Wynik wyszukiwania - "certyfikat " - Wiadomości

MKiŚ: po 13 czerwca dotacje tylko na pompy ciepła z certyfikatem lub europejskim znakiem jakości

Po 13 czerwca dotacje na pompy ciepła z programu "Czyste Powietrze" przyznawane będą tylko do zakupu urządzeń z listy ZUM. Znajdują się na niej wyłącznie produkty certyfikowane, a warunkowo, do końca roku, również pompy ciepła ze znakiem jakości - poinformował w środę wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta.
16.05.2024

Prawie 30 proc. mniej emisji CO2 vs. 2020 r. i certyfikat Top Employer. Eurocash publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2023 r.

W 2023 r. Eurocash nie tylko istotnie zmniejszył emisje CO2 - już o 30 proc. w stosunku do bazowego roku 2020; ale też zwiększył deklarację ich redukcji z 42 do 47,7 proc. do 2030 r. Poza tym usystematyzował oczekiwania wobec dostawców, wspierał w transformacji energetycznej franczyzobiorców, a za strategię i praktyki związane z polityką pracowniczą został doceniony prestiżowym certyfikatem Top Employer. Te i inne działania w obszarze zrównoważonego rozwoju Grupa podsumowała w opublikowanym właśnie raporcie za 2023 rok, który zos
08.05.2024

Coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój w żegludze ro-ro i dekarbonizację transportu

Wraz z rosnącym naciskiem na zrównoważony rozwój, firmy żeglugowe skupione na transporcie samochodowym i ciężarowym wprowadzają bardziej przyjazne dla środowiska metody, aby sprostać wymaganiom klientów, jednocześnie chroniąc oceany i życie morskie. Aby sprostać wyzwaniom w związku z dekarbonizacją żeglugi firmy decydują się m.in. na zwiększanie wykorzystania biopaliw i inwestycje w nisko- i zeroemisyjne statki, przyjazne środowisku.
29.04.2024

Mikrolasy Miyawaki - japoński koncept ratunkiem dla polskich miast

Dr Kasper Jakubowski dostał dwie minuty, by przekonać prezeskę firmy deweloperskiej do swojego pomysłu. Wystarczyło. Szymon Bujalski w swojej książce „Recepta na lepszy klimat” pisze: „Gdy miesiące przygotowań później nadszedł ten dzień, (...) pojawiły się tłumy. W ciągu dwóch dni w akcji sadzenia około 1,5 tysiąca drzew i krzewów wzięło udział ponad tysiąc osób. Dzięki ich pracy (...) powstał pierwszy las Miyawakiego w polskim mieście”. Dr Jakubowski obiecał, że ten pierwszy las nie będzie ostatnim. Słowa dotrzymał. Dziś, pod sz
24.04.2024

Gdański biurowiec Olivia Star z zielonym finansowaniem

Olivia Star otrzymała zielony kredyt Green Loan - i to jednocześnie od trzech dotychczasowych kredytodawców - konsorcjum banków Santander Bank Polska S.A, oraz BNP Paribas Bank Polska S.A. i Bank Millennium S.A. Olivia to pierwszy w Polsce deweloper biurowy, który podał do publicznej wiadomości uzyskanie finansowania tego rodzaju.
12.04.2024

Orlen wybuduje stację tankowania wodoru przy lotnisku im. F. Chopina w Warszawie

Orlen planuje budowę ogólnodostępnej stacji tankowania wodoru przy lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Koncern ogłosił we wtorek zapytanie ofertowe, dotyczące wyboru generalnego wykonawcy tej inwestycji. Jak podano w dokumentacji postępowania, oferty można składać do 7 maja.
10.04.2024

Kazimierz Biskupi samorządem zasilanym wyłącznie zieloną energią

Zielony certyfikat potwierdzający wykorzystanie energii elektrycznej wyłącznie z odnawialnych źródeł przyznany został we wtorek gminie Kazimierz Biskupi (woj. wielkopolskie). Jesteśmy pierwszym tego typu samorządem w Polsce – powiedział wójt Grzegorz Maciejewski.
26.03.2024

Pierwsza w Polsce placówka z akredytacją do badań wodoru jakości automotivee

Pracownia Produktów Rafineryjnych w Trzebini, należąca do Orlen Laboratorium, została pierwszą w Polsce i trzecią na świecie placówką z akredytacją zaawansowanych metod badawczych wodoru jakości automotive. To m.in. efekt współpracy z National Physical Laboratory w Wlk. Brytanii - podał Orlen.
06.03.2024

Inwestycje wodorowe w praktyce, potencjał i wyzwania – technologie, przygotowanie inwestycji i eksploatacja

Bureau Varitas organizuje 28 marca szkolenie online z kategorii technologie wodorowe. Główną tematyką mają być inwestycje wodorowe w praktyce, potencjał i wyzwania – technologie, przygotowanie inwestycji i eksploatacja.
28.02.2024

SolarEdge ogłasza pierwszą w USA instalację zoptymalizowanego naziemnego falownika o mocy 330 kW z certyfikatem UL1741

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosił, że jego nowy system z falownikiem SolarEdge 330 kW o dużej mocy zoptymalizowany pod kątem prądu stałego dla społeczności i naziemnych instalacji solarnych otrzymał certyfikat UL1741-SB i jest obecnie wdrażany u pierwszego klienta w USA. Zoptymalizowany falownik o mocy 330 kW posiada certyfikat Intertek i został zaprojektowany tak, aby spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa w branży.
27.02.2024

Costa Project. Inżynierowie zrównoważonej przyszłości

800 lat łącznego doświadczenia zespołu i ponad 200 zrealizowanych projektów – to spółka Costa Project, która już od 2016 r. definiuje nowe standardy w branży inżynieryjno-konsultingowej, stawiając zwłaszcza na zrównoważony rozwój. Od momentu swojego powstania firma konsekwentnie łączy innowacyjność z odpowiedzialnością ekologiczną i śmiało przekształca ambitne wizje w realne sukcesy projektowe, mając na względzie zarówno potrzeby klientów, jak również środowisko naturalne.
26.02.2024

Ślad węglowy jako podstawa zarządzania emisjami gazów cieplarnianych

Już 28 lutego odbędzie się szkolenie z zakresu obliczania śladu węglowego, prowadzone przez Katarzynę Polikowską, doświadczoną konsultantkę ds. zrównoważonego rozwoju w Bureau Veritas Polska. Szkolenie będzie trwało cały dzień, a po jego ukończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa.
26.02.2024

Będą zmiany dotyczące jakości pomp ciepła dofinansowywanych z programu Czyste Powietrze

Producenci urządzeń grzewczych OZE, alarmowali w środę w Sejmie, że brak wymogów jakościowych pomp ciepła doprowadził do zalewu rynku nieefektywnymi urządzeniami z Chin. Dyrektor w NFOŚiGW Emil Świerczyński zapewnił, że przygotowywane są zmiany. Każda pompa, która uzyska dofinansowanie z programu Czyste powietrze, będzie musiała mieć certyfikat z akredytowanego laboratorium.
22.02.2024

Play z zieloną energią od Statkraft

Statkraft – największy producent energii odnawialnej w Europie i Play, jeden z wiodących dostawców usług telefonii komórkowej w Polsce zawarli umowę zakupu energii (PPA). To kolejny dowód na to, że lokalny krajobraz energetyczny zmienia się i staje coraz bardziej zrównoważony.
15.02.2024

Lasy Państwowe negocjują z firmą FSC ws. certyfikatu o sposobie pozyskania drewna

Pod koniec lutego ma odbyć się spotkanie ws. z firmą FSC International, która wydaje certyfikaty mające gwarantować, że drewno zostało pozyskane w sposób zrównoważony - poinformowały w poniedziałek Lasy Państwowe.
12.02.2024

Equinor i BP wymieniają się udziałami w przedsięwzięciach w ramach morskiej energetyki wiatrowej

Equinor zawarł transakcję zamiany z BP, w ramach której norweska firma energetyczna przejmie pełną własność umowy najmu i projektów Empire Wind, a brytyjskie przedsiębiorstwo naftowe przejmie pełną własność umowy najmu i projektów Beacon Wind.
27.01.2024

GameChange Solar otwiera fabrykę systemów nadążnych do ogniw słonecznych w Brazyli

Brazylijski Bank Rozwoju (BNDES) przyznał certyfikat FINAME systemom nadążnym firmy pod kątem spełnienia wymogów w zakresie lokalnej zawartości obowiązujących w Brazylii.
24.01.2024

Kursy offshore w Szkole Morskiej w Gdyni

Wychodząc naprzeciw najpilniejszym potrzebom rynku energetycznego, wynikającym z ekspansywnego rozwoju sektora offshore, Szkoła Morska w Gdyni przygotowała szeroką ofertę specjalistycznych kursów przygotowujących do pracy w tej perspektywicznej branży.
10.01.2024

Grupa Air France KLM – największym użytkownikiem zrównoważonych paliw lotniczych (SAF) na świecie

Air France - KLM potwierdza swoje zaangażowanie w dekarbonizację lotnictwa poprzez wykorzystywanie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). Linie były pierwszym na świecie użytkownikiem SAF. Aktualnie pracują nad kontraktowaniem dostaw, potrzebnych do osiągnięcia postawionych sobie celów – do 2030 roku, udział SAF w całości wykorzystywanego paliwa ma wynosić minimum 10%.
08.01.2024

