

Gdynia może być miejscem produkcji e-metanolu, zielonego paliwa dla statków

Zielony metanol ma szansę stać się paliwem alternatywnym dla paliw kopalnych dla branży morskiej, która odpowiada za 3% globalnych emisji CO2. Podczas spotkania w PPNT o możliwościach produkcji tego paliwa przyszłości w Gdyni rozmawiała w międzynarodowym gronie wiceprezydentka Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.
11.03.2024

Otwarto Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zlokalizowane nieopodal Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku w czwartek oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. W nowej jednostce badawczo-edukacyjnej będą m.in. prowadzone prace badawcze i rozwojowe na potrzeby przemysłu morskiego.
29.02.2024

Costa Project. Inżynierowie zrównoważonej przyszłości

800 lat łącznego doświadczenia zespołu i ponad 200 zrealizowanych projektów – to spółka Costa Project, która już od 2016 r. definiuje nowe standardy w branży inżynieryjno-konsultingowej, stawiając zwłaszcza na zrównoważony rozwój. Od momentu swojego powstania firma konsekwentnie łączy innowacyjność z odpowiedzialnością ekologiczną i śmiało przekształca ambitne wizje w realne sukcesy projektowe, mając na względzie zarówno potrzeby klientów, jak również środowisko naturalne.
26.02.2024

PGE Energia Ciepła kontynuuje dekarbonizację Elektrociepłowni Gdyńskiej

We wtorek w Gdyni PGE Energia Ciepła S.A. podpisała z liderem konsorcjum SBB ENERGY S.A. umowę na budowę w Elektrociepłowni Gdyńskiej instalacji kogeneracyjnej opartej na silnikach gazowych - poinformowała spółka.
20.02.2024

Gdynia w stronę elektromobilności. Ładowanie samochodu z latarni miejskiej

Gdynia wprowadziła możliwość ładowania samochodów elektrycznych prosto z miejskiej latarni. Ładowanie będzie dostępne nocą i nie trzeba być mieszkańcem Gdyni aby móc z niego korzystać. Pierwsze takie rozwiązanie działa już przy ulicy Filipkowskiego 23 na Chwarznie-Wiczlinie
26.01.2024

Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG. Na jakim etapie jesteśmy?

Polska Platforma LNG i bioLNG po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, oferując tym, którzy wybrali się na jej tegoroczną konferencję, dwa dni konkretnych, niezwykle merytorycznych prezentacji i dyskusji.
05.12.2023

Ecopolplast uruchomił pierwszą linię pilotażową do produkcji cyrkularnych TPE w Gdyni

Ecopolplast oficjalnie otworzył pierwszą innowacyjną linię do produkcji Ecoplastomerów - cyrkularnych TPE wykonanych wyłącznie z recyklingu. Fabryka w Polsce jest dogodnie położona, z łatwym dostępem i bliskością do międzynarodowego portu morskiego i lotniska w Gdyni, co umożliwia ekspresową wysyłkę do destynacji międzynarodowych.
10.11.2023

Gdynia testuje wodorowe autobusy z Portugalii

W Gdyni trwają testy kolejnego wodorowego autobusu. Tym razem miasto testuje pojazd portugalskiego producenta Caetano.
06.09.2023

Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków coraz bliżej

25 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rozpocznie się trzecia edycja Trójmiejskiego Dnia Zielonych Budynków – konferencji poświęconej tematyce odpowiedzialności ekologicznej ze szczególnym wskazaniem na branżę budowlaną oraz projektową.
24.05.2023

Zbliża się Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków

25 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rozpocznie się trzecia edycja Trójmiejskiego Dnia Zielonych Budynków – konferencji poświęconej tematyce odpowiedzialności ekologicznej ze szczególnym wskazaniem na branżę budowlaną oraz projektową.
22.03.2023

