Wynik wyszukiwania - "marka " - Wiadomości

SodaStream inspiruje do zmian w kierunku bardziej ekologicznego trybu życia

Ile jednorazowych plastikowych butelek potrzeba, aby opleść Ziemię 27 razy? Odpowiedź to 5,5 mld - czyli tyle, ile w 2023 roku użytkownicy SodaStream zaoszczędzili planecie. Jak tego dokonali? Małymi eko zmianami w codzienności, które efektem skali przynoszą spektakularny efekt! Marka od początku istnienia inspiruje do podjęcia choć niewielkich kroków na drodze ku lepszej przyszłości planety, z troską o środowisko naturalne i dobrobyt kolejnych pokoleń.
19.04.2024

Nowa, innowacyjna marka Sigenergy wkracza na polski rynek energii podpisując umowę z KENO

W dzisiejszym dynamicznym świecie zwiększająca się świadomość ekologiczna i potrzeba zmiany sposobu pozyskiwania, wykorzystywania oraz magazynowania energii wymuszają poszukiwanie nowych rozwiązań. Nowa, innowacyjna marka - Sigenergy, wkracza na polski rynek z ciekawymi rozwiązaniami dostosowanymi do obecnych realiów. Co to za firma i dlaczego warto zwrócić na nią uwagę?
16.04.2024

Szczyt Dolin Wodorowych: Poznań gospodarzem przełomowego wydarzenia wodorowego

Doliny wodorowe to projekty na dużą skalę, które lokalnie prezentują ekosystem wodorowy, łącząc wszystkie elementy produkcji, magazynowania, transportu i końcowego wykorzystania wodoru w jednym miejscu. Projekty te znalazły się na szczycie agendy Komisji Europejskiej, czego dowodem jest przeznaczenie na nie 200 mln EUR z programu REPowerEU, oprócz środków już dostępnych w ramach Partnerstwa na Rzecz Czystego Wodoru. W 2023 r. w Europie istniało już 65 Dolin Wodorowych.
02.04.2024

Dach solarny tańszy niż dach z fotowoltaiką?

SunRoof wprowadza nową ofertę cenową dachu solarnego, by zapewnić każdemu łatwy dostęp do energii słonecznej. Jak zwykle stawia na estetykę i wydajność, ale uwagę przyciąga lepszą ceną. Teraz można mieć dach SunRoof 2w1, który nie tylko chroni dom, ale też produkuje energię, za mniej niż dach z tradycyjną fotowoltaiką.
27.03.2024

Jak wygląda finansowanie projektów energetyki jądrowej?

Drugi dzień konferencji Baltic Nuclear Energy Forum rozpoczął się debatą dotyczącą finansowania sektora energetyki jądrowej. Jej tytuł to równocześnie śmiało brzmiąca teza „Energetyka jądrowa może produkować tanią energię elektryczną pod warunkiem jej odpowiedniego finansowania”.
25.03.2024

26 autobusów wodorowych NesoBus od Grupy Polsat Plus i ZE PAK będzie jeździło w Chełmie

Miasto Chełm w wyniku przeprowadzonego przetargu wybrało Grupę Polsat Plus i ZE PAK jako dostawcę 26 zeroemisyjnych, ekologicznych autobusów wodorowych NesoBus. Dostawa autobusów ma odbyć się w 3 transzach, a ostatecznie zakończyć się 30 października 2025 roku. To trzecie duże zamówienie NesoBusów po Rybniku i Gdańsku.
20.03.2024

Zhybrydyzowany piec w Gliwicach będzie częściowo zasilany energią wiatru

Należąca do międzynarodowej grupy Saint-Gobain firma Isover wykonała hybrydyzację pieca w fabryce wełny szklanej w gliwickim zakładzie, ograniczając emisje i zwiększając moce produkcyjne. Prąd do zasilania pieca od 2025 r. ma pochodzić z farm wiatrowych.
07.03.2024

Anna Wiosna nowym partnerem w Crido Energy

CRIDO konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję w zakresie doradztwa na rynku energii. Do zespołu CRIDO Energy dołączyła jako partner Anna Wiosna, ekspert ds. energetyki odnawialnej, w tym offshorowej, z doświadczeniem m.in. w Baltic Power, Orlenie, Banku Pekao SA oraz HOCHTIEF Polska. To efekt realizacji strategii CRIDO zakładającej kompleksowe doradztwo dla biznesu.
04.03.2024

Marka e2V zajmująca się obrotem zieloną energią, podpisała długoterminową umowę z Grupą Sunly, producentem energii z OZE

e2V/Ekovoltis, renomowana spółka obrotu zieloną energią, z radością ogłasza podpisanie pięcioletniej umowy PPA (Power Purchase Agreement) w formule Pay as Produced z wiodącym producentem energii z OZE, Grupą Sunly. Umowa, obejmująca odkup energii elektrycznej wytworzonej w źródłach PV, zaczęła obowiązywać od marca 2024 roku, otwierając nowy rozdział w dziedzinie zrównoważonej energetyki.
15.02.2024

Konkurs na stylizację zrobioną ze śmieci znalezionych w rzece

Marka Dafi zaprasza projektantów do udziału w konkursie promującym dbanie o czystość rzek w ramach akcji Operacja Czysta Rzeka.
09.02.2024

Eksperci: Proces transformacji energetycznej nie będzie możliwy bez magazynowania energii

Proces dekarbonizacji i transformacji energetycznej nie będzie możliwy bez magazynowania energii – podkreślili w środę uczestnicy debaty eksperckiej zorganizowanej w ramach Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechnik Enex w Kielcach.
09.02.2024

W stronę zrównoważonej mody. Wywiad z właścicielką Żona Johna

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się kupowanie ubrań z drugiej ręki, wynika to z tego, iż społeczeństwo staje się bardziej świadome w sprawach dotyczących ekologii i dbania o planetę. Więcej konsumentów odchodzi od wspierania fast fashion i wybiera zrównoważoną modę. Dobrym przykładem ekologicznej modowej marki działającej w Polsce jest Żona Johna, stworzona przez Aleksandrę Rałowską z którą mieliśmy okazję porozmawiać.
07.02.2024

Naukowcy z Politechniki Krakowskiej przystosowali tłokowy silnik spalinowy do zasilania wodorem

Naukowcy Politechniki Krakowskiej przystosowali tłokowy silnik spalinowy do zasilania wodorem. Jak podkreślił kierownik zespołu prof. Marek Brzeżański, jest to kolejna innowacja związana z badaniami nad zastosowaniem wodoru jako paliwa, które prowadzone są w tej uczelni od lat 80 XX w.
29.01.2024

Trina Storage dwukrotnie wyróżniona przez BloombergNEF

Badanie BNEF, którego wyniki opublikowano w raporcie Energy Storage System Cost Survey 2023, obejmuje łańcuch wartości związanych z magazynowaniem energii, w tym z integratorami magazynowania energii, dostawcami baterii, dostawcami systemów konwersji energii i nie tylko. W raporcie podkreślono znaczenie baterii w systemach magazynowania energii. Producenci baterii i dostawcy systemów magazynowania energii stale ulepszają wszystkie elementy systemu magazynowania energii.
29.01.2024

Energetyczna rewolucja w Lubinie: gmina stawia na zieloną energię z e2V

Gmina Lubin, w odpowiedzi na rosnące potrzeby ekologiczne i społeczne, rozpoczęła strategiczną współpracę z firmą Ekovoltis, czołowym dostawcą odnawialnej energii elektrycznej. W ramach tej umowy 106 GWh energii pochodzącej z odnawialnych źródeł zostanie dostarczone do infrastruktury komunalnej, w tym placówek służby zdrowia, żłobków, szkół, urzędów oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, co zapewni mieszkańcom dostęp do niezbędnych usług życia codziennego w sposób zrównoważony dla środowiska i nowoczesny.
25.01.2024

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gruntowej pompy ciepła?

Rozważając opcje dla centralnego systemu grzewczego, warto zainteresować się gruntowymi pompami ciepła. Są one nie tylko wydajnym, ale i energooszczędnym rozwiązaniem, które może dostarczyć ciepło do Twojego domu zimą i efektywnie chłodzić go latem, zapewniając optymalny komfort niezależnie od pory roku.
19.01.2024

Greenpeace pozywa Holandię za brak planu klimatycznego dla wyspy Bonaire

Mieszkańcy karaibskiej wyspy Bonaire oraz Greenpeace pozwali w czwartek państwo holenderskie do sądu - przekazała w oświadczeniu organizacja ekologiczna. Zarzucają oni rządowi w Hadze, że robi zbyt mało, aby chronić mieszkańców wyspy przed zmianami klimatycznymi.
12.01.2024

Wodorowe Solarisy także dla Düsseldorfu

Niemiecki przewoźnik Rheinbahn Düsseldorf zamówił 10 autobusów wodorowych Solaris Urbino 12 hydrogen. Producent dostarczy autobusy do Düsseldorfu w 2025 roku. Miasto postawiło sobie za cel osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2035 roku.
09.01.2024

105 autobusów elektrycznych dla Mediolanu

Solaris Bus & Coach wygrał kolejne zamówienie na dostawę autobusów elektrycznych do Mediolanu. Tym razem do włoskiej metropolii trafi 105 sztuk autobusów elektrycznych Urbino 18 electric. Tym samym ATM Milano stał się jednym z największych odbiorców bezemisyjnych pojazdów marki Solaris. Dostawy 105 sztuk przegubowych elektrycznych Solarisów rozpoczną się w połowie 2025 roku.
22.12.2023