Vestas preferowanym dostawcą dla projektu offshore wind Shinan Ui

Vestas podpisał umowę z Hanwha Corporation E&C Division na bycie dostawcą turbin dla projektu wiatrowego offshore Shinan Ui o mocy 390 MW w Shinan County, w prowincji South Jeolla, w Korei Południowej. Projekt jest rozwijany przez Shinan Ui Offshore Wind, specjalną spółkę utworzoną przez Hanwha Corporation E&C Division, SK D&D i KOEN.
02.01.2024

Selena FM laureatem Konkursu Innowator ESG 2023

Selena FM z platynową nagrodą w Konkursie „Innowator ESG 2023”. Wyróżnienie w kategorii E – Innowacja w obszarze środowiska zostało przyznane firmie za innowacyjne podejście w zaprojektowaniu jednoskładnikowej piany poliuretanowej do energooszczędnej izolacji drzwi i okien. Konkurs promuje najlepsze praktyki z zakresu ESG. Organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie ESG.
23.12.2023

Ekolodzy: presja połowowa rośnie; 1/3 stad ryb jest przełowionych

Rosnące zapotrzebowanie na ryby oznacza coraz większą presję połowową na ekosystemy morskie; nadmierne połowy dotyczą już ponad 1/3 stad ryb - wskazuje organizacja pozarządowa MSC (Marine Stewardship Council) powołując się na dane ONZ.
20.12.2023

Polska firma dokonuje przełomu na rynku fotowoltaiki perowskitowej

Saule S.A., jako pierwsza firma na świecie, uzyskała certyfikat TÜV Rheinland dla elastycznych perowskitowych ogniw fotowoltaicznych.
14.12.2023

Firma Ocean Winds w Polsce po raz drugi z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work

Ocean Winds (OW), międzynarodowa spółka prowadząca działalność w sektorze morskiej energii wiatrowej, powołana z inicjatywy spółek EDP Renewables (EDPR) i ENGIE (w stosunku 50:50), drugi rok z rzędu otrzymała w Polsce certyfikat Great Place To Work. OW obecnie pracuje w Polsce nad projektem BC-Wind, który będzie operacyjny od 2027 roku.
13.12.2023

Certyfikat typu dla turbiny Vestasa V236-15,0 MW

Przełomowa, 15-megawatowa turbina wiatrowa Vestasa osiąga kluczowy kamień milowy. Niecały rok po zainstalowaniu prototypu turbiny morskiej V236-15,0 MW otrzymała Certyfikat Typu.
12.12.2023

Sustainability w hotelarstwie to absolutna konieczność – Leonardo Hotels prekursorem odpowiedzialnych działań

Unijna dyrektywa o ESG nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek raportowania. ESG to nowy standard: jest nastawione na prezentowanie realnych i mierzalnych działań, kładzie nacisk na odpowiedzialność i zaangażowanie. Liderzy branży hotelarskiej również przykładają ogromną wagę do praktyk odpowiedzialnych społecznie, skupiając się na zasadzie DEI (Diversity, Equity & Inclusion): Leonardo Hotels jest prekursorem na tej płaszczyźnie w branży hotelarskiej – mówi Magdalena Młynarczyk, Director of Sales & Marketing Leonardo Hotels Poland
04.12.2023

KGHM z tytułem Spółki Świadomej Klimatycznie 2023

KGHM wyróżniony tytułem Spółki Świadomej Klimatycznie 2023 w prestiżowym badaniu Świadomości Klimatycznej Spółek, prowadzonym m.in. przez Fundację Standardów Raportowania, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz Bureau Veritas. Ranking powstaje na podstawie danych z raportów rocznych przedsiębiorstwa. Uzyskany tytuł oznacza awans spółki do grona Top Emitentów raportujących i komunikujących kwestie klimatyczne i środowiskowe według najwyższych standardów i w najlepszej jakości.
27.11.2023

Dzień Ziemi to początek. Edukacja ekologiczna w szkołach z programem Be.Eco

Woda, elektroodpady i odpowiedzialna moda - to tylko wybrane zagadnienia, które każdy nauczyciel i nauczycielka mogą zgłębić w ramach bezpłatnego programu Be.Eco przygotowanego przez Fundację Digital University na rok szkolny 2023/24. Szkolenia odbywają się online i prowadzone są przez ekspertów z poszczególnych obszarów. W planie są też konkursy dla uczniów i granty dla szkół za udział w turnieju.
27.11.2023

Polacy chcą budownictwa przyjaznego dla środowiska

Większość Polaków uważa, że współczesne budownictwo powinno wykorzystywać drewno certyfikowane. Potwierdza to aż 76% respondentów badania* zrealizowanego na zlecenie Forest Stewardship Council® – organizacji, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Dla ponad połowy ankietowanych drewno to także przyszłość budownictwa, a branża powinna szukać sposobów na zastąpienie betonu i stali materiałami odnawialnymi. Badanie potwierdza stałą potrzebę wdrażania zmian w budownictwie z korzyścią dla ludzi, klimatu i plan
24.11.2023

Produkty Grupy Azoty z międzynarodowymi certyfikatami potwierdzającymi biodegradowalność i kompostowalność

Grupa Azoty S.A. uzyskała certyfikaty wskazujące na zgodność linii granulatów envifill® z normą EN-13432, potwierdzające tym samym ich biodegradowalność i kompostowalność. Pierwszy certyfikat - OK compost Industrial potwierdza, że produkty wykonane z powyższych granulatów Grupy mogą być kompostowane w przemysłowych kompostownikach. Z kolei certyfikat OK compost HOME daje gwarancję, że produkty wykonane z granulatu ulegają całkowitej biodegradacji w kompostownikach przydomowych.
24.11.2023

Narzędzie do raportowania emisji CO2 pomoże firmom zredukować ilość dwutlenku węgla wytwarzanego przez ich floty

Webfleet, cieszące się globalnym zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, otrzymał dziś certyfikat dla swojego narzędzia do raportowania emisji CO2 od TÜV Rheinland, jednej z wiodących na świecie jednostek weryfikujących. Certyfikowany Raport dotyczący emisji CO2 Webfleet umożliwia firmom dokładny pomiar bezpośredniej emisji dwutlenku węgla wytwarzanej przez pojazdy w ich flocie w oparciu o dane dotyczące jazdy.
23.11.2023

Nabór do drugiej edycji Akademii Wodorowej, projektu Orlenu dla studentów i absolwentów, przedłużony do 26 listopada

Do 26 listopada została przedłużona rekrutacja do drugiej edycji Akademii Wodorowej - Akademii H2 dla studentów lub absolwentów uczelni wyższych. W pierwszej edycji projektu udział wzięło 30 osób z całej Polski. Autorzy najlepszych projektów otrzymali płatne staże w Orlenie i firmach partnerskich.
21.11.2023

Telewizor laserowy Hisense otrzymuje certyfikat śladu węglowego od TÜV Rheinland

Firma Hisense, międzynarodowy producent sprzętu RTV i AGD, otrzymała od TÜV Rheinland - jednej z największych na świecie firm świadczących usługi techniczne - certyfikat weryfikacji śladu węglowego dla jej telewizora laserowego Laser TV PL1. Certyfikat przyznano zgodnie z normą ISO 14067:2018.
08.11.2023

Masowiec zasilany żaglami wpłynął do Portu Gdynia

Przy nabrzeżu terminalu HES Gdynia Bulk Terminal w Porcie Gdynia cumuje wyjątkowy statek. Masowiec Pyxis Ocean to jedna z niewielu jednostek na świecie, które za pomocą dwóch stalowo-kompozytowych żagli wykorzystują energię wiatru do wspomagania konwencjonalnego napędu. Dzięki temu wyraźnie spada zużycie paliwa, a co za tym idzie – emisje CO2.
02.11.2023

Rozpoczęto prace w ramach pierwszego etapu projektu obejmującego montaż paneli fotowoltaicznych JA Solar o mocy 50 MW na dachu bazy produkcyjnej w Baotou

Firma JA Solar ogłosiła w ostatnim czasie rozpoczęcie realizacji pierwszego etapu projektu instalacji paneli fotowoltaicznych (PV) o mocy 50 MW na dachu bazy produkcyjnej w Baotou. Projekt ten jest uważany za ważny krok w promowaniu ekologicznej produkcji i działalności całego przedsiębiorstwa.
21.10.2023

KE proponuje środki ograniczające zanieczyszczenia mikrodrobinami plastiku pochodzącego z granulatu z tworzyw sztucznych

Komisja Europejska zaproponowała w poniedziałek środki mające na celu ograniczenie zanieczyszczenia mikrodrobinami plastiku pochodzącego z granulatu z tworzyw sztucznych. Obecnie co roku do środowiska uwalnia się od 52 do 184 tys. ton granulatu z powodu niewłaściwego obchodzenia się z nim w całym łańcuchu dostaw.
17.10.2023

Ekotrendy w turystyce morskiej szansą dla Pomorza, Kaszub i Żuław

Rozwój zrównoważony trafił na pokłady statków pasażerskich. Cruise operatorzy nie pozostają w tyle za innymi branżami i stawiają na turystykę przyjazną dla środowiska na morzy i w portach. Nowe produkty turystyczne odpowiadają zrównoważonej gospodarce. Armatorzy włączają się w działania na rzecz ochrony środowiska, co jest pozytywnie odbierane przez większość pasażerów. Nowe statki przystosowane są do zasilania z lądu.
13.10.2023