Szkoła Morska w Gdyni opisuje kwalifikacje dla polskiego offshore wind

Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom gospodarczym wynikającym z postępującego rozwoju branży offshore wind, Szkoła Morska w Gdyni wspólnie z Instytutem Badań Edukacyjnych przygotowała opis kwalifikacji dla monterów turbin wiatrowych.
25.02.2023

Elektrociepłownia Gdyńska zapewnia ciepło także mieszkańcom Redy

Elektrociepłownia Gdyńska, należąca do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, jest jedynym producentem ciepła w wysokosprawnej kogeneracji, zapewniającym bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom i instytucjom podłączonym do miejskiej sieci ciepłowniczej OPEC w Gdyni, Rumii i Kosakowie. Od 16 lutego 2023 roku z tego ciepła korzystają także mieszkańcy Redy, podłączeni do sieci ciepłowniczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczo-Komunalnego „Koksik”.
20.02.2023

Pierwsze rowery Mevo 2.0 dotarły już do Trójmiasta

Nie da się ich pomylić z żadnym innym pojazdem! Lśnią nowością, mają charakterystyczną ramę w intensywnym, czerwono-malinowym kolorze oraz eleganckie, czarne wykończenia kierownicy oraz siedzisk. O czym mowa? O rowerach Mevo 2.0, których pierwsza partia dotarła już do Trójmiasta.
14.02.2023

Paderewski dostarczył łopaty wiatraków do Gdyni

Kolejny transport łopat na potrzeby farm wiatrowych dostarczył do Gdyni statek Chipolbroku – Paderewski.
28.11.2022

Gdynia na straży energii i klimatu

Osiem gdyńskich szkół podstawowych wzięło udział w tegorocznej edycji programu „Strażnicy energii”. W ramach konkursu uczniowie i nauczyciele podjęli działania ograniczające zużycie wykorzystywanej na co dzień energii. Ich zaangażowanie przełożyło się na realne oszczędności - zaoszczędzono 376 822 kWh energii, co w przeliczeniu daje kwotę 86 839 złotych. Dzięki organizatorom, Miastu Gdynia i Grupie Dalkia Polska, połowa tej kwoty wróci do szkół.
23.09.2022

Pszczoły w mieście. Jak założyć własną pasiekę

Pszczoły to niezwykle pożyteczne owady. Ich obecność jest nie do przecenienia. Bez owadów zapylających rośliny nie byłoby życia na Ziemi. Gdynia zdaje sobie z tego sprawę, zachęcając do zakładania własnych pasiek w ogrodach czy na dachach budynków. Jak rozpocząć swoją przygodę z pszczelarstwem? Praktycznymi poradami dzieli się Wojciech Albecki – doświadczony pszczelarz, który opiekuje się ulami na dachu Urzędu Miasta.
22.07.2022

Co IKEA ma wspólnego z morzem? Dowiecie się na Gdynia Design Days!

IKEA zaprasza do Gdyni wszystkich, którym bliskie jest morze, design i wspólne dobro planety. Tegoroczna edycja Gdynia Design Days skupiać się będzie na Bałtyku, jego cennych zasobach i możliwościach, z których można korzystać. Promowane będą tam też dobre praktyki oraz innowacje projektowe w duchu zrównoważonego rozwoju. Festiwal potrwa do 10 lipca.
05.07.2022

Wodorowy NesoBus od Grupy Polsat Plus testowany na ulicach Gdyni [GALERIA]

Gdyńska komunikacja publiczna wchodzi w nowy etap. Na razie na próbę, ale w przyszłości zeroemisyjne autobusy wodorowe mogą na stałe zasilić miejski tabor. W Gdyni właśnie jest testowany napędzany tym innowacyjnym paliwem NesoBus. To nowy, wyprodukowany w naszym kraju autobus wodorowy stworzony przez polskich konstruktorów i inżynierów.
22.06.2022

