Wynik wyszukiwania - "Warszawa" - Wiadomości

Na ulicach Warszawy trwają testy autobusu z napędem wodorowym

Miejskie Zakłady Autobusowe poinformowały o trwających testach kolejnego autobusu wodorowego. Od 19 stycznia pojazd wyprodukowany przez polskiego wykonawcę można zobaczyć na ulicach stolicy.
27.01.2024

Orlen Aviation rozbudował instalację fotowoltaiczną

Na dachu jednego z budynków Orlen Aviation w Warszawie rozbudowano instalację fotowoltaiczną. Pierwsza o mocy 50 kWp powstała w jeszcze w 2021 r. Aktualnie łączna moc to 130 kWp. Przewidywana roczna produkcja energii wyniesie tam 120 MWh - podała spółka Grupy Orlen.
26.01.2024

Kolej na zieloną energię – nowy mural na podstacji Warszawa Zachodnia od PGE Energetyka Kolejowa

Na podstacji Warszawa Zachodnia PGE Energetyka Kolejowa, spółka z Grupy PGE, przygotowała specjalny mural w kształcie zielonego pociągu. Towarzyszy mu hasło „Kolej na zieloną energię”. W ten sposób spółka informuje o realizowanej transformacji w kierunku wykorzystywania zeroemisyjnych źródeł energii w transporcie kolejowym.
26.01.2024

Wyłączenia i awarie w stołecznej sieci energii elektrycznej na portalu Stoen Operator

Działający na terenie Warszawy operator systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej Stoen Operator uruchomił portal planowych wyłączeń i awarii. Pod adresem awaria.stoen.pl można sprawdzić planowe wyłączenia w sieci, jej awarie, a także zgłosić awarię sieci.
17.01.2024

Będą kolejne zakupy pojazdów niskoemisyjnych dla komunikacji miejskiej w Warszawie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podkreślił, że będą kontynuowane zakupy pojazdów niskoemisyjnych dla komunikacji miejskiej. "Realizujemy plan, by jak największy odsetek komunikacji miejskiej był przyjazny dla środowiska" - powiedział.
17.01.2024

Już pod koniec XIX w. próbowano wprowadzić w Warszawie samochody elektryczne

Pod koniec XIX w. próbowano uruchomić w Warszawie transport publiczny z wykorzystaniem samochodów elektrycznych. Zniweczyła to decyzja władz miasta.
29.12.2023

Wojewoda Mazowiecki: nie dostrzegam przesłanek do unieważnienia uchwały dot. Strefy Czystego Transportu

Do tej pory nikt nie przedstawił żadnych przesłanek do unieważnienia uchwały dotyczącej Strefy Czystego Transportu i ja ich nie dostrzegam - mówi w wywiadzie dla wtorkowego "Super Expressu" wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski.
19.12.2023

Straż Miejska w Warszawie sprawdza, czym ogrzewają się mieszkańcy stolicy; wystawiła prawie 100 mandatów

Straż Miejska sprawdza, czym ogrzewają się warszawiacy. Za używanie kopciuchów i palenie węglem wystawiła w pierwszym miesiącu sezonu grzewczego już niemal 100 mandatów. Maksymalna wysokość kary, którą może wystawić straż to 500 zł.
14.12.2023

W warszawskich budynkach komunalnych jest jeszcze 250 kopciuchów

W budynkach znajdujących się w zasobach komunalnych Warszawy jest jeszcze 250 kopciuchów. Nie powinny one funkcjonować już od początku tego roku.
14.12.2023

Kolejne elektryczne Solarisy dla Warszawy

Solaris Bus & Coach i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisały umowę na dostawę autobusów elektrycznych. Dwanaście przegubowych Urbino 18 electric zostanie dostarczonych do Warszawy w latach 2024-2025, dołączając do 150 elektrycznych autobusów firmy Solaris obsługujących już od wielu lat transport publiczny w stolicy.
11.12.2023

Strefa czystego transportu powstanie w Warszawie

Rada m.st. Warszawy poparła wprowadzenie w mieście strefy czystego transportu (SCT). To regulacja, która poprawi jakość powietrza, wpłynie pozytywnie na zdrowie mieszkanek i mieszkańców. SCT obejmie centralną część miasta, będzie dotyczyć na początku tylko osób spoza Warszawy. Przewidziano też wyłączenia dla seniorów i aut zabytkowych.
11.12.2023