OSGE: proces wdrażania technologii reaktorów BWRX-300 w pełni transparentny

Proces wdrażania technologii reaktorów BWRX-300 jest w pełni transparentny, wydanie przez ministra klimatu decyzji zasadniczej mimo negatywnej opinii ABW jest zgodne z prawem - poinformowała we wtorek spółka Orlen Synthos Green Energy (OSGE).
13.12.2023

Aktywiści klimatyczni oblali błotem fasadę bazyliki Świętego Marka w Wenecji [wideo]

Grupa włoskich aktywistów klimatycznych oblała płynem z dodatkiem błota fragment fasady bazyliki Świętego Marka w Wenecji. Kolejny akt wandalizmu potępili włoski minister kultury Gennaro Sangiuliano i burmistrz miasta Luigi Brugnaro. Sprawcy czynu zostali zatrzymani i zaprowadzeni na posterunek policji. Odpowiedzą za zniszczenie zabytku.
07.12.2023

Sustainability w hotelarstwie to absolutna konieczność – Leonardo Hotels prekursorem odpowiedzialnych działań

Unijna dyrektywa o ESG nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek raportowania. ESG to nowy standard: jest nastawione na prezentowanie realnych i mierzalnych działań, kładzie nacisk na odpowiedzialność i zaangażowanie. Liderzy branży hotelarskiej również przykładają ogromną wagę do praktyk odpowiedzialnych społecznie, skupiając się na zasadzie DEI (Diversity, Equity & Inclusion): Leonardo Hotels jest prekursorem na tej płaszczyźnie w branży hotelarskiej – mówi Magdalena Młynarczyk, Director of Sales & Marketing Leonardo Hotels Poland
04.12.2023

Marek Suski ponownie szefem Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych

Posłowie wybrali we wtorek Marka Suskiego (PiS) na przewodniczącego sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Jego zastępcami zostało pięciu posłów: dwóch z KO i po jednym z PSL-TD, Polski 2050-TD i Konfederacji. Suski także w poprzedniej kadencji Sejmu był szefem tej komisji.
21.11.2023

Konferencja Offshore Wind Poland 2023 - pięć postulatów branży wiatrowej

Już dzisiaj rozpoczyna się czwarta odsłona jednej z najważniejszych w Polsce konferencji dotyczących sektora offshore wind – Offshore Wind Poland 2023. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się o kluczowych informacjach dotyczących morskiej energetyki wiatrowej w Polsce oraz zmianach regulacyjnych, które uwolnią jej potencjał.
21.11.2023

IVECO promuje elektryczną mobilność razem z zespołem Metallica podczas europejskiego etapu światowej trasy koncertowej M72

IVECO ogłosiło historyczne partnerstwo z Rock & Roll Hall Of Famers Metallica podczas premiery nowej, pełnej gamy pojazdów w Barcelonie. Marka będzie wspierać zespół podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72, która wypełni obiekty na całym kontynencie od maja do lipca 2024 roku.
19.11.2023

Młodzi chcą być częścią rozwiązania kryzysu klimatycznego

Globalny wzrost temperatury o 1,1° C od 1880 roku ma destrukcyjny wpływ na ludzkie zdrowie. Według WHO każdego roku 11 milionów ludzi umiera z powodu niewłaściwej diety. Społeczeństwa doświadczają ekstremalnych zjawisk pogodowych: powodzi, suszy, gwałtownych burz. Pozyskiwanie żywności w takich warunkach to ogromne wyzwanie.
09.11.2023

Bądź człowiekiem – nie truj rodziny i nie truj sąsiada

Benzyna alkilatowa jest czystsza od zwykłej benzyny, ma minimalny zapach, długi okres przydatności do użycia i jest bezpieczniejsza dla środowiska. Jest też wydajniejsza energetycznie, czyli potrzebujesz jej znacznie mniej niż tradycyjnego paliwa bezołowiowego. Wreszcie, o czym warto pamiętać, maszyny, w których ją zastosujesz, będą się łatwiej uruchamiać, a ich silniki – pracować elastyczniej.
09.11.2023

Telewizor laserowy Hisense otrzymuje certyfikat śladu węglowego od TÜV Rheinland

Firma Hisense, międzynarodowy producent sprzętu RTV i AGD, otrzymała od TÜV Rheinland - jednej z największych na świecie firm świadczących usługi techniczne - certyfikat weryfikacji śladu węglowego dla jej telewizora laserowego Laser TV PL1. Certyfikat przyznano zgodnie z normą ISO 14067:2018.
08.11.2023

Targi EICMA 2023: Yadea prezentuje model KEMPER - wysokiej klasy motocykl elektryczny

Firma Yadea, obecna na targach EICMA już od sześciu lat, po raz kolejny udowodniła swoje niesłabnące dążenie do spełniania obietnic i wprowadzania innowacji. W tym roku w centrum uwagi znajduje się KEMPER, motocykl elektryczny, który jest ucieleśnieniem zorientowanego na użytkownika podejścia firmy Yadea i jej misji polegającej na zapewnianiu klientom na całym świecie wyzwalających, komfortowych i zrównoważonych wrażeń z podróży. Model KEMPER to zaawansowane funkcje, szczególnie w zakresie szybkiego ładowania.
08.11.2023

Jak bardzo smart są Polki i Polacy? Samsung prezentuje wyniki badania dot. preferencji Polaków w zakresie rozwiązań smart home

Aż 3 Polaków posiada w swoim domu przynajmniej jedno inteligentne urządzenie, a 6 na 10 Polaków chciałoby sterować wszystkimi urządzeniami domowymi z poziomu jednej aplikacji - to wyniki najnowszego badania przeprowadzone przez Grupę IQS na reprezentatywnej grupie Polek i Polaków na zlecenie Samsung.
06.11.2023

Pierwsza na Śląsku stacja tankowania wodorem pod marką NESO

Grupa Polsat Plus i Grupa ZE PAK zbudowały i uruchomiły w Rybniku pierwszą na Śląsku i drugą w Polsce ogólnodostępną stację tankowania wodorem dla samochodów i autobusów. Na stacji będzie mogło tankować między innymi 20 autobusów wodorowych NesoBus wyprodukowanych przez Grupę Polsat Plus i ZE PAK, które już zaczynają służyć mieszkańcom Rybnika. Rybnik jest jednym z liderów zielonej transformacji energetycznej w Polsce, a autobusy i stacja tankowania będą jednym z głównych elementów powstającego Rybnickiego Okręgu Wodorowego.
31.10.2023

Polska jest bardzo atrakcyjnym, ale i trudnym rynkiem dla inwestorów OZE

250 miliardów złotych wyniosą w następnych kilkunastu latach wydatki na polski program morskiej energetyki wiatrowej. Inwestycje na rozbudowę sieci i infrastruktury energetycznej powinny sięgać nawet 40 miliardów złotych. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić inwestorom stabilne otoczenie regulacyjne. To główne wnioski z debaty „Onshore i offshore - uwolnienie potencjału energetyki wiatrowej na lądzie i status rozwoju projektów na morzu”, która odbyła się podczas IX edycji Kongresu Energetycznego.
16.10.2023

Zakończył się II Śląski Konwent Klimatyczny CLIMATE-CON 2023 - największe w regionie wydarzenie dotyczące adaptacji do zmian klimatu

11 i 12 października br. stadion śląski w Chorzowie stał się areną dyskusji na temat ochrony powietrza, środowiska i klimatu.
13.10.2023

Ekotrendy w turystyce morskiej szansą dla Pomorza, Kaszub i Żuław

Rozwój zrównoważony trafił na pokłady statków pasażerskich. Cruise operatorzy nie pozostają w tyle za innymi branżami i stawiają na turystykę przyjazną dla środowiska na morzy i w portach. Nowe produkty turystyczne odpowiadają zrównoważonej gospodarce. Armatorzy włączają się w działania na rzecz ochrony środowiska, co jest pozytywnie odbierane przez większość pasażerów. Nowe statki przystosowane są do zasilania z lądu.
13.10.2023

Nowy autobus elektryczny Yutong zaprezentowany w Brukseli

Yutong Bus jest europejskim liderem rynku autobusów elektrycznych - z 479 zarejestrowanymi w 2022 r. elektrobusami - oraz największym globalnym dostawcą autobusów i autokarów. Nowe pojazdy, na czele z przegubowym, 18-metrowym elektrobusem Yutong U18, zostały przedstawione w Brukseli - podczas targów Busworld Europe. Będzie to kolejny model, który trafi na polski rynek, gdzie marka Yutong zyskuje coraz większą popularność.
09.10.2023

Zakończono eksploatację największego pola gazowego na kontynencie

Po 60 latach zakończyła się w niedzielę eksploatacja pola gazowego Groningen (Groningenveld) w północnej Holandii. Było to nie tylko największe pole gazowe w Europie, ale także jedno z największych na świecie. Decyzja o zamknięciu była związana ze szkodami górniczymi.
01.10.2023

Timmermans krytykowany za preferowanie morskiej energetyki w miejsce jądrowej

Lider lewicowej listy Partii Pracy (PvdA) i Zielonych (GroenLinks) Frans Timmermans znalazł się w ogniu krytyki po tym jak powiedział, że energia jądrowa nie jest dobra dla Holandii i zamiast niej trzeba pozyskiwać „tanią energię z morza”.
01.10.2023