Zegar tyka. Deklaracje CEEB tylko do końca czerwca

To już ostatni dzwonek na złożenie deklaracji dotyczącej źródeł ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody, którą właściciele lub zarządcy nieruchomości muszą zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Termin upływa wraz z końcem czerwca, a brak takiej informacji może nas kosztować nawet pięć tysięcy złotych. Obowiązek dotyczy budynków oddanych do użytku przed 1 lipca 2021 roku.
21.06.2022

Rozpoczął się Transport Week w Gdyni

Międzynarodowe grono specjalistów z branży logistycznej i transportowej znów spotkało się w Gdyni. Po pandemicznej przerwie do tradycyjnej, stacjonarnej formuły powrócił Transport Week! We wtorek, 14 czerwca rozpoczęła się dwudniowa konferencja. To okazja do poruszenia tematów związanych m.in. z kondycją transportu morskiego, rozwojem lokalnych portów czy zbliżającymi się zmianami na rynkach energetycznych i w branży paliw.
15.06.2022

Nowe elektrobusy ruszają w trasę

Oficjalnie rozpoczynamy nowy rozdział w historii gdyńskiej komunikacji miejskiej – na trasy wyjeżdżają nowe elektrobusy Mercedes-Benz eCitaro. Dzięki nowoczesnym, elektrycznym pojazdom zeroemisyjny transport publiczny dotrze tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe, w tym na Oksywie, Witomino czy do Muzeum Emigracji. Łącznie to 16 standardowych autobusów i 8 przegubowców.
09.06.2022

Jak złożyć wniosek o dotację na zakup roweru elektrycznego?

Już od 10 czerwca mieszkańcy Gdyni zainteresowani zakupem roweru elektrycznego, będą mogli składać wnioski o przyznanie dotacji. Poniżej, krok po kroku, tłumaczymy, jak poprawnie zawnioskować o dotację.
09.06.2022

Porty w Gdyni i Tallinie będą wspólnie rozwijać gospodarkę wodorową

Wodór będzie elementem, który połączy Gdynię z Tallinem. Przedstawiciele portów zlokalizowanych w tych miastach podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w dziedzinie rozwoju gospodarki wodorowej.
30.05.2022

Dalkia i Gdynia: efektywna współpraca energetyczna

Dzięki kilkuletniej współpracy ze spółką Dalkia po raz kolejny Samodzielny Referat ds. Energetyki miał możliwość organizacji niezwykle interesującego i przydatnego w codziennej pracy doradców energetycznych wydarzenia. Spotkanie miało formę warsztatu nt. stanu wdrożenia unijnych dyrektyw budynkowych i najnowszych wymogów prawnych w zakresie efektywności energetycznej budynków.
24.05.2022

Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków 2.0

Już 27 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się ogólnokrajowa konferencja dotycząca zrównoważonych budynków i ich roli w zmieniającym się klimacie.
08.05.2022

Innowacyjna nanotechnologia z Gdyni podbije kosmos i zadba o klimat

Nanoseen, polska firma, plasująca się w światowej czołówce start-upów z branży inżynierii chemicznej, otwiera swoją siedzibę w Gdyni. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie rozwijać i wdrażać swoje innowacje z dziedziny nanotechnologii. Dzięki ich rozwiązaniom łatwiej poradzimy sobie ze skutkami zmian klimatycznych i sprawniej podbijemy kosmos.
08.05.2022

Gdynia dofinansuje mieszkańcom e-rowery

Informacja o planie procedowania na kwietniowej sesji Rady Miasta Gdyni uchwały dotyczącej dotacji do rowerów elektrycznych dla mieszkańców Gdyni wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Jest to potwierdzenie, że rowery te stają się coraz bardziej znaczącym środkiem transportu i mieszkańcy postrzegają jako alternatywna opcja dla samochodu w niektórych z realizowanych przez siebie podróżach.
28.04.2022

V Forum Wizja Rozwoju w Gdyni już w czerwcu

Znamy datę tegorocznej edycji Forum Wizja Rozwoju – największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. Piąta, jubileuszowa odsłona Forum, odbędzie się w dniach 20-21 czerwca. Tradycyjnie w Gdyni i pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.
29.03.2022

PGE partnerem studiów podyplomowych z obszaru offshore na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej – to nowy kierunek studiów podyplomowych utworzony na Uniwersytecie Morskim w Gdyni pod patronatem PGE, która realizuje projekt budowy Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica – największej elektrowni wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Pierwszy semestr studiów rozpoczyna się w marcu 2022 roku.
28.02.2022

Port instalacyjny dla morskich farm wiatrowych jednak w Porcie Gdańsk?