Kolejne budynki Skanska wyróżnione w konkursie PLGBC

Warszawski biurowiec P180 oraz budynek E poznańskiego kompleksu Nowy Rynek wśród lauratów tegorocznej edycji konkursu PLGBC Green Building Awards. Inwestycje Skanska otrzymały wyróżnienia w kategoriach „Najlepszy budynek ekologiczny certyfikowany” oraz „Najlepszy budynek ekologiczny precertyfikowany”.
09.10.2023

Geofizyka Toruń S.A. z białym certyfikatem

Rozważne i efektywne korzystanie z energii to nie tylko optymalizacja kosztów, ale również wyraz świadomej troski o środowisko w jakim żyjemy. W Geofizyce Toruń świadomość ta przekłada się na konkretne działania. Jednym z ich wymiernych efektów jest przyznanie Spółce w lutym br. przez Urząd Regulacji Energetyki, świadectwa – tzw. białego certyfikatu – potwierdzającego oszczędność energii wynikającą z przedsięwzięcia służącego poprawie efektywności energetycznej.
04.10.2023

Strategia zrównoważonego rozwoju w e-commerce RE-ZIP z finansowaniem od Tangent Line

Dostawca rozwiązania do obsługi opakowań wielokrotnego użytku, RE-ZIP pozyskał dofinansowanie od Tangent Line. Polski fundusz inwestycyjny angażuje się w rozwój start’upów w dziedzinie technologii przemysłowych, dostrzegając potencjał w unikalnym rozwiązaniu funkcjonującym z powodzeniem na rynku e-commerce. RE-ZIP, wraz z InPost, tworzy pierwszy w naszym kraju system cyrkularnego obiegu opakowań dla e-sklepów pod marką EkoBox.
02.10.2023

MSC przyznała nagrody za zrównoważone rybołówstwo

Organizacja pozarządowa Marine Stewardship Council (MSC), działająca na rzecz zrównoważonego rybołówstwa, doceniła podmioty, które w ciągu ostatniej dekady wyróżniły się największym zaangażowaniem w rozwój Programu MSC w naszym kraju.
13.09.2023

Premiera iPhone'a 15 i pierwszy neutralny węglowo Apple Watch. Gigant z Cupertino dąży do zeroemisyjności

Za nami coroczna, najważniejsza konferencja produktowa Apple. Tradycyjnie we wrześniu poznaliśmy nowe modele smartfonów iPhone oraz zegarków Apple Watch. Jednym z głównych elementów konferencji był film poświęcony neutralności węglowej do której dąży Apple. Program Apple 2030 to plan osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w całej firmie do 2030 r. Następnym krokiem jest zmniejszenie śladu węglowego wszystkich produktów do 0 do 2030 r.
12.09.2023

Zwycięzcy SOFII wyłonieni! Zielona rewolucja może stać się faktem

Sztuczna inteligencja, tracker solarny czy recykling chemiczny – po raz kolejni młodzi innowatorzy nie zawiedli. Do Programu grantowego SOFIA zostało zgłoszonych kilkadziesiąt projektów, które mają szanse realnie wpłynąć na poprawę życia nas wszystkich. Do czego w OZE można wykorzystać np. bezzałogowe statki powietrzne? Zapraszamy do lektury.
29.08.2023

Bez lasów będziemy w lesie! – Fundacja WWF Polska apeluje do Lasów Państwowych

Szacuje się, że lasy stanowią ok. 31 proc. całej powierzchni Polski. Niestety najcenniejsze obszary leśne nadal nie są chronione w wystarczający sposób. Z tego powodu Fundacja WWF Polska apeluje do Dyrektora Lasów Państwowych m.in. o ochronę starych lasów, nawodnienie mokradeł i torfowisk na terenach leśnych oraz objęcie certyfikacją FSC wszystkich terenów zarządzanych przez Lasy Państwowe. Instytucja ta zarządza 7,5 mln ha lasów w naszym kraju, co stanowi 80 proc. wszystkich lasów i niemal 1/4 obszaru Polski.
28.08.2023

Standardy ESG to nie abstrakcja. Rynek stawia na proekologiczne budownictwo

Polska pozostaje jednym z największych placów budowy w Europie, również w segmencie obiektów kubaturowych i wielkopowierzchniowych. Dla nawet 80 proc. kontrahentów, obok ceny czy lokalizacji, istotne jest dziś spełnianie przez nie standardów tzw. ESG. „Trend jest oczywisty i długotrwały: rynek stawia na zrównoważone budownictwo proekologiczne oraz cyfryzację procesów” – ocenia Mariusz Górecki, prezes Atlas Ward Polska.
11.08.2023

363 MWh w 24 godziny! Vestas ustanawia światowy rekord

Vestas ogłasza rekord wydajności pojedynczej turbiny w czasie 24 godzin. Prototyp modelu V236-15.0 MW™ odnotował fenomenalną produkcję 363 megawatogodzin energii.
10.08.2023

Thermaflex – dobra droga w kierunku zrównoważonej przyszłości

Thermaflex jest jedynym dostawcą izolacji, posiadającym certyfikat Cradle-to-Cradle (C2C) dla swoich produktów, które są produkowane bezpiecznie, odpowiedzialnie i z możliwością ponownego przetworzenia. Certyfikat C2C potwierdza, że nadają się one w 100% do recyklingu, a po zakończeniu swojej żywotności, mogą zostać zawrócone do ponownej produkcji, nie tracąc przy tym swoich dotychczasowych właściwości.
09.08.2023

LPP z planem dekarbonizacji zatwierdzonym przez SBTi

LPP jest pierwszą polską firmą odzieżową, której cele dekarbonizacyjne zostały naukowo zweryfikowane i zatwierdzone przez międzynarodową inicjatywę Science Based Targets (SBTi). Przyjęte przez spółkę zobowiązania obejmują plan redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. w kategoriach, które w największym stopniu odpowiadają za jej ślad węglowy. Uzyskany przez LPP certyfikat potwierdza, że założenia spółki są zgodne z postanowieniami Porozumienia Paryskiego i wpisują się w dążenie do zatrzymania wzrostu globalnego ocieplenia n
20.07.2023

Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

"Magazynowanie energii przestało już być tylko tematem branżowym, takim, którym interesują się tylko energetycy. Dzisiaj o magazynowaniu energii mówią już wszyscy. Każdy, kto posiada, chociażby smartfon, zdaje sobie sprawę, że kwestia możliwości magazynowania energii i korzystania z niej wtedy gdy nie mamy dostępu do sieci, jest kwestią kluczową, przekładająca się na naszą mobilność oraz większą elastyczność."
27.06.2023

Lądowa turbina wiatrowa 5 MW SANY Renewable Energy otrzymuje certyfikat UL Solutions

UL Solutions, globalny lider nauk stosowanych w zakresie bezpieczeństwa, przyznał w czerwcu w Pekinie certyfikat dla lądowej turbiny wiatrowej 5 MW firmy SANY Renewable Energy. Ponadto spółka SANY Renewable Energy podczas uroczystości przyznania certyfikatu została uznana za partnera laboratoryjnego UL Solutions. W wydarzeniu wzięli udział Nivedh B S, dyrektor generalny ds. inżynierii UL Solutions Wind Asia, oraz Yang Huaiyu, dyrektor Instytutu Badań Energii Odnawialnej SANY.
26.06.2023

Konsumenci wybiorą najlepszy produkt z certyfikatem MSC

Organizacja pozarządowa Marine Stewardship Council (MSC), działająca na rzecz zrównoważonego rybołówstwa, organizuje plebiscyt, w którym konsumenci poprzez głosowanie wybiorą „Najlepszy Produkt MSC 2023”. Do udziału w nim swoje produkty zgłosiło 13 firm – zarówno producenci, jak i sieci handlowe oferujące certyfikowane produkty MSC. Plebiscyt połączony jest z konkursem, w którym konsumenci mogą wygrać atrakcyjne nagrody.
25.06.2023

Światowy Dzień Oceanów 2023. Czas na pakt z Oceanem!

Życie na Ziemi nie byłoby możliwe bez oceanów. To one regulują klimat, dostarczają tlen niezbędny do życia większości organizmów na planecie oraz pochłaniają dwutlenek węgla, łagodząc tym samym skutki globalnego ocieplenia. Złożone ekosystemy oceanów pełne są tysięcy gatunków fauny i flory. Stanowią także źródło pożywienia dla miliardów ludzi i zapewniają utrzymanie wielu społeczności w różnych zakątkach świata. Jednak, by nadal mogły spełniać swoje funkcje, potrzebują działań z naszej strony. Jak mógłby wyglądać hipotetyczny pak
08.06.2023

Rolnictwo węglowe okiem eksperta i rolnika - czy to realnie działa?