Kolejne elektryczne Solarisy w Szwecji

Szwedzki przewoźnik VR Kristianstad podpisał umowę na dostawę 23 autobusów elektrycznych marki Solaris. Na zamówienie składa się 20 pojazdów niskowejściowych Urbino 15 LE electric oraz 3 autobusy niskopodłogowe Urbino 12 electric. Będą to pierwsze bezemisyjne autobusy Solarisa w Kristianstad.
29.09.2023

Sasin: Inwestycje dot. budowy elektrowni jądrowej z partnerami z USA i Korei uzupełniają się

Inwestycje dotyczące budowy w Polsce elektrowni jądrowej z Amerykanami i elektrowni z partnerami koreańskimi uzupełniają się - mówił w czwartek w Polsat News szef MAP Jacek Sasin. Zwrócił uwagę, że każda z tych elektrowni zapewni kilkanaście procent zapotrzebowania energii w kraju.
28.09.2023

Wicepremier Kaczyński na temat polskiej elektrowni jądrowej: Ogromne umocnienie naszego bezpieczeństwa

To jest ogromne umocnienie naszych wzajemnych relacji, naszego bezpieczeństwa - podkreślił w środę w Pruszkowie wicepremier Jarosław Kaczyński nawiązując do podpisania umowy na zaprojektowanie polskiej elektrowni jądrowej. Dodał, że informacje o tym, że Polska jest izolowana i przez to mniej bezpieczna, są nieprawdą.
28.09.2023

Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały z konsorcjum Westinghouse-Bechtel umowę na zaprojektowanie elektrowni jądrowej

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe podpisała w środę z konsorcjum Westinghouse-Bechtel umowę na zaprojektowanie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, która ma powstać na Pomorzu.
27.09.2023

M. Wesoły: Chcemy zmierzać w stronę niskoemisyjnych źródeł energii

Chcemy dokonywać transformacji i zmierzać w stronę niskoemisyjnych źródeł energii, ale w sposób rozsądny i w tempie, które jesteśmy w stanie udźwignąć - mówił w środę podczas IX Kongresu Energetycznego we Wrocławiu wiceminister aktywów państwowych Marek Wesoły.
27.09.2023

Europejski debiut nowego autobusu elektrycznego Yutong w Polsce

Realizowana przez Busnex Poland dostawa dwóch elektrobusów Yutong E7 jest nie tylko polskim, ale również europejskim debiutem tego modelu. 7-metrowe pojazdy, które woziły pasażerów podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze, niebawem wyjadą na ulice Pułtuska. Mieszkańcy miasta mieli okazję poznać nowe elektryczne autobusy podczas obchodów XXVI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza.
19.09.2023

Trwają prace nad systemem sprzedaży polskiego samochodu elektrycznego

ElectroMobility Poland, właściciel marki Izera, planuje zbudować nowoczesny, efektywny i „lekki” system dystrybucji oparty na sprzedaży w internecie, a także nowoczesne formy sprzedaży bezpośredniej, takie jak m.in. zlokalizowane w miastach concept stores czy mobilne pop-up stores. Koncepcja sprzedaży, nad którą pracuje EMP, wpisuje się w zmiany, które w ostatnich latach zachodzą na rynku motoryzacyjnym, i ma stanowić atut w podjęciu konkurencji rynkowej przez nową markę z Polski.
18.09.2023

MSC przyznała nagrody za zrównoważone rybołówstwo

Organizacja pozarządowa Marine Stewardship Council (MSC), działająca na rzecz zrównoważonego rybołówstwa, doceniła podmioty, które w ciągu ostatniej dekady wyróżniły się największym zaangażowaniem w rozwój Programu MSC w naszym kraju.
13.09.2023

Pierwsza ogólnodostępna stacja tankowania wodoru pod marką NESO już otwarta dla kierowców

Grupa Polsat Plus i Grupa ZE PAK zbudowały i uruchomiły pierwszą ogólnodostępną stację tankowania wodoru dla samochodów i autobusów. Sieć stacji tankowania wodoru będzie budowana pod marką NESO. Nazwa pochodzi od pierwszych liter „Nie Emituję Spalin, Oczyszczam”. Jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych stacji tankowania wodoru w Europie. Pierwsza stacja jest zlokalizowana na warszawskim Ursynowie przy ulicy Tango 4. Ze stacji będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy samochodów napędzanych wodorem.
11.09.2023

Karpacz’23: wyniki raportu UNGC o konsumentach i gospodarce obiegu zamkniętego

79 proc. Polaków uważa, że wprowadzanie standardów gospodarki obiegu zamkniętego ma sens, zaś 69 proc. deklaruje chęć pogłębiania swej wiedzy na temat postaw i praktyk przyjaznych środowisku - wynika z raportu przygotowanego przez UN Global Compact we współpracy z McDonald’s, zaprezentowanego podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
08.09.2023

Otwarcie Centrum Kompetencyjnego w Częstochowie: nowy rozdział w szkoleniach IBC SOLAR z zakresu instalacji fotowoltaicznych

Firma IBC SOLAR Poland ogłasza otwarcie pierwszego w Polsce Centrum Kompetencyjnego, w którym eksperci firmy będą przeprowadzać szkolenia z planowania, montażu i uruchamiania instalacji fotowoltaicznych. W praktycznych i teoretycznych warsztatach każdorazowo będzie mogło wziąć udział nawet dwudziestu czterech uczestników, a zapisy na najbliższe spotkania już trwają.
07.09.2023

Standardy ESG to nie abstrakcja. Rynek stawia na proekologiczne budownictwo

Polska pozostaje jednym z największych placów budowy w Europie, również w segmencie obiektów kubaturowych i wielkopowierzchniowych. Dla nawet 80 proc. kontrahentów, obok ceny czy lokalizacji, istotne jest dziś spełnianie przez nie standardów tzw. ESG. „Trend jest oczywisty i długotrwały: rynek stawia na zrównoważone budownictwo proekologiczne oraz cyfryzację procesów” – ocenia Mariusz Górecki, prezes Atlas Ward Polska.
11.08.2023

Polski producent samochodów elektrycznych współpracuje z chińskim potentatem

W listopadzie 2022 r. ElectroMobility Poland (EMP) ogłosiło, że partnerem technologicznym Izery - polskiej marki samochodów elektrycznych - będzie chiński koncern Geely. Partner EMP to prawdziwy gigant motoryzacji, zwłaszcza niskoemisyjnej. Obecnie zajmuje 4. miejsce na świecie pod względem rejestracji „elektryków”. Jest właścicielem lub współwłaścicielem m.in. takich marek jak: Lotus, Smart, Zeekr czy Polestar. Współpraca z globalnym koncernem ma zagwarantować polskiej marce wysoką jakość technologiczną samochodów Izera.
04.08.2023

Iveco będzie produkować elektryczne ciężarówki

Firma Iveco ogłosiła, że będzie produkować i sprzedawać pod własną marką elektryczne pojazdy ciężarowe zasilane z akumulatorów oraz ogniw paliwowych. Jest to konsekwencja zakomunikowanego przez Iveco Group w czerwcu przejęcia w pełni i na wyłączność niemieckiej spółki powstałej z byłego joint-venture Nikola Iveco Europe.
01.08.2023

Hydro Extrusion Poland otwiera farmę solarną i nową linię produkcyjną

Hydro Extrusion Poland, międzynarodowy lider branży aluminium, w sposób odważny i przełomowy ogłasza oficjalne otwarcie farmy solarnej oraz innowacyjnej linii produkcyjnej z 8-calową prasą. Podejmując strategiczną decyzję o inwestycji w kolejne technologie wykorzystujące ekologiczne zasoby, marka nie tylko stawia zdecydowane kroki ku realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju, ale również podnosi poprzeczkę dla całego przemysłu. Z zaangażowaniem i determinacją inwestuje w rozwiązania napędzane odnawialnymi źródłami energi
21.07.2023

Sejmowe komisje nie poparły wniosku o odrzucenie projektu ustawy o rewitalizacji rzeki Odry

Połączone komisje gospodarki morskiej oraz środowiska w środę nie poparły wniosku o odrzucenie projektu ustawy o rewitalizacji rzeki Odry. Wnioskowała o to dzień wcześniej podczas prac komisji posłanka KO Gabriela Lenartowicz. Nie uwzględniono też większości zgłoszonych poprawek.
12.07.2023

Projekt ustawy o rewitalizacji rzeki Odry skierowany do ponownych prac w komisji

Sejm ponownie skierował do sejmowych komisji projekt ustawy o rewitalizacji rzeki Odry. We wtorek, podczas drugiego czytania, poprawki do projektu złożyli m.in. posłowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Koalicji Polskiej.
11.07.2023

Holandia. Rząd ogłosił datę zakończenia eksploatacji jednych z największych pól gazowych na świecie

Od 1 października 2023 r. zostanie całkowicie wstrzymane wydobycie gazu z pól Groningen (Groningenveld) w północnej Holandii, postanowił w piątek rząd premiera Marka Ruttego. Po 60 latach zakończy się eksploatacja jednych z największych pól gazowych na świecie.
24.06.2023

Kongres Polskie Porty 2030: w którym kierunku pójdą porty?

