Wynik wyszukiwania - " transport" - Wiadomości

Polski Alarm Smogowy prezentuje siedem antysmogowych zadań dla rządu Donalda Tuska

Polski Alarm Smogowy zaprezentował siedem antysmogowych zadań dla rządu Donalda Tuska. Zdaniem PAS ich realizacja przełoży się na znaczącą poprawę jakości powietrza w Polsce i zwiększy liczbę mieszkańców Polski oddychających czystym powietrzem z 2 do 30 milionów. Taka zmiana ograniczy liczbę przedwczesnych zgonów, spowodowanych złą jakością powietrza, o 21 tys. rocznie.
07.02.2024

Administracja prezydenta USA ogłasza tymczasowe wstrzymanie oczekujących zezwoleń na eksport LNG

Biały Dom poinformował 26 stycznia w komunikacie prasowym, że ogłasza tymczasowe wstrzymanie wydawania decyzji w sprawie eksportu skroplonego gazu ziemnego (LNG) do krajów niebędących stroną umowy o wolnym handlu do czasu, gdy Departament Energii będzie mógł zaktualizować analizy stanowiące podstawę do uzyskania zezwoleń. Obecnie USA są już największym eksporterem gazu na świecie, a oczekuje się, że do końca tej dekady eksport podwoi się.
26.01.2024

Bioenergia, biopaliwa, zielony geszeft. Biznes na biomasie prosto z Davos

Cały świat zmaga się ze zmianami klimatycznymi, wdrażając coraz to nowe polityki klimatyczne oraz rozwiązania energetyczne mające w założeniu służyć środowisku. Biomasa stanowi element agendy klimatycznej, w tym Światowego Forum Ekonomicznego.
18.01.2024

Wodorowe kontenerowce na diagnostyce z Krakowa

ABB dostarczy rozwiązania zasilające, napędy oraz automatykę dla wodorowych kontenerowców Grupy Samskip. Na statkach zostanie zainstalowany zdalny system diagnostyki, który jest rozwijany w Korporacyjnym Centrum Technologicznym ABB w Krakowie. Jednostki morskie to światowa awangarda jeśli chodzi o wykorzystanie wodoru w zrównoważonym transporcie.
14.11.2023

Elektryczny samochód FOTON idealny do dostarczania towaru końcowemu odbiorcy

Wielozadaniowy i ekonomiczny elektryczny samochód dostawczy FOTON model eAmumark to pojazd idealny do wykorzystania w transporcie „ostatniej mili”, czyli dostarczenia ładunku do końcowego odbiorcy tam, gdzie obowiązują obostrzenia dotyczące wjazdu ze względu na ochronę środowiska naturalnego.
13.11.2023

Paryż pierwszą europejską stolicą bez elektrycznych hulajnóg

Od piątku w Paryżu nie da się już wypożyczyć elektrycznej hulajnogi; dzień wcześniej operatorzy zabrali z ulic ostatnie z 15 tys. pojazdów. Tym samym Paryż stał się jedyną europejską stolicą bez elektrycznych hulajnóg.
01.09.2023

Ogólnoświatowy Festiwal Samochodów GWM zapewni klientom lepsze doświadczenia

Firma GWM uruchomiła niedawno ogólnoświatowy Festiwal Samochodów na rynkach zagranicznych, aby w pełni wykorzystać dominującą pozycję w sektorze inteligentnych pojazdów opartych na nowej energii (NEV) i zapewnić klientom lepszedoświadczenia.
08.06.2023

BAR Technologies i Deltamarin realizują wizję kontenerowca zasilanego siłą wiatru

Fińsko-brytyjski duet technologicznej branży morskiej dąży do urzeczywistnienia innowacyjnego projektu budowy kontenerowców Aframax napędzanych siłą wiatru. Powrót do historycznych rozwiązań ma być kluczem do dekarbonizacji żeglugi.
07.06.2023

Kamień milowy dla małego atomu na statkach

Losy brytyjskiej firmy Core Power i jej innowacyjnego rozwiązania dla sektora morskiego śledzimy od 2019 roku. W ostatnich tygodniach firma osiągnęła kamień milowy - finansowanie w wysokości 100 milionów dolarów na rozwój nowej technologii jądrowej dla przemysłu morskiego.
04.05.2023

Dekarbonizacja transportu: branża liczy na wsparcie, gwarancje finansowe i jasną politykę rządu [WIDEO]