11 lutego Minister Aktywów Państwowych wystąpił do Ministra Infrastruktury z wnioskiem o zmianę uchwały Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2021 r. w sprawie terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych, zmierzającą do uznania Portu Gdańsk jako lokalizacji terminala instalacyjnego, który ma powstać w nowym terminie - tj. do dnia 1 czerwca 2025 r. - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
23.02.2022

UOKiK: sąd potwierdził decyzję o karze 730 tys. zł dla AmeriGas

Sąd potwierdził decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nałożenia 730 tys. zł kary dla spółki AmeriGas Polska za przejęcie kontroli nad Centrum Dystrybucji Gazu w Gdyni bez uzyskania wcześniejszej zgody Urzędu - poinformował we wtorek UOKiK.
23.02.2022

FIT For 55 w Klastrze. Pomorskie huby działają na rzecz zielonej gospodarki morskiej

Bałtycki hub produkcji statków zeroemisyjnych, którego koordynatorem jest Crist, zorganizował wraz zarządem Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego spotkanie hubów. Gospodarzami spotkania byli Jacek Milewski, dyrektor finansowy, członek zarządu Crist i Marek Grzybowski, prezes zarządu Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego.
14.02.2022

250 tys. m3 piasku do odbudowy plaży w Orłowie

Sztormy i silne wiatry zniszczyły część plaży w Gdyni Orłowie. Największe szkody wyrządził sztorm Nadia, który przechodził przez Polskę na przełomie stycznia i lutego. Urząd Morski w Gdyni zapewnia, że w tym roku wykonana zostanie refulacja. Do poszerzenia brzegu ma być wykorzystane 250 tys. m3 piasku.
08.02.2022

Szkoła Morska zaprasza na szkolenia ,,HV WIND" dla pracowników na farmach wiatrowych

Szkoła Morska w Gdyni informuje, że rozpoczęła szkolenia ,,HV WIND" dla pracownik6w prowadzących montaż lub serwis WTG no farmach wiatrowych.
03.02.2022

W marcu ruszą pierwsze w Polsce studia MBA dla sektora offshore wind. Zaprasza UM w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni zachęca do zapisywania się na studia podyplomowe MBA dedykowane dla sektora morskiej energetyki wiatrowej. Zajęcia rozpoczną się już 25 marca.
02.02.2022

Wodorowe technologie na morzu i lądzie warte inwestycji. Szansa dla Gdyni i Bałtyckich HUBów [GALERIA]

Ponad 100 tys. statków z siłowniami zasilanymi wodorem będzie pływało w 2050 r. Do ich bunkrowania potrzeba będzie ponad 20 portowych stacji bunkrowania - prognozują eksperci Hyon. Port Gdynia ma Hub wodorowy, a Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny ma huby, których firmy posiadają wiedzę jak zaprojektować i zbudować statki i instalacje pozwalające na wykorzystanie wodoru na morzu i na lądzie.
23.01.2022

Designerskie hotele dla owadów

Na terenie trzech gdyńskich podstawówek stanęły rzeźbiarskie hotele dla owadów. Powstały one w ramach konkursu na wdrażanie dobrych praktyk projektowych. Hotele, wspólnie z Centrum Designu Gdynia, stworzyło Stowarzyszenie Traffic Design, które skupiło się na problemie, jakim jest dramatyczny spadek liczebności owadów. Projekt ma charakter edukacyjny – uczy dzieci i dorosłych o tym, że zapylacze są niezbędne dla naszego ekosystemu – oraz artystyczny, ze względu na swoją rzeźbiarską formę.
29.12.2021