W pierwszej edycji Kongresu Polskie Porty 2030 w Sopocie, organizowanym przez wydawcę portalu GospodarkaMorska.pl, bierze udział ponad pół tysiąca osób związanych z branżą. Impreza rozpoczęła się dzisiaj i potrwa do jutra.
02.06.2023

Nurkowie Royal Navy oczyszczają Morze Bałtyckie z niewybuchów i niewypałów

Nurkowie Royal Navy zwiększają bezpieczeństwo kluczowych szlaków żeglugowych na Morzu Bałtyckim poprzez odzyskiwanie niewybuchów min i torped w ramach misji bezpieczeństwa NATO pk. Open Spirit.
25.05.2023

Enefit wprowadza na polski rynek ładowarki do samochodów elektrycznych i będzie rozwijał publiczną sieć ładowania

Enefit, spółka należąca do estońskiej, państwowej grupy Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich, zaoferuje swoim klientom biznesowym w Polsce zarówno zakup, jak i wynajem nowoczesnych ładowarek do e-samochodów. Firma będzie też rozwijać publiczną sieć ładowania dostępną dla rosnącej floty samochodów elektrycznych w Polsce, których liczba przekroczyła już 67 tys. pojazdów .
25.05.2023

Branża modowa coraz bardziej ekologiczna. Zmiany w coraz większym stopniu wymuszają sami konsumenci

Konsumenci, którzy decydują się na zakup nowych ubrań, wciąż zwracają uwagę przede wszystkim na ich cenę i trwałość. Jednak coraz większe znaczenie ma też to, czy odzież została wyprodukowana w sposób zrównoważony, z poszanowaniem dla środowiska. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się również ubrania z tzw. drugiej ręki, a ponad połowa konsumentów przekazuje swoje nienoszone i niechciane ubrania dalej, innym osobom – wynika z badania przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Fashion Revolution wśród mieszkańców czterech krajów Grupy Wy
23.05.2023

Dwóch na trzech konsumentów chce ograniczyć sprzedaż produktów w plastiku

Większość Polaków chce, aby ustawowo zmniejszyć ilość produktów dostępnych w plastikowych opakowaniach. Austriacka marka Waterdrop stara się przeciwdziałać problemowi nadmiernego spożywania cukru oraz produkcji plastiku. Firma przedstawia nową edycję microdrinków Ice Tea. Są one rozwiązaniem dla osób aktywnych, które szukają orzeźwienia w postaci zdrowego i niskokalorycznego napoju. Ponadto dostępna będzie butelka Ice Tea, wykonana z wysokiej jakości szkła borokrzemowego wolnego od BPA – szkodliwego tworzywa sztucznego.
23.05.2023

Holenderskie i brazylijskie porty łączą siły w kierunku zielonego wodoru

Port Rotterdam i brazylijski Pecém podpisały umowę o współpracy w zakresie projektów offshore wind oraz produkcji zielonego wodoru.
22.05.2023

Butelki termiczne ze stali nierdzewnej sposobem na uniknięcie spożycia mikrocząsteczek plastiku

Mikroplastik coraz częściej przenika do ludzkiego organizmu. Ponadto w plastikowych butelkach uwalnia się pod wpływem ciepła. W ciągu tygodnia jedna osoba spożywa do pięciu gramów tworzyw sztucznych. Austriacka marka Waterdrop przedstawiła edycję butelek termicznych wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Pozwalają uniknąć uwalniania plastiku wraz z wyższą temperaturą. Uniwersalna butelka termiczna utrzymuje zimno napojów przez 24 godziny, oraz ciepło przez 12. To rozwiązanie dla osób chcących żyć zdrowo i ekologicznie.
12.05.2023

Prezes PKN Orlen: przejęcia Energi, Lotosu i PGNiG, aby przeprowadzić transformację energetyczną w Polsce

PKN Orlen stworzył koncern multienergetyczny, przejmując Grupę Energa, Grupę Lotos i PGNiG, aby przeprowadzić w Polsce transformację energetyczną - podkreślił w czwartek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Dodał, że dzięki tym fuzjom, koncern może stabilizować sytuację paliwowo-gazowo-energetyczną w kraju.
11.05.2023

Rekordowa wiosenna Operacja Czysta Rzeka

Tegoroczna wiosenna edycja największej w Polsce akcji społecznego sprzątania rzek i okolic była rekordowa pod kątem liczby wolontariuszy i akcji oraz co się z tym wiąże - ogromną liczbą zebranych śmieci. Ponad 280 ton zaraportowano z 70% akcji, których odbyło się niemal 600. Najbardziej zaangażowane okazały się tradycyjnie 3 województwa - mazowieckie, lubelskie i podlaskie. Najczęstszymi obszarami porządków były tereny położone nad rzekami, jeziorami, lasy i miejscowości. Zakończyła się wiosenna edycja i rozpoczyna letnia.
09.05.2023

Sankcje UE mogą ukrócić greenwashing [WIDEO]

Greenwashing, czyli pozorowane działania na rzecz środowiska, to domena zarówno globalnych korporacji, jak i mniejszych firm i producentów, którzy stosują dezinformację, żeby poprawić swój wizerunek. Takie praktyki mogą być bardzo szkodliwe społecznie – konsumenci, którzy nabrali się na „ekościemę”, tracą wiarę w to, że ich prośrodowiskowe zachowania i decyzje zakupowe mogą się realnie przyczynić do ochrony klimatu i poprawy stanu środowiska. Tracą też zaufanie do firm, które naprawdę dbają o ekologię. Zjawisku greenwashingu mają
08.05.2023

Holenderski rząd zatwierdził plan klimatyczny, na który zamierza wydać 28 mld euro do 2030 r.

Gabinet premiera Marka Ruttego zatwierdził plan klimatyczny, przewidujący m.in. redukcję emisji CO2 o 55 proc. w 2030 r. Na plan przeznaczonych zostanie 28 mld euro w ciągu najbliższych siedmiu lat.
27.04.2023

Hisense traktuje zrównoważony rozwój jako priorytet w budowaniu bardziej ekologicznej przyszłości

Celem Dnia Ziemi jest zaangażowanie osób indywidualnych, instytucji i firm w przyjęcie odpowiedzialności za przyspieszenie procesu przejścia na korzystną dla wszystkich i dobrze prosperującą zieloną gospodarkę. Hisense, wiodąca globalna marka sprzętu AGD i elektroniki użytkowej, zawsze postrzegała zrównoważone praktyki biznesowe jako jeden z priorytetów i jest zaangażowana w działania na rzecz zmniejszenia zużycia energii i budowania zrównoważonego środowiskowa.
26.04.2023

Aktywiści Greenpeace zablokowali zrzut ścieków z kopalni do Odry

W ramach sprzeciwu wobec braku działań Ministerstwa Klimatu i Środowiska, mających ochronić Odrę przed kolejną ekologiczną katastrofą, aktywiści i aktywistki Greenpeace zablokowali dzisiaj zrzut wysoce zasolonych ścieków z kopalni węgla kamiennego Halemba, które trafiają do Odry.
25.04.2023

Homo Sapiens wymrze z powodu hipokryzji klimatycznej

Niespójność działań, brak odpowiedzialności w zarządzaniu kurczącymi się zasobami naturalnymi, coraz większe problemy z wodą - oto jedne z wyzwań stojących przed transformacją życia człowieka na planecie Ziemia, jeśli Homo Sapiens ma na niej przeżyć.
24.04.2023

Ile potrzeba plastiku, by opleść Ziemię 25 razy? Właśnie tyle zaoszczędziła SodaStream

Aby uczcić Dzień Ziemi 2023, SodaStream, wiodący producent ekspresów do gazowania wody, informuje o wyeliminowaniu ze środowiska 5 miliardów plastikowych butelek jednorazowego użytku w 2022 r.* z pomocą swoich konsumentów na całym świecie. Potężne przesłanie zostało dziś ogłoszone w filmie udostępnionym na wszystkich kanałach społecznościowych marki, zachęcającym do przyłączenia się do jej misji polegającej na wprowadzaniu ekologicznych zmian poprzez ograniczanie plastikowych odpadów jednorazowego użytku.
20.04.2023

Blisko ¾ Polaków chętniej zapłaci więcej za produkty neutralne dla klimatu

22 kwietnia przypada dzień Ziemi. Dni takie jak ten są dobrą okazją do przeanalizowania zmian w pro-ekologicznych postawach firm handlowych i ich klientów w Polsce. Jak wynika z przedpremierowych wyników badania Adyen Retail Report 2023, ¼ Polaków zmniejszyła w zeszłym roku konsumpcję, by ograniczyć własny ślad węglowy, a aż 72 proc. zapłaci dziś więcej za produkty mając pewność, że są one neutralne pod względem emisji CO2.
20.04.2023

GWM przyspiesza proces elektryfikacji dzięki światowej premierze pojazdów zasilanych nowymi źródłami energii podczas targów Auto Shanghai 2023

18 kwietnia GWM zaprezentował pięć swoich głównych marek: HAVAL, TANK, ORA, POER i WEY podczas 20. targów branży motoryzacyjnej Shanghai International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju („Auto Shanghai 2023”) i pokazał pełną gamę modeli zasilanych nowymi źródłami energii (NEV).
20.04.2023

Zwrot w kierunku GOZ to nie wybór, tylko konieczność

Wiele problemów współczesnego świata można byłoby zwięźle podsumować tak: za dużo konsumujemy i zbyt wiele cennych zasobów marnotrawimy – z wygody, lenistwa lub dlatego, że nic nas to nie kosztuje. Mówiąc wprost, rozwinięte społeczeństwa żyją dziś w epoce nadmiaru niespotykanego w historii świata. Samo w sobie nie jest to jeszcze niczym złym. Problem w tym, że rzadko – o ile w ogóle – płacimy realną cenę za to, co konsumujemy. I to będzie się musiało zmienić.
19.04.2023

Paris Rhône - licząca ponad sto lat marka urządzeń elektrycznych - poszerza ofertę o systemy magazynowania energii