Systemowe wsparcie dla inwestycji w transport niskoemisyjny, w tym gwarancje finansowe ze strony państwa oraz opracowanie szczegółowej polityki rządu w zakresie transportu intermodalnego - takie oczekiwania zgłaszali eksperci i menedżerowie branży logistycznej, uczestniczący w debacie o dekarbonizacji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (24-26 kwietnia 2023 r.).
25.04.2023

Wyjazdy służbowe stanowią 15–20 proc. wszystkich podróży lotniczych. Zdecydowana większość firm nie uwzględnia ich wpływu na klimat

Pomimo deklaracji zrównoważonego rozwoju zdecydowana większość globalnych korporacji nie uwzględnia tego, jaki wpływ na klimat mają emisje generowane przez służbowe podróże lotnicze – pokazuje badanie Travel Smart 2023. Spośród ponad 300 objętych nim firm tylko 50 wyznaczyło sobie cel ograniczenia lotów służbowych, a jedynie cztery raportują emisje związane ze służbowymi lotami i zobowiązały się do ich redukcji. Nie ma wśród nich żadnej z badanych firm z Polski.
19.04.2023

Kolej przesiada się na OZE. Prąd ma być produkowany na farmach wiatrowych i fotowoltaicznych obok torów i obiektów kolejowych

Wzrost cen energii i rosnący nacisk na ograniczanie emisji powodują, że również kolej – która pod tym względem i tak jest już najbardziej ekologicznym środkiem transportu – musi myśleć o przechodzeniu na odnawialne źródła energii. Prąd z OZE ma być produkowany m.in. na farmach wiatrowych i fotowoltaicznych, powstających w pobliżu torów i innych obiektów kolejowych. Takie plany ma również SKM Warszawa, która chce zainwestować w fotowoltaikę i magazyny energii w swojej bazie na warszawskich Szczęśliwicach. – Zastanawiamy się też na
22.03.2023

Baltic Ports for Climate - zdecydowane podejście do ambitnych celów

Pierwsza edycja Baltic Ports for Climate odbyła się dziś podczas konferencji Transport Week 2023 w Gdyni. Wydarzenie, będące nową inicjatywa Baltic Ports Organization (BPO), zorganizowane we współpracy z Actia Forum i z udziałem blisko 100 uczestników skupiło się na podejściu portów bałtyckich do odpowiedzialności wobec zmian klimatu.
15.03.2023

GWM prezentuje nową technologię hybrydową, aby przyspieszyć przejście na pojazdy elektryczne

10 marca GWM zorganizował w swoim centrum technologicznym w Chinach wydarzenie INTELLIGENT NEV DAY.
13.03.2023

W Tychach i Świerklańcu powstaną stacje tankowania wodoru

W Tychach i Świerklańcu (Śląskie) powstaną stacje tankowania wodoru przeznaczone zarówno na potrzeby autobusów zasilanych tym paliwem, jak i indywidualnych użytkowników. Ponad 10 mln zł dotacji na to przedsięwzięcie przeznaczył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
01.03.2023

Adani jako pierwsza wprowadzi na rynek ciężarówki napędzane wodorem

- Przedsiębiorstwo Adani Enterprises jako pierwsze w Azji i jedno z pierwszych na świecie wykorzysta do pracy w górnictwie ciężarówki napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi. - Pierwszy samochód ciężarowy ma zostać oddany do eksploatacji w Indiach w 2023 r. - Informacja ta potwierdza wizję Gautama Adaniego, który zamierza zapoczątkować gospodarkę wodorową, której liderem są Indie.
19.01.2023

Rynek zielonego transportu rośnie! W przyszłym roku w Świdniku ruszy produkcja polskich autobusów wodorowych

Przez ostatnie dwa tygodnie Warszawa testowała polski autobus wodorowy NesoBus. Pojazd, który od przyszłego roku będzie produkowany seryjnie w nowo budowanej fabryce w Świdniku, jest nie tylko zeroemisyjny, ale też oczyszcza tlen potrzebny w procesie spalania wodoru. NesoBus ma już za sobą testy w kilku dużych miastach, a wraz z rozwojem rynku zielonego wodoru zainteresowanie ze strony samorządów powinno rosnąć. Dziś dostęp do tego zielonego paliwa produkowanego w ekologicznym procesie wytwarzania wciąż pozostaje jednak problemem
14.11.2022