M. Gosiewska o Strefie Czystego Transportu w Warszawie: jest dużo szersza, niż by nam się mogło wydawać, ponieważ dotknie wszystkich

Przyjęta przez radnych stolicy uchwała o SCT wyklucza setki tysięcy mieszkańców Warszawy, ale nie tylko ich. Jest dużo szersza, niż by nam się mogło wydawać, ponieważ dotknie wszystkich. To się odbije w cenach towarów, usług i dlatego absolutnie nie godzimy się na wprowadzanie takich wykluczeń w Warszawie - stwierdziła szefowa warszawskich struktur PiS Małgorzata Gosiewska.
09.12.2023

Warszawa. Przeciwnicy Strefy Czystego Transportu domagają się referendum

Przeciwnicy Strefy Czystego Transportu domagają się przeprowadzenia referendum. Zbierają podpisy pod wnioskiem w tej sprawie do władz Warszawy – powiedział PAP Paweł Skwierawski z inicjatywy Stopkorkom.
09.12.2023

Wojewoda mazowiecki negatywnie o Strefie Czystego Transportu w Warszawie

Wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński negatywnie ocenia uchwaloną przez Radę Warszawy w czwartek Strefę Czystego Transportu w stolicy. "Tak długo jak będzie to w mojej prawnej kompetencji gruntownie zbadam legalność uchwały" - zapowiedział.
08.12.2023

Rada Warszawy przyjęła uchwałę wprowadzającą w stolicy Strefę Czystego Transportu

Rada Warszawy głosami radnych KO przyjęła w czwartek uchwałę o Strefie Czystego Transportu (SCT), która od lipca 2024 r. ograniczy ruch samochodów w stolicy. Za było 37 radnych, przeciw 16, dwie osoby wstrzymały się od głosu.
08.12.2023

Grupa organizacji społecznych chce realnej walki ze smogiem transportowym w Warszawie

Temat strefy czystego transportu połączył warszawskich rodziców, ruchy społeczne i organizacje walczące o zielone i bardziej przyjazne miasto. 5 inicjatyw wspólnie obala mity na temat strefy i apeluje do radnych Warszawy o jak najszybsze przyjęcie uchwały w tej sprawie. Wszystko po to, by lepiej zadbać o zdrowie mieszkańców Warszawy.
07.12.2023

Na Targówku trwa utylizacja około 360 ton niebezpiecznych odpadów

Dziś likwidujemy składowisko ok. 360 ton niebezpiecznych odpadów przy ul. Odrowąża na Targówku. Zdecydowałem się przeznaczyć na ten cel środki ze specjalnej rezerwy kryzysowej - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na utylizację miasto wyda ponad 2,6 mln zł.
29.11.2023

„Pokochaj swoje rzeczy na dłużej” – Wola Park rusza z kampanią na Black Friday

Black Friday, zazwyczaj święto konsumpcjonizmu, w warszawskim Wola Parku będzie okazją do celebracji drugiego życia ubrań i przedmiotów. W sobotę, 18 listopada, ruszyła 4. edycja kampanii „Pokochaj swoje rzeczy na dłużej”, której celem jest promowanie ekonomii cyrkularnej. Przez 2 tygodnie na terenie centrum oraz zlokalizowanego w Wola Parku Współdzielnika, odbędzie się seria wydarzeń: pokaz mody z drugiej ręki, bezpłatne warsztaty upcyklingowe i wyprzedaż garażowa.
19.11.2023

Porozumienie Stopkorkom krytykuje wprowadzenie w Warszawie tak rozleglej strefy czystego transportu

Warszawska strefa czystego transportu została zaprojektowana skandalicznie, bo nic nie uzasadnia aż tak szerokich granic tej strefy. Tym bardziej, że obejmuje ona np. Wisłostradę, która jest drogą przelotową, ale także drogą, którą mieszkańcy poruszają się, by załatwić ważne sprawy, np. w centrum - powiedział PAP Paweł Skwierawski z inicjatywy mieszkańców Stopkorkom.
18.11.2023