Paris Rhône Energy, nowa marka należąca do Paris Rhône, producenta urządzeń elektrycznych z ponad 100-letnim dorobkiem, niedawno zaprezentowała swój pierwszy kompletny domowy system zasilania z serii PEX. Premiera systemu miała miejsce 11 kwietnia na platformie Indiegogo.
14.04.2023

Rosną zielone płuca Afryki i Ameryki Południowej. Nowy projekt Bolloré Logistics

Bolloré Logistics, w ramach swojego zobowiązania do zrównoważonego rozwoju, podejmuje inicjatywę zalesienia Afryki oraz Ameryki Południowej.
13.04.2023

Kolejne zapadlisko w Trzebini; w czwartek sprawą zajmie się komisja sejmowa

Kolejne zapadlisko pojawiło się w środę po południu w Trzebini (Małopolskie). Zdaniem specjalistów wiosenna pogoda będzie sprzyjać intensyfikacji tych zjawisk na zagrożonym obszarze. W czwartek tematem zapadlisk w pogórniczej gminie zajmie się sejmowa Komisja ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.
12.04.2023

PGG i JSW chcą wychwytywać ok. 50 proc. metanu z kopalnianego powietrza

Polska Grupa Górnicza i Jastrzębska Spółka Węglowa pracują nad tym, by wychwytywać ok. 50 proc. metanu z kopalnianej atmosfery; obecnie to ok. 37-38 proc. Celem jest też wykorzystanie ujętego metanu na poziomie 90-95 proc. – wynika z wtorkowej informacji spółek.
05.04.2023

Szefowie spółek węglowych do Parlamentu Europejskiego: rozporządzenie metanowe szkodliwe

Szefowie polskich spółek węglowych zaapelowali w rozesłanym we wtorek liście do posłów Parlamentu Europejskiego o przeciwstawienie się próbom przyjęcia projektu tzw. rozporządzenia metanowego w obecnym, jak zaznaczyli, szkodliwym kształcie.
04.04.2023

KONGRES MOVE: Polski przemysł motoryzacyjny musi zachować konkurencyjność

Najwięksi uczestnicy procesu transformacji na elektromobilność w Polsce, spotkali się w Poznaniu na kongresie MOVE 2023 - International Mobility Congress na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Producenci podkreślali, że do osiągnięcia sukcesu zeroemisyjności niezbędna jest tania i czysta energia oraz dostęp do energii odnawialnej. W rozmowach ze stroną rządową mówiono także o konieczności wprowadzenia programów wsparcia i specjalnych rozwiązań, po to, aby zachować konkurencyjność sektora przemysłu motoryzacyjnego.
03.04.2023

Uwaga na ekościemę. Jak nie nabrać się na greenwashing?

Greenwashing to zjawisko wprowadzania w błąd w odniesieniu do praktyk środowiskowych firm lub korzyści z zastosowania produktów czy usług. Od niejasnych twierdzeń po sfałszowane dane, "zielone kłamstwo" jest coraz mocniej obecne w naszym codziennym życiu. "Eko", "zrównoważone", "naturalne", "cyrkularne", "z recyklingu" a może "przyjazne dla klimatu"? Firmy prześcigają się w przyciągających klientów proekologicznych hasłach, które często okazują się jedynie ekościemą. Unia Europejska chce z tym walczyć i zapowiada nowe przepisy ch
02.04.2023

Na torze Hungaroring firma Yadea zaprezentowała swoje zaawansowane technicznie motocykle elektryczne

Yadea (01585.HK), wiodąca na świecie marka elektrycznych pojazdów dwukołowych, ma zaszczyt poinformować o swojej pierwszej imprezie Test Ride na renomowanym torze Hungaroring na Węgrzech, która pozwoliła uczestnikom zapoznać się z najnowszymi modelami Yadea i poznać zaangażowanie firmy w innowacyjność i zrównoważony rozwój.
28.03.2023

Prezes Enefit Polska: boom na OZE w krajach bałtyckich

Rozwój OZE w krajach bałtyckich jest obecnie bardzo szybki, natomiast polskie regulacje raczej hamują źródła odnawialne - mówi prezes Enefit Polska Maciej Kowalski. Jak dodaje, bez dużych wolumenów zielonej energii ceny w Polsce pozostaną wyższe względem innych krajów UE.
28.03.2023

ElectroMobility Poland i Pininfarina współpracują przy projekcie Izery

ElectroMobility Poland współpracuje z włoskim biurem stylistycznym Pininfarina przy projekcie polskiej marki samochodów elektrycznych Izera - poinformowały we wtorek firmy. Dodano, że chodzi o stylistykę m.in. nadwozia i wnętrza trzech modeli: SUV-a, hatchbacka i kombi.
21.03.2023

Przed polskimi dostawcami części motoryzacyjnych trudny zwrot w kierunku zeroemisyjności. Dostępność i koszt zielonej energii będą decydujące dla ich przyszłości

Producenci samochodów będą w najbliższym czasie decydowali o tym, gdzie będą lokowane produkcje nowych generacji zeroemisyjnych pojazdów. Część marek motoryzacyjnych przestawi się na nie jeszcze przed 2035 rokiem, czyli graniczną datą wyznaczoną przez UE. Jeśli produkcja nowych pojazdów elektrycznych i wodorowych będzie lokowana w Polsce, to oznacza wyzwania dla krajowych dostawców części i podzespołów, z których połowa dziś produkuje na potrzeby napędów spalinowych. Kolejnym dużym wyzwaniem może się okazać dostępność zielonej en
20.03.2023

Rusza wiercenie w poszukiwaniu złóż geotermalnych w Grodźcu

Za pół roku będzie wiadomo, czy w Grodźcu koło Bielska-Białej są źródła geotermalne. Prace przy odwiercie w ich poszukiwaniu wkrótce się rozpoczną - poinformował PAP wójt gm. Jasienica Janusz Pierzyna. Jak dodał, podpisał już umowę z firmą, która wykona odwiert.
13.03.2023

Hiconics prezentuje na targach ENEX najnowszą generację mieszkaniowych systemów magazynowania energii serii HiEnergy i WISDOM

Hiconics, ekologiczna marka należąca do Midea Industrial Technology, zaprezentowała swoje produkty z zakresu domowych magazynów energii z serii MINERGY, HiEnergy i WISDOM na targach ENEX, które odbyły się w Kielcach 8 marca 2023 r. Na wystawie zaprezentowano trójfazowe i jednofazowe rozwiązania nowej generacji domowych magazynów energii Hiconics z serii HiEnergy.
10.03.2023

Grzyby uratują lasy

Septoria krystynae to nowo odkryty gatunek grzyba mikroskopijnego, który może uratować polskie i europejskie lasy przed coraz bardziej rozprzestrzeniającą się jemiołą pospolitą. Badania nad nim prowadzą naukowcy z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego oraz z Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej.
06.03.2023

Czy toalety dla krów rozwiążą problem emisji tlenku azotu?

W Holandii powstaje coraz więcej toalet dla krów - informuje dziennik "Algemeen Dagblad". Nie tylko mogą one pomóc w rozwiązaniu problemu z emisją szkodliwego tlenku azotu, ale mogą także - jak zauważa gazeta - stać się źródłem zysków dla hodowców bydła.
05.03.2023

PEJ podpisały z Westinghouse umowę na prace przedprojektowe ws. elektrowni jądrowej

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe podpisała w środę z firmą Westinghouse kontrakt pomostowy w sprawie budowy elektrowni jądrowej. Umowa ma umożliwić m.in. wstępne oszacowanie wartości projektu pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
22.02.2023

Przebadali Bałtyk wzdłuż i wszerz. Rekordowe wyniki MEWO

Dla ekipy MEWO S.A. ubiegły rok okazał się rekordowy pod względem przeprowadzonych badań geofizycznych i hydrograficznych. W 2022 r. dokonali pomiarów batymetrycznych, sonarowych i magnetometrycznych na profilach o łącznej długości niemal 45 tys. km. W rezultacie rozpoznano 3,3 tys. km kwadratowych powierzchni dna morskiego – to 6 razy tyle, ile wynosi terytorium Warszawy.
09.02.2023

Szynkowski vel Sęk: tzw ustawa wiatrakowa z poprawką o 700 metrach wypełnia kamienie milowe

Minister ds UE Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że nie widzi problemu z poprawką mówiącą, że elektrownie wiatrowe mogą być budowane w odległości nie mniejszej niż 700 m od budynków mieszkalnych. Według niego nie zmienia to liberalizacji tzw. ustawy wiatrakowej i wypełnia kamienie milowe.
07.02.2023

Bolloré Logistics spełnia swoje zielone zobowiązania

Globalny gigant transportowo-spedycyjny Bolloré Logistics konsekwentnie realizuje strategię wdrażania systemowych rozwiązań na rzecz zrównoważonego wpływu przemysłu na środowisko. Firma redukuje swój ślad węglowy i chroni bioróżnorodność. Jeszcze przed końcem ubiegłego roku kolejne 7 oddziałów zostało wyróżnionych za skuteczną implementację proekologicznej polityki przedsiębiorstwa.
07.02.2023

Sejm o nowelizacji tzw. ustawy wiatrakowej i poprawkach do noweli ustawy o SN (aktualizacja)

Sprawozdanie komisji o rządowym projekcie nowelizacji tzw. ustawy wiatrakowej to jeden z punktów rozpoczynającego się we wtorek trzydniowego posiedzenia Sejmu. W środę posłowie zdecydują o losie poprawek wniesionych przez Senat do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.
07.02.2023

Müller: mam nadzieję, że nowela "wiatrakowa" zostanie przyjęta na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Mam nadzieję, że zakończenie prac nad nowelizacją ustawy wiatrakowej nastąpi na najbliższym posiedzeniu Sejmu; intencją rządu jest jak najszybsze przyjęcie projektu - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
02.02.2023

Liberalizacja prawa o lądowej energetyce wiatrowej w Niemczech-lekcja dla Polski?

