Wynik wyszukiwania - "chiny" - Wiadomości

USA 15 lat za Chinami w rozwoju zaawansowanej energetyki jądrowej

Stany Zjednoczone są 15 lat za Chinami w rozwoju zaawansowanej technologicznie energetyki jądrowej – wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek przez amerykański instytut badawczy Information Technology and Innovation Foundation (ITIF).
17.06.2024

Krok po kroku. Jak Chiny zostały liderem zielonych technologii

Chiny są światowym liderem odnawialnych źródeł energii oraz największym producentem pojazdów elektrycznych. Sukces zielonych technologii w Państwie Środka nie jest dziełem przypadku, na co składa się wiele czynników.
16.06.2024

Chińczyki trzymają się mocno. Energia odnawialna w Państwie Środka

Najnowszy raport „Energy Transition Outlook China” stwierdza, że Chiny stają się liderem zielonej energii dzięki rozwojowi energii odnawialnej. Mimo postępu we wdrażaniu OZE, szacuje się, że w 2050 roku paliwa kopalne będą stanowić 40 proc. koszyka energetycznego Państwa Środka.
09.05.2024

Zagrożenie powodziowe w zamieszkałej przez 127 mln ludzi prowincji Guangdong

Główne rzeki, drogi wodne i zbiorniki w najludniejszej prowincji Chin, Guangdong, grożą wylaniem, co zmusiło w niedzielę władze do opracowania planów kryzysowych w celu ochrony 127 mln mieszkańców tego regionu - podała w niedzielę państwowa stacja CCTV.
21.04.2024

Chiny "mocno zaniepokojone" dochodzeniem UE ws. subsydiowania turbin wiatrowych

Chiny są "bardzo zaniepokojone" wszczęciem przez Komisję Europejską dochodzenia w sprawie domniemanego subsydiowania przez rząd w Pekinie dostawców turbin wiatrowych - przekazała w środę rzeczniczka chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Mao Ning.
10.04.2024

Chińscy dostawcy turbin wiatrowych pod lupą Komisji Europejskiej

Komisja Europejska wszczęła postępowanie ws. chińskich dostawców turbin wiatrowych w Hiszpanii, Grecji, Francji, Rumunii i Bułgarii - ogłosiła we wtorek jej wiceszefowa Margrethe Vestager. Wezwała kraje G7 do wprowadzenia "kryteriów wiarygodności" wobec dostawców technologii.
10.04.2024

Bruksela wszczęła postępowania wobec chińskich producentów fotowoltaiki

Komisja Europejska wszczęła w środę dwa postępowania dotyczące chińskich producentów paneli fotowoltaicznych. Zbada, czy dwie powiązane z Chinami firmy biorące udział w przetargu w Rumunii korzystały z niedozwolonej pomocy publicznej.
04.04.2024

Pierwszy kontenerowiec na amoniak będzie pływał po Morzu Północnym

Yara Eyde – tak nazywać się będzie pierwszy na świecie kontenerowiec napędzany amoniakiem. Powstanie w Chinach i docelowo będzie pływał między Norwegią i Niemcami.
17.02.2024

2023 był najcieplejszym rokiem w historii Chin

Średnia temperatura w 2023 roku w Chinach wyniosła 10,7 stopnia Celsjusza, co czyni z niego najcieplejszy rok, odkąd prowadzone są takie statystyki – podały we wtorek chińskie media, cytując dane państwowego centrum ds. klimatu.
02.01.2024

Chiny zdominują „zielony” rynek stoczniowy?

Chińskie organy regulacyjne ds. przemysłu i gospodarki przedstawiły nowy siedmioletni plan mający na celu przewodzenie na „zielonym” rynku przemysłu stoczniowego, opierając się na chińskiej dominacji w konwencjonalnym przemyśle stoczniowym. Chińskie stocznie obecnie generują połowę światowego tonażu handlowego, co stanowi około 38 milionów ton rocznie.
29.12.2023

Eksport wołowiny do Chin szansą dla polskiego rolnictwa?