Eko Gdynia wzorem miast inteligentnych

Gdynia dołączyła do grona pięciu miast na świecie otrzymując certyfikat ISO 37122. To wyróżnienie przeznaczone dla miast, które skutecznie kreują i wdrażają strategię zrównoważonego rozwoju wykorzystując dostępne technologie. Podobne potwierdzenie skuteczności w działaniu otrzymały dotychczas jedynie miasta Doral (USA, Floryda), Mississuaga (Kanada), Bahia de Bandera (Meksyk) oraz Moskwa. Certyfikat przyznała kanadyjska organizacja World Council on City Data.
23.12.2021

Elektrobusy od Mercedesa coraz bliżej Gdyni

Już wkrótce do Gdyni trafią nowoczesne i ekologiczne elektrobusy Mercesed-Benz eCitaro. Obecnie na trwa montaż dodatkowego wyposażenia wewnątrz pojazdów, które obfituje w innowacyjne rozwiązania. Autobusy posiadać będą m.in. antywirusową klimatyzację czy zeroemisyjne ogrzewanie, pozbawione agregatu spalinowego.
13.12.2021

Port Gdynia może bezpiecznie bunkrować ciekły metan

Coraz popularniejsze bunkrowania statków paliwem LNG będzie zabezpieczać specjalistyczny wóz strażacki. Nowy pojazd portowych strażaków oprócz tego poradzi sobie też z gaszeniem palnych cieczy czy przy instalacji urządzeń elektroenergetycznych.
08.12.2021

Firma technologiczna Future Processing otwiera nowe biuro w Gdyni

Future Processing, firma technologiczna z główną siedzibą w Gliwicach (Śląskie), otwiera swoje nowe biuro w Gdyni, gdzie do końca 2022 r. planuje zatrudnić znaleźć 40 osób - poinformowała we wtorek Barbara Merchel–Czech z Agencji Rozwoju Pomorza.
24.11.2021

Gdynia, czyli miasto przyjazne energii

Niezawodne i bezpieczne dostawy energii, przeciwdziałanie smogowi i rozwój elektromobilności – to główne kryteria, które pozwalają wyłonić najlepsze gminy w Polsce. Gdynia znalazła się wgronie „Samorządów przyjaznych energii”, zdobywając grant inwestycyjny o wartości 10 tys. złotych w konkursie Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.
05.11.2021

Słoneczne huby

Wychodzisz na wieczorny spacer do parku leśnego, odetchnąć po całym dniu pracy. Już z daleka widzisz jasność wydobywającą las z mroku. Okazuje się, że to huby świecą na drzewach. Spokojnie, to nie halucynacje wywołane przemęczeniem. To organiczne lampy od Mozi zainstalowane w ramach rewitalizacji Oksywia.
23.10.2021

Gdynia o Zielonym Ładzie i wyzwaniach klimatycznych

Jaka jest filozofia i sens Europejskiego Zielonego Ładu? W jaki sposób wpłynie on na rozwój Pomorza? Jak dokładnie będzie wyglądać zielona transformacja i kogo dotknie w największym stopniu? Te i inne pytania padają na łamach najnowszego numeru Pomorskiego Thinklettera Kongresu Obywatelskiego. W publikacji pt. „Sens i drogi do Zielonego Ładu” głos zabierają również wiceprezydenci Gdyni – Katarzyna Gruszecka-Spychała i Michał Guć.
16.10.2021

Inteligentne miasta w dobie pandemii

Obraz Gdyni jako inteligentnego miasta przyszłości był tematem jednego z paneli w ramach XIII Smart City Forum, które odbyło się w Warszawie. Nasze miasto reprezentował podczas niego Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. Po raz kolejny eksperci oraz specjaliści zajmujący się tematyką smart city spotkali się, by zaakcentować najistotniejsze tematy i przedstawić przykłady praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie.
15.10.2021