Energetyka wiatrowa na lądzie jest kluczowym elementem dekarbonizacji sektora energetycznego. W Polsce jednakże, od 7 lat, aż 99,7 proc. Kraju (zgodnie z obliczeniami Fundacji Instrat z 2021 roku) jest wyłączone z możliwości budowy farm wiatrowej. Zablokowanie branży zostało spowodowane uchwaleniem niesławnej ustawy antywiatrakowej i odmienianej już przez wszystkie przypadki tzw. zasady 10H. Obecnie ustawa ta jest procedowana w Sejmie i żywo dyskutowana w przestrzeni publicznej.
31.01.2023

700 zamiast 500 - propozycje sejmowych komisji do ustawy antywiatrakowej

Senat nie zgłosił poprawek do noweli mającej uprościć procedury dla branży offshore Senat w środę nie zaproponował poprawek do nowelizacji ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej. Nowe przepisy mają m.in. uprościć procedury dla branży offshore, czyli dla morskiej energetyki wiatrowej. Za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 98 senatorów, nikt nie był przeciw ani nie wstrzymał się od głosu. Teraz nowela trafi do podpisu prezydenta. Nowelizacja modyfikuje przepisy dotyczące wydaw
26.01.2023

Nestlé Polska daje drugie życie odpadom

Wszystkie fabryki Nestlé w Polsce są zero-waste: 100 proc. ich odpadów trafia do odzysku. Równocześnie marki firmy oferują szereg produktów w opakowaniach nadających się do ponownego przetworzenia, a także prowadzą i angażują się w inicjatywy na rzecz rozwoju recyklingu.
26.01.2023

GWM rozszerza swój ogólnoświatowy zasięg dzięki wykorzystaniu ekosystemu nawiązującego do leśnego

16 stycznia wyemitowano film dokumentalny z udziałem GWM, w którym przedstawiono mocne strony GWM w zakresie pojazdów hybrydowych, akumulatorów, inteligentnych rozwiązań i strategicznego ogólnoświatowego zasięgu.
23.01.2023

Czy Polacy myślą o ekologii, szukając prezentów na Boże Narodzenie?

Na tegoroczne świąteczne prezenty dla najbliższych przeznaczymy średnio 500 zł . Ile z tych prezentów stworzone zostało z myślą o środowisku? I czy planując świąteczne zakupy, myślimy o tym by były one przyjazne planecie? Z ponad 1000 przebadanych dorosłych Polaków, 3 na 10 zdecydowanie rozważa zakup ekologicznego prezentu, 9% ankietowanych zdecydowanie wybierze produkty ekologiczne a 20% raczej weźmie pod uwagę tę kwestię planując tegoroczne upominki świąteczne. 42% konsumentów za ekologiczny uznaje prezent przyjazny środowisku,
21.12.2022

Bogata w złoża gazu Holandia jest zmuszona do importowania surowca zza granicy

Pomimo posiadania największych w Europie złóż, kraj musi importować ten surowiec. Wydobycie z Groningenveld w północnej prowincji Groningen zostało zredukowane ze względu na osiadanie gleby nad polem i trzęsienia ziemi.
18.12.2022

Jackery pokaże nowe modele urządzeń na targach CES 2023

Jackery, światowy lider w dziedzinie innowacyjnych przenośnych stacji zasilania i ekologicznych rozwiązań energetycznych do stosowania na zewnątrz, ogłosił, że zabierze linię swoich nagradzanych produktów koncepcyjnych i dwa generatory słoneczne z rodziny Pro na targi CES 2023, najbardziej wpływowe wydarzenie technologiczne na świecie i największe targi elektroniki konsumenckiej w USA, które odbędą się w dniach 5-8 stycznia 2023 r. w Las Vegas.
16.12.2022

Zielona zmiana w branży opakowań – czy Polacy są na nią gotowi? - EKObarometr

Czy Polacy są gotowi na wprowadzenie podobnych zmian w branży opakowań? Agencja SW Research zapytała o to w 4 edycji „EKOBarometru”.
15.12.2022

Coca-Cola Polska inwestuje w niskoemisyjną flotę we współpracy z Arval

Zgodnie ze strategią Net Zero, Coca-Cola HBC zobowiązała się do 2040 roku osiągnąć zerową emisję netto w całym łańcuchu wartości. Jednym z kroków do realizacji celu jest wdrożenie programu Green Fleet, w ramach którego marka nawiązała współpracę z Arval Service Lease Polska – liderem rynku wynajmu długoterminowego i zrównoważonej mobilności. W ramach kontraktu Arval dostarczył do floty Coca-Cola HBC m. in. 389 pojazdów hybrydowych.
15.12.2022

Ministerstwo: będzie spotkanie w sprawie kosztów energii stoczni

Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało na nasze pytanie o zwołanie posiedzenia Zespołu Trójstronnego ds. Przemysłu Stoczniowego, na którym poruszony ma być temat problemów stoczni, wywołanych wysokimi kosztami energii.
09.12.2022

TÜV SÜD przyznaje spółce YuanTech Solar certyfikat IEC 61215 i IEC 61730a

TÜV SÜD, uznany na świecie niezależny organ certyfikujący, przyznał spółce YuanTech Solar, nowemu chińskiemu producentowi z branży fotowoltaiki, certyfikat IEC 61215 i IEC 61730. Oznacza to, że wyprodukowane przez YuanTech Solar moduły fotowoltaiczne serii TOPCon/PERC pozytywnie przeszły wszystkie testy wymagane normą IEC 61215 dotyczącą wydajności modułów fotowoltaicznych oraz normą IEC 61730 odnoszącą się do bezpieczeństwa modułów fotowoltaicznych oraz że spółka YuanTech Solar posiada certyfikat umożliwiający jej wprowadzanie p
06.12.2022

Politechnika Krakowska aktywnie uczestniczy w rozwoju technologii wodorowych

Politechnika Krakowska bierze udział w pracach Małopolskiej Regionalnej Grupy ds. Rozwoju Technologii Wodorowych. Drugie spotkanie przedstawicieli podmiotów w nią zaangażowanych oraz partnerów pilotażowego projektu Wodór H2 dla Inicjatywy Awangarda odbyło się 28 listopada w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych – Sieć Badawcza Łukasiewicz. PK reprezentował podczas niego prof. Marek Brzeżański z Wydziału Mechanicznego PK.
05.12.2022

Niemieckie koncerny energetyczne bez odszkodowań po decyzji o zamknięciu elektrowni węglowych w 2030

Państwo nie musi wypłacać miliardowych odszkodowań niemieckim koncernom energetycznym RWE i Uniper - orzekł sąd w Hadze w Holandii. Wcześniej rząd zdecydował, iż elektrownie węglowe muszą zostać zamknięte w 2030 r., co zostało zaskarżone przez obie firmy.
01.12.2022

ESOLEO i FOX POLSKA podpisały długoterminową umowę na dostawę i serwis pomp ciepła FOXAIR

Producent FoxESS Polska obecny na rynku już ponad 2 lat to innowacyjna i globalna firma, znana z kompleksowych rozwiązań w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii, która we wspomnianym okresie dostarczyła ponad 150000 urządzeń na rynek polski.
23.11.2022

Wymień telefon i posadź drzewo

OnePlus, globalna firma technologii mobilnych, wprowadza nowy ekoprogram, którego celem jest recykling smartfonów i tym samym zmniejszenie niekorzystnego wpływu produkcji elektroniki użytkowej na planetę. We współpracy z Ecologi, organizacją działającą na rzecz ochrony klimatu, OnePlus zasadzi nowe drzewo za każdym razem, gdy użytkownik wymieni telefon za pośrednictwem strony OnePlus.com.
18.10.2022

Recepty młodych na brak wody

Choć mają świadomość kryzysu wodnego, nie obawiają się, że zabraknie wody w kranach. Cenią rolnictwo zrównoważone, a rolnikom chętnie wręczyliby nasiona roślin odpornych na suszę. Oto oni: młodzi Polacy w raporcie „Barometr Bayer 2022” . Kreśli on obraz młodych ludzi świadomych problemów, ale też wiedzących jak korzystać z innowacji.
13.10.2022

Rusza nowy zakład Alstom w Nadarzynie

W podwarszawskim Nadarzynie firma Alstom oficjalnie otworzyła swój nowy zakład produkujący i serwisujący wózki do pociągów regionalnych, metra i tramwajów. Warta ponad 10 milionów euro inwestycja, dzięki której zatrudnienie znajdzie dwustu wykwalifikowanych pracowników, jest również istotnym punktem na mapie gospodarczej kraju – konstruowane w zakładzie wózki trafią m.in. do Włoch, Belgii czy Luksemburga.
12.10.2022

IKEA – zrównoważony biznes jutra

Podczas Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się 12-14 października w Sopocie, nie zabraknie dyskusji na temat globalnych wyzwań i zmieniających się w ich wyniku postaw konsumenckich. W panelu „Konsument przyszłości: nadmiar, umiar, wygoda?” weźmie udział m.in. Marina Dubakina - prezeska i dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce.
10.10.2022

Program przeciwdziałania niedoborowi wody na ostatniej prostej!