Zainteresowanie eksportem na rynek chiński jest duże, ponieważ konsumpcja mięsa wołowego w Chinach każdego roku rośnie. Eksport do Chin będzie motorem rozwoju polskiego rolnictwa – przekazał dla PAP prezes zarządu Związku Polskie Mięso dr Witold Choiński.
26.11.2023

Pas i Droga: ścieżka ekologicznego rozwoju firmy Jinergy

Rok 2023 jest rokiem inicjatywy „Pasa i Drogi” oraz rokiem, w którym przypada dziesiąta rocznica założenia firmy Jinergy. Do tej pory firma dostarczyła wydajne moduły słoneczne do ponad 50 krajów na całym świecie, a dzięki platformie wymiany praktyk w ramach „Pasa i Drogi” aktywnie działa zagranicą, aby przyczyniać się do promowania rozwoju gospodarki węglowej i dostarczać zieloną energię do krajów położonych wzdłuż szlaku.
22.11.2023

Mikroplastik w chmurach może wpływać na pogodę

Cząstki mikroplastiku można znaleźć w chmurach i mogą one odgrywać rolę w ich powstawaniu – twierdzą naukowcy z Chin. Najwięcej tworzyw zawierają nisko zawieszone, gęste chmury, a w cząstkach można znaleźć m.in. ołów i rtęć.
16.11.2023

Shanghai Electric podpisuje umowę z Johnson Controls i planuje utworzyć laboratorium, które ma wspierać bardziej ekologiczny rozwój miast

Spółka Shanghai Electric (SEHK: 2727, SSE: 601727) ogłosiła podpisanie umowy o laboratoryjnej współpracy strategicznej z Johnson Controls Inc. (Johnson Controls) podczas targów China International Import Expo (CIIE). Krok ten wzmocni synergię podmiotów i ich dążenia do napędzania innowacji mających na celu zrównoważony rozwój miast.
15.11.2023

Chińczycy trzymają się mocno. Chińskie cele w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla

Światowe gospodarki podążają za spełnianiem kolejnych celów klimatycznych. Nie inaczej jest w przypadku Chin, będących globalnym liderem odnawialnych źródeł energii.
15.11.2023

Chiny zmagają się z ekstremalnymi anomaliami pogodowymi

W związku z "poważnymi katastrofami meteorologicznym" w północno-wschodnich regionach Chin zamknięto szkoły, wstrzymano ruch pociągów i anulowano setki lotów – podają chińskie media w poniedziałek. Nagłe załamanie pogody, które przyniosło śnieżyce i niską jak na tę porę roku temperaturę, nastąpiło po rekordowo ciepłym październiku.
06.11.2023

Niewidzialna ręka rynku. Chiński sektor pojazdów elektrycznych czeka konsolidacja

Spadek sprzedaży oraz monopolizacja rynku przez największych producentów pojazdów elektrycznych w Chinach zwiększa obawy dotyczące konsolidacji oraz zakończenia działalności przez mniejsze marki.
29.10.2023

Europa i Chiny mogą stanąć przed perspektywą wojny handlowej o auta elektryczne

Europa i Chiny mogą stanąć w obliczu wojny handlowej - wskazał w czwartek Polski Instytut Ekonomiczny. Komisja Europejska oskarża Chiny o sztuczne zaniżanie cen aut elektrycznych; pośrednio skutki ceł antysubsydyjnych mogą odczuć europejskie firmy - dodali eksperci.
05.10.2023

Japonia rozpoczęła drugi zrzut oczyszczonej wody z Fukushimy

Jak poinformował operator elektrowni, w czwartek rozpoczęła się druga runda zrzutu oczyszczonej radioaktywnej wody z wraku elektrowni jądrowej Fukushima do morza po sporze na ten temat między Japonią a Chinami.
05.10.2023

Made in China to nie wstyd. Skąd chiński boom eksportowy na pojazdy elektryczne?

Państwo Środka odnotowuje znaczny wzrost produkcji pojazdów elektrycznych, który jednocześnie napędza wzrost chińskiego eksportu. Zdaniem CSIS, za chińskim sukcesem produkcyjnym stoją przejęcia zagranicznych marek oraz wchodzenie w spółki joint venture.
26.09.2023

Chińskie pojazdy elektryczne podbijają Europę. 15 procent rynku już za dwa lata

Według KPMG, chińscy producenci powinni zdobyć około 15 procent z europejskiego rynku pojazdów elektrycznych do 2025 roku. Taka sytuacja budzi niepokój Komisji Europejskiej, która wszczyna dochodzenie antydumpingowe względem Chin.
21.09.2023