Sektor rolniczy jest obecnie odpowiedzialny za 30 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych. Według Instytutu Rodale[1] przejście na organiczne rolnictwo regeneracyjne może pochłonąć ponad 100 proc. obecnej rocznej emisji CO2 przez glebę, skutecznie odwracając skutki zmian klimatycznych. Jego wdrożenie ma również bezpośredni wpływ na gospodarstwa rolne, które odnotowują poprawę jakości gleby i wzrost plonów, a jednocześnie generują certyfikaty węglowe. Dzięki wprowadzeniu nowych standardów - Core Carbon Principles [2] - obrót n
23.05.2023

Pierwsza fabryka kompostowalnych słomek oficjalnie otwarta w Polsce

Tex Year Group jest znanym producentem i marką oferującą szeroką gamę klejów i materiałów ekologicznych. Firma posiada siedzibę na Tajwanie i jest notowana na tamtejszej giełdzie. W ostatnim czasie firma założyła nową fabrykę w Polsce w ramach przedsięwzięcia joint venture z Minima Technology - największym na Tajwanie producentem kompostowalnej zastawy stołowej i opakowań spożywczych. Będzie to dziewiąta fabryka Tex Year na świecie.
16.05.2023

KGHM: ślad środowiskowy i węglowy głównych produktów koncernu niższy od średniej globalnej

KGHM zlecił wykonanie analizy śladu środowiskowego i węglowego dla swoich produktów: katod, walcówki i drutu Cu-OFE – Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN wykonał analizy zgodnie z normami ISO oraz przygotował deklaracje środowiskowe. Miedziane produkty KGHM mają ślad niższy od średniej globalnej.
08.05.2023

Wszystkie ręce na pokład! Rusza kampania z okazji 10-lecia MSC w Polsce

Organizacja pozarządowa Marine Stewardship Council (MSC) działa w Polsce już 10 lat, promując zrównoważone rybołówstwo, by morza i oceany pozostały zdrowe i pełne ryb. W tym czasie wielkość produkcji przetwórstwa rybnego w naszym kraju wzrosła o ponad 38%, a liczba certyfikowanych produktów zaliczyła blisko 14-krotny wzrost.
24.04.2023

Japonia. Pierwszy transport niskoemisyjnego amoniaku

Do Japonii dotarła pierwsza dostawa certyfikowanego niskoemisyjnego amoniaku. Na potrzeby Fuji Oil Company zrealizowały ją linie Mitsui O.S.K.
22.04.2023

Ile potrzeba plastiku, by opleść Ziemię 25 razy? Właśnie tyle zaoszczędziła SodaStream

Aby uczcić Dzień Ziemi 2023, SodaStream, wiodący producent ekspresów do gazowania wody, informuje o wyeliminowaniu ze środowiska 5 miliardów plastikowych butelek jednorazowego użytku w 2022 r.* z pomocą swoich konsumentów na całym świecie. Potężne przesłanie zostało dziś ogłoszone w filmie udostępnionym na wszystkich kanałach społecznościowych marki, zachęcającym do przyłączenia się do jej misji polegającej na wprowadzaniu ekologicznych zmian poprzez ograniczanie plastikowych odpadów jednorazowego użytku.
20.04.2023

Firma CATL prezentuje plan osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla

18 kwietnia podczas 20. Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Motoryzacyjnego w Szanghaju (Auto Shanghai) firma CATL ogłosiła plan osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w ramach głównej działalności do 2025 r. oraz w łańcuchu wartości akumulatorów do 2035 r.
19.04.2023

Pylontech uzyskuje od TÜV Rheinland pierwszy na świecie certyfikat baterii dla jonów sodowych

3 marca 2023 r. spółka (nr na giełdzie 688063) uzyskała od TÜV Rheinland pierwszy na świecie certyfikat baterii dla jonów sodowych oparty na normach UL1973:2022, IEC62619:2022, IEC62660-2:2018 i IEC62660-3:2022. Certyfikat ten jest potwierdzeniem zaawansowania i doświadczenia, jakie spółka Pylontech posiada w obszarze technologii budowy akumulatorów opartych na jonach sodowych, które toruje jej drogę do wdrożenia tej technologii w systemach magazynowania energii.
06.04.2023

System morskich akumulatorów litowo-jonowych marki Pylontech uzyskuje certyfikat JET w Japonii

10 marca 2023 r. spółka Pylon Technologies Co., Ltd. („Pylontech”) (numer na giełdzie 688063) ogłosiła, że produkowany przez nią system morskich akumulatorów litowo-jonowych uzyskał certyfikat JET w Japonii. Certyfikat wydany na podstawie normy JIS C 8715-2: 2019 stanowi kolejny dowód uznania marki Pylontech na japońskim rynku. Poprzednio certyfikat JET uzyskało pojedyncze ogniwo marki o pojemności 37 Ah (model: 37PN), a jej system magazynowania energii Force H2 otrzymał certyfikat S-Mark.
31.03.2023

Bałtyk potrzebuje odpowiedzialnych rybaków i konsumentów

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Ma on zwrócić uwagę na problemy związane z ochroną Bałtyku i przypomnieć, że każdy z nas może się przyczynić do poprawy jego kondycji. Jaką rolę odgrywają w tym zrównoważone połowy? I co każdy z nas może zrobić, by wspierać odpowiedzialne rybołówstwo?
22.03.2023

Strefa czystego transportu przyniesie Warszawie lepsze powietrze - rekomendacje naukowców z ICCT

W myśl obowiązującego prawa Warszawa jest zobowiązana w przyszłym roku utworzyć strefę czystego transportu, która ograniczy wjazd do centrum najbardziej zanieczyszczającym powietrze pojazdom. Ograniczenie obejmie jedynie starsze niż 28-letnie samochody benzynowe i ponad 19-letnie pojazdy z silnikiem Diesla. Według danych stanowią one dziś ok. 3 proc. aut na stołecznych drogach, a odpowiadają nawet za ponad 20 proc. emisji zanieczyszczeń z transportu.
10.03.2023

KHNP: konstrukcja reaktora jądrowego APR1000 zgodna z europejskimi wymaganiami

Konstrukcja reaktora jądrowego APR1000 zgodna z europejskimi wymaganiami użytkowymi - poinformowała w piątek koreańska firma KHNP. To zwiększa zdolności KHNP do pozyskiwania zamówień na projekty jądrowe w krajach europejskich - podkreśliła. .
03.03.2023

Rumunia ma czele wyścigu po SMR

Premier Nicolae-Ionel Ciucă poinformował, że projekt małego reaktora modułowego realizowany z amerykańskimi firmami Fluor i NuScale umożliwi Rumunii dostarczanie energii elektrycznej do regionu.
03.03.2023

KGHM w prestiżowym zestawieniu światowych firm działających na rzecz klimatu

KGHM jako jedyna firma z Polski, została wyróżniona w rankingu Carbon Clean 200TM za 2022 rok. Polska Miedź została doceniona spośród ponad 6 tysięcy podmiotów z całego świata, które dokładają najlepszych starań w celu ochrony środowiska i przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Polska Miedź zajęła 150 miejsce i uzyskała 20,9% tzw. przychodów z działalności zrównoważonej, czyli 3,5 mld dolarów.
27.02.2023

Planet Friendly, czyli nowy polski ekocertyfikat dla budynków oraz przestrzeni

Liczba budynków, które mogą pochwalić się zielonymi certyfikatami z roku na rok rośnie. Potwierdzają to twarde dane. Z raportu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego „Zrównoważone certyfikowane budynki”, które zostało opublikowane w marcu 2022 r., wynika, że liczba certyfikowanych w naszym kraju obiektów nowopowstających i istniejących wyniosła 1359. Tym samym zanotowano roczny wzrost na poziomie 23,5 proc. Najwięcej certyfikowanych budynków to wciąż biurowce (ponad 47 proc.). Systematycznie rosną udziały obiektów log
27.02.2023

Szkoła Morska w Gdyni opisuje kwalifikacje dla polskiego offshore wind

Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom gospodarczym wynikającym z postępującego rozwoju branży offshore wind, Szkoła Morska w Gdyni wspólnie z Instytutem Badań Edukacyjnych przygotowała opis kwalifikacji dla monterów turbin wiatrowych.
25.02.2023

Projekt wodorowego statku autorstwa firmy Aurelia uzyskał aprobatę RINA

Aurelia Green Ship Concept Design w ostatnim kwartale 2022 roku zaprezentowała nowy projekt statku całkowicie zasilanego wodorem, który stanowi wyzwanie dla przyszłości branży ekologicznego projektowania. Certyfikat AiP (Approval in Principle) został wydany przez RINA na podstawie nowo opublikowanych zasad klasyfikatora dla statków napędzanych wodorem oraz przewodnika dotyczącego zatwierdzania co do zasady nowych technologii.
24.02.2023

Napędy wodorowe to przyszłość, ale małe firmy same sobie wodoru nie wyprodukują

Wiele się mówi o wodorze, jako energii przyszłości, pomimo, że technologia jego wytwarzania jest znana od dawna. Jak mówi Marcin Biegun, ekspert w zakresie projektowania i modelowania technologii wodorowych w mPower, bez wsparcia państwa i funduszy europejskich, nie ma szans na wdrożenie technologii wodorowych w elektromobilności.
20.02.2023

Certyfikacja węglowa i dywersyfikacja ryzyka szansą dla rolników

Ostatnie miesiące nie były najłatwiejsze dla polskiego rolnictwa. Wzrost kosztów produkcji, związany z podwyżką cen surowców i energii, spadek cen zbóż w skupach, niepewność rynkowa – to tylko jedne z wielu bolączek rolników.
14.02.2023