4 października 2022 r. w Warszawie odbyła się konferencja z udziałem Wiceministra Infrastruktury Marka Gróbarczyka i Prezesa Wód Polskich Krzysztofa Wosia dotycząca Programu przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2021-2027 z perspektywą do roku 2030 (PPNW), który w najbliższych miesiącach ma zostać przyjęty przez rząd.
06.10.2022

Holenderski Bank centralny: ceny energii pozostaną wysokie i należy się do tego przyzwyczaić

Ceny gazu i prądu pozostaną wysokie i konsumenci muszą się do tego przyzwyczaić, ocenia Olaf Sleijpen, dyrektor ds. monetarnych i stabilności finansowej Holenderskiego Banku Centralnego (DNB). Sleijpen krytykuje jednocześnie „zbyt hojną” pomoc rządu, który ogłosił niedawno wprowadzenie maksymalnej ceny gazu i prądu dla gospodarstw domowych.
05.10.2022

NESCAFÉ rozwija rolnictwo regeneracyjne

NESCAFÉ, największa marka kawy należąca do Nestlé i jedna z najpopularniejszych kaw na świecie, przedstawiła dziś swój szeroko zakrojony plan, który ma pomóc w doprowadzeniu upraw kawy do stanu większego zrównoważenia: NESCAFÉ Plan 2030. Marka współpracuje z plantatorami kawy, aby pomóc im przejść na rolnictwo regeneracyjne, jednocześnie intensyfikując trwające od dekady prace w ramach NESCAFÉ Plan.
04.10.2022

Sportowy elektryk Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

W ubiegłym roku sprzedaż AMG, sportowego i wyczynowego brandu Mercedesa, wzrosła o blisko 17 proc. do rekordowych 146 tys. egzemplarzy. Polska jest dla tej marki czwartym rynkiem zbytu w Europie, a gdański AMG Brand Center jednym z nielicznych jej salonów na świecie.
30.09.2022

Działania Wód Polskich w powiecie nowosądeckim dla renaturyzacji rzek i ochrony przeciwpowodziowej

Ochrona przeciwpowodziowa, a także troska o zrównoważone zarządzanie wodami to statutowe zadania Wód Polskich. Realizujemy je w skali ogólnopolskiej, a także regionalnej, co jest szczególnie ważne dla lokalnych społeczności. W Grybowie wzmocnimy skarpę rzeki Białej, co pozwoli na bezpieczne funkcjonowanie ośrodka medycznego usytuowanemu na jej szczycie. W Nowym Sączu rozpoczniemy renaturyzację rzeki Kamienicy Nawojowskiej. Dzięki przebudowie istniejących progów zapewnimy swobodną migrację ryb, poprawiając stan rzecznego ekosystem
26.09.2022

Woźniak: kryzys energetyczny uderzy w samorządy; Ortyl: trzeba być gotowym na malejący strumień funduszy UE

W ramach Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP w Karpaczu - przypadającego w 20-lecie związku - odbyła się debata na temat przyszłości polskich regionów, organizowana we współpracy z Serwisem Samorządowym PAP.
16.09.2022

Bazylia sterowana aplikacją!

Świeże i zdrowe warzywa z domowego ogródka dostępne przez cały rok – taką korzyścią francuska marka Véritable chce przekonać klientów do inteligentnej doniczki, prezentowanej na targach IFA w Berlinie. Urządzenie ma zapewnić roślinom optymalne warunki od wysiewu do wydania owoców. Domowym ogródkiem można sterować zdalnie z poziomu aplikacji mobilnej. Choć urządzenia tego typu są już dostępne na rynku, to innowacją jest wersja stworzona w całości z materiałów pochodzących z recyklingu.
13.09.2022

McDonald’s w Polsce wyznacza trendy w obszarze zrównoważonego rozwoju

Równo trzydzieści lat od otwarcia pierwszej w Polsce restauracji McDonald’s, firma publikuje pierwszy w swej historii raport ESG. Dokument podsumowuje 2021 rok i określa strategiczne cele rozwojowe na kolejne lata.
13.09.2022

Holenderski rząd zamierza przejmować długi osób, które nie mogą płacić rachunków za energię

Gabinet premiera Marka Ruttego chce przejąć długi Holendrów, którzy nie mogą zapłacić rachunków za energię, informuje w poniedziałek portal NOS. Źródła portalu w Hadze potwierdzają, iż środek ma wejść w życie jeszcze tej zimy.
13.09.2022

Jest oferta budowy elektrowni jądrowej w Polsce

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzeziński oraz prezes Westinghouse Polska Mirosław Kowalik przekazali minister klimatu i środowiska Annie Moskwie „Raport koncepcyjno-wykonawczy w zakresie współpracy w obszarze Cywilnej Energetyki Jądrowej”. Spotkanie odbyło się 12 września 2022 r. w Warszawie.
12.09.2022

Dzisiaj Polska ma otrzymać amerykańską ofertę ws. budowy reaktorów jądrowych

W poniedziałek ma dojść do spotkania minister klimatu i środowiska Anny Moskwy z ambasadorem USA w Polsce Markiem Brzezinskim, podczas którego przekazana zostanie amerykańska oferta dotycząca budowy w Polsce reaktorów jądrowych - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do rządu.
12.09.2022

Nowy model GWM POER debiutuje podczas Chengdu Motor Show 2022

W dniu 26 sierpnia świeżutki model pickupa Shanhai POER (przeznaczonego na rynek chiński), stworzony przez GWM POER, zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych Chengdu Motor Show 2022, ciesząc się dużym zainteresowaniem.
06.09.2022

Lipton jeszcze bardziej zielony

Marka Lipton podejmuje kolejny krok, aby wspierać środowisko. Lider w kategorii “no waste, no trace” w partnerstwie z organizacją Rainforest Alliance i Ethical Tea Partnership zmienia opakowania herbaty, aby były w pełni wykonane z surowców pochodzenia roślinnego, biodegradowalne oraz nadawały się do recyclingu. Firma dąży również do wyeliminowania folii plastikowej z opakowań herbaty w całej Europie[1].
02.09.2022

IKEA o cyrkularności na 5. Green Film Festival w Krakowie

IKEA jako partner 5. Green Film Festival, pragnąc poszerzać świadomość na temat gospodarki cyrkularnej, zorganizowała warsztaty edukacyjne z odnawiania zniszczonych mebli oraz produktów codziennego użytku. Eksperci i ekspertki IKEA mieli również okazję podzielenia się wiedzą podczas jednej z debat, której tematem przewodnim był zrównoważony rozwój.
29.08.2022

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie Odry

Szef nadzwyczajnej senackiej komisji ds. klimatu Stanisław Gawłowski (niezrz.) skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków przez urzędników w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze - wynika z zawiadomienia przekazanego w piątek PAP.
26.08.2022

Branża fashion otwarta na nowe technologie zmniejszające negatywny wpływ na środowisko

Technologia druku przyrostowego coraz chętniej wykorzystywana jest przez firmy modowe, m.in. do tworzenia prototypów. Nowe technologie mogą nie tylko usprawnić produkcję, ale też uczynić ją bardziej zrównoważoną, podobnie jak dystrybucję ubrań. To szczególnie istotne, bo dziś przemysł odzieżowy jest jednym z największych „szkodników” dla środowiska.
25.08.2022

Wiceminister infrastruktury: specustawa dot. Odry ułatwi procesy inwestycyjne

Przygotowywana specustawa dotycząca Odry będzie miała na celu przede wszystkim usprawnienie procedur inwestycyjnych zapewniających odpowiedni stan oczyszczonych ścieków oraz zwiększenie stanu zasobów wody w rzece - mówił we wtorek wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
24.08.2022

Maląg: Wsparciem może zostać objętych ok. 10 tys. podmiotów działających nad Odrą

Szacujemy, że wsparciem może zostać objętych około 10 tys. podmiotów działających wzdłuż Odry, około 68 tys. podatników, za których odprowadzane są składki – powiedziała minister rodziny i polityki Społecznej Marlena Maląg, mówiąc o projekcie ustawy o pomocy przedsiębiorcom znad Odry.
24.08.2022

H&M oskarżony o greenwashing

Szwedzka firma fast fashion H&M została pozwana w Stanach Zjednoczonych za "wprowadzający w błąd" marketing, w którym - jak twierdzi powód - fałszywie przedstawia niektóre ze swoich produktów jako "zrównoważone". Pozew, złożony przez mieszkankę stanu Nowy Jork, wydaje się odzwierciedlać rosnącą świadomość konsumentów na temat korporacyjnych praktyk greenwashingu.
22.08.2022

Eko logiczny wybór, czyli cyrkularne podejście do odpadów

Naukowcy szacują, że w 2019 r. w wyniku produkcji i spalania plastiku do atmosfery dostało się ponad 850 milionów ton gazów cieplarnianych. Do 2050 r. wartość ta może wzrosnąć do 2,8 miliarda ton. Gdybyśmy zwiększyli skuteczność recyklingu, wdrażali model gospodarki cyrkularnej i wytwarzali nowe produkty z odzyskanych materiałów, wtedy możliwe byłoby zredukowanie emisji gazów cieplarnianych. To duży krok w stronę zeroemisyjnej przyszłości. Czy możliwe jest jednak, aby foliowy odpad stał się estetycznym produktem wysokiej jakości?
18.08.2022

Skażenie Odry! - aktualizacja czwartek

Artykuł aktualizowany na bieżąco. Odśwież stronę. Najnowsze wiadomości pojawiają się na górze artykułu Badania wody oraz śniętych ryb w Odrze trwają zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Katastrofa ekologiczna stała się także przyczynkiem do kolejnych politycznych przepychanek. Prezentujemy najnowsze informacje dotyczące nieodrwacalnego skażenia Odry.
18.08.2022

