Już w przyszłym roku prawie dwie trzecie gazu produkowanego przez Grupę ORLEN na Norweskim Szelfie Kontynentalnym będzie pochodzić z instalacji zasilanych energią odnawialną wytwarzaną na lądzie i dostarczaną podmorskimi kablami energetycznymi. Takie rozwiązanie zostało już zastosowane na platformach na złożach Gina Krog, Ormen Lange i Duva i w 2024 roku pozwoli na redukcję emisji CO2 o ponad 88 tys. ton. W planach jest także elektryfikacja złóż Fenris i Yggdrasil, które są obecnie w fazie rozwoju.
Deficyt w przyszłorocznym budżecie będzie wyższy, niż przewidziano w projekcie przyjętym przez rząd PiS pod koniec września - powiedziała we wtorek na antenie Polsat News minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.
Co najmniej 45 proc. nakładów inwestycyjnych Orlenu w roku 2030 będzie zgodne z taksonomią UE - zakłada opublikowana w poniedziałek przez spółkę nowa Strategia Zrównoważonego Rozwoju na lata 2024-2030.
W wyniku partnerskiej współpracy między Interzero a Grupą Eurocash, w sklepie sieci Delikatesy Centrum przeprowadzony został test butelkomatu. Od początku 2023 klienci mogli oddawać butelki PET, butelki ze szkła oraz puszki, otrzymując w zamian bon finansowy, który był honorowany w kasach sklepu.
European Energy przewiduje, że Polska będzie liczącym się graczem w unijnych staraniach o rozwój produkcji zielonego wodoru z odnawialnych źródeł energii. Ogromne pieniądze, które w technologie chce zainwestować Bruksela, mogą być szansą na rozwój tego sektora w Polsce.
W dniach 14-15 marca 2024 w Gdyni odbędzie się druga edycja wydarzenia "Wodór, biogaz, biometan - kluczowe technologie i paliwa w dekarbonizacji przemysłu". Rejestracja na konferencję już się rozpoczęła.
Rotterdam, miasto i port położone nad Morzem Północnym, wykorzystuje swoje położenie do kreowania połączeń morskich, logistycznych i biznesowych Europy Północnej ze światem. Port i działające w nim klastry przemysłowe są miejscem tworzenia przewagi konkurencyjnej w oparciu o innowacje.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dot. wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła. Do czerwca 2024 r. utrzymamy ochronę najbardziej wrażliwych odbiorców; to dobra decyzja - napisała w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy na sprzedaż energii elektrycznej w 2024 r. czterem tzw. sprzedawcom z urzędu. Ceny w taryfach spadają średnio o 31 proc. - poinformował w piątek URE. Odbiorcy nie odczują zmian, jeśli ceny energii dalej zostaną zamrożone.
W Porcie Czystej Energii rozpoczyna się kolejny etap prac przygotowawczych do rozruchów instalacji. Za kilka dni rozpocznie się operacja dmuchania parowego. Jej celem jest oczyszczenie rurociągów pomiędzy kotłem parowym a turbiną. W tym czasie z instalacji będzie wydobywać się początkowo rdzawy dym, a później coraz mniej widoczna czysta para wodna, słyszalne będą też świsty i huki. To w pełni bezpieczne i planowane procesy, będące ważnym etapem przygotowania instalacji do rozruchów i późniejszej eksploatacji.
To historyczny moment dla Puszczy Białowieskiej. Niemal cały jej obszar pod ochroną
Nawet 50 euro za zwiedzanie Wenecji? Szokująca propozycja nowego burmistrza
Nie służy przyrodzie i osłabia ochronę przed zmianą klimatu. Mimo to latem koszenie w miastach idzie pełną parą
Polacy produkują o ponad 40 proc. więcej śmieci niż dekadę temu. Spółki komunalne ryzykują coraz więcej
00:08:23
OSGE wystąpiło z dwoma wnioskami o Opinie Ogólne do projektu SMR
TOP5 wydarzeń w Zielonej Gospodarce - 19.06.2026
Sąd przeciwko szkodliwej działalności Wód Polskich. Budowa stopnia wodnego w Siarzewie zablokowana
16
Pierwszy raz tak blisko morza. Na gdańskich plażach pojawiły się specjalistyczne wózki dla osób z niepełnosprawnością
Ważne dla przedsiębiorców: czas na złożenie „informacji o pomocy” do 30 czerwca
Offshore napędza unijną gospodarkę i rynek pracy. Dał w zeszłym roku 180 tys. etatów
Rozpoczyna się operacyjna faza odbudowy Wielkiej Rafy Koralowej
Ocieplenie hamuje wchłanianie CO2 przez drzewa. To zła wiadomość dla klimatu
Giganci stali z wyjątkowym apelem. Przemysł ciężki boi się obranej ścieżki dekarbonizacji?
Energa doceniona przez Akademię Leona Koźmińskiego i Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Rola zieleni w przyrodzie – co daje sadzenie drzew?
Polsko-szwedzkie rozmowy o zielonych technologiach. Spotkanie wiceministrów w MKiŚ
Nawet 50 euro za zwiedzanie Wenecji? Szokująca propozycja nowego burmistrza
Nowa oferta „Tanie weekendowanie” od Energi Obrotu
Terminal LNG w Świnoujściu działa już od 10 lat
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Vestas montuje pierwszą turbinę na morskiej farmie wiatrowej Nordseecluster w Niemczech
PSME: Magazyny energii filarem transformacji energetycznej