DCT Gdańsk. „Morskim kolosom nie opłaca się zanieczyszczać morza”

Specjaliści z DCT Gdańsk i Urzędu Morskiego w Gdyni obalają mit mówiący o tym, że statki stanowią wielkie zagrożenie dla czystości wody. Nasi rozmówcy wyjaśniają, kto i w jaki sposób czuwa nad odbiorem nieczystości z morskich kolosów, dlaczego monitoruje się wody balastowe oraz ile trzeba zapłacić za nieprzestrzeganie zasad.
11.10.2021

Gdynia nagrodzona za gospodarkę wodną

Kompleksowe podejście i różnorodność podejmowanych działań przekonały jury ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto. Gdynia otrzymała nagrodę za najlepszą gospodarkę wodną wśród polskich miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców podczas trwającej w Centrum Nauki Kopernik konferencji o tym samym tytule. Laur odebrał w imieniu władz miasta Walery Tankiewicz, prezes spółki PEWIK.
08.10.2021

OZE jednym z głównych tematów na Forum Gospodarki Morskiej Gdynia

Ponad 30 prelegentów, 5 na nowo zdefiniowanych paneli tematycznych, szanse i wyzwania dla gospodarki morskiej w pandemicznej rzeczywistości – to wszystko podczas 20. edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, które odbędzie się w dniach 7-8 października.
08.09.2021

Lampy LED prosto z Gdyni podbijają świat

Portman Lights – firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia nie zwalnia tempa. Trudny, pandemiczny czas wykorzystała na rozwój i podbija świat nowymi lampami scenicznymi, które powstają w naszym mieście. Mantis, bo tak nazywa się najnowszy produkt gdyńskiej firmy, już jest sprzedażowym hitem. Lampy mają nowy wzór i są jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie niż poprzednie produkty.
01.09.2021

W Gdyni powstaną trójwymiarowe ekowydruki

Gdy większość z nas będzie korzystać z uroków lata, w murach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, studenci będą opracowywać prototyp innowacyjnego materiału do druku 3D, badać możliwość wykorzystania bakterii do wzrostu roślin oraz pracować nad współczesną recepturą wytwarzanego od XV wieku przez gdańszczan piwa jopejskiego.
22.06.2021

Wodór? To może być wielka szansa dla Polski

Program tegorocznego Forum Wizja Rozwoju w Gdyni bardzo mocno akcentuje tematykę rynku energii. Polskę, bazującą od lat na tradycyjnych źródłach, w najbliższych latach czeka w tej kwestii prawdziwa rewolucja technologiczna. I to może być jeden z najgorętszych bloków tematycznych tegorocznego Forum.
12.05.2021

Publiczny Terminal Promowy w Porcie Gdynia w idei #greenport

W czerwcu zakończona zostanie inwestycja Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. - nowy Publiczny Terminal Promowy. To największe przedsięwzięcie od blisko 50 lat w Porcie Gdynia. Obiekt będzie zgodny z ideą tzw. „green port” obejmującą szeroko rozumiane działania w celu zrównoważenia gospodarki i środowiska naturalnego w tym zeroemisyjność jednostek podczas postoju w porcie.
29.04.2021

W co wierzą Polacy? W fotowoltaikę!