"Rz": Komunikacja podrożeje przez ceny energii i paliw

Wobec galopujących kosztów zakupu prądu i diesla eksploatacja tramwajów, trolejbusów czy autobusów elektrycznych staje się kompletnie nieopłacalna - pisze w środę "Rzeczpospolita".
14.09.2022

Do 2040 roku każdy sprzedany samochód będzie elektryczny – przekonuje ExxonMobil

Darren Woods, szef amerykańskiego giganta naftowo-gazowego ExxonMobil, przekonuje, że do 2040 roku każdy nowy samochód sprzedawany na świecie będzie elektryczny.
09.07.2022

Inauguracja Branżowego Punktu Kontaktowego „Inteligentna i czysta mobilność”

Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa zainaugurował działalność Branżowego Punktu Kontaktowego „Inteligentna i czysta mobilność”. Jego zadaniem będzie wsparcie przedsiębiorców i naukowców w unijnym programie Horyzont Europa.
07.06.2022

Impact’22: aż 56 proc. pasażerów wybiera kolej, bo uznaje ją za transport ekologiczny

Według ostatnich badań PKP Intercity 86 proc. pasażerów dostrzega, że transport kolejowy jest przyjazny środowisku naturalnemu, a aż 56 proc. pasażerów wybiera kolej, gdyż uważa, że to działanie proekologiczne.
16.05.2022

Eleport i Bolt wspólnie dostarczą minimum 300 ogólnodostępnych stacji ładowania w Polsce

Eleport to nowa w Polsce, jednak znana w Europie firma technologiczna. Posiada ponad 100000 własnych i partnerskich punktów ładowania. Zajmuje się budową nowoczesnej i?inteligentnej infrastruktury do ładowania aut elektrycznych. Eleport jest przede wszystkim operatorem ogólnodostępnych stacji i?dostawcą usługi ładowania. Dzięki współpracy z Boltem powstaną nowoczesne stacje ładowania. Polska pozostaje też silnym kandydatem do ewentualnej ekspansji usługi Bolt Drive, czyli carsharingu. Na ten moment usługa ta jest testowana w Es
19.04.2022

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. MAN jako jeden z pierwszych producentów samochodów dostawczych od początku roku 2022 oferuje kompleksową pomoc w uzyskaniu dopłat do zakupu samochodów w ramach programu „Mój elektryk”. Dołączenie do programu to odpowiedź MAN Truck & Bus Polska oraz MAN Financial Services na rosnący trend elektromobilności.
14.04.2022

FourKites wprowadza w Europie uniwersalne rozwiązanie zarządzania oknami czasowymi, aby załagodzić problemy związane z brakiem dostępności pracowników w łańcuchu dostaw i obniżyć emisje gazów cieplarnianych

Aplikacja nowej generacji do rezerwacji okien czasowych wykorzystuje widok łańcucha dostaw w czasie rzeczywistym, aby ułatwić współpracę pomiędzy nadawcami i przewoźnikami w całej Europie.
07.04.2022

Sony i Honda współpracują przy produkcji elektryków

Firmy Sony i Honda ogłosiły chęć współpracy w zakresie produkcji pojazdów elektrycznych (EV). Przewiduje się, że pierwsze pojazdy elektryczne pojawią się na rynku do 2025 roku.
11.03.2022

Wojna w Ukrainie uderza w branżę motoryzacyjną

Producenci samochodów szczególnie dotkliwie odczuwają skutki kryzysu. Wojna w Ukrainie załamie łańcuchy dostaw - ocenia w środę Reuters. Główną przyczyną są zatory na trasie Azja-Europa. Wojna w Ukrainie wpływa na transport morski, kolejowy i lotniczy.
10.03.2022

Pilotażowy projekt PKM Jaworzno autobusu zasilanego wodorem Air Products

W obliczu rosnącego zainteresowania rynku rozwiązaniami niskoemisyjnymi, Air Products, światowy lider w produkcji i dystrybucji wodoru, rozpoczyna strategiczną współpracę z miastem Jaworzno w zakresie przeprowadzenia pilotażowego pokazu potencjału technologii wodorowej w transporcie publicznym.
02.03.2022

#CzekanieNaŁadowanie - kolejna inicjatywa LeasePlan, EV Klub Polska, elektromobilni.pl oraz PSPA