M. Gosiewska: presja ma sens, władze Warszawy zaczynają się wycofywać z projektu SCT

Presja ma sens; wydaje się, że władze stolicy zaczynają się wycofywać z projektu Strefy Czystego Transportu - podkreśliła posłanka PiS z Warszawy Małgorzata Gosiewska. To, co miasto zaproponowało, to strefa wykluczenia komunikacyjnego - stwierdził wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.
16.11.2023

Radni Warszawy zadecydują o zmianie regulaminu P+R, będzie opłata za ładowanie tam samochodów elektrycznych

Radni Warszawy zadecydują w czwartek o zmianie regulaminu parkingów P+R. Tylko do końca roku będą obowiązywać Karty Eko, będzie opłata za ładowanie samochodów elektrycznych, na parkingu będzie można zostawić hulajnogę a w weekend nie będzie przerwy technicznej.
16.11.2023

Prezydent Warszawy o strefie czystego transportu: Być może mieszkańcy strefy będą traktowani inaczej

Będziemy proponowali ulgi dla seniorów, którzy mieszkają w strefie. Na czym skończymy, to się okaże, być może będzie tak, że mieszkańcy strefy będą traktowani inaczej - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na spotkaniu z mieszkańcami warszawskiej Pragi-Północ pytany o sytuację mieszkańców, których obejmie strefa czystego transportu.
15.11.2023

Wojewoda Mazowiecki o projekcie strefy czystego transportu w Warszawie: To będzie strefa wykluczenia uboższych warszawiaków

To będzie strefa wykluczenia uboższych warszawiaków. Mniej zamożni będą mieli zakaz wjazdu zaś ci, których stać na auto za kilkaset tysięcy będą zatruwali powietrze jak im się żywnie podoba. Absurd i niesprawiedliwość - napisał na platformie X (dawniej Twitter) wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński komentując nowy projekt stołecznego ratusza ws. strefy czystego transportu.
14.11.2023

W Warszawie nowy projekt strefy czystego transportu trafi pod obrady Rady Miasta

Po konsultacjach i dodatkowych analizach warszawska strefa czystego transportu, obejmie większy obszar niż pierwotnie zakładano i jednocześnie wprowadzi dodatkowe rozwiązania dla warszawiaków. Nowa propozycja SCT trafi w najbliższych dniach pod obrady Rady Warszawy - poinformował stołeczny ratusz.
13.11.2023

Od przyszłego roku w Warszawie będzie wdrażana Strefa Czystego Transportu

„Zgodnie z prawem Warszawa jest zobligowana do posiadania Strefy Czystego Transportu, która będzie wdrażana od przyszłego roku. Dla posiadaczy pojazdów zabytkowych będą wprowadzone rozwiązania, które pozwolą im się poruszać po strefie” - powiedział podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.
28.09.2023

Woda z warszawskich basenów służy do mycia ulic i torowisk

Kolejny raz Warszawa wykorzystuje wodę z miejskich basenów do porządków na ulicach i torowiskach. W tym roku Zarząd Oczyszczania Miasta odzyskał 2,5 mln litrów wody. Od momentu zainicjowania akcji było to już łącznie 9 mln litrów - poinformował stołeczny ratusz.
21.09.2023

Warszawa: Od października będzie obowiązywał zakaz palenia węglem

Od niedzieli, 1 października, w stolicy nie będzie można palić węglem w piecach i kominkach. Zakaz został wprowadzony w ramach nowelizacji uchwały antysmogowej dla Mazowsza - przypomniał stołeczny ratusz.
13.09.2023

W Warszawie powstanie środkowoeuropejskie centrum szkoleniowe dla energetyki jądrowej

Amerykanie zdecydowali, że w Polsce powstanie centrum szkoleniowe dla energetyki jądrowej dla Europy Środkowo-Wschodniej, poinformowała PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Centrum powstanie w Warszawie i rozpocznie działalność w tym roku, dodała.
13.09.2023

Pierwsza ogólnodostępna stacja tankowania wodoru pod marką NESO już otwarta dla kierowców

Grupa Polsat Plus i Grupa ZE PAK zbudowały i uruchomiły pierwszą ogólnodostępną stację tankowania wodoru dla samochodów i autobusów. Sieć stacji tankowania wodoru będzie budowana pod marką NESO. Nazwa pochodzi od pierwszych liter „Nie Emituję Spalin, Oczyszczam”. Jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych stacji tankowania wodoru w Europie. Pierwsza stacja jest zlokalizowana na warszawskim Ursynowie przy ulicy Tango 4. Ze stacji będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy samochodów napędzanych wodorem.
11.09.2023