Kilkuset naukowców, ekonomistów, przedsiębiorców i przedstawicieli ministerstw, będzie dyskutować na IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Między innymi o energetyce.
07.04.2021

Foki kochają spokój - plażowicze są dla nich realnym zagrożeniem

Dwie pierwsze, młode foki trafiły do helskiego ośrodka rehabilitacji. Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego niesie pomoc zwierzętom potrzebującym opieki i leczenia. Jej pacjenci to głównie focze szczenięta. Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta nie są ani atrakcjami turystycznymi, ani kompanami do zdjęć. Niestety ich obecność na plażach często budzi wśród ludzi sensację. Dlatego fokarium alarmuje: traktujmy foki z odpowiednim dystansem, nie straszmy ich i nie róbmy...
31.03.2021

Gdynia wśród 27 europejskich miast rewolucjonizuje transport bezemisyjny

Europejskie miasta postulują do Komisji Europejskiej, aby już w 2030 roku połowa nowych samochodów dostawczych była pojazdami elektrycznymi. Pod listem, który poparło kilkudziesięciu przedstawicieli samorządów z różnych państw, podpisał się także prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
25.03.2021

Gdynia pierwszym miastem w Polsce w Green City Accord, inicjatywie KE

Gdynia jako pierwsze miasto w Polsce przystąpiło we wtorek do porozumienia Green City Accord, zainicjowanego w październiku 2020 r. przez Komisję Europejską. Inicjatywa zrzesza europejskie samorządy zaangażowane w troskę o jakość środowiska.
02.03.2021

Gdynia w międzynarodowej eko inicjatywie

Gdynia jako pierwsza w Polsce oficjalnie dołącza do Green City Accord – europejskiej inicjatywy zobowiązującej miasta do poprawy stanu środowiska. Miejscy radni przyjęli na środowej sesji projekt uchwały w sprawie przystąpienia do porozumienia, które dotyczy m.in. dbałości o jakość powietrza, wody, gospodarki odpadami, walki z hałasem i wspierania bioróżnorodności.
26.02.2021

Jak Gdynia dba o czyste powietrze?

Gdyńskie powietrze należy najczystszych w kraju. Zdarzają się jednak dni, jak dzisiaj, kiedy jego jakość jest niższa niż zazwyczaj. Wkrótce i one staną się pieśnią przeszłości – nie tylko krótkofalowo, ze względu na nadchodzącą odwilż czy wiatr od morza, ale również na stałe za sprawą systematycznego likwidowania pieców w mieście.
24.02.2021

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Port Gdynia otwarty na środowisko
port gdynia, zarząd morskiego portu gdynia,gdyński port,zielony port

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 - zaprasza Andrzej Popadiuk, lider panelu Energia Odnawialna

Tegoroczne Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 będzie już 22. edycją wydarzenia. Impreza ponownie zgromadzi reprezentantów całej branży, którzy wezmą udział w licznych prezentacjach i pięciu panelach dyskusyjnych.
03.10.2023

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 - zaprasza Sławomir Kalicki, lider Forum

Tegoroczne Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 będzie już 22. edycją wydarzenia. Impreza ponownie zgromadzi reprezentantów całej branży, którzy wezmą udział w licznych prezentacjach i pięciu panelach dyskusyjnych.
13.09.2023

Gdynia testuje wodorowe autobusy z Portugalii

W Gdyni trwają testy kolejnego wodorowego autobusu. Tym razem miasto testuje pojazd portugalskiego producenta Caetano.
05.09.2023

Port Gdynia. Elektryczne auta i rowery dla pracowników

Port Gdynia wykonał krok w stronę elektromobilności. Zarząd portu zakupił dwa pierwsze auta elektryczne na potrzeby działów operacyjnych. Na portowych terenach pojawiło się także kilka pierwszych punktów ładowania elektryków.
24.08.2023

Kolejna dostawa elementów turbin wiatrowych w Porcie Gdynia

Do Portu Gdynia dotarł kolejny w tym roku transport elementów turbin wiatrowych. W terminalu BCT Gdynia rozładowano 30 łopat śmigieł. Za pełną obsługą agencyjną statku i ładunku stoi Morska Agencja Gdynia. Rosnący rynek energetyki wiatrowej w Polsce oraz sprawna obsługa łańcucha logistycznego powoduje, że Port Gdynia jest liderem w obsłudze elementów turbin wiatrowych w tej części Bałtyku.
26.01.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.