Daj znać innym użytkownikom EV, jak długo będziesz ładował swoje auto – rusza wspólny projekt LeasePlan oraz EV Klub Polska, przy wsparciu kampanii społecznej elektromobilni.pl oraz PSPA.
25.02.2022

Podwyżki cen energii, to wzrost cen biletów PKP Intercity

W ciągu ostatnich 8 lat koszt energii trakcyjnej wzrósł o 65 proc., co sprawiło, że konieczna była aktualizacja cen biletów kolejowych. Wchodzi ona w życie 13 stycznia. Nawet jednak po podwyżce, podróż pociągiem pozostaje konkurencyjna cenowo i czasowo wobec przejazdu samochodem, autokarem czy samolotem.
13.01.2022

Elektryk czy tankowanie wodorem, jak wygląda zielona motoryzacja

Najpierw usuńmy z drogi główne pytanie. Co to jest pojazd napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi? I czym różni się on od wielu pojazdów elektrycznych zasilanych z akumulatorów, które są wprowadzane na rynek przez producentów takich jak Jaguar i Audi, Nissan i Renault?
31.12.2021

Macquarie i Nobian zakładają wspólną spółkę wodorową

Macquarie's Green Investment Group i Nobian połączyły siły w celu uruchomienia wspólnej firmy skoncentrowanej na wodorze – Hydrogen Chemistry Company (HyCC). Każda z firm będzie posiadała 50 proc. udziałów w HyCC.
27.12.2021

Od stycznia Qantas będzie używał SAF w swoich lotach z Londynu

Australijskie linie lotnicze Qantas od przyszłego miesiąca będą używać zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) do lotów z Londynu. Firma podpisała umowę na zakup 10 mln litrów paliwa od bp.
24.12.2021

Wodór zasili "zeroemisyjne" loty z Londynu do San Francisco!

Najnowszy projekt nowego samolotu, wspieranego przez brytyjski rząd 15 milionami funtów, mógłby latać dookoła świata z zerową emisją dwutlenku węgla.
14.12.2021

Rolls-Royce i Airbus badają 100 proc. SAF w konwencjonalnych silnikach odrzutowych

Obecnie samoloty mogą używać tylko 50 proc. mieszanki SAF z normalnym paliwem naftowym – najnowsze badania prowadzone przez gigantów mają to zmienić.
13.12.2021

DHL i Shell testują ciężarówki napędzane Bio-LNG w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla

DHL i Shell połączyły siły, aby pilotażowo przetestować ciężarówki napędzane Bio-LNG.
01.12.2021

Katowiccy samorządowcy za ustanowieniem Światowego Dnia Elektromobilności

Władze Katowic, które przed trzema laty były gospodarzem szczytu klimatycznego ONZ, poparły w środę ideę ustanowienia Światowego Dnia Elektromobilności. Petycja w tej sprawie zostanie niebawem przekazana przedstawicielom ONZ podczas tegorocznego szczytu COP26 w Glasgow.
04.11.2021

Yutong wychodzi z propozycją inicjatywy prowadzącej do osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050, aby pomóc światu zrealizować cele związane z emisją węglową

McGill's i Pelican nawiązują partnerstwo z Yutong, które ma zapewnić transport autobusowy cechujący się zerowym poziomem emisji, począwszy od pierwszego dnia konferencji COP26 w Glasgow.
03.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Zielony wodór może odegrać kluczową rolę w dekarbonizacji transportu

Wodór jest najlepszym źródłem energii - o możliwych zastosowaniach tego surowca, koniecznych inwestycjach i przewagach nie tylko nad paliwem kopalnym, ale także prądem elektrycznym przekonywali uczestnicy panelu „Czy wodór jest przyszłością elektromobilności”, który odbył się w ramach kongresu Impact’21 w Poznaniu.
29.10.2021

Częstochowa odbiera poprawione autobusy gazowo-elektryczne i zamawia elektryki

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie odebrało już 10 z 24 poprawionych przez Autosana autobusów miejskich o napędzie hybrydowym gazowo-elektrycznym. Częstochowski samorząd ostatnio ogłosił też przetarg na cztery nowe autobusy elektryczne, dofinansowane z UE.
20.10.2021

W rocznicę przyjęcia Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju Hiddenfjord, hodowla łososia atlantyckiego, świętuje radykalne obniżenie emisji dwutlenku węgla