20 klastrów otrzymało specjalne certyfikaty

Dwadzieścia klastrów otrzymało certyfikat potwierdzający nadanie im statusu Krajowego Klastra Kluczowego (KKK) - przekazał w poniedziałek resort rozwoju i technologii. Status KKK jest przyznawany na trzy lata.
24.01.2023

Bureau Veritas uruchamia program certyfikacji zielonego wodoru

Dedykowany zielonemu wodorowi program certyfikacji Bureau Veritas wspiera przemysł w celu zagwarantowania, że H2 jest produkowany w bezpiecznych i zrównoważonych praktykach oraz z odnawialnych źródeł energii.
23.01.2023

Prezes KGHM: decyzja Komisji Dozoru Jądrowego USA przybliża nas do realizacji planów ws. atomu

Decyzja amerykańskiego regulatora to przełomowy moment, który przybliża nas do realizacji własnych planów dot. atomu - stwierdził prezes KGHM Tomasz Zdzikot, odnosząc się do wydania certyfikatu dla projektu małego reaktora modułowego NuScale Power przez amerykańską Komisję Dozoru Jądrowego.
23.01.2023

USA. Komisja Dozoru Jądrowego (NRC) wydała certyfikat dla projektu małego reaktora modułowego firmy NuScale

Amerykańska Komisja Dozoru Jądrowego (NRC) wydała certyfikat dla projektu małego reaktora modułowego firmy NuScale Power - poinformowano na stronie NRC. Umowę z NuScale na wdrożenie technologii SMR w Polsce ma KGHM.
21.01.2023

Eko-Konsult zapewnia wielowymiarowe bezpieczeństwo w przemyśle

W czasie transformacji energetycznej, w którą zaangażowane są niemal wszystkie sektory przemysłu w kraju, niezwykle ważne są kwestie bezpieczeństwa – zarówno przemysłowego, jak i ochrony środowiska. Przy planowanych inwestycjach warto posłużyć się radą doświadczonych partnerów. Takim jest Eko-Konsult.
20.01.2023

Wodór potrzebuje bezpiecznej infrastruktury! [WYWIAD]

Rozpędzająca się gospodarka wodorowa do pełnej funkcjonalności wymaga bezpiecznej infrastruktury. Do rozmowy zaprosiliśmy eksperta inż. Jakuba Pikulskiego – na co dzień zajmującego się instalacjami wodorowymi w STASTO Automation Sp.z o.o. - oraz współautora podcastu Uwaga Wodór!
16.01.2023

Ekspert: przed rolnictwem ekologicznym chude lata

Gospodarstwa ekologiczne zajmują w Polsce około 550 tys. hektarów, a do roku 2030 obszar ten ma zostać podwojony. To będzie trudne zadanie, kryzys zagląda do kieszeni konsumentów. Przed rolnictwem ekologicznym chude lata – uważa Dawid Piechota, właściciel ekogospodarstwa z woj. świętokrzyskiego.
31.12.2022

Ocean Winds otrzymał Certyfikat Great Place to Work po raz pierwszy w Polsce!

Ocean Winds (OW), międzynarodowa firma zajmująca się morską energetyką wiatrową, utworzona przez EDP Renewables (EDPR) i ENGIE (50:50), po raz pierwszy w Polsce otrzymała certyfikat Great Place to Work. Certyfikat GPTW, przyznawany przez firmę do-radczą Great Place to Work®, uzyskuje się w drodze niezależnej analizy po wypełnieniu ankiety przez pracowników.
14.12.2022

TÜV SÜD przyznaje spółce YuanTech Solar certyfikat IEC 61215 i IEC 61730a

TÜV SÜD, uznany na świecie niezależny organ certyfikujący, przyznał spółce YuanTech Solar, nowemu chińskiemu producentowi z branży fotowoltaiki, certyfikat IEC 61215 i IEC 61730. Oznacza to, że wyprodukowane przez YuanTech Solar moduły fotowoltaiczne serii TOPCon/PERC pozytywnie przeszły wszystkie testy wymagane normą IEC 61215 dotyczącą wydajności modułów fotowoltaicznych oraz normą IEC 61730 odnoszącą się do bezpieczeństwa modułów fotowoltaicznych oraz że spółka YuanTech Solar posiada certyfikat umożliwiający jej wprowadzanie p
06.12.2022

Lasy Państwowe zapowiadają rezygnację z ważnego międzynarodowego certyfikatu

Certyfikat FSC jest gwarantem zrównoważonej gospodarki leśnej. Informuje potencjalnego klienta, że – kupując drewno i produkty z drewna oznaczone tym certyfikatem – nie przyczynia się do niszczenia środowiska naturalnego. Dla większości działających w Polsce firm z branży drzewnej i meblarskiej posiadanie tego certyfikatu jest wymogiem, bez którego nie mogą sprzedawać produktów na zagranicznych rynkach. To dlatego zapowiedzi kolejnych regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych o zamiarze rezygnacji z certyfikacji FSC wywołują takie
06.12.2022

Energy Group i Hynfra podpisały porozumienie dotyczące produkcji odnawialnego wodoru, amoniaku i metanolu

Energy Group, spółka działająca na rynku odnawialnych źródeł energii, jak farmy fotowoltaiczne i wiatrowe, oraz Hynfra, firma koncentrująca swoją działalność na rozwijaniu projektów z zakresu czystej energii, odnawialnego wodoru i jego pochodnych, rozpoczynają współpracę w obszarze projektów opartych o produkcję wodoru, amoniaku i metanolu na bazie wielkoskalowych OZE na terenie Polski. Planowany koszt inwestycji firmy szacują na ponad 22 miliardy euro.
24.11.2022

Jedynie znak „Euroliścia” zapewnia ekologiczny status produktów spożywczych

„Nie wszystko, co pochodzi z przydomowego ogródka czy wyrosło na polu, możemy nazwać produktem eko. Ekologiczna żywność musi być oznaczona unijnym >>Euroliściem
07.11.2022

Air France-KLM ma dostawców SAF na najbliższe lata

Grupa Air France-KLM będąca liderem w zakresie wykorzystania zrównoważonych paliw lotniczych (SAF), potwierdza swe zaangażowanie w transformację energetyczną sektora i podjęte zobowiązania co do redukcji emisji CO2. Grupa właśnie podpisała pierwsze długoterminowe umowy na dostawę zrównoważonego paliwa, które pokryje część zapotrzebowania na najbliższe lata. Pierwszymi partnerami Air France-KLM są: Neste - dostawca 1 miliona ton w okresie od 2023 do 2030 roku oraz DG Fuels, który dostarczy Grupie 600 tysięcy ton SAF w latach 2027
31.10.2022

Szczeciński Posejdon na podium BREEAM w Polsce

Posejdon – nowoczesny obiekt mixed-use położony w samym centrum Szczecina, stanął właśnie na podium nowych polskich budynków posiadających ekologiczny certyfikat BREEAM, uzyskując świetne 91,4% punktów. Nowa szczecińska wizytówka może pochwalić się ogromną, żywą, zieloną ścianą obsadzoną 7 tysiącami roślin, ale także wzorowymi wynikami w zakresie użycia energii ze źródeł odnawialnych czy oszczędności surowców.
27.10.2022

Świadectwo energetyczne mieszkania - tylko przy nowych umowach najmu

Właściciel będzie musiał sporządzić charakterystykę energetyczną mieszkania tylko przy nowych umowach najmu, nie będzie to dotyczyło umów zawartych przed wejściem nowych przepisów w życie - wynika z wypowiedzi wiceministra rozwoju i technologii Piotra Uścińskiego.
06.10.2022

Wprowadzono możliwość przenoszenia certyfikatów zrównoważonej produkcji soi uprawianej w Stanach Zjednoczonych

Decyzja USSEC ułatwi klientom weryfikację tego czy soja pochodzi ze zrównoważonej produkcji.
28.09.2022

Średnie firmy też chcą eko-transformacji

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że duże, międzynarodowe korporacje prowadzą działania z obszaru CSR. Ale idee związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu obecnie są coraz popularniejsze także w mniejszych przedsiębiorstwach. One także przeprowadzają eko-transformacje.
19.09.2022

Lipton jeszcze bardziej zielony

Marka Lipton podejmuje kolejny krok, aby wspierać środowisko. Lider w kategorii “no waste, no trace” w partnerstwie z organizacją Rainforest Alliance i Ethical Tea Partnership zmienia opakowania herbaty, aby były w pełni wykonane z surowców pochodzenia roślinnego, biodegradowalne oraz nadawały się do recyclingu. Firma dąży również do wyeliminowania folii plastikowej z opakowań herbaty w całej Europie[1].
02.09.2022

PGE dostarczy zieloną energię dla Cemex Polska

PGE Obrót, spółka z Grupy PGE, będąca największym sprzedawcą energii elektrycznej w Polsce, zawarła roczny kontrakt z CEMEX Polska, wiodącą firmą branży materiałów budowlanych w Polsce, na sprzedaż energii elektrycznej, pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. W ramach umowy PGE dostarczy energię na potrzeby działalności produkcyjnej 36 zakładów firmy, które rocznie zużywają ok. 300 GWh energii elektrycznej.
30.08.2022

Bartłomiej Obajtek z lasów państwowych odpowiada w sprawie rezygnacji z certyfikatu FSC

Nieprawdą jest, że rezygnacja z Certyfikatu FSC może prowadzić do nasilenia wycinek drzew - tłumaczy w oświadczeniu przesłanym PAP, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Bartłomiej Obajtek. Jego wypowiedź jest związana z informacjami samorządowców dotyczącymi decyzji o rezygnacji z kontynuowania certyfikacji gospodarki leśnej w systemie FSC.
24.08.2022

Zielona transformacja. Czy to jest możliwe w Polsce?