Na 144 auta użytkowane w stołecznym ratuszu tylko 17 to samochody elektryczne

Urząd miasta stołecznego Warszawy dysponuje 144 samochodami służbowymi, z czego tylko 17 z nich to auta elektryczne. Rafał Trzaskowski promuje politykę ekologiczną, jednak same władze Warszawy nie mają w planach przesiadki ze służbowych aut na transport bardziej przyjazny środowisku.
18.05.2023

Na ulice Warszawy wyjedzie testowy chiński autobus elektryczny

Chiński elektrobus zadebiutuje 17 maja br. na ulicach stolicy. Miejskie Zakłady Autobusowe będą testowały pojazd przez rok, szczególnie latem i zimą. Ma to pozwolić go sprawdzić w różnych warunkach atmosferycznych. Na jednym ładowaniu ma przejeżdżać nawet 400 kilometrów.
17.05.2023

Mieszkańcy Bielan chcą specjalnej ochrony bagiennego lasu olchowego

Mieszkańcy Bielan przygotowali petycję w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego Bielański Ols w bielańskiej części Lasu Uroczysko Bemowo. Ols to las z dominacją olszy czarnej porastający bagienne siedliska.
30.04.2023

Zarząd Zieleni szuka wolontariuszy do pomocy nurogęsiom

Miejscy ogrodnicy zwrócili się do warszawiaków z prośbą o wsparcie. "Potrzebujemy grupy wolontariuszy, którzy będą mogli wesprzeć nas w tym działaniu. Monitoring jest prowadzony dwa razy dziennie - przed i po południu. Liczymy, że jeden wolontariusz będzie mógł uczestniczyć w co najmniej pięciu takich spacerach" - napisał Zarząd Zieleni w mediach społecznościowych.
15.04.2023

Neutralność klimatyczna – konieczność czy szansa ?

Już 24 maja tego roku odbędzie kolejna konferencja Platformy Green Warsaw Conferences oraz UM st. Warszawy zatytułowana "Neutralność Klimatyczna 23". Konferencja będzie kontynuacją naszej dyskusji na temat przyspieszonej transformacji energetycznej i planów osiągnięcia neutralności klimatycznej.
11.04.2023

Warszawiacy mają czas do końca marca na złożenie wniosków na eko-dotacje

Tylko do 31 marca warszawiacy mają czas na złożenie wniosków o dotacje na realizację wybranych inwestycji ekologicznych. Dofinansowanie od miasta można otrzymać na likwidację azbestu i tzw. małą retencję – poinformował stołeczny ratusz.
22.03.2023

Warszawa kupi 12 autobusów elektrycznych

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 38,4 mln zł uzyskanym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Warszawa kupi 12 elektrycznych autobusów.
20.01.2023

Warszawa. W Centrum Zarządzania Kryzysowego odbyło się spotkanie w sprawie oczyszczalni ścieków "Cyraneczka"

Warszawa. W Centrum Zarządzania Kryzysowego odbyło się spotkanie w sprawie oczyszczalni ścieków "Cyraneczka".
04.01.2023

Wody Polskie: kolejna kontrola w oczyszczalni ścieków Cyraneczka

W związku ze zgłoszeniem zanieczyszczenia Kanału Wawerskiego, Wody Polskie przeprowadziły kolejną kontrolę gospodarowania wodami w oczyszczalni ścieków Cyraneczka w Warszawie - poinformowały.
03.01.2023

W stolicy 232 ładowarki do aut elektrycznych, to mało na tle UE

W Warszawie są 232 ogólnodostępne ładowarki do samochodów elektrycznych. Z tą liczbą stacji do ładowania aut stolica Polski znajduje się w ogonie UE.
16.12.2022

Wodorowy NesoBus wozi już warszawiaków

Od czwartku warszawiacy mogą podróżować pierwszym polskim autobusem wodorowym NesoBus, który przyjechał do stolicy na testy. Do 16 listopada będzie obsługiwał linie 106 i 178.
03.11.2022