Burberry i zero netto już w 2040 zatwierdzony przez SBTi

Luksusowa marka odzieżowa jest obecnie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla w swojej globalnej działalności, a cała zużywana przez firmę energia elektryczna pochodzi z odnawialnych źródeł energii.
16.08.2022

Chińska firma Wuling wprowadza do międzynarodowej sprzedaży swój pierwszy pojazd elektryczny Air ev

W dniu 8 sierpnia firma Wuling, chiński producent samochodów, świętowała wprowadzenie na rynek indonezyjski swojego pierwszego pojazdu elektrycznego – Air ev (wersja z kierownicą po prawej stronie). Jest to ważny kamień milowy dla Wuling New Energy, jeśli chodzi o zasięg globalny firmy, ponieważ tym samym notuje ona milion wyprodukowanych modeli. Airlangga Hartarto, minister koordynujący sprawy gospodarcze, oraz Agus Gumiwang Kartasasmita, minister ds. przemysłu w Indonezji, wraz z ambasadorem Chin w Indonezji Lu Kangiem, wzięli
11.08.2022

Wyboista droga Coca Coli do cyrkularności

Dostępna w Stanach Zjednoczonych marka Dasani wypuszcza wodę w butelkach wykonanych z 100% recyklingowanego materiału PET. Nie będzie to dotyczyć nakrętek i nalepek. Sprite natomiast odchodzi od charakterystycznego zielonego koloru butelek na rzecz plastiku przezroczystego, który łatwiej odzyskiwać. Zielona pozostaje etykietka, dodatkowo opatrzona hasłem „Recycle me”.
08.08.2022

Morskie farmy wiatrowe na Bałtyku. Czy ich rozwój jest zagrożony? Debata ZPP

Wczoraj odbyła się debata Związku Przedsiębiorców i Pracodawców pt. „Farmy wiatrowe na Bałtyku – czy ich rozwój jest zagrożony?”. Udział w niej wzięli przedstawiciele strony rządowej i inwestorzy. Wśród deweloperów powstających już projektów byli Dariusz Lociński, prezes PGE Baltica i Jarosław Broda, członek zarządu Baltic Power. Zrzeszonych inwestorów reprezentował prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, Janusz Gajowiecki.
16.07.2022

Odejście od sprzedaży spalinowych aut jest możliwe jeszcze przed 2035 rokiem. Wyzwaniem jest dostosowanie łańcuchów dostaw

Zgodnie z czerwcowymi decyzjami instytucji unijnych od 2035 roku nie będzie można w UE kupić nowego auta z napędem spalinowym. O tej decyzji mówiło się od kilku lat, więc koncerny samochodowe są na tę zmianę przygotowane. Co więcej, część z nich deklaruje, że już w 2030 roku będą sprzedawać wyłącznie auta elektryczne.
15.07.2022

Chemirol inwestuje w odnawialne źródła energii

PUH „Chemirol” sp. z o.o., największy dystrybutor w branży rolnej w Polsce, inwestuje w odnawialne źródła energii. W latach 2021 - 2022 firma wzbogaciła się w instalacje fotowoltaiczne, które pojawiły się w 33 wybranych obiektach na terenie całego kraju. To kolejny przykład inwestycji Chemirolu, która wskazuje na rosnącą świadomość konieczności podejmowania strategicznych decyzji związanych ze zrównoważonym korzystaniem ze środowiska naturalnego.
05.07.2022

Żabka inwestuje w technologie, ekologię i zdrowszą żywność marki własnej

Grupa Żabka zaprezentowała doroczny raport dokumentujący zaangażowanie firmy w 2021 roku w polską gospodarkę, ekologię, działania na rzecz społeczeństwa oraz w rozwój oferty dla konsumentów. Spółka – wraz z właścicielami sieci sklepów franczyzowych – utrzymywała ponad 45 tys. miejsc pracy, odprowadziła do budżetu państwa i samorządów 281 mln zł w formie podatków, składek i opłat, a jej udział w tworzeniu wartości dodanej Polski wyniósł ponad 5 mld zł.
05.07.2022

Co IKEA ma wspólnego z morzem? Dowiecie się na Gdynia Design Days!

IKEA zaprasza do Gdyni wszystkich, którym bliskie jest morze, design i wspólne dobro planety. Tegoroczna edycja Gdynia Design Days skupiać się będzie na Bałtyku, jego cennych zasobach i możliwościach, z których można korzystać. Promowane będą tam też dobre praktyki oraz innowacje projektowe w duchu zrównoważonego rozwoju. Festiwal potrwa do 10 lipca.
05.07.2022

Kongres 590: jeden silny koncern multienergetyczny wpłynie pozytywnie na całą Europę Środkowo-Wschodnią

„Fuzja Orlenu, Lotosu i PGNiG podniesie bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, zapewni bezpieczniejszy dostęp do surowców energetycznych, umożliwi konkurencyjność polskiej gospodarki na wyższym poziomie oraz wpłynie pozytywnie na całą Europę Środkowo-Wschodnią” – mówił Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych podczas Kongresu 590.
27.06.2022

Dziesiątki tysięcy holenderskich rolników protestowało przeciwko ograniczeniom emisji związków azotu

Holandię sparaliżował w środę protest dziesiątek tysięcy rolników, którzy traktorami zmierzali na miejsce demonstracji przeciwko polityce rządu premiera Marka Ruttego w sprawie ograniczenia emisji związków azotu. Jadący wolno rolnicy blokowali autostrady w całym kraju, tworzyły się wielokilometrowe korki, doszło także do wypadku traktora z ciężarówką, w którym trzy osoby zostały ranne.
23.06.2022

Tikkurila ze wsparciem dla Natury

Marka farb Tikkurila od lat jest pionierem w tworzeniu popartych licznymi certyfikatami rozwiązań ekologicznych. Systematycznie wdraża innowacje branżowe, które udowadniają, że można tworzyć piękne wnętrza i dbać o estetykę wokół domu, wykorzystując produkty wytwarzane z poszanowaniem zasobów naszej planety i zdrowia ludzi. Zaangażowanie marki w działalność na rzecz natury to także aktywne wspieranie inicjatyw, które przyczyniają się do jej ochrony. Tikkurila podjęła właśnie współpracę z fundacją Pszczoła Musi Być, aby pomóc owad
21.06.2022

Bumax. Małe śruby o wielkim znaczeniu dla offshore

Choć koszt niewielkich śrubek lub innych elementów złącznych w porównaniu do innych komponentów np. turbiny wiatrowej jest znikomy, to ich rola w całym projekcie jest olbrzymia. Jeśli podczas eksploatacji zawiedzie pojedyncza śruba, konsekwencje mogą być fatalne. Dlatego lepiej rozejrzeć się za takimi, które dają większą pewność.
15.06.2022

Polski autobus wodorowy od Grupy Polsat Plus i ZE PAK na Gdańskich ulicach

Autobus napędzany wodorem Neso Bus, polskiej produkcji, w środę wyjedzie na ulice Gdańska. Pojazd przez tydzień będzie testowany na sześciu liniach.
13.06.2022

ISS wspiera rozwój Tork PaperCircle® w całej Europie

W ramach swoich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, firma ISS, która jest liderem w zakresie kompleksowego zarządzania obiektami promuje usługę Tork PaperCircle.
06.06.2022

Ikea powiększa portfel OZE w Polsce i inwestuje 190 mln euro w farmy wiatrowe i fotowoltaikę

Ingka Investments, ramię inwestycyjne Grupy Ingka, największej na świecie firmy franczyzowej IKEA, powiększa swoje portfolio energii odnawialnej. Spółka nabywa w Polsce gotową do budowy farmę wiatrową i park solarny o łącznej mocy 92 MW. Całkowita wartość transakcji wynosi 190 mln euro.
01.06.2022

Ekoświadomość - co czwarty Polak sięga dziś po produkty roślinne

Już co czwarty konsument w Polsce regularnie sięga po produkty roślinne [1], a ich rynek rozszerza się w rekordowym tempie 40 proc. rocznie [2]. Wybierając żywność, coraz częściej kierujemy się nie tylko ceną, smakiem czy korzyściami zdrowotnymi, ale również jej wpływem na środowisko. „W tej części Europy nie ma drugiego tak otwartego na innowacje społeczeństwa, a produkty coraz bardziej przyjazne zarówno zdrowiu, jak i planecie, to żywność przyszłości” - tłumaczy Marek Sumiła, dyrektor zarządzający Danone i Żywiec Zdrój.
12.05.2022

Używane samochody elektryczne Tesla stały się droższe niż nowe

Portale branżowe donoszą, że w Stanach Zjednoczonych ceny popularnych samochodów elektrycznych marki Tesla znacznie wzrosły. Eksperci przeanalizowali oferty sprzedaży opublikowane na stronie internetowej firmy i odkryli, że wiele używanych samochodów jest droższych od nowych modeli. Wpłynęło na to kilka czynników.
04.05.2022

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • Polonus Energy

    Gdynia, ul. Czechosłowacka 3 , tel.: +48 665 711 534 +48 515 149 329

  • BioLife

    Bielsk Podlaski, ul. ul.Miodowa 17 , tel.: +48 85 307 63 03

  • Intenson

    Całowanie, ul. ul.Całowanie 94G , tel.: 531-942-019

Dziękujemy za wysłane grafiki.