Do 17% w Polsce wzrósł udział energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w 2021 r. Polski miks energetyczny w dalszym ciągu opiera się jednak na paliwach kopalnych. Wzrost udziału OZE jest kluczowy dla przyspieszenia dekarbonizacji transportu. O tym jak go zwiększyć będą rozmawiać międzynarodowi eksperci podczas Kongresu Nowej Mobilności 2022 – największego wydarzenia branży e-mobility w regionie CEE.
22.08.2022

Eko logiczny wybór, czyli cyrkularne podejście do odpadów

Naukowcy szacują, że w 2019 r. w wyniku produkcji i spalania plastiku do atmosfery dostało się ponad 850 milionów ton gazów cieplarnianych. Do 2050 r. wartość ta może wzrosnąć do 2,8 miliarda ton. Gdybyśmy zwiększyli skuteczność recyklingu, wdrażali model gospodarki cyrkularnej i wytwarzali nowe produkty z odzyskanych materiałów, wtedy możliwe byłoby zredukowanie emisji gazów cieplarnianych. To duży krok w stronę zeroemisyjnej przyszłości. Czy możliwe jest jednak, aby foliowy odpad stał się estetycznym produktem wysokiej jakości?
18.08.2022

Precertyfikat ZIELONY DOM dla inwestycji mieszkaniowej Aleja Drzew w Łodzi

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przyznało pierwszy precertyfikat ZIELONY DOM dla jednorodzinnej inwestycji mieszkaniowej Aleja Drzew w Łodzi. Oznacza to, iż inwestycja ta przyjęła strategię realizacji elementów budownictwa zrównoważonego i po zakończonym procesie inwestycyjnym ma szansę na otrzymanie certyfikatu ZIELONY DOM, który potwierdzi jakość ekologiczną oraz wysoką efektywności energetyczną. Precertyfikat przyznano z końcem lipca br.
12.08.2022

Port Grenaa zaangażuje się rozwój offshore wind w Europie

Duński Port Grenaa zlokalizowany wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jutlandzkiego ma ambicję, by włączyć się w aktywnie w rozwój przemysłu morskiej energetyki wiatrowej oraz farm wiatrowych w Europie. Jak informuje WindEurope, w porcie powstaną dwa nowe obiekty do realizacji usług O&M (Operations and Maintenance), oprócz jednego, który już działa w porcie.
09.08.2022

Tauron powołuje nowego prezesa i ratuje spółkę

TAURON wyznaczył Wojciecha Franka na prezesa Energetyki Cieszyńskiej. Energetyczny lider przejmuje stery w spółce, aby zapewnić dostawy ciepła w mieście w nadchodzącym sezonie oraz uzdrowić firmę.
08.08.2022

Siemens po raz pierwszy dostarczy morskie turbiny wiatrowe do Japonii

Globalny lider Siemens Gamesa Renewable Energy dostarczy turbiny dla morskiej farmy wiatrowej Ishikari o mocy 112 MW. To pierwsze zamówienie realizowane przez spółkę w Japonii.
07.08.2022

Prestiżowe certyfikaty dla dwóch hut KGHM potwierdzone i przedłużone do 2024 roku

Prestiżowa gwarancja odpowiedzialnej produkcji przedłużona do 2024 roku – Huta Miedzi Legnica i Huta Miedzi Głogów otrzymały pozytywny wynik audytu w ramach międzynarodowego certyfikatu Copper Mark. Tym samym KGHM utrzymał swoją pozycje w gronie 28 przedsiębiorstw z całego świata nagrodzonych tym znakiem.
03.08.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN ORLEN S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy ORLEN?
08.07.2022

Szkoła Morska szkoli pracowników MEW na jedynym w Polsce symulatorze CTV

Szkoła Morska w Gdyni od pewnego czasu prowadzi kursy powiązane z operacjami przy użyciu statków typu jack-up. Z uwagi na ekstremalne warunki pracy tych jednostek, w kursie uczestniczyli wytypowani pracownicy administracji morskiej wydającej pozwolenia wykonywania czynności i kontrolującej ich egzekwowanie na polskich wodach terytorialnych.
30.06.2022

Zielone zakupy? EkoBox od InPost i MODIVO

MODIVO we współpracy z InPostem udostępnia swoim Klientom innowacyjną opcję dostawy w pudełkach EkoBox. To pierwszy w Polsce system zamkniętego obiegu opakowań wielokrotnego użytku, mający realny wpływ na zmniejszenie ilości odpadów powstających podczas realizacji zakupów online. MODIVO już od początku czerwca br. rozpoczęło wysyłanie zamówień w EkoBoxach.
27.06.2022

Skanska z zieloną energią od Polenergii

Krakowskie, poznańskie oraz warszawskie inwestycje spółki biurowej Skanska zasilane są w 100 proc. z odnawialnych źródeł Grupy Polenergia. Za realizację kontraktu odpowiada spółka Polenergia Sprzedaż, która gwarantuje roczne dostawy 10 GWh zielonej energii w wyjątkowym na polskim rynku standardzie Energia2051. Unikalny na polskim rynku standard potwierdzony Certyfikatem TÜV SÜD wyznacza kierunek, którym mogą podążać wszyscy indywidualni i biznesowi odbiorcy energii elektrycznej pragnący już teraz zredukować swój ślad węglowy.
22.06.2022

Prawie połowa powierzchni magazynowych z zielonym certyfikatem [WIDEO]

W 2012 roku całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce nieznacznie przekraczały poziom 7 mln mkw., teraz jest już ok. 25 mln mkw. Z tego 41 proc. to magazyny z zielonymi certyfikatami – wynika z raportu „Zrównoważone certyfikowane budynki 2022” PLGBC. Jeszcze rok temu ten udział wynosił 28 proc.
21.06.2022

Sejm przyjął ustawę, wprowadzającą system certyfikatów dla morskiej energetyki wiatrowej

Sejm znowelizował w czwartek ustawy o bezpieczeństwie morskim oraz ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej, wprowadzając systemy certyfikacji dla morskich farm wiatrowych i urządzeń do wyprowadzania mocy.
09.06.2022

Sejm. Bez poprawek w II czytaniu projektu ws. certyfikatów dla offshore

Żadnych poprawek nie zgłoszono w środę w Sejmie w trakcie II czytania projektu ustawy wprowadzającego systemy certyfikacji dla morskich farm wiatrowych i urządzeń do wyprowadzania mocy. Projekt trafi bezpośrednio pod głosowanie.
09.06.2022

Witkowski: Certyfikacja jest ważna, żebyśmy mieli jakąkolwiek kontrolę nad morskimi farmami wiatrowymi

"Certyfikacja jest ważna, żebyśmy mieli jakąkolwiek kontrole nad projektowaniem, budową i eksploatacją morskich farm wiatrowych” – powiedział we wtorek w Sejmie wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
08.06.2022

Polskie firmy zainteresowane udziałem w projekcie jądrowym

Szereg polskich firm pracuje już na potrzeby sektora jądrowego i planuje udział w polskim programie jądrowym. W ocenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska rozmiary tego programu przełożą się na aktywizację krajowego przemysłu i generalne podniesienie kompetencji.
06.06.2022

Gigant offshore Ørsted sprawi, że stal się zazieleni

Ørsted, członek-założyciel inicjatywy SteelZero, współpracuje z globalną koalicją pionierów korporacyjnych w celu określenia kroków i kamieni milowych, jakie poszczególne rządy muszą podjąć, by wesprzeć przemysł stalowy w jego dążeniu do osiągnięcia zerowej emisji netto.
05.06.2022

GreenWay Polska pierwszą spółką z Certyfikatem Energia 2051

Polenergia Sprzedaż przyznała pierwszy w Polsce zielony Certyfikat Energia 2051. Otrzymała go spółka GreenWay Polska, która jest największym w kraju operatorem sieci ładowania aut elektrycznych. Certyfikat Energia 2051 potwierdza, że stacje GreenWay Polska w wybranych lokalizacjach, od początku lipca do końca grudnia 2021 roku, zasilane były w 100 proc. energią z odnawialnych źródeł Grupy Polenergia.
02.06.2022

Graj z nami w zielone!® – nowy projekt edukacyjny Polenergii

Polenergia rozpoczęła projekt edukacyjny Graj z nami w zielone!®, który pokaże nauczycielom, edukatorom, ale także rodzicom i opiekunom jak w przystępny i przyjazny sposób przybliżyć młodym ludziom zagadnienia związane z szeroko rozumianym zrównoważonym rozwojem. Pomóc w tym mają specjalnie przygotowane scenariusze lekcyjne oraz wyjątkowe ekozeszyty, które motywują, dają siłę i uwrażliwiają dzieci na fakt, że wszyscy mamy wpływ na to, co się dzieje wokół nas, bo to od nas w dużej mierze zależy jak będzie wyglądało nasze jutro. P
19.05.2022