W ramach obchodów pierwszej rocznicy podjęcia zobowiązania do ograniczenia śladu węglowego, Hiddenfjord, rodzinna hodowla ryb z Wysp Owczych dostarczająca świeżego łososia do Ameryki Północnej i Europy, publikuje wyniki niezależnych badań potwierdzające niemal całkowite wyeliminowanie z działalności przewozowej emisji CO2. Zastąpienie samolotów przewożących łososia statkami przynosi 94% obniżenie emisji CO2.
13.10.2021

Po Wiedniu wkrótce tylko taksówką elektryczną

W celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i dalszej poprawy jakości życia w mieście, Wiedeń inwestuje w taksówki elektryczne. W ciągu najbliższych dwóch lat łącznie osiem postojów taksówek i 56 pojazdów taxi w austriackiej stolicy zostanie wyposażonych w nową technologię ładownia opracowaną przez austriacką firmę Easelink. Do 2025 roku wszystkie taksówki w Wiedniu powinny przejść na napęd elektryczny.
06.10.2021

Wydano decyzję o pozwoleniu na budowę Parku Logistycznego Małaszewicze

W związku z wydaną przez Urząd Wojewódzki w Lublinie decyzją o pozwoleniu na budowę o komentarz został poproszony prezes CARGOTOR sp. z.o.o. Andrzej Sokolewicz.
30.09.2021

DB Cargo Polska zmienia oblicze transportu kolejowego w Europie

Podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, DB Cargo zaprezentował nowy, wielofunkcyjny wagon modułowy.
24.09.2021

Europejski transport wymaga integracji

Unijna sieć transportowa nie jest spójna. Jak ją ujednolicić?
01.09.2021

Kolej przyszłością europejskiego transportu

Dalszy rozwój transportu kolejowego ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiego tempa wzrostu gospodarczego Polski – stwierdzili zgodnie eksperci podczas gdyńskiego Forum Wizja Rozwoju. Gościem specjalnym wydarzenia był Krzysztof Mamiński, prezes Zarządu PKP S.A., który 8 lipca objął funkcję przewodniczącego Międzynarodowego Związku Kolei (UIC).
30.08.2021

Zielony transport miejski we Wrocławiu

Bank Pekao S.A. organizuje emisję obligacji na finansowanie komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Inwestycje przewidziane na lata 2021-2025 obejmują m.in. modernizację używanych tramwajów i zakup nowych dla stolicy Dolnego Śląska.
19.08.2021

Gigantyczny przetarg ZTM to nowa wizja przyszłości transportu publicznego

Zarząd Transportu Metropolitarnego (ZTM) w Katowicach, największego organizatora transportu publicznego w Polsce, ogłasza przetarg na obsługę sieci komunikacyjnej na kolejne osiem lat. ZTM promuje przy tym koncepcję bezpiecznego, spójnego i ekologicznego transportu publicznego dla całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To największy przetarg w historii ZTM i jeden z największych w kraju, jeśli chodzi o branżę transportową. Postępowanie obejmie aż 56 gmin. Organizator zaprasza do składania ofert.
28.07.2021

Wielkopolskie/ 21 mln zł unijnego wsparcia dla samorządów na edukację i ekologiczny transport

Władze siedmiu wielkopolskich samorządów podpisały w czwartek umowy na dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego projektów dotyczących edukacji i ekologicznego transportu. Łączna wartość unijnego wsparcia wyniesie 21 mln zł.
09.07.2021

Biedronka łączy logistykę z jednym z największych w kraju producentów nabiału. Dzięki temu firmy redukują koszty i negatywny wpływ transportu na środowisko

Coraz więcej firm wprowadza rozwiązania, które mają zoptymalizować ich łańcuchy dostaw pod kątem środowiskowym, operacyjnym i finansowym. Jednym z nich jest pooling, rozwiązanie oferowane przez firmę CHEP polegające na współdzieleniu i ponownym wykorzystywaniu palet w obiegu zamkniętym. Korzystają z niego m.in. Biedronka, największa sieć handlowa w Polsce, oraz Grupa Polmlek, jeden z największych w kraju producentów nabiału.
27.05.2021