Mieszkańcy Dolnego Mokotowa nie chcą wycinki 559 drzew pod tramwaj do Wilanowa

W niedzielę odbyła się pikieta mieszkańców Dolnego Mokotowa sprzeciwiających się nieuzasadnionej wycince 559 drzew na terenie budowy linii tramwajowej do Wilanowa. Zgromadzeni domagali się wstrzymania zrębu do czasu zwołania ponownych konsultacji społecznych.
09.10.2022

Stołeczne schronisko dla zwierząt ogranicza ogrzewanie i montuje panele fotowoltaiczne

W związku ze zwiększonymi cenami energii, schronisko dla zwierząt "Na Paluchu" ogranicza oświetlenie i ogrzewanie. Montuje też panele fotowoltaiczne.
09.10.2022

W Warszawie powstaje największa i najefektywniejsza w Polsce instalacja do utylizacji odpadów

We wtorek na Targówku, w połowie realizacji polsko-koreańskiego kontraktu, wmurowano akt erekcyjny w związku z modernizacją warszawskiego Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Powstaje tam największa i najefektywniejsza w Polsce instalacja do ich przetwarzania.
05.10.2022

Warszawa oszczędza – plan stolicy na kryzys energetyczny

W przyszłym roku rachunki Warszawy za energię elektryczną wzrosną o co najmniej pół miliarda złotych. Stolica apeluje do rządu o wsparcie dla samorządów, a jednocześnie wdraża i planuje kolejne działania, które pozwolą na ograniczenie kosztów energii.
26.09.2022

Aktywiści miejscy: nie zabudowywać klinów napowietrzających Warszawę

Aktywiści miejscy sprzeciwiają się zabudowie klinów napowietrzających Warszawę. Inwestycje budowlane w tych korytarzach, szczególnie zimą i jesienią, wpływają na wzrost zanieczyszczenia powietrza w mieście – alarmują.
25.09.2022

Nowe zielone torowiska w centrum Warszawy

Tramwajarze podpisali umowę z wykonawcą, który zazieleni tory na odcinkach Al. Jerozolimskich i Jana Pawła II. Łącznie w stolicy będzie to już 28 km zielonych torowisk.
20.09.2022

Można już składać wnioski o dotację dla ekoinwestycji

Od 1 września można składać wnioski o wsparcie finansowe m.in. na likwidację azbestu, usunięcie zbiorników bezodpływowych i tzw. małą retencję - poinformował w poniedziałek stołeczny ratusz.
05.09.2022

Miejska aplikacja przypomni warszawiakom o wywozie śmieci

Nowa funkcja w miejskiej aplikacji Warszawa 19115 powiadomi mieszkańców o terminie wywozu odpadów. Użytkownicy mogą teraz już nie tylko sprawdzić terminy odbioru śmieci pod wybranym adresem, ale także ustawić przypomnienia o tych terminach.
01.09.2022

Minęły dwa lata od drugiej awarii w "Czajce"

Z kolektora ściekowego, znajdującego się przy moście Marii Skłodowskiej–Curie, do Wisły wlewa się brudna ciecz. Unosi się na niej biała piana. Straż miejska zabrania dostępu do rzeki - tak reporter PAP relacjonował drugą awarię w oczyszczalni "Czajka". W poniedziałek mijają dwa lata od tych dramatycznych zdarzeń.
29.08.2022

Warszawa. Radna proponuje ponowne zastosowanie skórek od bananów

Radna Ochoty Sylwia Mróz znana z kontrowersyjnych pomysłów dotyczących ochrony środowiska, zaproponowała miejskim ogrodnikom, aby ze skórek od bananów produkowali nawóz do zasilania roślin ogrodowych i doniczkowych, a także - odstraszania mszyc w Warszawie.
07.08.2022

Od 4 lat Bruksela ma strefę czystego transportu. Efekt? Mniej zanieczyszczeń niż w Warszawie

Eksperci TRUE Initiative w tym samym czasie zbadali poziom zanieczyszczeń emitowany przez samochody w Warszawie i Brukseli. Oba miasta są porównywalnej wielkości, ale od 2018 r. stolica Belgii ma strefę czystego transportu i przepisy promujące bardziej ekologiczne pojazdy. Badania potwierdzają, że samochody w Brukseli zanieczyszczają powietrze znacznie mniej niż te w Warszawie.
26.04.2022