Elektrownia Dolna Odra z certyfikatem KZR INiG dla zeroemisyjnej biomasy

Elektrownia Dolna Odra, jeden z Oddziałów Spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, uzyskała certyfikat poświadczający spełnienie wymagań Systemu Kryteriów Zrównoważonego Rozwoju Instytutu Nafty i Gazu (KZR INiG) w odniesieniu do spalanej w elektrowni biomasy. Uzyskany certyfikat jest potwierdzeniem, że współspalana w Elektrowni Dolna Odra biomasa jest paliwem ekologicznym i może być traktowana jako zeroemisyjna.
10.05.2022

EDP Renewables i Bristol Myers Squibb zawierają umowę PPA dla elektrowni Cattlemen Solar Park

Zawarcie długoterminowej umowy umożliwi zaprojektowanie, budowę i eksploatację farmy fotowoltaicznej w stanie Teksas. Wyprodukowana w niej energia wystarczy do pokrycia potrzeb ponad 37 000 przeciętnych gospodarstw domowych.
25.04.2022

Młodzi sprzątają świat po poprzednim pokoleniu, nie tylko w Dzień Ziemi

Do niedawna 22 kwietnia był jedynym dniem w roku, kiedy dzieci i młodzież miały kontakt z ekologią. W Dzień Ziemi wiele uczniów i uczennic zbierało śmieci w swojej okolicy, a nieliczni mieli okazję posłuchać o zmianach klimatu i recyklingu. Obecnie, działaniami na rzecz środowiska zainteresowanych jest coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, które angażują się w szereg inicjatyw ekologicznych. Jedną z nich jest program Mniej Plastiku realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii i wspierany przez Lidl Polska. Dzięki programowi
25.04.2022

Grupa Górażdże wprowadza na rynek niskoemisyjny beton EcoCrete

Grupa Górażdże, jeden z europejskich liderów w obszarze produkcji cementu i betonu oraz spółka należąca do koncernu HeidelbergCement, wprowadza na rynek innowacyjną linię produktów EcoCrete – nowy rodzaj betonu o znacząco obniżonej emisji dwutlenku węgla.
13.04.2022

EDPR i pływające elektrownie fotowoltaiczne

EDPR uzyskała 70 MVA mocy przyłączeniowej do sieci w gminie Alqueva na okres 15 lat, co pozwoli spółce zrealizować obiekty OZE o łącznej mocy zainstalowanej 154 MW.
06.04.2022

Maersk i CMA CGM pomogą Electroluxowi obniżyć emisyjność transportu morskiego

Szwedzki producent sprzętu gospodarstwa domowego Electrolux nawiązał współpracę z podmiotami zajmującymi się żeglugą kontenerową Maersk i CMA CGM w celu wykorzystania biopaliw opartych na olejach odpadowych i skroplonym gazie ziemnym (LNG) do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń w transporcie morskim.
04.04.2022

Test LeTID Fraunhofera potwierdza wytrzymałość modułów IBC SOLAR w ekstremalnych warunkach

Naukowcy z uznanego Centrum Fraunhofera CSP przebadali panele PV marki IBC SOLAR pod kątem tego, jak zachowują się pod wpływem długotrwałej ekspozycji na światło oraz wysokie temperatury. Wyniki testów LeTID wykazały, że moduły oferowane przez jednego z wiodących dostawców systemów PV i rozwiązań dla magazynowania energii charakteryzują się bardzo niskim stopniem degradacji i otrzymały doskonałe wyniki końcowe.
24.03.2022

Czas na ekodiamenty

Główny producent diamentów pozyskiwanych metodą laboratoryjną przeznaczy fundusze na wzmocnienie łańcucha dostaw i sprzedaży detalicznej.
23.03.2022

Energooszczędne dachy pomagają w zdobyciu renomowanego certyfikatu

BREEAM, LEED czy Zielony Dom to tylko przykłady wielokryteriowych systemów oceny, jakiej poddawane są budynki. Uzyskanie jednego z tych renomowanych certyfikatów świadczy o tym, że nieruchomość została wybudowana z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Dach jest jednym z kluczowych elementów dla energooszczędności budynku, więc jego odpowiednie zaprojektowanie wraz z użyciem najwyższej jakości materiałów przyczynia się do podniesienia standardu obiektu i pomaga w zdobyciu pożądanego świadectwa.
21.03.2022

Oficjalnie zakończono budowę North Sea Link. Interkonektor łączy Wielką Brytanię z Norwegią

Grupa Prysmian, światowy lider w branży systemów kablowych dla energetyki i telekomunikacji, ogłosiła oficjalne zakończenie budowy najdłuższego na świecie podmorskiego połączenia elektroenergetycznego pomiędzy Wielką Brytanią a Norwegią. Prysmian otrzymał niezbędne certyfikaty.
20.03.2022

Młodzi sprzątają świat po poprzednim pokoleniu

Do recyklingu trafia jedynie 9 proc. tworzyw sztucznych – wynika z raportu Beyond Plastics. Problemem jest brak odpowiednich systemów zarządzania plastikowymi odpadami. Jednocześnie, działaniami na rzecz środowiska zainteresowanych jest coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, które angażują się w szereg inicjatyw ekologicznych. Jedną z nich jest program Mniej Plastiku realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii i wspierany przez Lidl Polska. Dzięki programowi młodzi ludzie uczą się jak praktycznie walczyć z problemem plastiku
15.03.2022

HIMO otrzymuje znak zgodności CE dla roweru elektrycznego serii Max

HIMO, pierwsza chińska marka rowerów elektronicznych, spełnia wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa.
23.02.2022

Statek zasilany przez krowy i świnie

Harvey Gulf International Marine, amerykański operator jednostek offshore, poinformował o wprowadzeniu nowego rodzaju zasilania na swoje statki – paliwem jest RLNG, które korzysta z produktów ubocznych przemysłowej hodowli trzody i bydła.
20.02.2022

Wiodące tematy i kluczowe dla przyszłości trendy – ogłoszono program Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2022

Trzy dni wypełnione dyskusjami na najbardziej aktualne tematy, prezentacje i spotkania w gronie przedstawicieli europejskich rządów, przedsiębiorców reprezentujących różne branże gospodarki oraz młodych aktywistów – XIV Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress) odbędzie się w terminie 25-27 kwietnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po raz pierwszy wydarzeniu towarzyszyć będzie Europejskie Forum Młodych Lidero´w. Rejestracja dla uczestników rozpocznie się w marcu.
17.02.2022

Polenergia Sprzedaż jako pierwsza w Polsce spółka energetyczna otrzymała certyfikat TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. potwierdzający najwyższą jakość oferty sprzedaży zielonej energii w standardzie Energia 2051

Pierwsza w Polsce spółka energetyczna dostarcza klientom biznesowym i indywidualnym 100% energii pochodzącej z OZE. Polenergia Sprzedaż otrzymała certyfikat TÜV SÜD potwierdzający sprzedaży zielonej energii zgodny ze standardem Energia 2051. Spółka według opracowanego standardu gwarantuje odbiorcom końcowym całkowicie zieloną energię w każdej godzinie poboru.
16.02.2022

Maxeon Solar Technologies wydłuża gwarancję na produkty, wydajność energetyczną i serwis dla swojej sztandarowej linii produktów aż do 40 lat

Nowa 40-letnia gwarancja podkreśla niezrównaną długoterminową produkcję energii i zwiększa wartość produktu, komfort klientów i wiodący w branży zrównoważony rozwój.
06.02.2022

Szkoła Morska zaprasza na szkolenia ,,HV WIND" dla pracowników na farmach wiatrowych

Szkoła Morska w Gdyni informuje, że rozpoczęła szkolenia ,,HV WIND" dla pracownik6w prowadzących montaż lub serwis WTG no farmach wiatrowych.
03.02.2022

Marco Polo Marine wkracza na drogę ekologicznego recyklingu statków

Indonezyjska stocznia Marcopolo Shipyard, spółka zależna singapurskiej firmy Marco Polo Marine zajmującej się logistyką morską, rozpoczęła ekologiczny projekt recyklingu statków.
08.01.2022

Zakład gazu ziemnego BP posiada certyfikat niskiej emisji metanu

Zakład w Teksasie otrzymał klasę "A" - co oznacza, że intensywność emisji metanu jest niższa niż 0,05 proc.
27.12.2021

Eko Gdynia wzorem miast inteligentnych

Gdynia dołączyła do grona pięciu miast na świecie otrzymując certyfikat ISO 37122. To wyróżnienie przeznaczone dla miast, które skutecznie kreują i wdrażają strategię zrównoważonego rozwoju wykorzystując dostępne technologie. Podobne potwierdzenie skuteczności w działaniu otrzymały dotychczas jedynie miasta Doral (USA, Floryda), Mississuaga (Kanada), Bahia de Bandera (Meksyk) oraz Moskwa. Certyfikat przyznała kanadyjska organizacja World Council on City Data.
23.12.2021

Wszystkie galerie NEPI Rockcastle z kolejnymi certyfikatami jakości powietrza

12 galerii handlowych NEPI Rockcastle po raz kolejny otrzymało międzynarodowe Certyfikaty Zgodności COVID 19. Ponadto siedem z nich wyróżniono Certyfikatami Jakości Powietrza. Przyznane oznaczenia są dowodem na to, że zdrowie i bezpieczeństwo klientów, najemców oraz pracowników to priorytety spółki.
15.12.2021