PGNiG odnotował prawie 100-proc. wzrost sprzedaży LNG w I kwartale 2021 roku

W I kwartale br. spółka PGNiG Obrót Detaliczny zwiększyła o blisko 100 proc. sprzedaż skroplonego gazu ziemnego (LNG). To wynik między innymi rosnącej popularności autobusów i ciężarówek gazowych – poinformował rzecznik spółki Rafał Pazura.
25.05.2021

SANY idzie z duchem czasów i stawia na czystsze paliwa dzięki pojazdom budowlanym wyposażonym w wodorowe ogniwa paliwowe

Każdego roku tego dnia miliony ludzi na całym świecie wyłączają światła w domach, budynkach i na ulicach w ramach Godziny dla Ziemi. Od roku 2008, „godzina bez prądu” stanowi symbol działań na rzecz planety oraz oszczędzania energii i ochrony środowiska. W SANY działania te realizowane są poprzez ciągłe innowacje w zakresie oszczędnych energetycznie i przyjaznych środowisku rozwiązań stosowanych w naszych maszynach. Najnowsze dwa przykłady to wywrotka i betonowóz, które niedawno wyjechały z „inteligentnej” fabryki głównej SANY -
29.03.2021

Pod koniec 2021 zostanie uruchomiona pierwsza lokomotywa z napędem wodorowym

Podczas czwartkowej konferencji „Zielony Ład na polskiej kolei” prezes Pesa Bydgoszcz Krzysztof Zdziarski oznajmił, że koniec roku 2021 to realny termin uruchomienia pierwszej lokomotywy napędzanej wodorem.
11.03.2021

Zielony Ład: szansa dla kolei emitującej mniej zanieczyszczeń

Europejski Zielony Ład to szansa dla kolei, która emituje trzy razy mniej zanieczyszczeń niż transport samochodowy i osiem razy mniej niż lotniczy - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
11.03.2021

Grupa GeoFusion Sp. z o.o.

Zabezpieczamy Twoją otoczenie, byś spokojnie mógł spoglądać w przyszłość.
badania termowizyjne , badania geofizyczne , usługi saperskie , Badania geofizyczno-inżynierskie dla obiektów budowlanych , Badania geofizyczne dla potrzeb inżynierii transportowej , Badania skarp i osuwisk , Nieinwazyjne badania archeologiczne , Badania skażeń gruntów i wód podziemnych , Charakterystyka warunków gruntowo-wodnych , Badania wałów przeciwpowodziowych i zapór , Kompleksowe oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN) , Oczyszczanie zbiorników wodnych z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN) , Prowadzenie nadzoru saperskiego podczas wykonywania prac ziemnych , Opracowywanie ekspertyz i opinii saperskich

BOLLORE LOGISTICS POLAND SP. Z O.O.

Spedycja morska, spedycja lotnicza, spedycja samochodowa, door-to-door
spedycja morska,spedycja lotnicza,spedycja samochodowa,door-to-door,door to door,door to door Afryka,door to door Africa,spedycja kontenerowa,globalny łańcuch dostaw,transport intermodalny,odprawy celne,logistyka,rozwiązania logistyczne,transport,logistyka magazynowa,logistyka morska,logistyka lotnicza,ponadgabarytowy transport morski,ponadgabarytowy transport lotniczy,ponadgabarytowy transport drogowy

OKMARIT Logistic & Shipbroking Ltd.

OOG & Project Cargo Freight Forworder
transport specjalny, transport ładunków ponadgabarytowych, transport hal produkcyjnych, transport magazynów, transport linii produkcyjnych, transport elementów infrastruktury, transport turbin wiatrowych, transport zbiorników, fracht morski, ładunki nienormatywne, ładunki ponadnormatywne, spedycja międzynarodowa, agenci okrętowi, usługi logistyczne trójmiasto, usługi spedycyjne trójmiasto, spedycja morska trójmiasto, transport nadgabarytowy, przeładunki w polskich portach, project cargo, usługi przeładunkowe, przewozy nadgabarytowe, spedycja ładunków nadgabarytowych, spedycja trójmiasto, agenci okrętowi trójmiasto, maklerzy morscy trójmiasto, maklerzy morscy, agent statkowy, logistyka, transport morski, spedycja międzynarodowa trójmiasto, usługi spedycyjne, usługi logistyczne, usługi transportowe, spedycja morska, logistyka morska, przeładunek ładunków

Dziękujemy za wysłane grafiki.