Mieszkańcy Mazowsza chcą zakazu palenia węglem w Warszawie i w obwarzanku. Już jutro głosowanie nad uchwałą antysmogową

Z badania przeprowadzonego wśród mieszkańców Mazowsza przez Europejskie Centrum Czystego Powietrza wynika, że ponad 2/3 z nich jest za zakazem palenia węglem w Warszawie, a większość chciałaby też rozciągnięcia go na otaczające stolicę powiaty. Już jutro na posiedzeniu Sejmiku, rozstrzygną się losy kluczowej dla jakość powietrza uchwały antysmogowej.
25.04.2022

Raport: Stare diesle trują

Niewielki procent kilkunastoletnich pojazdów z silnikiem Diesla w Warszawie odpowiada za nieproporcjonalnie dużą część emisji samochodowych spalin. Wspólny raport TRUE Initiative i m. st. Warszawy pokazuje, że to właśnie te starsze auta mają największy wpływ na zanieczyszczenie powietrza w Warszawie.
07.04.2022

Autobusy elektryczne droższe w użytkowaniu niż spalinowe

Zakup i użytkowanie autobusów elektrycznych jest droższe niż autobusów z silnikiem spalinowym – przyznaje stołeczny ratusz. Być może z tego powodu będziemy więcej płacić za bilety – komentuje w rozmowie z PAP opozycyjny radny.
01.02.2022

Trzaskowski: być może uda się osiągnąć neutralność klimatyczną Warszawy szybciej niż do 2050 r.

Podtrzymujemy naszą ambicję, żeby Warszawa była neutralna klimatycznie do roku 2050, być może nawet uda się to zrobić szybciej – powiedział w piątek Serwisowi Samorządowemu PAP prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. W momencie nadania depeszy w Glasgow trwa konferencja klimatyczna ONZ (COP26).
15.11.2021

Górnicy manifestowali w obronie suwerenności energetycznej Polski

W obronie suwerenności energetycznej Polski, miejsc pracy i przeciw wysokim cenom energii i ciepła manifestowali w sobotę przedstawiciele związkowców energetyczno-górniczych pod Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie.
06.11.2021

Nowoczesny przemysł wymaga nowoczesnych rozwiązań

Początek listopada to tradycyjnie czas spotkań profesjonalistów i ekspertów zajmujących się różnymi gałęziami przemysłu. Wszystko za sprawą Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych – Warsaw Industry Week (8-10 listopada). Wśród dostawców, którzy wezmą udział w wydarzeniu, jest firma Schneider Electric. Specjaliści z pionów Industry oraz Secure Power zaprezentują technologie dla przemysłu maszynowego i automatyki procesowej, a także NetShelter WX 6U, czyli rozwiązania umożliwiającego innowacyjne wdrażanie serw
04.11.2021

Bartosz Piłat z Polskiego Alarmu Smogowego: walka ze smogiem w Warszawie kończy się na deklaracjach

Warszawa w okresie rządów prezydenta Trzaskowskiego ogłosiła bardzo wiele mocnych deklaracji. Jak na razie tylko na tym się kończy – powiedział w rozmowie z PAP Bartosz Piłat, ekspert ds. polityki transportowej Polskiego Alarmu Smogowego.
18.06.2021

Ministerstwo klimatu: Fake newsy dot. gospodarki odpadami w Warszawie

Ministerstwo Klimatu i Środowiska sprzeciwiło się rozpowszechnianiu przez m.st. Warszawa nieprawdziwych informacji dot. rzekomej nowej ustawy zabraniającej dofinansowania systemu gospodarki odpadami. We wtorek wydano oświadczenie w tej sprawie.
30.03.2021

Miejskie Filtry Powietrza walczą nie tylko ze smogiem, lecz także z koronawirusem.

Opracowany przez Polaków Miejski Filtr Powietrza w ciągu doby oczyszcza kubaturę wielkości Stadionu Narodowego. Okazuje się jednak, że może być równie skuteczny w walce z SARS–CoV–2.
19.02.2021

Most Południowy zwiększy emisje gazów cieplarnianych w Warszawie

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia oddano do użytku Most Południowy w Warszawie. To największa w ostatnich latach inwestycja w Warszawie, która zwiększy emisję gazów cieplarnianych.
15.01.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.