Niewłaściwe oznaczanie żywności „bio” i „eko” będą karane

Od 2022 roku w Polsce zaczną obowiązywać przepisy dotyczące produkcji i certyfikacji wyrobów ekologicznych. Producenci będą musieli się liczyć z karami za niewłaściwe użycie oznaczeń „bio” lub „eko”, wprowadzanie konsumentów w błąd i fałszywe stylizowanie swoich wyrobów na ekologiczne.
02.12.2021

Polscy rybacy na rzecz zrównoważonego rybołówstwa

Kołobrzeska Grupa Producentów Ryb, jako jedna z czterech organizacji rybackich, otrzymała certyfikat MSC na szprota. To prestiżowe wyróżnienie jest potwierdzeniem, że certyfikowane połowy szprota na Morzu Bałtyckim są realizowane z poszanowaniem równowagi naturalnej oraz bez szkody dla środowiska i zasobów morskich. To drugi certyfikat MSC, który polscy rybacy bałtyccy otrzymali w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.
23.11.2021

TÜV Rheinland przyznaje modułom wielkoformatowym GCLSI 210 mm certyfikat zgodności z normami IEC

GCL System Integration Technology Co., chińska spółka wiodąca w branży fotowoltaiki (PV) ogłosiła, że nowa generacja produkowanych przez nią jedno- i dwustronnych modułów monokrystalicznych (ogniwa 60/66) pomyślnie przeszła przeprowadzane przez TÜV Rheinland testy modułów fotowoltaicznych pod względem ich zgodności z wymaganiami norm IEC i otrzymały certyfikat zgodności z normą IEC 61215 PV moduły fotowoltaiczne (PV) z krzemu monokrystalicznego do zastosowań naziemnych - kwalifikacja konstrukcji i aprobata typu oraz IEC 61730 PV
08.11.2021

EDP wzmacnia swoją rolę w transformacji energetycznej w Wielkiej Brytanii z planem zainwestowania nawet 13 miliardów GBP do 2030 r.

EDP zainwestuje blisko 660 milionów GBP w wejście na brytyjski rynek wiatrowej energetyki lądowej poprzez zakup portfela lądowych elektrowni wiatrowych i słonecznych o łącznej mocy zainstalowanej 544 MW.
21.10.2021

CEVA Logistics jako pierwsza firma otrzymuje nowy certyfikat IATA CEIV Lithium Battery

Nowy certyfikat Center of Excellence for Independent Validators (CEIV) IATA jest gwarancją dla nadawców baterii litowych. CEVA, rozszerzając rozwiązania logistyczne w transporcie baterii dzięki doświadczeniu w branży motoryzacyjnej i technologicznej, wspiera rozwój nowego programu IATA CEIV Lithium Battery. Jako pierwsze certyfikat CEIV otrzymały oddziały CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu
21.10.2021

Zielona perspektywa, błękitna przyszłość: Midea zaprasza na konferencję, na której zaprezentuje rozwiązanie dla inteligentnych domów NZEC

Midea - marka nr 1 na świecie w dziedzinie uzdatniania powietrza, była gospodarzem konferencji pod hasłem „Zielona perspektywa, błękitna przyszłość”, która zgromadziła pod jednym dachem ekspertów z branży, jak również liderów handlu i polityki klimatycznej, aby być świadkiem wprowadzenia na rynek najnowszego rozwiązania „Zielony Dom” firmy Midea dla inteligentnych domów, zaprojektowanego, aby pomóc światu w osiągnięciu emisji NZEC (ang. Near Zero Energy Consumption) oraz kamieni milowych w zakresie wspierania światowych celów zwi
15.10.2021

W rocznicę przyjęcia Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju Hiddenfjord, hodowla łososia atlantyckiego, świętuje radykalne obniżenie emisji dwutlenku węgla

W ramach obchodów pierwszej rocznicy podjęcia zobowiązania do ograniczenia śladu węglowego, Hiddenfjord, rodzinna hodowla ryb z Wysp Owczych dostarczająca świeżego łososia do Ameryki Północnej i Europy, publikuje wyniki niezależnych badań potwierdzające niemal całkowite wyeliminowanie z działalności przewozowej emisji CO2. Zastąpienie samolotów przewożących łososia statkami przynosi 94% obniżenie emisji CO2.
13.10.2021

UST zajmująca się rozwiązaniami cyfrowymi uzyskała certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla

Firma zobowiązała się do przejścia na energię odnawialną w 25 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną do 2025 roku i 50 proc do 2030 roku. Z kolei do 2040 roku stanie się neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.
13.10.2021

DCT Gdańsk. „Morskim kolosom nie opłaca się zanieczyszczać morza”

Specjaliści z DCT Gdańsk i Urzędu Morskiego w Gdyni obalają mit mówiący o tym, że statki stanowią wielkie zagrożenie dla czystości wody. Nasi rozmówcy wyjaśniają, kto i w jaki sposób czuwa nad odbiorem nieczystości z morskich kolosów, dlaczego monitoruje się wody balastowe oraz ile trzeba zapłacić za nieprzestrzeganie zasad.
11.10.2021

Brambles wykazuje znaczące osiągnięcia w obszarze ESG w pierwszym roku realizacji celów zrównoważonego rozwoju 2025

Globalny lider w zakresie rozwiązań dla łańcucha dostaw osiągnął neutralność węglową i wprowadza na rynek pierwszą paletę wykonaną w 100% z przetworzonego plastiku, stawiając znaczący krok w kierunku odnawialnej przyszłości.
04.10.2021

Polscy rybacy z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC

Cztery organizacje rybołówstwa z polskiego Wybrzeża oficjalnie otrzymały właśnie certyfikat MSC dotyczący połowu na Bałtyku trzech gatunków ryb płaskich – storni (popularnie zwanej flądrą), gładzicy i turbota. To dowód na to, że polscy rybacy łowią je w sposób zrównoważony, pozwalając zachować stada ryb w dobrej kondycji oraz nie szkodząc środowisku naturalnemu.
29.09.2021

Marcin Chludziński: dla KGHM energia jądrowa to samowystarczalność energetyczna i niższe koszty

Poprzez inwestycję w energetykę jądrową, KGHM zapewni sobie samowystarczalność energetyczną, ograniczy koszty z tytułu opłat za CO2 oraz utrzyma konkurencyjność na rynkach światowych – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński, oceniając podpisanie listu intencyjnego o współpracy KGHM z amerykańskim producentem małych reaktorów jądrowych, firmą NuScale Power.
27.09.2021

Polskie budownictwo może być zielone

W Polsce zielone budownictwo zyskuje na popularności z każdym rokiem. Odzwierciedlają to statystyki Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, według których powierzchnia użytkowa budynków objętych zielonymi certyfikatami wzrosła aż o 35 proc. na przestrzeni ostatniego roku. Ten zielony trend widać już nie tylko w biurach, ale i innych segmentach rynku nieruchomości, także w hotelach.
27.09.2021

Australijski start-up tworzy najbardziej wydajne ogniwo słoneczne na świecie zastępując srebro miedzią

Główny inżynier start-upu Vince Allen wiedział, że on i jego zespół dokonali w swoich laboratoriach czegoś wyjątkowego.
26.09.2021

CEVA Logistics na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw - 100% kompensata emisji CO2 w transportach drobnicowych

Od 1 września CEVA Logistics, globalny wiodący operator logistyczny, w 100% kompensuje emisję CO2 w transportach drobnicowych (LCL), zmniejszając tym samym ślad węglowy przesyłek. Firma offsetuje ślad węglowy w ramach „Share the Box" LCL za pomocą PUR Projet. Zakup kredytów węglowych przez CEVA ma przyczynić się do ochrony Parku Narodowego Gola Rainforest (GRNP) w południowo-wschodniej części Sierra Leone.
25.09.2021

PERN uzyskał certyfikat w obszarze odnawialnych źródeł energii

Możliwość kupna i sprzedaży biokomponentów, jak np. estry metylowe kwasów tłuszczowych i bioetanol oraz oferowanie usługi magazynowania biokomponentów stosowanych do biopaliw, to niektóre możliwości, jakie daje PERN uzyskanie europejskiego certyfikatu KZR INiG - podała spółka.
16.09.2021

Cola… zero emisji

Certyfikacja dwóch zakładów Coca-Coli w Szwecji i Hiszpanii, to ważny krok w realizacji ambicji organizacji, by do 2040 roku nie emitować dwutlenku węgla.
09.09.2021

MSC przyznało granty dla projektów naukowo-badawczych wspierających zrównoważone rybołówstwo

Organizacja pozarządowa MSC (Marine Stewardship Council) przyznała granty o łącznej wartości 650 tys. GBP na realizację projektów naukowo-badawczych wspierających zrównoważone rybołówstwo oraz ochronę ekosystemów morskich m.in. projekty na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa obserwatorów na statkach czy ograniczenia przyłowu.
28.04.2021

Geopark Świętokrzyski z certyfikatem UNESCO

Geopark Świętokrzyski otrzymał certyfikat Światowego Geoparku UNESCO. Miejsce to chroni unikatowe dziedzictwo geologiczne - m.in. rezerwaty przyrody Jaskinię Raj, Kadzielnię, Wietrznię, Górę Miedziankę, a także wartości historyczne i kulturowe.
23.04.2021

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.