Ambasada Japonii nękana telefonami po zanieczyszczeniu oceanu

Od przeszło trzech tygodni telefon w ambasadzie Japonii w Pekinie odzywa się średnio 10 tys. razy dziennie – poinformowały japońskie źródła rządowe. Dzieje się tak od momentu, kiedy pod koniec sierpnia w Fukushimie rozpoczęto proces zrzucania do oceanu uzdatnionej wody z uszkodzonej przed laty elektrowni atomowej, czemu stanowczo sprzeciwiał się chiński rząd.
21.09.2023

Elektryk w każdym domu. Chiński boom na pojazdy elektryczne

W miarę globalnych wysiłków dekarbonizacyjnych, sektor pojazdów elektrycznych (EV) stał się kluczowym graczem zielonej transformacji. Chiny odgrywają wiodącą rolę w tym wyścigu, będąc największym na świecie rynkiem samochodów elektrycznych.
12.09.2023

Chiny, krytykujące zrzut wody z Fukushimy, odrzuciły propozycję udziału w grupie monitorującej operację

Chiny odrzuciły propozycję Japonii uczestnictwa w grupie analizującej wyniki monitorowania wody, uwalnianej z uszkodzonej elektrowni jądrowej w Fukushimie – poinformowała we wtorek agencja Kyodo. Chiny stanowczo sprzeciwiają się działaniom Tokio, twierdząc nieustannie, że woda jest skażona, jednocześnie nie podejmują dialogu naukowego z udziałem ekspertów w tej sprawie.
06.09.2023

Chiny. Emisje CO2 wzrosły o 10 proc. mimo ambitnych celów związanych z energią odnawialną

Emisja CO2 w Chinach wzrosła o 10 proc. rok do roku w drugim kwartale 2023 r. – pisze w środę portal Al-Dżazira na podstawie danych brytyjskiej organizacji Carbon Brief. Obecnie Chiny, które zobowiązały się, że do 2060 r. osiągną neutralność węglową, odpowiadają za 30 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych. Ambitne cele chińskiej energetyki napotykają na znaczne przeszkody - komentują analitycy.
31.08.2023

W Chinach "szał budowania" elektrowni węglowych; w realizacji liczba gigawatów, która wystarczyłaby na zaopatrzenie całych Niemiec

W Chinach obecnie trwa budowa lub wydano pozwolenia na powstanie elektrowni węglowych o łącznej mocy 243 GW, co wystarczyłoby na zaopatrzenie w energię całych Niemiec – wynika z raportu opublikowanego we wtorek przez amerykański think tank GEM i organizację CREA. Trzy lata temu Chiny zapowiedziały osiągnięcie neutralności węglowej do 2060 r.
29.08.2023

Chińczycy chcą zbudować elektrownię jądrową w Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska rozważa chińską ofertę budowy elektrowni jądrowej w królestwie, poinformował w piątek „Wall Street Journal”.
25.08.2023

Chiny. "Spichlerz" kraju zagrożony ekstremalnymi warunkami pogodowymi; w powodzi w Pekinie zginęły 33 osoby

Po przejściu tajfunu Doksueri setki tysięcy hektarów upraw w północno-wschodnich prowincjach Chin, zwanych spichlerzem kraju, pozostaje pod wodą. Ministerstwo rolnictwa ostrzega, że powodzie mogą mieć "poważny wpływ" na produkcję rolną w Chinach. Bilans ofiar powodzi w Pekinie wzrósł do 33 – poinformowały w środę władze miasta.
09.08.2023

PFR: Chiny nie będą stanowić zagrożenia dla europejskiej sytuacji energetycznej w trakcie nadchodzącej zimy

Chiny nie będą stanowić zagrożenia dla europejskiej sytuacji energetycznej w trakcie nadchodzącej zimy. Aktywność gospodarcza Chin, która miała być głównym czynnikiem napędzającym import gazu, pozostaje ograniczona – stwierdzono w raporcie PFR przesłanym PAP.
30.07.2023

Sekretarz skarbu USA zaapelowała do Chin o wspólną walkę ze zmianami klimatu

Przebywająca w Chinach z czterodniową wizyta sekretarz skarbu USA Janet Yellen zaapelowała w sobotę do władz w Pekinie o wspólną walkę ze zmianami klimatu i globalnym ociepleniem. Podkreśliła, że na USA i Chinach, emitujących najwięcej gazów cieplarnianych na świecie, spoczywa szczególna odpowiedzialność w tej dziedzinie.
09.07.2023

MGI umożliwia skompletowanie prawie 60 000 próbek w ramach projektu Million Microbiome of Humans

Firma MGI Tech Co. Ltd. (MGI), zaangażowana w tworzenie podstawowych narzędzi i technologii o zastosowaniu w naukach biologicznych, niedawno podzieliła się informacją, że w ramach projektu Million Microbiome of Humans (MMHP), który został oficjalnie rozpoczęty w 2019 roku, sekwencjonowano łącznie prawie 60 000 próbek w 21 instytutach z ponad 10 krajów uczestniczących w projekcie w całej Europie.
18.05.2023

Na ulice Warszawy wyjedzie testowy chiński autobus elektryczny

Chiński elektrobus zadebiutuje 17 maja br. na ulicach stolicy. Miejskie Zakłady Autobusowe będą testowały pojazd przez rok, szczególnie latem i zimą. Ma to pozwolić go sprawdzić w różnych warunkach atmosferycznych. Na jednym ładowaniu ma przejeżdżać nawet 400 kilometrów.
17.05.2023

NEA: reaktory SMR działają w Rosji i Chinach, najbardziej zaawansowany zachodni projekt to NuScale

Rosja i Chiny to kraje najbardziej zaawansowane w pracach nad reaktorami SMR, pierwsze z nich już działają, wynika z zestawienia działającej przy OECD agencji energii jądrowej NEA. Według NEA najbardziej zaawansowany zachodni komercyjny projekt to VOYGR firmy NuScale
07.05.2023

Shanghai Electric nawiązuje współpracę z międzynarodowymi partnerami przemysłowymi, aby promować strategiczne tworzenie połączeń wielu źródeł energii i trybu komplementarnego

W 2022 r. najnowszy pakiet mocy wytwórczych morskich elektrowni wiatrowych Shanghai Electric w Chinach zajął pierwsze miejsce po raz ósmy z rzędu. Projekt fotowoltaiczny w Dubaju realizowany wspólnie z ACWA Power wszedł w kluczowy etap budowy. W planach jest wprowadzenie do produkcji nowej generacji urządzeń wytwarzających wodór z wody poddanej elektrolizie.
25.03.2023

Minister energii Republiki Uzbekistanu odwiedził produkujący ogniwa fotowoltaiczne zakład JinkoSolar Jianshan w Haining

JinkoSolar, jeden z największych i najbardziej nowatorskich producentów modułów fotowoltaicznych na świecie, podał dziś, że minister energii Uzbekistanu Jurabek Mirzamakhmudow, któremu towarzyszyła delegacja przedstawicieli Ministerstwa Energii, urzędów regionalnych merostw i podległych im organizacji, 16 lutego odwiedził Jianshan, najnowocześniejszy, oparty na najnowszych rozwiązaniach inteligentnych zakład spółki JinkoSolar położony w chińskim mieście Haining, a celem tej wizyty było zapoznanie się z procesem produkcji cieszący
22.02.2023

SANY SE-17260 jedną z 10 najlepszych lądowych turbin wiatrowych 2022 roku

Spółka SANY Renewable Energy przekazała, że miesięcznik „Windpower Monthly”, czołowy światowy magazyn sektora energii wiatrowej, niedawno uznał wyprodukowaną przez Spółkę turbinę wiatrową SE-17260 za jedną z 10 najlepszych lądowych turbin wiatrowych 2022 r. (w kategorii turbin wiatrowych o mocy 5,6 MW lub wyższej).
12.02.2023

Rusza budowa pierwszej na świecie MFW z turbinami o mocy 16 MW

China Three Gorges Corporation (CTG) rozpoczęła budowę drugiego etapu morskiej farmy wiatrowej Zhangpu Liuao. Projekt ten będzie pierwszą w Chinach i na świecie farmą wiatrową z turbinami o mocy 16 MW.
06.02.2023

Chiny znoszą ograniczenia COVID, a zapotrzebowanie na paliwo lotnicze podwaja się

Jak podają w najnowszym raporcie analitycy Kayrros, po tym, jak Chiny otworzyły się ponownie 8 stycznia, znosząc trzyletnie ograniczenia COVID-19 - w ciągu tygodnia światowy popyt na paliwo lotnicze wzrósł dwukrotnie.
26.01.2023

Chińczycy wzbogacają flotę offshore wind o kolejne jednostki. W szeregi wszedł Incat Crowther 32

Australijska firma Incat Crowther poinformowała o przekazaniu specjalnie zbudowanego katamaranu Crew Transfer Vessel (CTV) firmie Goldsea Marine & Offshore Engineering z siedzibą w Szanghaju. Katamaran Incat Crowther 32, zbudowany przez AFAI Southern Shipyard w Guangzhou, wzmacnia chiński działania w sektorze offshore wind, oferując dużą strefę ładunkową i maksymalną prędkość do 25 węzłów.
01.01.2023

W Chinach dostawa 100 ciężarówek na wodór

Firma XCMG, jeden z trzech największych na świecie producentów maszyn budowlanych, zrealizowała dostawę 100 ciężarówek napędzanych wodorem dla Mengxi Zhenghe Group na potrzeby prowadzonej budowy kopalni w okolicach Ordos w chińskim regionie autonomicznym Mongolii Wewnętrznej. Dostawa zrealizowana została w ramach złożonego przez Sino-Synergy Hydrogen Energy Technology („Sino-Synergy”) zamówienia na tysiąc sztuk tego typu sprzętu.
29.12.2022

Gospodarka wodorowa w polityce energetyczno-klimatycznej Chin

Chińska strategia wodorowa.
04.12.2022

Producenci chińskich aut elektrycznych chcą wkroczyć na niemiecki rynek

Samochody produkcji chińskiej są wciąż rzadkością na rynku niemieckim. Producenci mają ambitne plany, a klienci są „zasadniczo otwarci” na ich propozycje – około 20 proc. Niemców byłoby skłonnych wybrać chiński samochód z wyższej półki – opisuje portal dziennika „Welt”.
19.11.2022

Chińskie testy na COVID-19 wyemitowały 5,4 mln ton gazów cieplarnianych

Od 2020 roku w Chinach wykorzystano dziewięć miliardów testów COVID-19, powodując emisję 5,4 mln ton gazów cieplarnianych (GHG).
14.11.2022

Floating offshore zbuduje na nowo chińską energetykę i otworzy europejski rynek - raport Aegir

Pojedynczy pilotażowy projekt, może zapoczątkować gigaskalowy rozwój sektora floating, otwierając możliwości dla zachodnich graczy, twierdzą analitycy..
27.09.2022

Pomimo kryzysu branża wiatrowa zamawia więcej turbin. Liderem Chiny

Według wyliczeń ośrodka analitycznego Wood Mackenzie, w drugim kwartale 2022 roku globalna branża wiatrowa przyjęła zlecenia na nowe turbiny o łącznej mocy 43 GW, z czego 35 GW przypadło na zamówienia z Chin.
20.09.2022

Chińskie fabryki stają, ponieważ susza zakłóca działanie elektrowni wodnych

Niektóre fabryki w południowo-zachodnich Chinach wstrzymały pracę, ponieważ susza zakłóca produkcję prądu w elektrowniach wodnych – podała w środę agencja AP, oceniając to jako kolejne obciążenie dla chińskiej gospodarki, borykającej się ze skutkami lockdownów covidowych.
17.08.2022

Chiny na podium światowej energetyki wiatrowej

Chiny zainstalowały w ubiegłym roku więcej mocy niż reszta świata w ciągu pięciu lat – wynika z nowego raportu Rethink Energy.
08.08.2022

John Kerry: decyzja Chin o zawieszeniu rozmów w sprawie zmian klimatu szkodzi światu

Decyzja Chin o zawieszeniu rozmów dwustronnych w sprawie zmian klimatu ze Stanami Zjednoczonymi nie karze Waszyngtonu, "karze świat" – powiedział w piątek specjalny wysłannik USA ds. zmian klimatycznych John Kerry.
06.08.2022

Chiny wsparły Kiszyniów w budowie elektrowni słonecznej

Zapowiadający działania w sektorze energetycznym rząd Mołdawii Natalii Gavrility zainaugurował oficjalnie w miejscowości Criuleni, na wschodzie kraju, elektrownię słoneczną. Kiszyniów w realizacji tej inwestycji został wsparty przez rząd Chińskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.
05.08.2022

Kongres przyjął ustawę o przeznaczeniu 280 mld USD na rozwój produkcji półprzewodników

Amerykańska Izba Reprezentantów przegłosowała w czwartek ustawę zakładającą przeznaczenie 280 mld dolarów na subsydia dla krajowej branży produkującej półprzewodniki oraz na inwestycje w rozwój tej technologii. Długo oczekiwana ustawa ma pomóc USA konkurować z Chinami. Izba uchwaliła ustawę dzień po tym, jak przyjął ją Senat.
29.07.2022

Chiny osiągają 45 proc. światowych mocy w offshore

Według Clarksons Research Chiny osiągnęły 45 proc. globalnej mocy w morskiej energetyce wiatrowej, ze 102 farmami obejmującymi około 5000 turbin, które sumują się do 24 GW.
19.07.2022

IEA ostrzega – globalne dostawy fotowoltaiki są nadmiernie skoncentrowane w Chinach

Według raportu Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), Chiny posiadają obecnie prawie 80-procentowy udział we wszystkich kluczowych etapach produkcji paneli słonecznych.
11.07.2022

Chiński Szantung chce rozwijać morską fotowoltaikę

Shandong, wschodnia prowincja Chin położona nad Morzem Żółtym, ogłosiła przetarg na realizację 10 pływających morskich projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 11,25 GW do 2025 roku. To kolejne przetargi uruchamiane w Chinach, mające na celu przyspieszenie rozwoju OZE. W 2022 roku Państwo Środka najprawdopodobniej odnotuje rekordowy przyrost PV. Postępowanie antydumpingowe w USA zwiększa napięcia w branży, także w Chinach.
16.06.2022

Chiński reaktor za 1 bilion dolarów "sztuczne słońce" drogą do taniej i zielonej energii

Eksperymentalny reaktor termojądrowy może pomóc w uwolnieniu niemal nieograniczonej ilości czystej energii. Chińskie "sztuczne słońce" ustanowiło nowy rekord świata po przegrzaniu pętli plazmy do temperatury pięciokrotnie wyższej niż Słońce przez ponad 17 minut.
21.03.2022

Agencja kosmiczna: nasz satelita prawie zderzył się z rosyjskim „odpadem kosmicznym”

Jeden z chińskich satelitów badawczych prawie zderzył się z pozostającym na orbicie rosyjskim „odpadem kosmicznym”, który przeleciał w odległości zaledwie 14,5 metra od niego – podały w czwartek media, cytując komunikat chińskiej agencji kosmicznej CNSA.
21.01.2022

Powodzie w Chinach potęgują wzrosty cen węgla i kryzys energetyczny

Shanxi, największą chińską prowincję produkującą węgiel, nawiedziły gwałtowne ulewy powodujące powodzie. Ceny węgla wykorzystywanego w elektrowniach osiągnęły rekordowe wartości – poinformowała we wtorek BBC.
13.10.2021

„Cmentarzyska aut elektrycznych” – mylnie podpisane zdjęcia podgrzały debatę o elektromobilności

Krążące w sieci zdjęcia setek samochodów elektrycznych, „porzuconych” rzekomo we Francji ze względu na wysokie koszty wymiany baterii, podgrzały dyskusje na temat zasadności rozwoju takich pojazdów. Fotografie były jednak błędnie podpisywane, a powody składowania aut były inne.
25.07.2021

Rusza polsko-chiński projekt w celu stworzenia biopaliwa z osadów ściekowych

Spotkanie inaugurujące polsko-chiński projekt badawczy, mający na celu opracowanie technologii wytwarzania biopaliwa z osadów ściekowych odbyło się w czwartek online – poinformował uczestniczący w badaniu Główny Instytut Górnictwa w Katowicach.
16.07.2021

Shanghai Electric wśród 50 najwyżej wycenianych marek w Chinach

Spółka Shanghai Electric została sklasyfikowana wśród 50 najwyżej wycenianych marek w Chinach w najnowszym rankingu „500 najcenniejszych chińskich marek” opublikowanym przez World Brand Lab. Z rankingu wynika, że wartość marki Shanghai Electric przekroczyła 145 mld w 2021 r., co oznacza wzrost o 37,4% w stosunku do poprzedniego roku, sytuując spółkę w czołówce chińskiej branży produkcji maszyn.
12.07.2021

"DGP": Elektromobilność nabiera tempa

Ubiegły rok – mimo pandemii – może okazać się przełomowy – liczba aut napędzanych energią elektryczną na światowych drogach przekroczyła 10 mln, a Europa po raz pierwszy wyprzedziła Chiny pod względem liczby nowych rejestracji „elektryków” – pisze piątkowy "DGP".
18.06.2021

Bezkonkurencyjna przewaga Chin i Azji na rynku energetyki wiatrowej

Rok 2020 przyniósł rekordowy przyrost mocy zainstalowanej w energetyce wiatrowej w skali globalnej, który przekroczył 90 GW, co stanowi 53 proc. wzrost w porównaniu do 2019 roku. W samych Chinach przybyło 52 GW. Państwo Środka jest dziś globalnym liderem sektora energetyki wiatrowej.
25.05.2021

Chiny. Stację benzynowa w 100 proc. zasilana energią słoneczną otwarta

W Chinach powstała stacja benzynowa, która jest całkowicie zasilana energią elektryczną produkowaną przez instalację fotowoltaiczną zainstalowaną na dachu kompleksu.
24.05.2021

Sierra Leone: Chiny zbudują port w miejscu lasu deszczowego

Władze Sierra Leone zawarły umowę z Chinami na 55 mln dolarów, w ramach której sprzedadzą porośniętą deszczowym lasem plażę Black Johnson pod budowę portu. Aktywiści środowiskowi mówią o katastrofie ekologicznej - poinformował w poniedziałek "The Guardian".
17.05.2021

Rosną chińskie ambicje na OZE

China Three Gorges Renewables Group Co.- jedna z największych firm na świecie produkująca zieloną energię z wiatru i wody, jest przygotowana do pierwszej oferty publicznej, która może być największą w tym roku w kraju po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych.
01.05.2021

USA i Chiny zapowiadają współpracę w sprawie kryzysu klimatycznego

Chiny i USA zgadzają się, że potrzebne są energiczniejsze działania w walce ze zmianami klimatu i zapowiadają współpracę w tej dziedzinie - głosi opublikowany w niedzielę wspólny komunikat po rozmowach w Szanghaju specjalnego wysłannika USA Johna Kerry'ego ze swym chińskim odpowiednikiem Xie Zhenhua.
18.04.2021

GEFCO dostarcza auta elektryczne Polestar dla klientów indywidualnych w Chinach

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, rozwija współpracę z Polestar, marką aut elektrycznych klasy premium, w zakresie dostaw nowych pojazdów do odbiorców indywidualnych w Szanghaju i Pekinie. Działania koordynuje Moveecar, marka GEFCO skupiająca się na zarządzaniu autami w trakcie eksploatacji.
01.04.2021

Chiny odpowiadały w 2020 roku za ponad połowę światowej energii z węgla

Chiny odpowiadały w 2020 roku za 53 proc. energii wytworzonej na świecie z węgla; ich udział wzrósł, mimo obietnic dotyczących ochrony klimatu i rozwoju energii odnawialnych – napisano w opublikowanym w poniedziałek raporcie brytyjskiego think tanku Ember.
29.03.2021

Chiny i Rosja wykorzystują surowce, by wywierać presję na naszych sojuszników - komentuje Sekretarz stanu USA:

Chiny i Rosja wykorzystują dostęp do krytycznych surowców, rynków i technologii, by wywierać presję na naszych sojuszników i wbijać między nas klin - powiedział sekretarz stanu USA Antony Blinken w środę w kwaterze głównej NATO w Brukseli.
24.03.2021

Chiny ponownie globalnym liderem w morskiej energetyce wiatrowej

Połowa nowych mocy w morskiej energetyki wiatrowej w 2020 r. pojawiła się w Chinach - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Global Wind Energy Council. Ogółem moc morskich farm wiatrowych na całym świecie zwiększyła się w zeszłym roku o 6,067 GW.
25.02.2021

Władze Chin zezwolą w tym roku na niewielki wzrost zanieczyszczenia powietrza

Cele redukcji zanieczyszczenia powietrza w Chinach będą w tym roku nieco mniej surowe niż średnia odnotowana w ubiegłym roku, gdy przeciętne zanieczyszczenie powietrza znacznie spadło w związku z lokckdownami covidowymi – ogłosiły w czwartek władze.
25.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.